Treść opublikowana przez Andrzej62
-
[E90 - 325i]Jakie świece,na jaki olej zmienić Castrola?
Miałem w swoim krótkim życiu troszkę samochodów :wink: jeżeli zalewane były olejami tej samej klasy i lepkości zalecaną przez producenta , to ja ni cholery nie słyszałem różnicy -nie znam powodu z jakiego miała by być słyszalna (nie mówimy o podróbach) .Chyba że kto porównuje minerała z syntetykiem lub odwrotnie.
-
e60 rozładowujący się akumulator na postoju
Aku dobierany jest nie tylko pod kontem modelu lecz i indywidualnego wyposażenia ( odbiorców energii). Np.Vin- tel- ASO i wszystko wiesz . Jak już wiesz jakie parametry , wybór producenta zależy do Ciebie .
-
Napinacz łańcucha E87 116i
Możesz poda symbol silnika którego dotyczy twój opis ? W moim silniku N47 rozrząd jest z tyłu silnika . Nie wiem czy opisana zmiana konstrukcyjna napinacza dotyczy silnika N47-177km ? Ok, już sobie sam odpowiedziałem . To zupełnie różne silniki :mad2: , tylko problem ten sam :wink: . W moim napinaczu chyba nic nie zmienili .
-
318d Zerwany łańcuch N47D20A a N47D20C - różnice???
Tak jak kolega wyżej pisze , uzależnione jest to ogólnie mówiąc od warunków eksploatacyjnych np. ilości zimnych rozruchów co się z tym wiąże długości tras itp. W silniku nie ma chemika ,czujnika , który sprawdza zmiany składu chemicznego oleju :wink: . Przy okazji, wiadomo Wam coś o zmianie (ulepszonej ,poprawionej konstrukcji ) napinacza w N47 ?
-
e60 rozładowujący się akumulator na postoju
Jaki masz rodzaj aku ? Obsługowy kwasowy z korkami czy bezobsługowy ...?
-
e60 rozładowujący się akumulator na postoju
Ok ,uważam to za rzecz tak oczywistą i nie mam zamiaru przekonywać Cię że jest to jak najbardziej możliwe. Napisałem że może to być przyczyną , a nie że jest . Nie znam dokładnie jakie trasy pokonujesz. Pisałeś wcześniej że napięcie ładowania ma wartość 14,5V czyli według mnie ładowanie jest ok.Sprawdź jeszcze raz miernikiem tak jak piszesz i podaj wynik.
-
Napinacz łańcucha E87 116i
Możesz wskazać w którym miejscu dokładnie znajduje się napinacz ? Chodzi o dojście,czy wymienia go się z kanału czy z góry silnika ?
-
E60 520dA - Silnik N47 i 163 KM ??
Tak jak koledzy wyżej piszą . Jeżeli chcesz przywrócić "parametry fabryczne" przy okazji możesz ja podnieś - odwiedź sprawdzonego tunera . Inna opcja ,tylko fabryczne - ASO.
-
[E90 - 325i]Jakie świece,na jaki olej zmienić Castrola?
Zgadzam się z opinią sfinks311 w 100% , kryterium nie powinna być tylko cena lecz pewne i sprawdzone źródło. Ponad 160tyś . i tylko na Castrolu 0W30. Po krótkiej eksploatacji na wychwalanym Motulu 5w40 konsekwencje odczuwam do dzisiaj. Według mnie to nie wina producenta , a zbyt dużej lepkości dla silnika N47( zwłaszcza zimą ).
-
e60 rozładowujący się akumulator na postoju
Uwzględniając to co wcześniej pisałeś: aku.sprawdzony=sprawny 88% , napięcie ładowania =14,5V ,czyli ok. Jeżeli dłuższe trasy zaliczasz sporadycznie , to przy tak krótkich odcinkach aku. może nie zdołać zgromadzić wystarczającą ilość energii ( więcej oddaje niż przyjmuje). Bilans energetyczny - ujemny . W takich okolicznościach trzeba posiłkować się prostownikiem .
-
M52B28 - Wymiana łańcucha rozrządu
Lub 0W30 , tym bardziej w Irlandii . Ja mam identyczny przebieg i zalewam 0W30 - samo to oznaczenie nie wszystko mówi o lepkości ( zależy od producenta ) . Schodzę z tematu , to nie dział o olejach .
-
podniesienie mocy przez przepływomierz
Nawiercając a odpowiednim miejscu dodatkowy otwór,nie wiem czy oto Ci chodzi . Na pewno nie o 15-20 % :wink: . Lepiej nie kombinuj,od tego jest ciptuning .
