Treść opublikowana przez weltmeister
-
BmW 520i i więcej koników ...........
to patrz ja mam II drugą generacje z mikserem, chyba że moja instalacja nawet nie stała koło takiej o której mówisz, poczytaj w dziale o paliwach na temat instalek II generacji, może ja sam poczytam bo już nie wiem co mam :norty:
-
BmW 520i i więcej koników ...........
Opcja jest jeżeli szwagier ma gaz II generacji, to go objedziesz pewnie bez problemu bo ma zmniejszoną średnicę dolotu, jak sam też masz taki gaz to wyciągnij mikser, i reszte ustrojstw zminiejszających dolot i jesteś mistrzu szwagier objechany! Ale teoria hehe
-
Opony TD230/55ZR390
to są tzw. opony milimetryczne, czyli zamiast w calach to w milimetrach, takie udziwnienie michelina
-
Ile litrów oleju do M30 3.0 R6 ?
wedlug katalogu to tak jak pisze Frank, ale wchodzi równiuteńkie 5 litrów, płynu mieści sie 12 litrów, ale jak zmieniałem to weszło 10, coś słabo spuściłem :roll2:
-
Chcę założyć elektryczne szyby. Jakiś schemat?
W moim przypadku to prawda, że wszystko było. Kostki w drzwiach, kostki do guzików, sterownik (ten sam co jest od centralnego zamka), czyli cała instalacja, kupiłem oryginalne podnośniki i guziki, wsadziłem i działa.
-
I rozbiłem ukochną, szkoda całkowita, co robić
weltmeister odpowiedział(a) na Bronx_l temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjnepoczekaj co ci tam wyliczą i jeżeli wartość naprawy nie przekroczy wartość pojazdu na stan przed wypadkiem, (oczywiśćie pewnie ci napiszą nieźle zaniżoną wartość jak to bywa zwykle) i nawet jak naprawa będzie wynosiła np. 90% wartości auta to masz prawo do wypłaty za tą naprawę.
-
I rozbiłem ukochną, szkoda całkowita, co robić
weltmeister odpowiedział(a) na Bronx_l temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjneraczej szkoda całkowita nie będzie ci się opłacać, jak wynika z twojego opisu wypadek nie był z twojej winy więc masz wybór co do odszkodowania tzn. szkoda całkowita czy kasa za naprawe. Ostatnio był o tym artykuł w Wyborczej, nie ważne jest jaki procent auta jest zniszczony jeżeli wypadek był nie z twojej winy to wcale nie musisz sie zgadzać na szkode całkowitą. Ten chwyt ze szkodą całkowitą jest często stosowany przez ubezpieczalnie.
-
filtron -filtr paliwa ???
w silnikach m30 filtr jest koło zbiornika, ale problem dlugiego odpalania nie wiem czy rozwiąże zmiana filtra, ja u siebie zmieniłem filtr i dalej długo pali, podobno to bolączka m30. A może ktoś się uporał z tym długim kręceniem? Mam to 530 juz 4,5 roku i ciagle tak pali!
-
DZIWNE STUKANIE NA WCIŚNIĘTYM SPRZEGLE ZNIKA !!!
niestety może to też być skrzynia, poczytaj kilka wątków niżej jest o tym http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=30015
-
skrzynia do wymiany????ratunku!!
mam to samo w 530, stuka skrzynia na luzie,a jak wcisne sprzęgło to cisza! Już prawie dwa lata tak jeżdże.. wstyd :? stało sie tak od kiedy założyłem nowe sprzęgło, no i większość specjalistów twierdzi żę to łożyska w skrzyni, mniejszość, że to wadliwe łożysko oporowe.. napisz jak się z tym uporasz co było przyczyną.
-
Oswietlenie nog - jak zrobić?
To jest czujnik temperatury wnętrza, przynajmniej tak wnioskuje z opisu.
