Skocz do zawartości

adrianCB

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez adrianCB

  1. adrianCB odpowiedział(a) na AdminOld temat w Polecane warsztaty
    Więc tak zadzwoniłem do Rafała, ale nie mogłem się dogadać... miałem wrażenie że mu przeszkadzam... ja mu mówię, że będę miał do wymiany czujnik wałka mimośrodowego lub silniczek valvetronica, ale że najpierw chciałbym to do dokładnie zdiagnozować, a on do mnie cytuje "ale co pan chce..." i już niezadowolony... cóż dziwne. Natomiast dzwoniłem na św. Teresy (gdzie jedni polecają inni, nie) i zupełnie inna bajka, Pan wysłuchał w czym rzecz. Dopytał o szczegóły i powiedział że i tak zanim cokolwiek wymieni to sam musi to zdiagnozować, żeby było pewne co trzeba zrobić. Bardziej mi przypadł do gustu i umówiłem się na 23 lutego... zobaczymy. (Pewnie skończy się na wymianie czujnika wałka mimośrodowego, bo taki mam błąd, ale samemu nie chce mi się pokrywy zaworów zdejmować...) Po wizycie napiszę czy polecam czy nie. Pozdrawiam
  2. adrianCB odpowiedział(a) na AdminOld temat w Polecane warsztaty
    no właśnie to kogo polecicie w Łodzi, jeśli chodzi o diagnozę i naprawę? Co prawda liczę na to, że sam rozkminię co i jak, ale za nim wydam 1000pln czy 1500pln na czujnik to wolałbym to jeszcze gdzieś potwierdzić, a najlepiej jeszcze jakby warsztat dysponował częściami "na podmiankę" aby mieć 100% pewności
  3. cześć kris1973, rozwiązałeś problem, też mam te same błędy i zastanawiam się od czego zacząć, check się nie pali, znalazłem je po podłączeniu INPY..
  4. Witam kolegów, żeby nie otwierać nowego tematu, podepnę się pod temat. Po podpięciu pod inpę, wykazało następujące błędy: 2A5D VVT-Sensor plausibility 2A59 VVT-leading sensor 2A5B VVT-ref. sensor Wszystkie można skasować, ale po przekręceniu raz jeszcze zapłonu powraca pierwszy czyli: 2A5D VVT-Sensor plausibility Z tego co sprawdzałem jeszcze w INPIE to pokazuje że skok zaworów jest maksymalny, oraz wysunięcie silnika valvetronica jest maksymalne: http://images70.fotosik.pl/597/b427d0ac2a8f94c0m.jpg oraz wałki rozrządu też są w jednej pozycji: http://images68.fotosik.pl/597/127d775a38c4d8c5m.jpg TE WARTOŚCI NIE ZMIENIAJĄ SIĘ BEZ WZGLĘDU NA PRACĘ SILNIKA, CZY CHODZI NA NISKICH CZY WYSOKICH OBROTACH Auto generalnie chodzi ok, poza tym, że gdy obroty schodzą po dodaniu gazu, schodzą do 600 i rosną 700/730 i tak stoją. Tydzień temu była wymieniana uszczelka pod pokrywą zaworów (zgodnie z info od bogusia1980, który był poprzednim właścicielem) i zastanawia mnie czy: - musieli odpiąć wtyczkę od silnika valvetronica, to czy ją w ogóle podpieli (jeszcze nie sprawdzałem), i czy po odpięciu trzeba robić adpatację siliniczka? - czy może rozłączyli lub uszkodzili czujnik wałka mimośrodowego, który jest pod pokrywą zaworów? Będę wdzięczny za Wasze podpowiedzi, bo każda z tych częsci kosztuje parę pln i niechciałbym wymieniać na chybił trafił... Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedzi.
