Treść opublikowana przez Krzysztof_18
-
E61 Zestaw naprawczy hydr. klapy instrukcja str. 4
Chcę :) Sorrki ale nie było mnie w domku :)
-
E61 Zestaw naprawczy hydr. klapy instrukcja str. 4
Również chętnie bym nabył na przyszłość :)
-
E61 Zestaw naprawczy hydr. klapy instrukcja str. 4
Ciekawy pomysł :) Pytanie na jak długo to wytrzymuje :)
-
E61 Zestaw naprawczy hydr. klapy instrukcja str. 4
Fotek nie mogę otworzyć ;/
-
E61 DIY wymiana wiązki tylnej klapy
Jak to uczynisz to wrzuć od razu tutorial bo też muszę się za to zabrać ale sama myśl mnie przeraża :)
-
BMW 530D E60 Maglownica Aktywna
Hmmm to musi być coś grubszego chyba bo w takim tempie to ty allegro oskubiesz ze wszystkich maglownic ;) Żeby tak raz po razie padały to chyba mało prawdopodobne...
-
BMW E60/E61 530xd. Napęd 4x4 a różne bieżniki opon.
Uważam, że ogólnie zakup używanych opon do xDrive to pomyłka. Ogólnie do napędów typu 4x4 zaleca się kupowanie nowych opon, zakładanych zawsze na te same miejsca o tym samym rozmiarze i bieżnikowaniu, ze względu na właśnie zachowanie się auta podczas jazdy różne bieżniki = nieprzewidywalne zachowanie auta.
-
E61 M57N 2005r pomoc z błędami
Problem jest nie w czujniku, tylko instalacji. Zwarcie lub brak zasilania. Również tak wywnioskowałem jednak gdzie szukać przyczyny ?? Instalacja na gołe oko wygląda OK natomiast dalsza część "okablowania" jest już nie osiągalna dla oka a wręcz ledwo dla ręki :/ Jak to tak samo z siebie po wymianie czujnika nagle instalacja poszła skoro wcześniej czujnik w tym miejscu działał. :evil: Bardzo chętnie bym to naprawił ale nie do końca wiem gdzie szukać tym bardziej, że dostępy liche :/
-
E61 M57N 2005r pomoc z błędami
Witam ponownie. Niestety powoli mam dość tzn. wymieniłem czujnik na nowy kolejny ori i nadal wywala mi błąd a dokładniej: 4030 4030 (0545) Abgastemperatursensor vor Katalysator, Signal P0545 Abgastemperaturfühler Schaltkreis (Bank 1, Sensor 1) - niedrig Fehlerhäufigkeit: 1 Logistikzähler : 40 Kilometerstand 296736 km Motordrehzahl 0.00 1/min Kühlmitteltemperatur 36.07 °C Raildruck Ist 0.00 bar Einspritzmenge 23.24 mg/Hub Luftmasse pro Zylinder 0.00 mg/Hub Ladedruck Istwert 984.61 mbar Abgastemperatur vor Partikelfilter -0.07 °C Batteriespannung 11730.69 mV Ansauglufttemperatur 16.99 °C Spannung Abgastemperatursensor vor Oxidationskatalysator 4980.53 mV Unterbrechung oder Kurzschluss nach Plus Testbedingungen erfüllt Fehler momentan vorhanden und bereits gespeichert Fehler würde kein Aufleuchten einer Warnlampe verursachen Fehler in Entprellphase Fehler in Entprellphase Fehler in Entprellphase Fehlercode: 40 30 61 02 05 45 01 28 90 E4 00 56 00 3B 00 64 0F 48 43 E6 ------------------------------------------------------------- Po skasowaniu nadal błąd ale już nie zapisałem jak wyżej co dokładnie tam było :( Co może być przyczyną takiego zachowania bo czujniki wykluczyć trzeba skoro oba były ori to na pewno oba nie były kaput :evil:
-
E61 M57N 2005r pomoc z błędami
Problem dynamic xenon rozwiązany natomiast problem czujnika nie zniknął ale to tylko i wyłącznie uszkodzonego czujnika. Dzisiaj zamieniłem miejscami czujnik leżący przed katalizatorem z tym leżącym przed dpf i zdiagnozowałem błąd 4030 czyli czujnik temp. spalin przed katalizatorem więc 100% pewność wadliwego czujnika. Pozostałe błędy nadal nie ogarniam :(
-
E61 M57N 2005r pomoc z błędami
Żarniki ori kupowałem :( Sprawdzę dzięki za jakąś sugestię.
