Skocz do zawartości

kkx5

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez kkx5

  1. kkx5 odpowiedział(a) na NorbertE46 temat w E46
    Odnosnie pracy silnka: zdejmij przewod podcisnienia i zobacz czy dzwiek nie ustaje, oczywiscie na pracujacym silniku. Wibracje: bardzo czesto peknieciu ulegaja gumy, mocowania silnika. Sprawdz. 4 cylindrowe bmw sie nie kupuje...dlaczego?
  2. +uszczelki pokryw glowic, uszczelki czujnikow vanosa itp. taki zestaw potrzebujesz: viewtopic.php?f=84&t=225198&start=15
  3. Dokladnie...
  4. Oczywiscie, ze sprawdzasz jak auto stoi. Kazdy lancuch ma tolerancje, kazdy napinacz ma tolerancje, zakres w jakim pracuje i golym okiem, reka widac ze lancuch jest za luzny a napinacz jest na maxa wysuniety.No panowie, przeciez wiecie o czym mowie. Lancuch w tych silnikach, jak zreszta w kazdych, rozciaga sie, napinacz jest za krotki aby to skompensowac. Prosze porownac napinacz kupiony w servisie w 2014 roku do napinacza z auta 2006r.
  5. :cool2: dzieki
  6. Lozyska w kazdym sklepie z lozyskami :D . to nie sa jakies specjalne lozyska. Nie wiem co masz na mysli jak sie dostac? W dieslach to proste strasznie jest. Jakies 40min i transfer na ziemi. Ostatnio nawet rekord z kolega pobilismy i transfer byl na ziemi w 20min :D . w 4.4i to juz gorzej jest. Duzo gorzej. Trzeba caly wydech zwalac. A probowales jezdzic na odlaczonym napedzie na przod? Czy tez dzwiek ten jest?
  7. Dziekuje za odpowiedzi. Wiem, ze moge kupic laptopa, chinszczyzne itp. Nie o to mi chodzi. Nie chce na vmware. Nie mam glowy to wszystko instalowac itp. Ma dzialac odrazu. Ma byc instalacja nativ. Chcialbym wiedziec co sadzicie o takim zestawie, ktory podalem. Rozmawialem ze sprzedawca i pewne cos z ceny urwe. Chodzi mi o wersje A2. Jest mniej awaryjna, tak slyszalem i szybsza. Nie chodzi mi aby bylo tanio. Ma byc dobrze.
  8. Witam. Co sadzicie o takim zestawie? chodzi mi o firmware i software i ogolnie o taki zestaw. jest najnowsze badz jedno z najnowszych? dzieki http://www.ebay.co.uk/itm/161178051961?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649
  9. No, czyli sa dwa rozne "buczenia". Twoje najprawdopodobniej jest od transfera. U mnie pozostalo bardzo lekko ale wyraznie od silnika gdzies i mam to na postoju jak przygazuje na 2000rpm. Tego denerwujacego przy 100km/h, ktore mialem, nie mam.
  10. Nie zupelnie...tzn sadze, ze mamy do czynienia z roznymi "buczeniami". U mnie bardzo delikatnie cos buczy ale wyraznie z przodu silnika. Jest to bardzo slabe i sadze albo gdzies rezonans od silnika albo konwerter skrzyni. Troche od tego czasu transferow porozkladalem, ponaprawialem i jakos technicznie nie widze aby w nim byl problem. Gdzie u siebie slyszysz to? a ten sam dzwiek masz na postoju? jak przygazujesz?
  11. Sa dwa, wlasciwie trzy rodzaje zawieszenia w x5. 1: sprezyny tyl i przod. 2: sprezyny przod, poduszki tyl (nivo); 3: poduszki tyl i przod (nivo). Kolega wyzej pisal o tej ostatniej opcji, kosztownej w naprawie. Ja polecalbym wersje 2ga. Uwazam samopoziomujące sie nadwozie w x5 za super dodatek. Optycznie, na zdjeciach, dwoch pierwszych wersji nie odroznisz. 3cia ma obok kierownicy przelacznik zawieszenia. Jesli ogladasz auto to te z nivo pod kolem zapasowym maja czarna wielka puszke. Te z opcja 3cia maja z przodu zamiast sprezyn poduszki, latwo to zobaczyc. 4.6is oraz 4.8is mialy zawsze full nivo. Pozostale przewaznie opcja:2. W opisywanym aucie nie sadze aby byla opcja 3. One siedza troszke nizej. Na duzy plus to siedzenia komfortowe w opisywanym aucie. Na duzy minus to te 17" kola ( jak to x5 wyglada :shock: ). Jasny srodek rownie ladnie co szybko wyglada staro. Najfajnieszy to czarny z dodatkami jasnymi. Jak w kazdym xsie, historia, historia, historia, inaczej wydatki, wydatki, wydatki.
