Treść opublikowana przez mikan
-
Jakie zimowki, zeby byly miekkie i ciche?
Napisałem, że markowe - nie jestem pewien czy bridgestone czy continental a modelu nie pamiętam - dlatego uogólniłem - indeksu nie sprawdzałem a oponę oceniłem tyle co grubość bieżnika - kolega potem mówił jaki są rocznik ale nie pamiętam jaki - chyba wspomniane firmy nie są na szarym końcu a bieżnik potrafię ocenić - także moja wypowiedź jest jak najbardziej składna. Lamele nie mają tyle milimetrów grubości nawet ... - u mnie po 2 zimach Pirelli były wyraźnie mocno zjechane w stosunku do przednich - w mm nie wiem, nie mierzyłem - było widać, że to już sztuki do łowców okazji "grubego mięsa" z kontenera - wiem jak wygląda opona zużyta jak spałowana a jak skatowana - moje już były zużyte. Jak pisałem w poprzednich postach, po 2 latach zmieniłem opony na tylnej osi, przednia była dobra - zobaczę jutro jak teraz wyglądają i jak będzie kibel to wymienię kolejne 2. Z tymi latami i przydatnością to żeś trochę przesadził moim zdaniem - ale to twój wybór - nikt tobie takiego podejścia nie broni. Ja mam inne.
-
Jakie zimowki, zeby byly miekkie i ciche?
"zwrócić warto jakie opony mają współczynnik prędkości bo im wyższy tym opony sztywniejsze ( moją mocniejsze użebrowanie) więc nie jedna 205 z współczynnikiem W będzie lepsza od tej 225 z współczynnikiem H na ten przykład" - jakie były te 205 to nie mam pojęcia ( tzn jaki indeks ) - nie był to mój samochód - ale kolegi, dopiero kupiony. - moje 225 są z indeksem H na 99% bo chciałem z tego co pamiętam, ale ze względu na mocniejszą konstrukcję, lepszą mieszankę i brałem poprawkę na krawężniki i inne pierdoły schowane w miejscach parkingowych w starym odgarniętym śniegu i jak jest okazja to nie zamulam. Jutro sprawdzę bo temp spadła już poniżej 6 stopni także mam zamiar jutro je przekładać. "Wiadomo, że na 205 na drodze bez śniegu szybciej straci się trakcję bo taka jest fizyka ... pedałem w podłodze na 225 też poleci, tylko później." -no właśnie ma stracić później ... :) "I nie mam problemów jak inni kierowcy w BMW i Mercach, którzy jak spadnie trochę śniegu nie mogą płynnie ruszyć na "walcach" ze świateł, albo blokują podjazd pod byle górkę, bo nie da się podjechać." - kaleczących pod światłami albo włączających się do ruchu jest pełno ale raczej z dusigrostwa/względnej oszczędności bo chcą mieć bmw/mercedesa a na opony już nie starczy albo olewają/żal im... a duże znaczenia ma opona - stan, marka, model - zawsze na stan kładę duży nacisk - dwa sezony i dobrze sprzedaje stare a kupuje nowe - puki co nie było problemu. Pod górkę na śniegu przyjemności nie miałem to nie wiem, wszystkie inne w zimie mi nie straszne.
-
Jakie zimowki, zeby byly miekkie i ciche?
Rozumiem, że służbowe masz tylnonapędowe ... bo o takim uślizgu mowa i w turingu który lubi dupskiem zamieść - jak się gaz wciska. Wracałem z Łodzi do Bdg przez Inowrocław jakimiś dziwnymi piździejewami bo jechałem za kimś - na tej trasie. Nie miałem i nie mam zwyczaju koloryzować a bajkopisarzem nie jestem. A, po wejściu do samochodu pierwsze co robię to zamknięcie od środka i dsc na raz.
-
Jakie zimowki, zeby byly miekkie i ciche?
Ok w takim terenie mieszkasz - ja 90% każdej zimy latam po odśnieżonym asfalcie. Od 4 lat mam 225 bo zamieniam tylko opony - fele mam jedne. Kiedyś w zimie wracałem z centralnej polski na 205 w bliźniaczej e46 - jakiś lepszych to co większy łuk to na wylocie uślizg był - asfalt mokry ale bez śniegu i lodu - pamiętam 03.01.11r. Puku co mnie 225 nie zawiodły co do rozmiaru. Nie latam jak bolidem, bo to kombi diesel - ale jadę żeby dojechać a nie jechać i srać się jak z jajkiem bo akurat jest zima ... Kiedyś oczywiście też tak robiłem - stalówki, opona jak w ax-ie itd itd bo stalówka tańsza, bo taka zasada itd itd - taka sama prawka jak z olejem - 200tysi to już półsyntetyk albo gorzej minerał .. Śniegu świeżego jak na lekarstwo a na ubitym moim zdaniem nie ma potrzeby węższej - za to na miękkich wąskich i asfalcie gorzej ruszyć - wiem, bo przerabiałem to w przednionapędówkach.
-
Jakie zimowki, zeby byly miekkie i ciche?
Na śniegu - ok. Bez śniegu - nie - i to jest fakt niezaprzeczalny, że szersza lepsza, chyba ze uważasz dążenie do szerszych opon ( letnich ) za fanaberię i w lato jeździsz na wąskich tak samo.
-
Jakie zimowki, zeby byly miekkie i ciche?
Pisali, że czym węższe tym lepsze to bujda - ja tak uważałem od dawna - chyba, że ktoś mieszka w górach, miejscach gdzie śnieg leży całą zimę. Normalnie w mieście lepiej normalną szerokość - przecież i tak odśnieżone, posypane i jak nie pada to sucho - na wąskich miękkich zimówkach to strach jaka droga hamowania będzie na nawierzchni bez śniegu. Mi apliny a4 i wDrive niepodeszły. Nokian na duży śnieg.
-
BMW E46 320d Wbaat71002kr02655 Kraków
mikan odpowiedział(a) na sebat0n temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażA w środku to on nie wygląda czy masz sobie zwizułalizować ... Nie wiem co cie urzekło w tym ogłoszeniu - środka nie widać, ciemne słaba zdjęcia - oczywiście robione i zaniechane z premedytacją - pewnie pet, bo inaczej to się środek fotografuje.
-
bmw x5 4.8 e 70, 2007r., Olsztyn, 5UXFE83587LZ39373
mikan odpowiedział(a) na 81kola temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażviewtopic.php?f=44&t=72889
-
e46 Sedan uszczelki drzwi
Ori masa w aso po parę zł za metr jest. Plus taki z tą ori masą , że przy następnym ściąganiu wygłuszenia nie porwiesz.
-
Jakie zimowki, zeby byly miekkie i ciche?
Jak już kiedyś pisano, zależnie gdzie mieszkasz i po jakich drogach się poruszasz - przeważnie śniegu u nas jak na lekarstwo - w mojej okolicy płasko, drogi odśnieżone - a akurat nokiany są ponoć najlepsze na śniegi. Ja kupiłem rok temu po raz drugi 2 nowe Pirelli SottoZero z indeksem V na tylną oś, bo poprzednie zajechałem ( na przodzie mam 3 latki tej samej firmy ) ... choć sprawdzę bo dziś będę przekładał - r17 225 45. Dają radę - są miekkie co nie zawsze mi pasuje ale jest jak jest.
- 320d wydech i radio
-
320d wydech i radio
Na tłumiku środkowym i katalizatorze nie będzie efektów akustycznych ani żadnych poza wizualnymi.