  5. Witam serdecznie Od 5.02.2015 jestem posiadaczem e91 320i z 2006r. Auto odkupiłem od kolegi z forum (boguś1980), który w 2012r sprowadził ją z DE do PL i był tutaj pierwszym i jedynym właścicielem. Info o aucie: Modellbezeichnung 320i Ausführung Europa Typschlüssel VR71 E-Code E91 Karosserie Touring Lenkung links Türen 5 Motor N46 - 2,00l (110kW) Antrieb Heckantrieb Getriebe manuell Außenfarbe Black Sapphire Metallic (475) Innenraum Stoff Fluid/anthrazit (ALAT) Produktionsdatum 25.01.2006 Werk München Code Serienausstattung Standard Equipment S4AGA Interieurleisten titan matt Interior trim finishers Titanium matt S548A Kilometertacho Kilometer-calibrated speedometer S851A Sprachversion deutsch Language version German Code Sonderausstattung Optional Equipment S1CAA Selektion COP relevanter Fahrzeuge Selection of COP relevant vehicles S249A Multifunktion für Lenkrad Multifunction f steering wheel S255A Sport-Lederlenkrad Airbag Sports leather steering wheel S313A Aussenspiegel Anklappfunktion Fold-in outside mirror S320A Entfall Modellschriftzug Deleted, model lettering S321A Exterieurumfänge in Wagenfarbe Exterior parts in vehicle color S386A Dachreling Roof railing S402A Panoramadach elektrisch Electric panoramic roof S423A Fussmatten Velours Floor mats, velours S428A Warndreieck und Verbandstasche Warning triangle and first aid kit S431A Innenspiegel automatisch abblendend Interior mirror with automatic-dip Code Sonderausstattung Optional Equipment S441A Raucherpaket Smoker package S494A Sitzheizung Fahrer/Beifahrer Seat heating driver/passenger S4AEA Armauflage vorn verschiebbar Armrest front, retractable S508A Park Distance Control (PDC) Park Distance Control (PDC) S520A Nebelscheinwerfer Fog lights S534A Klimaautomatik Automatic air conditioning S563A Lichtpaket Light package S606A Navigationssystem Business Navigation system Business S672A CD-Wechsler 6-fach CD changer for 6 CDs S676A HiFi Lautsprechersystem HiFi speaker system S6UEA Diebstahlschutz Navigations-DVD Anti-theft protection for navigation DVD L801A Länderausführung Deutschland National Version Germany S863A Händlerverzeichnis Europa Retailer Directory Europe S879A Bordliteratur deutsch On-board vehicle literature German S8SPA Steuerung COP Control unit COP S969A Navi DVD bei Auslieferung anfordern Navi DVD to be requested at shipping S9AAA Aussenhautschutz Outer skin Co do samego auta, to jest "troszkę" zaniedbane... fotele do prania, felgi od e36 do zdemontowania (będą do sprzedania, gdyby ktoś chciał) mechanicznie parę rzeczy do zrobienia (amorki tył, bo jeden wylał), klocki i tarcze z przodu, uszczelnienie elektrozaworów vanosów, możliwe że vacuum pompy, mimo że kolega tydzień temu ją na nową wymienił (ale był na niej olej, na razie obserwuję i zobaczymy) oraz coś delikatnie stuka w przednim lewym kole... do sprawdzenia, chociaż luzu na ukł. kierowniczym brak. Na pewno wymiana filtra powietrza i w przyszłości oleju (bo kolega zapewniał że parę miesięcy temu wymieniał). W drodze do domu wyrzucił błąd P1061, ale dał się skasować i jak na razie (odpukać) nie wrócił, cóż pożyjemy zobaczymy :) Konieczny przegląd LPG, bo termin przekroczony o 7tys km.... Oraz sprawdzenie sond czy dobrze pracują, bo na interfejsie ELM pokzywał pracę tylko jednej (ale podejrzewam, że to wina interfejsu, bo błędów z sond brak i auto jeździ ok). Tak więc jest trochę rzeczy do zrobienia, ale cóż auto ma już 9 lat i 148tys km. A teraz plusy: - auto bezwypadkowe (lakierowany tylko lewy tylny błotnik i wymieniany zderzak w ASO w Krakowie, na prawym tylnym błotniku sam rant jakby był robiony, chyba że to norma, że tam grubiej jest...) poza tym cały przód, dach, słupki w oryginale. Lampy, szyby również oryginał. To jest dla mnie najważniejsze, że nie jest składane z dwóch, kombinowane itd... - całkiem fajnie wyposażone - gaz BRC zakładany w Abart we Wrocławiu, z butlą pod autem (koszt instalacji 4500pln) Zdjęcia wrzucę w wolnej chwili, chociaż na razie nie ma czym się chwalić bo w środku fotele brudne, a na zew. felgi od e36 trochę psują wygląd.
