Treść opublikowana przez elukaes
-
316i - Łapie temperature a z nawiewow leci zimne powietrze..
pisałem już to na forum jak ja przepłukuje układ czytaj: wlewasz wodę tak odpowietrzasz układ i jedziesz na jazdę tak ze dwa km wracasz do domu spuszczasz wodę i ponownie nalewasz świerzej tylko nie zimnej wody do układu odpowietrzasz jedziesz znów w trasę ze dwa kilometry i wracasz i spuszczasz tą wodę i wlewasz właściwy płyn i odpowietrzasz układ i już pamiętaj aby za każdym razem siła nawiewu ustawiona była na maksa
-
316i - Łapie temperature a z nawiewow leci zimne powietrze..
to oznacza że masz dużo syfu i należy przepłukać cały układ
-
320i zamarznięta woda w chłodnicy, odpalany silnik
byłem z dzieckiem na badaniach już jestem zpowrotem wlewasz wodę tak odpowietrzasz układ i jedziesz na jazdę tak ze dwa km wracasz do domu spuszczasz wodę i ponownie nalewasz świerzej tylko nie zimnej wody do układu odpowietrzasz jedziesz znów w trasę ze dwa kilometry i wracasz i spuszczasz tą wodę i wlewasz właściwy płyn i odpowietrzasz układ i już pamiętaj aby za każdym razem siła nawiewu ustawiona była na maksa ja tak robię dzięki temu przepłukasz chłodnicę nagrzewnicę i blok silnika z brudów jakie tam powstały
-
320i zamarznięta woda w chłodnicy, odpalany silnik
na klucz 16-kę powinna być śróba pod kolektorem ale to i tak wszystko Ci nie zleci dlatego przepłukaj układ
-
320i zamarznięta woda w chłodnicy, odpalany silnik
skoro już tyle pracuje masz farta dużego -puść lotto może też Ci się poszczęści
-
320i zamarznięta woda w chłodnicy, odpalany silnik
znalazłem układ chłodzenia z ogrzewaniem w silnikach 320i 323i 328i mieści 10,5l płynu
-
320i zamarznięta woda w chłodnicy, odpalany silnik
ciężko powiedzieć musi dobrze się rozmrozić cały silnik masz 2.0 to jak się nie mylę powinno zlecieć około 10 litrów płynu w twoim przypadku wody z układu przepłukaj układ później zalej odpowietrz i zobacz czy nie łapie temperatury i w tedy zobaczysz kiedy płyn będzie pod ciśnieniem czy niema rozszczelniej może masz tyle szczęścia że będzie wszystko wpmrządku
-
320i zamarznięta woda w chłodnicy, odpalany silnik
to zależy mogło urwać połamać łopatki wirnika jak miałeś je z tworzywa
-
320i zamarznięta woda w chłodnicy, odpalany silnik
to powiem Ci kolego że miałeś szczęście wielkie Posprawdzaj Teraz przewody na alternatorze i rozruszniku czy nie potopiło ich
-
320i zamarznięta woda w chłodnicy, odpalany silnik
ten pisk to prawdopodobnie ślizgający się pasek na kole pompy i z tąd ten zapach spalonych kabli najlepiej to ogrzej garaż i spuść tą wodę i zalej pożądnym płynem zamarźnięta woda mogła rozwalić silnik chłodnicę tak się zastanawiam i myślę że kable też mogły Ci się potopić lub ponadtapiać kiedy rozrusznik nie mógł przekręcić wałem
-
e36 m50b20 nie grzeje na postoju
ale pompę zostaw na później najpierw odpowietrz dobrze układ
-
e36 m50b20 nie grzeje na postoju
pompa wody może nie wyrabiać dlatego na większych obrotach dmucha ciepłe
-
E36 316i Wskaźnik na czerwonym polu
to masz odpowiedź co musisz wymienić tylko nie wiem czym masz zalany układ skoro przy -6 węże zamarzają
-
318ti. Nie dogrzewa się...
to kolega już poprawił
-
318ti. Nie dogrzewa się...