-
Głośny szelest pracującego silnika
Kiedyś też mi coś brzęczało pod maską, i nie wiedziałem co, pojechałęm do mechanika, a ten przytargał ok. 1.5 m plastikowej rury, czy węża przyłożył do ucha i do różnych pierdół pod maską i wyselekcjonował co to za odgłosy. Niezły patent :roll2:
-
M5 warto ?
jak to prawie? To są felgi od M5. Pomyliłeś się, ale po co brniesz dalej?
-
M5 warto ?
ee ciekawe mi wyglądają te koła na oryginalne z M5 pierwsze m-technic I drugie m-technic II tylko mają odkręcone dekle.
-
Jakie felgi z oponami wejdą do przodu i do tyłu??
do e34 na maxa przód 235 tył 255. Miałem raz 265 i przycierały.
-
Licznik - do ilu wyskalowany?
kurde no w moim parchu hehe:) jest do 240! raczej nie jest wymieniany licznik, bo jak mu zmieniałem kondensatorki to data była 1988. Może ktoś tu jeszcze posiada 530 z 88 roku? Bo tak jakoś z zazdrością patrze na te 260 w 535 :roll2:
-
Sprężyny Weitech
Troche namieszałeś pewnie chodzi o WEITEC BM039, niestety dla ciebie są to sprężyny do E30 można sprawdzić na www.weitec.de
-
Problem przednią tapicerką od kierowcy
Mój sposób na nie połamanie zatrzasków to szpachelek, a na nim szmatka, czy taśma żeby nic nie porysować i co kawałek od dołu pięknie odchodzi tapicerka, a później, tak jak już ktoś mówił, trzeba szarpnąć boczek do góry i gotowe.
-
Gaz w 3,5 m30
wiadomo, że mikser "dusi" silnik, ale na bęzynie da sie pojechać powyżej 4 tys. da sie przez całe obroty przejść tylko z mizernym skutkiem w porównaniu do nie zagazowanego silnika, ale na gazie dojdzie do ok 4 tys. i koniec jakby sie paliwo kończyło poprostu obrotomierz staje! U mnie przyczyna-za mało wydajny parownik.
-
Gaz w 3,5 m30
to samo przerabiałem.. wkręcał się na gazie tylko do 4 tys. diagnoza za mały parownik czyli ten reduktor, wstrętne gazowe ustrojstwa! Był do 90 KW a moje autko ma 132KW, taki SZAJS mi założyli w Toruniu w warsztacie na placu św. Katarzyny %&*#!
-
Mercedes 500 / 560 SEL W126 vs BMW 740 / 750 E32
http://img149.imageshack.us/img149/8045/bordcomputer8me.jpg check control w w126 jest rzadki ale jest. znajduje się na cyferblacie w miejscu obrotomierza, który oczywiście też jest tylko z drugiej strony. osobiście polecam wersje SEC
-
Rejestracja sprowadzonego....
weltmeister odpowiedział(a) na Gerald temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjnemusisz mieć, albo wymeldowanie, albo niemiecki dowód rejestracyjny, wcale nie musi być anulowany, robiłem tak nie raz. Kupujesz auto na niemieckich blaszkach dostajesz dowód i jedziesz do polski, jedyna trudność to żeby Niemiec sprzedał ci z dowodem hehe. A jak weźmiesz brief to ci powinni dać wymeldowanie w każdym kfz koszt rok temu 5 eur
-
Dyfer ze szpera (3.45) - Chyba zepsuty :-(
chyba jak jest szpera to kręcąc jedną stroną druga powinna się obracać w odwrotnym kierunku, chyba że się myle, ale zaobserwowałem właśnie takie zjawisko
-
JAZDA BMW DO ANGLI
jeżeli moge ci coś poradzić to nie wymieniaj nic przed samym wyjazdem, tylko zrób to wcześniej żebyś się nie zdziwił na trasie, że mechanik zapomnial czegoś dokręcić czy coś w tym stylu, znany mi jest taki przypadek hehe, moja droga do anglii wyglądała tak, że co postuj 1,5 litra wody do chłodnicy!
-
M3 1986, rzedowa 4-nie chce odpalic
nie było m3 e30 z kierownicą po prawej stronie, hehe koledze marcinjuve chyba chodzi o 6 tys euro..