  6. ma... niestety w BMW od dawna i w benzynie dwumasa jest http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/produkt/7568006-dwumasowe-kolo-zamachowe ale tutaj zmienia się ją na prawdę mega rzadko bo drgania są o wiele mniejsze niż w dieslu, poza tym moment też mniejszy i charakterystyka rozkładu mocy inna.
  7. vacuum pompa wytwarza tylko podciśnienie do serva (hamulców) nie ma innej funcji, więc na 100% nie wpływa na sprzęgło ani inne podzespoły auta poza siłą hamulca
  8. instrukcję już przeczytałem, ale akurat o płycie do navi nie było info.
  9. Nowej trasy nie zaplanujesz bez płyty jeśli wcześniej już jej nie wpisywałeś do navi, czyli działaja bez płyty te trasy, które już wpisywałeś. a ok to sporo wyjaśnia, czyli w sumie wiem wszystko a co do płyty to nagram najpierw dvd -r i zobaczymy Dzięki i pozdrawiam
  10. hmm ok, czyli potrzebna jest płyta czy nie, bo trochę już się pogubiłem, dlaczego raz działa raz nie? trzeba ją jakoś wgrywać czy tylko włożyć?
  11. no zgadza się, pokazuje strzałki ale wyświetla też nazwy ulic, pokazuje dystans do końca. Czyli aby działała w pełni płyta musi być włożona non stop? Czy po włożeniu płyty trzeba coś "instalować" czy wsuwa się i ma działać?? Na jaką płytkę najlepiej nagrać DVD -R +R ???
  12. Witam Mam jeszcze jedno pytanko odnośnie NAVI w e91. A mianowicie, navi przestała działać i pokazywała "Please insert CD czy DVD" Wyciągnąłem płytkę aby ją przegrać i bardzo mnie zaskoczył fakt, ale przy kolejnej przejażdżce NAVI działała bez płyty!!! I moje pytanie, czy płyta musi być cały czas w NAVI, czy po włożeniu płyty z mapami, trzeba jeszcze je wgrywać?? Czy wystarczy włożyć płytę?? Pozdrawiam A
  13. adrianCB odpowiedział(a) na AdminOld temat w Polecane warsztaty
    Czesc czy w Lodzi mozecie polecic serwis lpg gdzie zrobie przeglad instalacji BRC? Z gory dzieki. Pozdrawiam
  14. Witam Posiadam kabel OBDII do BMW (http://www.e-volt.pl//interfejs-bmw-usb-obd2-1996-2006_p_23.html) Mam też starego lapka z Win XP i potrzebuję wrzucić na niego inpę. Korzystałem już kiedyś z tego kabla w e46 i jakoś działał (co prawda na win7 przez wirtualnego win xp, więc nie wszystkie funkcje otwierało, ale dawało się odczytywać i kasować błędy). Teraz wrzuciłem jakąś INPĘ z chomika, ale oczywiście nie działa... Nie mam czasu na kolejne próby... Dlatego z chęcią nawet odpłatnie, zlecę zainstalowanie INPY wraz z "toolsami" i konfigurację kabla. (zdalnie,osobiście...) Na pewno ktoś z Was ma wypróbowaną wersję, która działa. Potrzebuje porządnie zdiagnozować swoją e91 2006r. Pozdrawiam A
  15. trudno powiedzieć, muszę na pewno zrobić jej przegląd. Ale to dobra instalacja BRC sequent 24 montowana w Abart we Wrocku... Nic pojeżdżę to zobaczę :) Nie będę też na pałę nic wymieniał bo nowe auto trzeba poznać, wyczuć.
  16. podobno nie zdarzało mu się to wcześniej... w co wierzę (może jestem łatwowierny), zastanawiam się tylko bo tydzień temu była wymieniana uszczelka pod pokrywą zaworów oraz vacuum pompa i są ślady po zmywaniu oleju po naprawie, może zmywacz lub olej dostał się do jakiejś kostki i stąd błąd.... Jak to się mówi, nie masz problemu to kup sobie auto :)
  17. też widziałem takie info na zagranicznych forach, ale tutaj oprócz kontrolki i błędu zero innych objawów. Mimo komunikatu "reduce power" auto dalej tak samo śmigało
  18. mam nadzieję, że aż tak drastycznie nie będzie, poza tym może błąd nie powróci.... (ale to wiadomo liczenie jak na wygraną w lotto)
  19. tyle też wiem, ale teraz być mądrym i wskazać, na rzecz która go spowodowała!!
  20. hehe zobaczymy, na razie jeden błąd w drodze powrotnej wyskoczył P1061 (odczytany przez ELM327), dał się skasować.. zobaczymy czy powróci. Wiadomo jak w każdym aucie jest parę rzeczy do zrobienia, ale jestem dobrej myśli :) A może ktoś potrfi rozszyfrować ten kod błędu?? Pozdrawiam
  21. Fotki mam ale na mailu, kolega z nami od 2012 tj od momentu sprowadzenia jej z de (sam sprowadzał). Osobom świeżo zarejestrowanym z autem od miesiąca w kraju od razy dziekowalem...
  22. Auto z 2006r, nie ma ogłoszenia, ofertę na priv dostalem. Vin ks95465
  23. Witam Jutro jadę do kolegi z forum oglądać e91, ale jedna sprawa mnie nurtuje. Na foto z dekodera vin (http://www.bmwarchiv.de/) jest inna kierownica i inna navi/cd Chociaż z opisem VIN pokrywa się wszystko. Code Serienausstattung Standard Equipment S4AGA Interieurleisten titan matt Interior trim finishers Titanium matt S548A Kilometertacho Kilometer-calibrated speedometer S851A Sprachversion deutsch Language version German Code Sonderausstattung Optional Equipment S1CAA Selektion COP relevanter Fahrzeuge Selection of COP relevant vehicles S249A Multifunktion für Lenkrad Multifunction f steering wheel S255A Sport-Lederlenkrad Airbag Sports leather steering wheel S313A Aussenspiegel Anklappfunktion Fold-in outside mirror S320A Entfall Modellschriftzug Deleted, model lettering S321A Exterieurumfänge in Wagenfarbe Exterior parts in vehicle color S386A Dachreling Roof railing S402A Panoramadach elektrisch Electric panoramic roof S423A Fussmatten Velours Floor mats, velours S428A Warndreieck und Verbandstasche Warning triangle and first aid kit S431A Innenspiegel automatisch abblendend Interior mirror with automatic-dip erstellt auf: www.bmwarchiv.de Daten für die Fahrgestellnummer: WBAVR71080KS95465 Code Sonderausstattung Optional Equipment S441A Raucherpaket Smoker package S494A Sitzheizung Fahrer/Beifahrer Seat heating driver/passenger S4AEA Armauflage vorn verschiebbar Armrest front, retractable S508A Park Distance Control (PDC) Park Distance Control (PDC) S520A Nebelscheinwerfer Fog lights S534A Klimaautomatik Automatic air conditioning S563A Lichtpaket Light package S606A Navigationssystem Business Navigation system Business S672A CD-Wechsler 6-fach CD changer for 6 CDs S676A HiFi Lautsprechersystem HiFi speaker system S6UEA Diebstahlschutz Navigations-DVD Anti-theft protection for navigation DVD L801A Länderausführung Deutschland National Version Germany S863A Händlerverzeichnis Europa Retailer Directory Europe S879A Bordliteratur deutsch On-board vehicle literature German S8SPA Steuerung COP Control unit COP S969A Navi DVD bei Auslieferung anfordern Navi DVD to be requested at shipping S9AAA Aussenhautschutz Outer skin protection Wiem, że to zdjęcia poglądowe (bo np w wyposażeniu auta jest dwuczęściowy podłokietnik na foto z dekodera pojedynczy - nie widać bo źle uciąłem foto), ale zastanawia mnie ta różnica. Foto na żywo: http://images68.fotosik.pl/585/0db4dd39db8bc072m.jpg Foto z dekodera: http://images66.fotosik.pl/584/b73c966452e36fb2m.jpg Z chęcią poczytam Wasze opinie na ten temat. Pozdrawiam
  24. ja słowa oliego zrozumiałem, że to drogi luksus JAK COŚ PADNIE i trudno nie przyznać mu racji!! Bo sama wymiana oleju raz na 100tys to nie mega wydatek...
  25. Raczej za max 6k e musieli ja wyrwać...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.