Treść opublikowana przez Shadow69
-
[523i]Swiatła drogowe- w lewym prąd zanika
Najlepiej żeby był taki sam, choć inny też będzie działał, może czasem kilka opcji nie chodzić, ale długie każde e39 miało takie samo, więc to akurat powinno być w porządku. Bo w sumie tylko o to światło nam chodzi.
-
[523i]Swiatła drogowe- w lewym prąd zanika
No to sprawdź sobie przejście od modułu LCM do samej żarówki, czy nie ma gdzieś zwarcia albo coś, albo po prostu podmień ten moduł na inny.
-
[523i]Swiatła drogowe- w lewym prąd zanika
Może faktycznie zaczniesz od poprawnego zatytułowania tematu? :roll: Jak znika prąd po podłączeniu żarówki, to albo jest uszkodzony LCM, ale za mocna żarówka, i komputer widzi to jako zwarcie. Lampa ma dobrą masę?
-
klapki zawirowań bmw 520d 2000r
Jak uszczelki są twarde i sparciałe, to wymień, ja zostawiłem stare, bo wyglądały przyzwoicie. Co do mycia kolektora, ja go zalewałem płynem do mycia felg, jakiś tani K2, i wszystek syf ładnie rozpuszczało. Do tego pomagałem sobie taką szczotką jak do czyszczenia butelek.
-
Alternator BOSCH - Niskie ładowanie 10-11V
Nie koniecznie siadły szczotki, mogły też skończyć się pierścienie ślizgowe. Wartości napięcia które podajesz, to nie ładowanie, lecz napięcie na akumulatorze, które spada gdy włączasz odbiorniki. Najlepiej oddać alternator komuś kto się na tym zna, możliwe że uszkodzone jest coś innego, albo dodatkowo padły łożyska.
-
e39 528 iA problem z odpaleniem
Kostka stacyjki lubi zaszwankować, tak samo jak wyrobione klemy, które nie mają dobrego styku. Sprawdź klemy, i dostań się do kostki stacyjki. U kolegi było coś podobnego, tylko jemu stacyjka nie obracała styków w kostce, bo coś tam się obrobiło, a sama kostka była okej.
-
[e39]Podlaczenie lamp tył led po lifcie
To czasem nie ma być tak podłączone?
-
[528i]Zwiększenie mocy- jakieś pomysły
Uturbienie to nie tylko koszt turbiny i intercoolera. Zapomnij o "większej mocy", tutaj nie ma jej z czego urobić. Większa moc= więcej paliwa+więcej powietrza, i jeśli paliwem nadrobisz, to nie masz skąd "dopchnąć" powietrza do silnika. Jak zabiegami z kolektorem i wydechem zrobisz te 210 to będzie dobrze, ale to spora inwestycja, a efekt niewielki. Chcesz więcej, to jak wyżej, 540i, albo M5 (które zjada z butami jeśli chodzi o koszty obsługi).
-
[5xx]Wymiana uszczelki przedniej szyby
Sama uszczelka nie wyeliminuje przecieku. Szyba siada na klej do karoserii, i jak tam jest niedokładnie osadzone to nawet nowa uszczelka nie pomoże. Prawdopodobnie będziesz musiał wyciąć szybę (cholernie trudne żeby jej nie uszkodzić) i wkleić ją jeszcze raz.
-
[e39]Podlaczenie lamp tył led po lifcie
A nie czasem równolegle?
-
E39 523i M52B25. Kontrolka ładowania akumulatora. Alternator
Nic się nie staje jak dasz mocniejszy, zostanie ci zawsze rezerwa mocy np dla bogatszego audio.
-
[523i]Kodowanie zegarów
Może ktoś z forum zdalnie ci to zrobi? Jest taka opcja, popytaj w temacie o kodowaniu i diagnostyce.
-
Swiatla cofania
Tam nie ma czegoś takiego jak przekaźnik świateł, całym oświetleniem steruje moduł LCM, wszystko jest na elektronice. Zacznij może od ogarnięcia zegarów, bo jak coś nie jest odpowiednio przekodowane to potrafi robić niezłe jaja.
-
e 39 zmiana zawieszenia na sportowe
Ja się zastanawiam teraz nad seryjnymi amorkami sachsa + do tego sprężyny Eibach Pro-Kit, na tym powinno być ok 30mm w dół, do tego powinno być coś twardziej, choć nie dużo. Te zestawy springi + amorki komplet na auto w cenie 1000pln to lepiej odpuścić, badziew straszny, koledze nowe stukały, i jeden był dużo słabszy od drugiego. E39 w serii nie jest wcale takie niskie, e46 częściej udaje mi się zawadzić spodem.
-
Bmw e39 535iA 1996/Bmw e39 535i 2000 nowa galeria
Ja się już do takich rzeczy przyzwyczaiłem, ledwo łożyska, ABS i maglownice ogarnąłem, to już wyszły poduszki i poszedł amorek z przodu. :roll: Maćku, nie orientujesz się czy S-EDC występowało w touringu?
-
5xx prostownik/ładowarka do akumulatora, jaki wybrać?
W moim teście też wygrał, akumulator który był padnięty na amen odsiarczył i naładował, normalnie w szoku jestem :shock:
-
[523i] koncowy wydech udajacy m5
Sosna, kurde, ty to jesteś burżuj, nawet deski w kanale masz pod kolor auta :mrgreen: Jakby co, M5 nie ma wnęki na koło zapasowe. Z wydechem nie jest źle, jak się postarasz to ładnie wszystko się zmieści, tylko że trzeba przymierzać ze zderzakiem, złapać, zdjąć zderzak, spawać i przez to jest z tym trochę zabawy.
-
Bmw e39 535iA 1996/Bmw e39 535i 2000 nowa galeria
Wcześniej by zadzwonili i zapytali czy to na pewno ma być bmw, bo przy klepaniu wychodzi im przystanek autobusowy :mrgreen:
-
Bmw e39 535iA 1996/Bmw e39 535i 2000 nowa galeria
Przez ten filmik chyba nie zasnę :shock:
-
[e39] Nie wchodzą mi felgi 16' na przód
W 3.0d przed liftem jest tarcza z przodu 296mm, więc 15 cali wejdzie, po lifcie jest 325mm więc conajmniej 16.
-
[e39] problem z mocniejszym alternatorem
Ja na pełnej futurce 100Ah zrobiłem 24km w nocy, jechałem tylko na długich, jak wrzuciłem luz pod domem to tyle, auto zdechło. Tyle że u mnie psuło się inaczej, na wolnych nie chciał ładować, potem się budził, aż padł całkiem.
-
[523i] koncowy wydech udajacy m5
Tego wydechu nie znajdziesz na allegro, na ebuy prędzej. Co do kontroli zużycia klocków, to jest jak z klapkami w kolektorze M57 i termostatem egr, u jednych świeci kontrolka od hamulca, u innych jest oddzielna pomarańczowa. Ja mam pomarańczową, i te nawiasy () są jakby poprzerywane.
-
[E39] Odklejające się podbicie maski.
Zdradziłeś nas z 3er :cry: Ale że w moto godzinach mam ci podać? :mrgreen:
-
[e39] problem z mocniejszym alternatorem
Nawet na 3 aku to raczej z Niemiec nie wrócisz. Braknie prądu, to auto mimo wszystko sporo go zużywa.
-
Wyciek oleju brak śruby?!
Daj spokój, lepiej wziąć auto na hol jak nie masz daleko do mechanika, chociaż jeśli to tylko brak śruby, to może dobierz taką i wkręć? Swoją drogą, to ciekawe co się stało z tamtą. :roll: