Treść opublikowana przez mavic
-
740d M67 regenracja rozrusznika
Witam. Piszę w razie jak by ktoś kiedyś miał podobny problem - strasznie mało informacji o 740d jest na forum. Od paru tygodni auto słabiej odpalalo, test przelewowy wtrysków wypadł ok więc dałem rozrusznik do regenracji. Po wymianie stojana i wirnika auto odpala idealnie. Zrobili mi to w 3 godziny w Sopocie na ul. Lesnej. http://www.ba-car.pl/
-
BMW INTERFEJS SOFT - CKM-EDIABAS-GT1-DIS-SSS i INNE
Instalacja przebiegla pomyslnie. To faktycznie easy DIS ;) Jutro testy z autem ! Moze wreszcie uda mi sie przeprowadzic kalibracje ACC. ps zainstalowany DIS V44 zajmuje mi 3,68 gb
-
BMW INTERFEJS SOFT - CKM-EDIABAS-GT1-DIS-SSS i INNE
Dziękuję ! Ten cały wątek to kawałdobrej roboty, dzięki wam nasze BMki będą zawsze uleczone ;)
-
INPA
Zainstalowalem INPE z linków od Nerwusa i pięknie śmiga na interfejsie ADS od Nerwusa ! :) Wszystko jest ok mam dostęp do sterownika abs,rdc,pdc itd ale niestety w spisie silników brakuje mojego M67 (jak wybiorę M67 z E65 to nie działa) czy ktoś wie co z tym zrobić ?
-
BMW INTERFEJS SOFT - CKM-EDIABAS-GT1-DIS-SSS i INNE
Biorę się za instalację V44. Niestety na moim laptopie zostało ok 10 gb wolnego miejsca. Czy jeśli zaznaczę przy instalacji VMware żeby nie alokował odrazu niezbędnych 16gb to zmieszczę się na tych 10gb ? :) Trzymajcie kciuki, może się uda !
-
740d zaniki mocy
Dokladnie Motoarena w Ilawie to firma w ktorej kupilem, sorry ale wszyscy mowia na nich poprostu Garrett i tak mam zapisane wszedzie ;)
-
740d zaniki mocy
Garrett - trzeba miec jeszcze rabaciki :P
-
740d zaniki mocy
Cos musialo sie w srodku zatrzec bo z okolic tej wlasnie turbiny wydobywal sie na wolnych okrutny pisk. Nie do zniesienia w garazu ;) Na liczniku widnieje 217 tys a nowa turbina kosztowala po oddaniu starej ok 2500 zl netto. Jest troche drozsza od innych bo z elektronicznym sterowaniem.
-
740d zaniki mocy
Wczoraj odebralem auto, zrobilem ok 90km i wszystko gra ! Przy okazji wymienili lewa poduszke silnika bo padla a zeby wymienic trzeba wyjac wlasnie lewa turbine. W starej turbinie sterowanie chodzi z oporami i co najciekawsze z wlotu spalin sypia sie opilki metalu no i zniknelo straszne piszczenie na wolnych obrotach. Poki co jest malina ale nie zapeszam, zobaczymy dzis :P
-
740d zaniki mocy
Wymieniam turbine2 (cylindry 5-8) na nowa w przyszlym tygodniu. Sterowanie ma sie ruszac bo wtedy wiadomo ze chodzi - montaz jak najbardziej poprawny. W starej turbinie sterowanie wyraznie sie zaciera i blokuje czasem.
-
740d zaniki mocy
Gdy tylko auto zaczelo dzis mulic wjechalem na kanal i zobaczylem ze sterowanie nowej turbiny rusza sie podczas dodawania gazu a stara stoi w miejscu. Widac ze silniczek probuje ruszyc zaworem cisnienia ale cos musialo sie zblokowac. Chyba mam winowajce :)
-
740d zaniki mocy
Witam. Mam problem z w/w autem. Silnik M67 3.9L twin turbo. Diagnostyka wskazuje na przepływki jednak wszystko sprawdziłem na 3 kompletach przepływek i są one ok (aktualnie są 2 nowe przepływki). -parametry wtrysków wachają się od -1,5 do 1,8 (dopuszczalne -5 do 5) ok -turbina 1 jest nowa -turbina 2 jest sucha, sterowanie lektroniczne nie wykazuje problemów, dzwigienka chodzi poprawnie -przewody od ic są ok -EGR wyczoszczone, filterki też -filtry powietrza i paliwa nowe -tankowane zawsze na Shellu Vpower diesel -pod autem slychac dosc mocne piszczenie, jak tylko dotkne lewej strony wedechu piszczenie ustaje - to chyba nie ma wplywu na prace silnika Auto czasem jezdzi normalnie, innym razem jest praktycznie bez mocy, osiagniecie 120km/h graniczy z cudem. Wlasciwie nie ma na to reguly. Prawdopodobne przyczyny ktore przychodza mi do glowy: -elektronika turbiny pada lub silniczkek sie czasem zacina -zawor rozdzielajacy paliwo na listwy pada (ten zaraz za pompa wysokiego cisnienia) -bardzo ciezka do lokalizacji dziura w przewodach wysokiego cisnienia Prosze o jakies sugestie co moge jeszcze zrobic zeby wkoncu miec sprawne autko ;)
-
opony vanli
Chcesz tania i dobra opone to kup KUMHO KH11 ale nie zadne Wanli czy Nankangi.
-
[e38] drganie samochodu
A moze konwerter skrzyni biegow potrzebuje wywazenia ?
-
[E38] Alternator 735i rok prod. 2001
Ten nowszy nie ma nawet szczotek ;) Poszukaj po duzych zakladach zajmujacych sie regeneracja alternatorow. Slyszalem, ze juz to robia i koszt to ok 1100 zl.
-
BMW EASTERN EUROPE 2008-2 + POI dla wszystkich :)))
O ile dobrze wiem nie dograsz zadnych POI na mapke CD. Mi moj Pimp-My-Nav nie pozwala tego uczynic.
-
[EXX] Spadek mocy w silnikach 2.0d M47 i 3.0d M57
Wlasnie wyczyscilem filterki u siebie. Mam 2 EGRy wiec i zaworki 2. Do wszystkiego u mnie jest rewelacyjny dostep i zrobilem cala akcje w niecale 30 min. Filterki byly mocno zasyfiale. Teraz wezme sie za czyszczenie tych zaworow tuz przed kolektorem ale najpierw zamowie nowe uszczelki zeby je przy okazji wymienic. Generalnie auto chodzi mi dziwnie i czasem potrafi falowac obrotami przy naprawde spokojnej jezdzie - jak tylko dodam gazu to pieknie przyspiesza. Tutaj umiescilem fotke jak to wyglada w 740d: http://pliki.ggn.pl/bm/IMG_0102.JPG na zielono zaznaczylem co bede czyscil a na czerwono wyczyszczone filterki
-
Wpływ rozmiaru opon na zmianę biegów w automacie.
Znam przypadek "glupiejacej" skrzyni biegow po zmianie rozmiaru kol. Byl remont skrzyni i nic nie pomoglo. Za to pomogla zmiana kol na zimowe i dopiero wyszlo co jest przyczyna ;)
-
Kalibracja aktywnego tempomatu ACC
Rozsypal mi sie wentylator klimy i jezdzilem pare dni bez niego, W tym czasie wcisnolem przycisk tempomatu i wyskoczylo na wyswietlaczu "INACTIVE" i od tamtej pory tak jest zawsze pomimo ponownego zamontowania went. klimy i wszystkiego na miejsce. Radar ACC jest mocowany na tych samym mocowaniu co wentylator klimy i ponoc lapie blad gdy straci swoj poziom/pion. Dowiedzialem sie ze wymaga ponownej kalibracji. Ktos sie w to bawil ?
-
jaki olej do 3.0 V8- auto swierzo kupione
Do silnika wchodzi ok 7-7,5l z wymiana filtra. Kiedys lalem do E34 540i olej Castrol TWS 10W60. Teraz przezucilem sie na Mobil1 0W40 bo poprzedni wlasciciel mojego aktualnego auta powiedzial ze Castrola musial troche dolewac a Mobila ani kropelki co potwierdzilo sie bo jezdze autem juz rok i nic.
-
Steptronik - kolejne pytanie.
Zacznij od podlaczenia do komputera i sprawdzenia ewentuanych bledow w sterowniku skrzyni, uzupelnij olej, sprawdz polaczenie gumowo-metalowe miedzy skrzynia a walem. Ile auto ma przebiegu ? Wymieniales kiedykolwiek olej i filtr ?
-
MK4 ikonki POI
Jak uaktywnic ikonki na mapie ? Mam wgrane poi a widze tylko tzw "bullseye" w kazdej miejscowosci i to koniec. Jak wybiore np stacje benzynowa czy fotoradar to mi pokazuje najblizszy i prowadzi do niego ale na mapie nic nie widze. Mam w menu nawigacji opcje "ukryj ikony" ale jest ona niepodswietlona i nie moge nic zmienic.
-
[E38] Poszukuje instrukcji w PL dla 730d!!!!!
Bardzo unikalna. Do nabycia w kazdym ASO.
-
Jaki to model nawigacji ? Problem z instalacją nowego softu.
To czytnik DVD wiec MK4. Nagraj moze na inna plytke ale koniecznie markowa i z mala predkoscia do tego weryfikacja i wszystko powinno pojsc poprawnie. Pozatym polecam wyszukiwarke :search: znajdziesz wszystko czego potrzebujesz.
-
ISO: soft PL- lektor+napisy MK3 + MK4
Kilka dni temu kupilem sobie czytnik MK4 i co za tym idzie sprzedaje stary MK3 z wgranym softem od kolegi OSD. Czy obowiazuje jakis zakaz sprzedawania czytnikow z wgranym w/w softem ? Pytam bo dostalem PM dziwnej tresci i nie wiem jak to jest. Czy ktos kto za tydzien/miesiac/rok bedzie chcial sprzedac taki czytnik rowniez dostanie PM czy Polski jezyk wgrany do czytnika jest efektem jego ciezkiej pracy ? Nie sprzedaje hurtowo czytnikow, mam tylko ten jeden i to czysty przypadek, ze sprzedaje go akurat teraz. Pozatym dzieki wgranemu softowu jest atrakcyjniejszym kaskiem dla potencjalnych zainteresowanych. Byly juz podziekowania dla kolegow ktorzy udostepnili soft szerszemu gronu i niestety to juz koniec chlopaki. Rozejdzie sie w swiat i niedlugo bedzie mial go kazdy. Jeszcze raz dziekuje za sofcik i obiecuje, ze nie sprzedaje softu tylko ten jeden czytnik. ps. Jak dostajac haslo dostalem "licencje" na jeden czytnik to moge usunac soft ze swojego MK4 - traktuje to tylko jako kolejny bajer i rownie dobrze rozumiem PL co GB