Skocz do zawartości

pet1

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez pet1

  1. model330xd 2005- 2007 to jeszcze nie xdrive problemów praktycznie nie ma.Wytrzymalość- dobijam do 500k i problemów zero. Jak trafisz na samochód do roboty( nie jesteś w stanie wszystkiego posprawdzać to szykuj ok10k( kolektor, termostaty , świece ew sterownik + duperele Za to radośc z jazdy- bezcenna- ten silnik łatwo się chipuje i masz na lekkim poprawieniu od 270KM a to już daje kopa- do tego naped x i zero uślizgów. Pozostaje kwestia ceny bo za taką kase to kupisz padaka do roboty.Zacznij od 320- nie są takie złe(żona jeżdzi i jest fajnie silnik 163 jest o wiele trwalszy od poliftowego
  2. tylko przy rozruchu - czasami jak postoi na jałowym- przy ruszeniu to samo
  3. Poradzcie co robić- przebieg 460k i wszystko świetnie- poza tym,że,przy rozruchu puszcza białą chmure- szybko mija -ok 5 sek ale mnie wk....Dochodze do wniosku,że turbina(spocony olejem wlot do intercoolera) Turbina fabryczna, bez żadnych kombinacji. Ale co teraz- używka, czy regeneracja (rocznie ok 50k km). Byłbym wdzięczny za rady
  4. mam już 3 zestaw DBA t400 http://www.brakeparts.pl/8508-tarcze-hamulcowe-dba-4000-t3-dba-42858s.html z klockami hawk dają rade na medal Co do zacisków- możesz robić hamulce performance w serwisie-zaciski 4 tłoczkowe tylko- Bmw wymienia również przewody hamulcowe na większe i logicznie myśląc dopiero wtedy ma to sens
  5. Nie wiem ile twój swap ma kosztować- ja poszedłem w inna strone- Tarcze DBA i klocki hawk- poczytaj - znajdziesz - bez żadnych przeróbek układu są rewelacyjne- możesz hamować jak chcesz i ile chcesz- nawet dźwięku nie zmieniaja
  6. na funkcji ciśnienia przytrzymaj manetke- wtedy reset się pojawi
  7. oznaka słabego akumulatora ,spróbuj doładować i sprawdz koło pasowe i ładowanie - ale przy tylu superprzeróbkach(wycięcie dpf-rekord świata) pewnie coś ci zjada prąd
  8. masz 2 termostaty- 2 od egr
  9. powiem tak- jeśli stare siłowniki masz kiepskie - to efekt po wymianie piorunujący- mocno twardo i silnie. kwestia przestawienia psychicznego- zawiasów nie wyrywa :D
  10. Nie- Mam febi i od roku działają bezproblemowo- nawet przy dużym mrozie
  11. od samego dołu nie dadzą rady- musiał byś założyć sprężyny.ale wystarczy lekko podnieść- ok 20 cm i jadą w dóre. Ja mam założone zamienniki
  12. mam siłowniki z sorento - założone jakiś rok temu i daja rade- jest lepiej jak ori
  13. pet1 odpowiedział(a) na virek_kk temat w E90, E91, E92, E93
    Rivasi- jeszcze jedno pytanie.Wpadł mi w ręce Meguin Efffiiency 5w 30 ACEA C3 ,APISA/CF znasz ten wynalazek?
  14. pet1 odpowiedział(a) na virek_kk temat w E90, E91, E92, E93
    Szacun- myślałem ,że jestem ostatnim dinozaurem który zna te stare metody... U mnie funkcjonuje- Musze przyznać ,że twoich typów w ogóle nie znam ale sprawdze- może dasz jakiś namiar/ w sumie za specol w syntetyku wychodzi 55 zeta za 4 litry- nie jest żle Ale potwierdzasz moje podejrzenia- jesteś olejowy Guru jak dla mnie dzięki
  15. pet1 odpowiedział(a) na virek_kk temat w E90, E91, E92, E93
    trochę "obok "tematu jaki olej.... po raz kolejny wymiana i po raz kolejny próbuje przebrnąć przez tematyczną księgę( ponad 90 stron) Napisze tak; olej wymieniam często- z okazji przebiegów- ok 45t rocznie. próbowałem już wszystkiego. ale ... olej wymieniam co 30 t.I nie dla oszczędności. Moja wymiana- zlew starego oleju,wymiana filtra na najtańszy zdokładnym czyszczeniem kielicha, zalanie najtańszym syntetykiem z płukanką,20 min na biegu jałowym i dopiero filtr oleju i olej docelowy bez żadnych dodatków Efekt- przebieg 430tysięcy na org podzespołach-turbo, popychacze etc.jeżdzi jak nowy.wlewam 8l i wylewam tyle samo. wiadomo każdy ma swoje.... ale jak dla mnie wymiany co 10 tysi z dodatkami i uszlachetniaczami to dmuchanie na zimne i bezsensowne może kolega rivasi zrobi tabele i dla laików i ciekawskich będzie łatwiej i krócej bo przecież w obiegu te same oleje i pytania pozdrawiam
  16. No tak racja a gdybys tak pierdyknoł w jakieś ufo?/ albo w gadającą krowe??Kamera się przyda.nagrywanie parkingu w ncy? zakup dodatkowy akumulator.. popatrz co się dzieje- filmy podsyłane policji w ramach akcji życzliwy..... dla mnie ormo
  17. Sorry ale po co ci takie ustrojstwo? wORMO się bawisz czy co? a może filmiki do " takie rzeczy tylko w Polsce"czy "kobieta za kółkiem" Kojarzy mi się z kapusiami przesyłającemu filmiki policji mieszkam w austri a tu za samo posiadanie do 10 k mandatu jest za posiadanie
  18. filtr stożkowy-" 15 %, magnetyzer -" 5 %, modyfikator plus - " 5 % ,ceramizer etc etc - można długo wymieniać..... Bez konkretnej dłubaniny benzyny nie wzmocnisz o wyczuwalne wartości. szkoda czasu i kasy
  19. Niestety- tarcze które wytrzymują wszystko- DBA T3 lub 4000 xs są obecnie niedostępne w całej Europie Podobno dojadą na koniec sierpnia... Ktoś próbował EBC ultimax? w zastępstwie te proponują .... Na dzień dzisiejszy pozostaje mi tylko dba 5000 T3 lub xs ale cena zabija 2500 za sztuke
  20. tak naprawdę to nikomu nie chce się nawet poczytać. A wystarczy skrobnąć temat do Guru dziquska ( Artur pozdrawiam) nawet przyjeżdża w nasze okolice.
  21. nie znam aso bmw które ma swoją lakiernie.wszystko jest wysyłane do warsztatów lakierniczych. więc nie sugerowałbym się pieczątką na rachunku
  22. jak masz kase to tylko tarcze DBA i klocki Hawk- zdzieram drugi komplet- są wyśmienite-
  23. gratuluje przebiegów u mnie max 30 tysi na komplecie przy zmianie -przód -tył( zjeździłem już wszystkie możliwe marki wszystko rof) Rekord pobiły yokohamy-letnie zjechały na slicki po 15 tysiącach Ale- nie mogę sobie odmówić radości z jazdy a 3mm to już dla mnie szmelc
  24. masz 2 warianty- pierwszy to włącznik w schowku . Drugi- zobacz jak masz ustawione pokrętło z tylnych nawiewów- jak na ciepłe to będzie podgrzewał
  25. pet1 odpowiedział(a) na Mlody92 temat w E90, E91, E92, E93
    mam te żarówy od 6 lat . Naprawdę - świecą o niebo lepiej . Gorzej z żywotnością . max ok roku.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.