Skocz do zawartości

mavic

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez mavic

  1. Wspomaganie kierownicy i aktywne zawieszenie (jesli takie posiadasz).
  2. mavic odpowiedział(a) na mavic temat w E38
    Hubertus7er wielkie dzieki :) Wlasnie tego szukalem. Teraz pojade na hamownie sprawdzic ile 740d ma mocy i Nm. Tylko podobno hamownie przeklamuyja wyniki automatow :(
  3. mavic odpowiedział(a) na mavic temat w E38
    To o czym mowisz jest stosowane od dawna. Dodatkowo o ile sie nie myle od 2000r zostalo wprowadzone to oczym ja pisalem. Np w Oplu Vectra 2,2 DTI jak odlaczysz EGR to silnik chodzi jak by turbiny wcale w nim nie bylo, ma z 50km. Ja sie rowniez przekonalem, ze moje auto chodzi znacznie lepiej ze sprawnym EGR.
  4. mavic opublikował(a) temat w E38
    Czy 5HP30 posiada blokadę sprzęgła hydrokinetycznego ?
  5. mavic odpowiedział(a) na mavic temat w E38
    No nie wiem czy tak lepiej. Zgodnie z dyrektywami unijnymi auto nie osiaga pelnej mocy z wadliwym ukladem egr. Jedyna rada to "wyprogramowac" egr ze sterownika. Ja kupilem nowy zawor i auto zachowuj sie o wiele lepiej na drodze. Poprawianie fabryki zawsze bylo domena polakow ale zwykle konczy sie to tragicznie :mad2:
  6. Kolo Wejherowa jest Andrzej Serwis BMW. Podjedz niech ci sprawdza olej a jak nie to pewnie trzeba rozebrac skrzynie i wszystko sprawdzic. Nie przeciagaj tego za dlugo bo w pewnym momencie cos sie zmieli i moze byc za pozno na "drobna naprawe". 602 157 675
  7. Ja mam takie kabelki: http://www.narzedziowy.pl/product_info.php?products_id=3056&osCsid=eecbca404c63a7bb63d77b79707a00e2&currency=PLN Postaw obok jakies inne zapalone auto i cwicz ze swoim do woli. Taniej cie wyjdzie.
  8. mavic odpowiedział(a) na AdminOld temat w Polecane warsztaty
    Andrzej Serwis Robakowo.
  9. Wlasnie mialem problem z rozladowanym aku - okazalo sie, ze telefon powodowal pobor na postoju wachajacy sie od 0,2 do 1,1A. Telefon odlaczylem i pobor spadl do 0,07A :) Moze wymienie baterie w fonie na nowa i wloze do niego jakas karte bo wlacza sie ciagle sam i pisze "insert card". Ktos wie jak zrobic zeby telefon nie wlaczal sie samoczynnie ?
  10. Ja mam pytanko dot DIS. Jak wystapia bledy np w jakims sterowniku to klikajac zielona strzalke w prawo dochodzimy czasem do momentu w ktorym mozna wybrac "Expert mode" i tam sa rozne testy, mozna kasowac bledy itd. Jak to uaktywnic bez pojawienia sie bledow ? Moze pytanie glupie ale jakos mi sie nie udalo :(
  11. Radze Ci rozebrac lusterka i zlozyc spowrotem. Jest tam takie duze lozysko na ktorym chodzi lusterko - warto je wyczyscic. U mnie po takim zabiegu lusterka zaczely skladac sie o wiele szybciej.
  12. Musialbys dorzucic modul pamieci foteli (o ile masz elektrycznie regulowane). Jak sie myle niech mnie ktos poprawi.
  13. mavic odpowiedział(a) na muras73 temat w inpa, ncs, nfs, winkfp, dis, sss
    cruise control to tempomat a stick to patyk ;) pisze ze nie ma polaczenia z plusem albo wystapilo zwarcie
  14. Doszedlem do tego ze moge u siebie ustawic wartosc od 0-80 mg/stroke. Zmienilem na 40 i zobacze jak bedzie sie auto zachowywac.
  15. Doszedlem ostatnio do czegos takiego (ktos tez o tym pisal na ecubb) i wydaje mi sie, ze wpisujac odpowiednia wartosc mozna ograniczyc prace EGR (wpuscic wiecej swiezego powietrza?!?). Czy ktos wie cos na ten temat ? %5B640%3A480%5Dhttp%3A//pliki.ggn.pl/bm/egr/egr2.jpg
  16. mavic opublikował(a) temat w E38
    Od jaiegos czasu DIS wywalal mi blad EGR1 (egr1 to ten po drugiej stronie turbiny1) wiec zrobilem test ktory polega na tym ze ECU otwiera i zamyka napezemiennie elektrozawory EGR. W tym czasie powinny sie otwierac i zamykac zawory wpuszczajac do kolektora ssacego spaliny. Test wlasciwie sprawdza dzialanie elektrozaworow ale po zdjeciu wezy od IC mozna zobaczyc jak "wpuszczane" sa spaliny do kolektora. U mnie jeden zawor sie nie otwiera. Zamiennikow nie widzialem wiec chyba zamowie w ASO. Pisze zeby podzielic sie wiedza, moze komus sie przyda.
  17. W PL nie ma TMC niestety.
  18. Ja mam partnera z HDI 110km i jakos nie chce palic ponizej 7 w mieszanym. BMW mi pali 14 w miescie ostatnio ale kto by sie tym przejmowal ;) ps kolego pisz moze bez tych kropek i poskladaj te zdania do kupy bo zaczynam podejrzewac, ze jestes za mlody na prawo jazdy :P
  19. Wystarczy sobie poszukac na forum i mozna znalezc napewno o wiele wiecej informacji o kazdym modelu :search:
  20. mavic odpowiedział(a) na mcmt temat w Nawigacja samochodowa
    Fajna sprawa tylko cena mocno zaporowa. Trzeba poczekac pare latek na unormowanie ceny ;)
  21. A gdzie jest hamownia ktora obsluguje automaty ? Chetnie bym sobie sprawdzil moc. Przydala by sie tez skrzynia z E65 i zrobilbym sobie chipa :D Ciekawe czy by podeszla do E38.
  22. A jednak jedna turbina i to kompresor. Bodykit wiocha :P
  23. Hmmm to tez moge sobie zmienic soft w skrzyni i silniku ? Mam fejsik od nerwusa :) E38 740d silnik M67 skrzynia 5hp30
  24. No i pewnie to ma 2 turbiny, wkoncu to V8.
  25. Wyczytalem w dokumentacji od Webasto, ze na postoju zuzycie paliwa to max 0,5L/h a maksymalny pobor pradu to 60W.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.