-
Trudności przy zmianie biegów
Jak to sprawdzić? W taki sam sposób jak odpowietrzał byś układ hamulcowy .Wężyk na odpowietrznik wysprzęglika i itd . Według mnie ,jeżeli tylko jedynka wchodzi gorzej wraz z niższymi temp.( najczęstsza bolączka ), to należy się nauczyć z tym żyć .Ktoś z tym ostro walczył , wymienił komp. sprzęgło + wysprzęglik i problem nie zniknął . Ten typ tak ma :wink:.
-
Trudności przy zmianie biegów
U mnie pomaga jak wcisnę dwa razy sprzęgło lub jak wyżej ale o zgrzytaniu też nie ma mowy. Wysprzęglik odpowietrzony ,sprawdzałeś ?
-
320d podczas odpalania przebiera
Ja zacząłem od świec żarowych co nic nie dało. Problem z przebieranie mamy też w okolicach +2, +3 stopniach a wtedy świece żarowe nie odgrywają większej roli. To raczej nie świece, rasta78 też wymienił świece i nic. Być może w twoim specyficznym przypadku tak jest. Tak na marginesie: O ile mnie pamięć nie myli , w sprawnym samochodzie świece żarowe zadziałają już gdy tem. płynu chodzącego pędzie niższa niż 25 st.C .Kwestia z jaką mocą i w jakim czasie. Przy +2,+3 st. odgrywają już znaczącą rolę,lecz my nie zawsze o tym wiemy. Zgadza się, za przebieranie zimnego silnika nie są tylko odpowiedzialne sprawie działające świece.
-
e60 530d Zgasł silnik
Co za leniuchy , nikomu się nie chce powróżyć :nienie:
-
318d 1,8 l.oleju do skrzyni?
Do tej skrzyni wchodzi 1,8l . Wymiana oleju raczej nie spowoduje lżejszego włączania pierwszego biegu ( obym się mylił ),z własnego doświadczenia i innych.Im zimniej tym gorzej.Te typy niektóre tak mają :cry: .Byli tacy co wymienili kom. sprzęgło z wysprzęglikiem i nic to nie pomogło . Temat wałkowany na forum wielokrotnie.
-
[e91] dziwne stuki n47d20a
" Tylko jak sprawdzic ktory to wtrysk ? " zitek - Stetoskopem " samochodowym ", ja takowy kupiłem na allegro - nie drogi, lub najprościej poprzez śrubokręt . Nie pomyl końca śrubokręta przykładając do ucha :lol:
-
e60 530d 04r co ile wymieniac olej przy przebiegu 220tys km
Może nie trzeba dolewać aż 2 litrów.
-
e60 530d 04r co ile wymieniac olej przy przebiegu 220tys km
- Jaki prostownik do ładowania aku Varta AGM 12V 80Ah 800A ?
Żaden doładowywacz :wink: .3,8A wystarczy w zupełności do doładowania, naładowania itp. każdego aku. osobowego ( wręcz idealny ) . Zamiast np.aku o poj 80Ah ładować 10h będziesz 20h , cała różnica ( w przypadku całkowitego rozładowania), w innym przypadku znacznie krócej . Prąd ładowania 0,1 pojemności jest wartością max.- Wymiana świecy żarowej
W młodości jak wymieniałem w Komarku lub WSK sworzeń tłoka , to przed montażem tłok do gorącej wody a sworzeń do zamrażarki i można go było wsunąć ręką :wink:- e60 530d 04r co ile wymieniac olej przy przebiegu 220tys km
Kolega nie chce Castrola , czy to nie Castrol produkuje ten olej dla BMW - BMW Quality Longlife-04 0W-40. Gdzieś w necie jest film który porównuje jak wygląda zmęczony olej BMW i Castrola . Z tego filmu wynika że oleje BMW są gorsze od Castrola , zaznaczam to nie moja opinia. Jak ktoś może znaleźć ten filmik to niech go wrzuci.- 530xi nierówna praca silnika po odpaleniu!!!!!
To benzyniak.- jaki olej po wycięciu DFP?
Tak, dowiedziałem się że popiół siarczanowy, siarka i fosfor które są w większych ilościach przy LL-98 i LL-01 zanieczyszczają nowoczesne katalizatory dlatego powinien być LL-04. Ps. Możesz podać linka gdzie proponowałem ll-01 bo nie mogę skojarzyć. Proponowałeś (ja również )LL-01 w samochodach nieposiadających DPF-a w których były katalizatory - z tond moje może zbyt pochopne skojarzenie :wink:. Nie wiedziałem wcześniej o różnicach ( wrażliwości na zapychanie )bo chyba o to chodzi , katalizatorów w autach z normami LL01 a LL04 . - Jaki prostownik do ładowania aku Varta AGM 12V 80Ah 800A ?
Powiadomienie o plikach cookie
Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.