  12. kkx5 odpowiedział(a) na Kris30cm temat w E46
    To dobra wiadomosc. Jedno, kosztowne, wykluczone. Pozostaje rada adriana. Czekamy na info po wizycie u gazownika.
  13. kkx5 odpowiedział(a) na Kris30cm temat w E46
    Zrobiles adaptacje?
  14. kkx5 odpowiedział(a) na Kris30cm temat w E46
    Dis, chodzi na virtualnej. Ja instalacji tego programu nigdy nie kumalem, kolega mi to wgrywal. Tam w funkcjach serwisowych bedzie: cos takiego jak, learn valvetronic stop position. Jak przejdzie ta procedure to valvetronic ok. W tym silniku nawet slabe cisnienie oleju moze powodowac wypadanie zaplonow, wiele innych podzespolow moze to powodowac ale nie idzmy az tak daleko.
  15. kkx5 odpowiedział(a) na Kris30cm temat w E46
    Ja spróbował bym przeprowadzic adaptacje valvetronica, niestety z tego co pamietam nie mozna w e46 zrobic tego z poziomu inpy, potrzebny dis. Zobacz te podlaczenie lpg, jak kolega wyzej podpowiada, jesli tam wszystko ok, dis i adaptacja. Tak to widze.
  16. kkx5 odpowiedział(a) na Kris30cm temat w E46
    Ok. Rozumiem. Ma to sens. Warto to sprawdzic.
  17. kkx5 odpowiedział(a) na Kris30cm temat w E46
    Ale auto na benzynie nie pracuje prawidlowo wiec co ma lpg do tego? Wytlumacz prosze
  18. kkx5 odpowiedział(a) na Kris30cm temat w E46
    To cos to silnik valvetronica. Masz dis czy tylko inpe? Powoli do tego dojdziemy, tak jak pisalem od poczatku twoj problem nie leży w cewkach
  19. kkx5 odpowiedział(a) na Kris30cm temat w E46
    Zobacz na inpie podglad live data. Analog1. Zobacz co tam pokazuje
  20. kkx5 odpowiedział(a) na Kris30cm temat w E46
    Wiesz, chyba masz problem z czujnikiem tem.silnika. zwroc uwage na jego parametry. Sa poza normami. Tak jak wczesniej pisałem wypadanie zaplonow w tym silniku nie jest zawsze spowodowane zla swieca. System valvetronica ustawia ustawia wychylenie zaworów badajac temp. silnika. Ja sadze, ze tam jest problem bo raz jest +5 stopni a raz 143 stopni, raz - 9.75
  21. kkx5 odpowiedział(a) na mcdr temat w X3 (E83)
    I to jest bardzo ciekawe, poniewaz na forach cayenne do transfera leja (wedlug zalecen porsche), plyn atf esso 71141, np pentosin atf1. Olej do transfera dla tych wszystkich aut (bmw,porsche,wv) jest taki sam co widac po specyfikacji ravenolu tf0870 wiec mozna powiedziec ze do xsow jest tez taki sam czyli esso 71141. spec jest identyczny do shell tf0870. Ja u siebie testuje wlasnie pentosin atf1. Zobaczcie sami i ocencie co o tym sadzicie: http://www.renntech.org/forums/topic/39277-differential-and-transfer-case-oil-change/
  22. kkx5 odpowiedział(a) na Kris30cm temat w E46
    Błędy, to tylko błędy cewki na kompie pokazuje? Czy jest to sprzet typu inpa, dis?
  23. Przestań, okropna. Moze jakbym mial 25 lat...tutaj takimi to tylko pakiny jeżdżą...
  24. kkx5 odpowiedział(a) na janekpol temat w X5 (E53)
    Auto z x-drive. Patrz kolega simson: Absolutnie nie mozna.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.