Treść opublikowana przez mavic
-
za co odpwiedzialny zielony olej chf 11.s ??
Wspomaganie kierownicy i aktywne zawieszenie (jesli takie posiadasz).
-
7xx Mxx skrzynia 5HP30 pytanie
Hubertus7er wielkie dzieki :) Wlasnie tego szukalem. Teraz pojade na hamownie sprawdzic ile 740d ma mocy i Nm. Tylko podobno hamownie przeklamuyja wyniki automatow :(
-
740d M67 sprawdzenie zawor EGR
To o czym mowisz jest stosowane od dawna. Dodatkowo o ile sie nie myle od 2000r zostalo wprowadzone to oczym ja pisalem. Np w Oplu Vectra 2,2 DTI jak odlaczysz EGR to silnik chodzi jak by turbiny wcale w nim nie bylo, ma z 50km. Ja sie rowniez przekonalem, ze moje auto chodzi znacznie lepiej ze sprawnym EGR.
-
7xx Mxx skrzynia 5HP30 pytanie
Czy 5HP30 posiada blokadę sprzęgła hydrokinetycznego ?
-
740d M67 sprawdzenie zawor EGR
No nie wiem czy tak lepiej. Zgodnie z dyrektywami unijnymi auto nie osiaga pelnej mocy z wadliwym ukladem egr. Jedyna rada to "wyprogramowac" egr ze sterownika. Ja kupilem nowy zawor i auto zachowuj sie o wiele lepiej na drodze. Poprawianie fabryki zawsze bylo domena polakow ale zwykle konczy sie to tragicznie :mad2:
-
e38 735iA skrzynia biegow-problem pomocy
Kolo Wejherowa jest Andrzej Serwis BMW. Podjedz niech ci sprawdza olej a jak nie to pewnie trzeba rozebrac skrzynie i wszystko sprawdzic. Nie przeciagaj tego za dlugo bo w pewnym momencie cos sie zmieli i moze byc za pozno na "drobna naprawe". 602 157 675
-
prostownik rozruchowy
Ja mam takie kabelki: http://www.narzedziowy.pl/product_info.php?products_id=3056&osCsid=eecbca404c63a7bb63d77b79707a00e2¤cy=PLN Postaw obok jakies inne zapalone auto i cwicz ze swoim do woli. Taniej cie wyjdzie.
-
Pomorskie
Andrzej Serwis Robakowo.
-
Jakie powinno być napięcie ładowania akumulatora?
Wlasnie mialem problem z rozladowanym aku - okazalo sie, ze telefon powodowal pobor na postoju wachajacy sie od 0,2 do 1,1A. Telefon odlaczylem i pobor spadl do 0,07A :) Moze wymienie baterie w fonie na nowa i wloze do niego jakas karte bo wlacza sie ciagle sam i pisze "insert card". Ktos wie jak zrobic zeby telefon nie wlaczal sie samoczynnie ?
-
BMW INTERFEJS SOFT - CKM-EDIABAS-GT1-DIS-SSS i INNE
Ja mam pytanko dot DIS. Jak wystapia bledy np w jakims sterowniku to klikajac zielona strzalke w prawo dochodzimy czasem do momentu w ktorym mozna wybrac "Expert mode" i tam sa rozne testy, mozna kasowac bledy itd. Jak to uaktywnic bez pojawienia sie bledow ? Moze pytanie glupie ale jakos mi sie nie udalo :(
-
Pochył lusterek podczas cofania
Radze Ci rozebrac lusterka i zlozyc spowrotem. Jest tam takie duze lozysko na ktorym chodzi lusterko - warto je wyczyscic. U mnie po takim zabiegu lusterka zaczely skladac sie o wiele szybciej.
-
Pochył lusterek podczas cofania
Musialbys dorzucic modul pamieci foteli (o ile masz elektrycznie regulowane). Jak sie myle niech mnie ktos poprawi.
-
INPA
cruise control to tempomat a stick to patyk ;) pisze ze nie ma polaczenia z plusem albo wystapilo zwarcie
-
BMW INTERFEJS SOFT - CKM-EDIABAS-GT1-DIS-SSS i INNE
Doszedlem do tego ze moge u siebie ustawic wartosc od 0-80 mg/stroke. Zmienilem na 40 i zobacze jak bedzie sie auto zachowywac.
-
BMW INTERFEJS SOFT - CKM-EDIABAS-GT1-DIS-SSS i INNE
Doszedlem ostatnio do czegos takiego (ktos tez o tym pisal na ecubb) i wydaje mi sie, ze wpisujac odpowiednia wartosc mozna ograniczyc prace EGR (wpuscic wiecej swiezego powietrza?!?). Czy ktos wie cos na ten temat ? %5B640%3A480%5Dhttp%3A//pliki.ggn.pl/bm/egr/egr2.jpg
-
740d M67 sprawdzenie zawor EGR
Od jaiegos czasu DIS wywalal mi blad EGR1 (egr1 to ten po drugiej stronie turbiny1) wiec zrobilem test ktory polega na tym ze ECU otwiera i zamyka napezemiennie elektrozawory EGR. W tym czasie powinny sie otwierac i zamykac zawory wpuszczajac do kolektora ssacego spaliny. Test wlasciwie sprawdza dzialanie elektrozaworow ale po zdjeciu wezy od IC mozna zobaczyc jak "wpuszczane" sa spaliny do kolektora. U mnie jeden zawor sie nie otwiera. Zamiennikow nie widzialem wiec chyba zamowie w ASO. Pisze zeby podzielic sie wiedza, moze komus sie przyda.
-
BMW Road Map Europe High DVD 2009-1 incl Eastern Europe
W PL nie ma TMC niestety.
-
bmw a inne marki
Ja mam partnera z HDI 110km i jakos nie chce palic ponizej 7 w mieszanym. BMW mi pali 14 w miescie ostatnio ale kto by sie tym przejmowal ;) ps kolego pisz moze bez tych kropek i poskladaj te zdania do kupy bo zaczynam podejrzewac, ze jestes za mlody na prawo jazdy :P
-
Poradnik Auto-Świat BMW
Wystarczy sobie poszukac na forum i mozna znalezc napewno o wiele wiecej informacji o kazdym modelu :search:
-
[e39] Nightvision
Fajna sprawa tylko cena mocno zaporowa. Trzeba poczekac pare latek na unormowanie ceny ;)
-
Zakup BMW 7 e 65 - na co zwrócić uwagę
A gdzie jest hamownia ktora obsluguje automaty ? Chetnie bym sobie sprawdzil moc. Przydala by sie tez skrzynia z E65 i zrobilbym sobie chipa :D Ciekawe czy by podeszla do E38.
-
bmw 740 4.4 voltech
A jednak jedna turbina i to kompresor. Bodykit wiocha :P
-
BMW INTERFEJS SOFT - CKM-EDIABAS-GT1-DIS-SSS i INNE
Hmmm to tez moge sobie zmienic soft w skrzyni i silniku ? Mam fejsik od nerwusa :) E38 740d silnik M67 skrzynia 5hp30
-
bmw 740 4.4 voltech
No i pewnie to ma 2 turbiny, wkoncu to V8.
-
Aktywacja webasto w DIS v.44
Wyczytalem w dokumentacji od Webasto, ze na postoju zuzycie paliwa to max 0,5L/h a maksymalny pobor pradu to 60W.