Treść opublikowana przez pet1
-
Jaki silnik do e90?
model330xd 2005- 2007 to jeszcze nie xdrive problemów praktycznie nie ma.Wytrzymalość- dobijam do 500k i problemów zero. Jak trafisz na samochód do roboty( nie jesteś w stanie wszystkiego posprawdzać to szykuj ok10k( kolektor, termostaty , świece ew sterownik + duperele Za to radośc z jazdy- bezcenna- ten silnik łatwo się chipuje i masz na lekkim poprawieniu od 270KM a to już daje kopa- do tego naped x i zero uślizgów. Pozostaje kwestia ceny bo za taką kase to kupisz padaka do roboty.Zacznij od 320- nie są takie złe(żona jeżdzi i jest fajnie silnik 163 jest o wiele trwalszy od poliftowego
-
turbo - używka czy regeneracja
tylko przy rozruchu - czasami jak postoi na jałowym- przy ruszeniu to samo
-
turbo - używka czy regeneracja
Poradzcie co robić- przebieg 460k i wszystko świetnie- poza tym,że,przy rozruchu puszcza białą chmure- szybko mija -ok 5 sek ale mnie wk....Dochodze do wniosku,że turbina(spocony olejem wlot do intercoolera) Turbina fabryczna, bez żadnych kombinacji. Ale co teraz- używka, czy regeneracja (rocznie ok 50k km). Byłbym wdzięczny za rady
-
E91 330xd swap wiekszych hamulcow
mam już 3 zestaw DBA t400 http://www.brakeparts.pl/8508-tarcze-hamulcowe-dba-4000-t3-dba-42858s.html z klockami hawk dają rade na medal Co do zacisków- możesz robić hamulce performance w serwisie-zaciski 4 tłoczkowe tylko- Bmw wymienia również przewody hamulcowe na większe i logicznie myśląc dopiero wtedy ma to sens
-
E91 330xd swap wiekszych hamulcow
Nie wiem ile twój swap ma kosztować- ja poszedłem w inna strone- Tarcze DBA i klocki hawk- poczytaj - znajdziesz - bez żadnych przeróbek układu są rewelacyjne- możesz hamować jak chcesz i ile chcesz- nawet dźwięku nie zmieniaja
-
Błąd ciśnienia w oponach problem!!!
na funkcji ciśnienia przytrzymaj manetke- wtedy reset się pojawi
-
Kasowanie sie kilometrów, spalania godziny itp
oznaka słabego akumulatora ,spróbuj doładować i sprawdz koło pasowe i ładowanie - ale przy tylu superprzeróbkach(wycięcie dpf-rekord świata) pewnie coś ci zjada prąd
-
320d nie odpala na mrozie
masz 2 termostaty- 2 od egr
-
Nowe siłowniki nie podnoszą klapy
powiem tak- jeśli stare siłowniki masz kiepskie - to efekt po wymianie piorunujący- mocno twardo i silnie. kwestia przestawienia psychicznego- zawiasów nie wyrywa :D
-
Nowe siłowniki nie podnoszą klapy
Nie- Mam febi i od roku działają bezproblemowo- nawet przy dużym mrozie
-
Nowe siłowniki nie podnoszą klapy
od samego dołu nie dadzą rady- musiał byś założyć sprężyny.ale wystarczy lekko podnieść- ok 20 cm i jadą w dóre. Ja mam założone zamienniki
-
Nowe siłowniki nie podnoszą klapy
mam siłowniki z sorento - założone jakiś rok temu i daja rade- jest lepiej jak ori
-
[e90] Jaki olej?
Rivasi- jeszcze jedno pytanie.Wpadł mi w ręce Meguin Efffiiency 5w 30 ACEA C3 ,APISA/CF znasz ten wynalazek?
-
[e90] Jaki olej?