-
E61 M57N 2005r pomoc z błędami
Nikt nie ma żadnych spostrzeżeń i sugestii ?? :(
-
E61 M57N 2005r pomoc z błędami
Witam Proszę o pomoc w zdiagnozowaniu błędów sczytanych INPĄ. Po automatycznym sczytaniu błędów wyskakują mi: DME/DDE OKAY 2 Fehler eingetragen 4020 41 4203 48 Nie do końca ogarniam, ponieważ wcześniej miałem tylko błąd 4020 kupiłem zatem nowy czujnik temp. spalin przed DPF i wymieniłem go po tym zamiast zniknąć ten błąd wywaliło mi kolejny ;/ Wymieniłem element nr 1 na górnym rysunku: http://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=NJ71-EUR-01-2005-E61-BMW-530d&diagId=18_0782 z tego co widać przed katalizatorem czujnik jest ten sam czy to może on jest walnięty ?? Czy wtedy kod błędu będzie taki sam ?? Czy kod 4203 to sterownik świec żarowych ?? Jeśli tak to czy nagle tak sam z siebie po wymianie czujnika temp. spalin mógł się spieprzyć ?? LM OKAY 2 Fehler eingetragen E51D 64 E51A 64 W necie znalazłem informację: BŁĄD E51D żadnej wiadomości (kąt kierownicy), odbiornik, nadajnik szl lm / DSC BŁĄD E51A żaden komunikat (przyspieszenie kątowe), odbiornik lm, nadajnik DSC O co z tym może chodzi ?? Gdzie szukać przyczyny ?? Jak spróbować ją naprawić ?? Czy te błędy to na pewno to co znalazłem w necie ?? KLIMA OKAY 1 Fehler eingetragen 9C55 61 Tutaj również nie ogarniam wcześniej był również błąd 9C77 teraz nagle zniknął jakim cudem ?? Czy błąd 9C55 to błąd czujnika zaparowania (takie info znalazłem gdzieś w necie) ?? Czy zabieg wymiany jest trudny bo jak domyślam się jest on ukryty gdzieś koło lusterka wstecznego w zabudowie ?? Czy błąd 9C77 mógł nagle sam zniknąć czy to tylko chwilowe i lepiej już szukać dodatkową pompę wody bo chyba od tego był ten błąd ?? Błędy te sczytywałem dzisiaj po przejechaniu trasy około 100km. Czujnik temp. spalin wymieniałem wczoraj tj. w sobotę. i wtedy również kasowałem błędy ale dzisiaj postanowiłem sprawdzić ponownie co się wysypię z błędów. Kolejny problem po wymianie żarników przestał działać dynamic xenon (doświetlanie zakrętów). Po włączeniu przełącznika na auto dioda najpierw świeci na stałe po dłuższej chwili zaczyna mrugać. Błędów żadnych nie wyrzuca więc nie wiem co jest grane ?? Próbowałem zapodać NSCem pusty plik man jednak nic to nie dało chyba, że robiłem to źle jednak kodowanie wyskakiwało na poprawnie wykonane. I ostatni problem jak na razie z jakim się borykam to brak w idrive opcji regulowania wysokości otwierania elektrycznej klapy bagażnika. Inpa nie wyrzuca żadnych błędów natomiast klapa po próbie otwierania w jakikolwiek sposób otwiera się na ok 1/3 wysokości po czym się lekko cofa i zatrzymuje. W żaden sposób nie otwiera się ma maksimum chyba, że ręką. Proszę forumowiczów o pomoc w ogarnięciu tych problemów.
-
E61 Brak świateł cofania - automat i poziomowanie xenonów
Witam Mam podobny problem po wymianie obu żarników nagle brak skrętu czyli nie działa dynamic xenon. Czy ktoś mi może dokładnie powiedzieć jak załadować ten pusty plik ?? Błędów brak a mimo wszystko dynamic nie działa i dioda przy włączniku lamp mruga. Dałbym komuś do zrobienia jednak w Lubaniu nie ma magika, który potrafi takie rzeczy robić ;/ chyba, że macie jakieś namiary na kogoś kto to ogarnia w Lubaniu. Jeśli nie to proszę o jakąś instrukcję jak to zrobić samemu.
-
e 61 silnik n 52 błędy skróty kodów....
Podepnę się czy ktoś może pomóc zidentyfikować co to może być: DME/DDE OKAY 1 Error stored 4020 41 Czujnik temp. spalin przed DPF proszę tylko o potwierdzenie, czy na pewno chodzi o nr 1: http://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=NJ71-EUR-01-2005-E61-BMW-530d&diagId=18_0782 LM OKAY 2 Error stored E51D 64 E51A 64 KLIMA OKAY 2 Error stored 9C55 61 9C78 64 Pacjent E61 2005 rok 3,0d
-
Automatyczne ustawianie się kierownicy
U mnie na początku fotele również ganiały przód tył podczas wsiadania/wysiadania a teraz nie jednak kiera nadal się porusza. Programujesz wciskając M a potem albo 1 albo 2 zależy pod którym przyciskiem chcesz mieć swoją pamięć. Zapisując te ustawienia po zgaszeniu auta kiera powinna jechać na max w górę i do siebie aby ułatwić wysiadanie/wsiadanie natomiast po przekręceniu zapłonu powinna podejść do zapamiętanej pozycji. U mnie tak jak wspomniałem na początku również fotel po zgaszeniu silnika jechał na max w tył ułatwiając wysiadanie i wsiadanie natomiast teraz już tak nie robi nie wiedzieć czemu :(
-
530dA duze spalanie w miescie
No nie powiem spalanie w normie czyli takie jak powinno być. Mam ten sam model i w trasie podobnie w mieście na idrive pokazuje 14.16 w zależności jak długo w mieście siedzę. Ale ja u siebie nie kalibrowałem tego spalania Ty pewnie też nie więc po takim upływie czasu należało by to uczynić może pokazywało by bardziej wiarygodne liczby :)
-
BMW E60 530d PDC i filtr cząstek
Pomyłka zapytanie w innym temacie. Przepraszam.