kolego albo masz visko albo wentylator elektryczny visko załańcza się samo pod wpływem temperatury a tą zaślepkę co masz to może być od czujnika poziomu cieczy który daje sygnał do OBC. jak się mylę to mnie poprawcie też stawiam na termostat
-
316i - Łapie temperature a z nawiewow leci zimne powietrze..
odkręć na maksa ogrzewanie i jeszcze raz odpowietrz dobrze układ
-
pedał sprzęgła pulsuje
jest o tym na forum poszukaj
-
pedał sprzęgła pulsuje
użyj opcji szukaj kiedyś kolega miał podobny problem i tak napisał na tym forum cytuje: Re: Wibracje na pedale sprzęgła przez Manolito77 » 23 Lip 2010 10:16 ar_w napisał(a ): Nie opowiadaj głupot. Ja wymienilem dwumase i drgania na pedale nadal są. To nie od dwumasy. Czytałem wypowiedź jednego mechanika doświadczonego i akurat przy obecnie występujących konstrukcjach sprzęgła drgania pedału sprzęgła są normalnym i zdrowym objawem. Z tego co kojarzę chodzi o to, że obecne konstrukcje sprzęgieł mają łożyska które jakby non stop są przywarte do wycisku i stąd to drganie sprzęgła. Jak znajdę ten artykuł to wkleję dokładny cytat aby było jasne o co dokładnie chodzi. Pzdr. P.S. Właśnie znalazłem tą wypowiedź: "Lekkie pulsowanie pedału sprzęgła, jest naturalne jak osad w soku owocowym 8) . Przecież sprężyna centralna docisku nie jest jednolitą płaszczyzną, tylko promieniście ułożonymi wycinkami, stanowiącymi oparcie dla łożyska wyciskowego. Nawet najmniejsze odchylenie od płaszczyzny styku powoduje lekkie kołysanie łożyskiem. (pamiętajmy, że wszystkie obecnie produkowane i montowane fabrycznie sprzęgła pracują z zerowym luzem - łożysko cały czas ma styk ze sprężyną centralną docisku). Przy hydraulicznym siłowniku centralnym lub bocznym, następuje przeniesienie drgań poprzez nieściśliwą ciecz na pompę i pedał sprzęgła. Doszukiwanie się w tym wypadku nieprawidłowości, to strata czasu."
-
3XX skrzypiąca kierownica
jeżeli lata góra dół to jedyną możliwą przyczyną jest łożysko kolumny kierowniczej zamontowane jest ono gdzie kolumna przechodzi przez stacyjkę dostaniesz się do niego zdejmując kierę i plastiki kierownicy i pierścień dystansowy i masz już na widoku to łożysko jeżeli to już zrobisz to chwyć kolumnę i sprawdź czy lata czy nie myślę ze to to bo jakby to były drażki lub maglownica to kiera drżałaby
-
E36 problem z ogrzewaniem
Witam Posiadam bmw e36 320i coupe z klimatronikiem i mam problem z ogrzewaniem... wskaznik temp. pokazuje ze samochod jest rozgrzany a powietrze nadal leci zimne... co mam z tym zrobic?? prosił bym o szybka odpowiedz rezystor bo jak nie działa to albo leci ciepłe albo zimne powietrze
-
Przereklamowana e36 ??
ja teściową mam super babkę :cool2: ale to nie na temat tak na marginesie
-
Przereklamowana e36 ??
zgodzę się ze jest sporo zajerźdonych tych aut.Ale wierzę w to że są ludzie którzy jak ja sam jestem jednym z wielu osób które dbają o te auta poprostu dobre auta i każdy chce mieć swoje takie Wiem,ze nie zamienię marki już na żadną inną w przyszłości może jakiś inny model. choruję na serie 7
-
3XX skrzypiąca kierownica
w komorze silnika łączy on kolumnę z maglownicą ale kiera lata czy drży?
-
3XX skrzypiąca kierownica
stawiam,że kierę dobrze dokręciłeś może przegub jak koledzy wyżej pisali
-
BMW e36 320 coupe nie pali na benzynie
jak masz LPG to wtryski mogą być winne temu