-
Proszę o opinię 530d VIN WBANJ71000CR15162
mikan odpowiedział(a) na kultres temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażO tyle bronie bo sam ewoluowałem ... przypadkiem kiedyś przy % mając przyjemność spożywać w środku - z tamtej epoki bmw vs moje vw 2004 ( i tak nie na biedzie i 4ramiennej kierze ) Trzeba być obiektywnym - albo to widzisz albo idź po seata/skodę/vw/kię/opla i dupy nie truj bo akurat wypada mieć bmw
-
BMW E46 320D COUPE WBABV51000JU46744 - ŁÓDŹ
mikan odpowiedział(a) na rally407 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażTo akurat wątpliwości nieppodlega .. zdjęcia robione w takim świetle w jakim je blacharz skadał chyba ;) Przód ... maska ... fotel ...
-
Proszę o opinię 530d VIN WBANJ71000CR15162
mikan odpowiedział(a) na kultres temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedaż320 a 320 ... może być wersja dla biedaków a może być całkiem przyjemna opcja Z takim podejściem niech kupują octavie albo inne seaty Niektóre rzeczy się docenia - tu w bmw - z wiekiem albo nigdy. Poza tym ile ma kosztować e90 w mPaku ori 320d sedan z przelotem 200 tysi ori ? 30 tysi ? W życiu ! 2x razy więcej .
-
BMW E46 320D COUPE WBABV51000JU46744 - ŁÓDŹ
mikan odpowiedział(a) na rally407 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedaż??
-
BMW E46 320d WBAAT71020KR09491 Bielsko-Biała
mikan odpowiedział(a) na sebat0n temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażChciałem w niewulgarny sposób ... - lachoń/laska/lafirynda/lampucera/blachara/sucz/[BAD]/ i inne bardziej wulgarne - zdeptać to już chyba wiadomo ...
-
Jakie zimowki, zeby byly miekkie i ciche?
Pewnie kobita szuka dziury w całym ( na bmw ) a pytający próbuje czymkolwiek ukulać/przekonać Panią.
-
BMW E46 320d WBAAT71020KR09491 Bielsko-Biała
mikan odpowiedział(a) na sebat0n temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażTo dobrym klientem będziesz ... szybko to można lachonia zdeptać ale nie dobrze kupić samochód. Powodzenia.
-
Laser business CD
Z jakością cd może nie, ale mp3 tak - dziesiątki tematów na forum są. :search:
-
BMW E46 320d WBAAT71020KR09491 Bielsko-Biała
mikan odpowiedział(a) na sebat0n temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażCzerwone zaciski, porwany zderzak - dziwne nic niewnoszące zdjęcia - ja bym na podstawie tych zdjęć tyłka nie ruszył, żeby to oglądać. Do tego tuningowiec preferujący off-road i eco-drive-ing - źle wróży. Na pewno przydałoby się więcej zdjęć.
-
E86 Z4 2007 3.0 LĘBORK wbadu51020lz31130
mikan odpowiedział(a) na alanalan temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażNikt tobie w przypadku tego pojazdu stanu nie przybliży - mało zdjęć - rozkoduj Vin bo nawet nie wiadomo skąd to przyjechało. Jest klatka, jest niby gwint - ale to trzeba na miejscu zweryfikować.
-
[e46] kanał nawiewu pod fotelem kierowcy
2 - 3 razy już o tym było, może znajdziesz na forum ...
-
BMW e90 330D Kraków WBAVC91090KS08315
mikan odpowiedział(a) na HuGo86 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażMoże Panamerę albo Macana, bo Cayenne to już za grosze chodzą a pozernia bierze bo tanie - co z tego, ze ledwo jedzie. Jaguar ... ale te stare w pojemności powyżej 4 L i właściwie zadbane to tak. Merachy plastikowe ... :) chyba że te topowe i w pojemnościach nieprzynoszących wstydu ;) Co miasto to moda. Coraz częściej widać G klase Merola - nie bidoki oraz defendery - a to już kosztuje i na szczęście nie wygląda, żeby kosztowało.
-
330d 297Km 618Nm dźwięk wydechu Eisenmann str 12
Do każdego innego pojazdu termostat kupowałbym w zamienniku a do bmw z praktyki wynika, że ori dlatego pytałem.