-
[e61] Siłownik hydrauliczny bagażnika Problem
Sprawdzę może, faktycznie chodzi o czujnik. Właśnie też mnie zastanawia dlaczego nie ma tego w idrive jedyne co wiem, to że ekran jest z e91 a już jakiś czas temu szukałem tej funkcji i niestety nie znalazłem nic takiego :( W sumie nie jest to mega ważna funkcja ale powinna być najbardziej chodzi mi o poprawne działanie choć wcześniej też w idrive nic nie miałem a mimo to klapa działała poprawnie dopiero teraz po naprawie wyskakującego siłownika wyskoczył takowy problem ;/
-
[e61] Siłownik hydrauliczny bagażnika Problem
Ale u mnie w idrivie na prawdę nie ma żadnej opcji z tylną klapą :( Ale nie wydaje mi się aby wymiana drugiego siłownika na nowy dużo zmieniła, ponieważ u mnie problem nawet przy próbie zamknięcia występuje a przecież siłownik wtedy nie ma takiego wpływu. Mam klapę otwartą klikam przycisk zamykania a ona zamiast lecieć w dół ciśnie do góry... Rozumiem, że przy otwieraniu ma to wpływa bo wtedy siłownik nie ma siły pchać klapę do góry ale czy przy zamykaniu ma to jakiś wpływ ?? Jak ręcznie podniosę klapę do góry to stoi w miejscu i nie opada problem leży tylko przy otwieraniu i zamykaniu, ponieważ nie robi się to w pełni. Może przyczyna leży gdzieś indziej ??
-
IBS czy regulator? a może coś innego?
Podmiana aku bez jego adaptacji nic nie da dlatego nie było różnicy w działaniu. Czy w ogóle podmienialiście na taki sam tzn. pojemność itp. ?? Ja ostatnio wymieniłem u siebie aku i teraz wiem, że dobrze zrobiłem z pierwszych widocznych reakcji to brak błędy poduszek i napinaczy pasów a po skanie INPA i skasowaniu starych błędów wyskakują mi tylko 2 błędy, o których już wiedziałem ale nie ma kiedy ogarnąć czyli czujnik temp. spalin prze dpf oraz pompa wody przy podłużnicy ;) Mam również kupioną klemę IBS ale na razie nie wymieniałem bo muszę dokupić adaptery do tej nowszej klemy ;/
-
[e61] Siłownik hydrauliczny bagażnika Problem
Witam. Odgrzewam bo udało mi się rozwiązać ten problem :) Faktycznie był tam pierścień ale zlał się on normalnie z gniazdem dlatego go wcześniej nie zauważyłem :D Zrobiłem taki sam ze sprężyny i działa jak na razie nie wyskakuje choć samo gniazdo i tak jest już trochę wyeksploatowane ale jak na razie działa. Wystąpił inny problem a mianowicie teraz jak otwieram klapę to podnosi się ona tylko na jakieś 1/3 wysokości lekko opada i się zatrzymuje. Jak ręcznie podniosę klapę do góry i później chcę opuścić przyciskiem klapa idzie do góry na max i nieco wraca i zatrzymuje się i tak cały czas co może być nie tak ?? Zaznacza, że u mnie w idrive nie mam opcji regulowania wysokości otwierania klapy przeszukałem wszystkie opcje w idrvie i przede wszystkim opcję zamki i niestety nic takowego nie mam :( Co może być nie tak, że klapa się tak zachowuje ??
-
E60 i RPA, czyli monitorowanie opon
Mam professjonal i wyświetla, które koło ma niskie ciśnienie.
-
E60 530d nieszczelność na wejściu turbo
Na pewno turbo będzie głośniej piszczeć więc posadź kogoś na miejscu kierowcy niech przygazuje 2-3 razy a ty słuchaj czy mocno gwiżdże w okolicach turbo. U mnie po wymianie turbo i obu uszczelek gumowych świszczy dużo lepiej i ciszej ;)
-
[e61] Siłownik hydrauliczny bagażnika Problem
Kurde no nie zauważyłem tego u siebie i może to jest przyczyna wyskakiwania ;/ wtedy większa kula też za dużo nie da ;/ jakby ktoś miał zdjęcie tego to byłbym wdzięczny bo bym wiedział czego szukać aby użyć :D