Szacun- myślałem ,że jestem ostatnim dinozaurem który zna te stare metody... U mnie funkcjonuje- Musze przyznać ,że twoich typów w ogóle nie znam ale sprawdze- może dasz jakiś namiar/ w sumie za specol w syntetyku wychodzi 55 zeta za 4 litry- nie jest żle Ale potwierdzasz moje podejrzenia- jesteś olejowy Guru jak dla mnie dzięki
-
[e90] Jaki olej?
trochę "obok "tematu jaki olej.... po raz kolejny wymiana i po raz kolejny próbuje przebrnąć przez tematyczną księgę( ponad 90 stron) Napisze tak; olej wymieniam często- z okazji przebiegów- ok 45t rocznie. próbowałem już wszystkiego. ale ... olej wymieniam co 30 t.I nie dla oszczędności. Moja wymiana- zlew starego oleju,wymiana filtra na najtańszy zdokładnym czyszczeniem kielicha, zalanie najtańszym syntetykiem z płukanką,20 min na biegu jałowym i dopiero filtr oleju i olej docelowy bez żadnych dodatków Efekt- przebieg 430tysięcy na org podzespołach-turbo, popychacze etc.jeżdzi jak nowy.wlewam 8l i wylewam tyle samo. wiadomo każdy ma swoje.... ale jak dla mnie wymiany co 10 tysi z dodatkami i uszlachetniaczami to dmuchanie na zimne i bezsensowne może kolega rivasi zrobi tabele i dla laików i ciekawskich będzie łatwiej i krócej bo przecież w obiegu te same oleje i pytania pozdrawiam
-
Wideorejestrator - podłączenie zasilania z modułu FZD
No tak racja a gdybys tak pierdyknoł w jakieś ufo?/ albo w gadającą krowe??Kamera się przyda.nagrywanie parkingu w ncy? zakup dodatkowy akumulator.. popatrz co się dzieje- filmy podsyłane policji w ramach akcji życzliwy..... dla mnie ormo
-
Wideorejestrator - podłączenie zasilania z modułu FZD
Sorry ale po co ci takie ustrojstwo? wORMO się bawisz czy co? a może filmiki do " takie rzeczy tylko w Polsce"czy "kobieta za kółkiem" Kojarzy mi się z kapusiami przesyłającemu filmiki policji mieszkam w austri a tu za samo posiadanie do 10 k mandatu jest za posiadanie
-
E92 podniesienie mocy 320i N43
filtr stożkowy-" 15 %, magnetyzer -" 5 %, modyfikator plus - " 5 % ,ceramizer etc etc - można długo wymieniać..... Bez konkretnej dłubaniny benzyny nie wzmocnisz o wyczuwalne wartości. szkoda czasu i kasy
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe
Niestety- tarcze które wytrzymują wszystko- DBA T3 lub 4000 xs są obecnie niedostępne w całej Europie Podobno dojadą na koniec sierpnia... Ktoś próbował EBC ultimax? w zastępstwie te proponują .... Na dzień dzisiejszy pozostaje mi tylko dba 5000 T3 lub xs ale cena zabija 2500 za sztuke
-
E91 doposażenie w tempomat ??
tak naprawdę to nikomu nie chce się nawet poczytać. A wystarczy skrobnąć temat do Guru dziquska ( Artur pozdrawiam) nawet przyjeżdża w nasze okolice.
-
Blacharstwo/Lakiernictwo - prośba o opinie
nie znam aso bmw które ma swoją lakiernie.wszystko jest wysyłane do warsztatów lakierniczych. więc nie sugerowałbym się pieczątką na rachunku
-
polecane klocki tarcze?e92
jak masz kase to tylko tarcze DBA i klocki Hawk- zdzieram drugi komplet- są wyśmienite-
-
Opony 225/45/R17 - LATO
gratuluje przebiegów u mnie max 30 tysi na komplecie przy zmianie -przód -tył( zjeździłem już wszystkie możliwe marki wszystko rof) Rekord pobiły yokohamy-letnie zjechały na slicki po 15 tysiącach Ale- nie mogę sobie odmówić radości z jazdy a 3mm to już dla mnie szmelc
-
Chłodzony schowek w podłokietniki - problem e90
masz 2 warianty- pierwszy to włącznik w schowku . Drugi- zobacz jak masz ustawione pokrętło z tylnych nawiewów- jak na ciepłe to będzie podgrzewał
-
Wymiana świateł
mam te żarówy od 6 lat . Naprawdę - świecą o niebo lepiej . Gorzej z żywotnością . max ok roku.