Treść opublikowana przez el-viz
-
Dylemat przy wymianie oleju w silniku
polecam castrol RS 10W/60. mam tym zalane oba samochody(chociaż chciałem lać platinum 10W/40- ma aprobatę BMW) i naprawdę jest różnica w pracy :cool2: .kupowałem w "dużym sklepie"(nie chcę reklamować) i placiłem 159pln za 4L .
-
Regulacja przepływomierza przy instalacji gazowej 1 generacj
w przepływomierzu jest kanał bocznikowy przez który zasysane jest powietrze na wolnych obrotach a do regulacji ilości powietrza służy śruba która powinna byc zakryta czerwonym koreczkiem. w zasadzie nie ma potrzeby regulacji jeśli skład spalin na wolnych jest prawidłowy, ale jeśli musisz/chcesz to należy to robić korzystając z analizatora spalin. aha, jeśli masz problem z falującymi obrotami to najprawdopodobniej TPS jest zaolejony i należy go wyczyścić.jeśli czyszczenie nie pomoże to spróbuj wymienić mikrostyk zamontowany wewnątrz.u mnie pomogło i żeby do tego dojść przekopałem całą wiązkę silnika :mad2: .najgorsze jest to że "fachowcy" kazali wymieniać po kolei :przepływomierz, sondę L, komputer, czujnik temp. i położenia wału i sam nie pamiętam co jeszcze.
-
Ubywa płynu w chłodnicy, biały dym z rury wyechowej HELP!
nie ma co czekać "czapkę" trzeba zdjąć.dopiero po zdjęciu okaże się co naprawde jest do wymiany i oby była to tylko uszczelka.btw olej w tym przypadku nie będzie obecny w wodzie.moim zdaniem pękła głowica najprawdopodobniej w okolicy prowadnicy zaworowej i po nagrzaniu szczelina powiększa się i woda z układu chłodzenia dostaje się do wydechu.ps.znajomy miał to samo.
-
INSTALACJA GAZOWA JAKA?
2-ga generacja w zupełności wystarczy.nie daj się namówić na stag-a, ja polecam bingo s4 lub autronic al700(chodzi o elektronikę) ewentualnie z oferty elpigaz- nicolaus :cool2:
-
Klimatyzacja - nabicie gazem problem z zamiennikiem.
moim zdaniem tylko nowa, chyba że stać cię na używane :) .koszt nie jest przesadnie wysoki a używana może po jakimś czasie się rozszczelnić i będziesz musiał zmieniać jeszcze raz :(
-
Klimatyzacja - nabicie gazem problem z zamiennikiem.
skoro nie ma gazu w układzie musi być nieszczelny i może okazac się że po napełnieniu znów uleci.poszukaj kogoś kto naprawia lodówki i poproś o napełnienie-to jest najprostszy sposób :D
-
Czy dostane AC ?
el-viz odpowiedział(a) na MC-Maxim temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjnepzu daje ac tylko na auta do 10 lat.w drodze wyjątku mogą ubezpieczyć, zależy to jednak od dyrektora oddziału.jeśli auto miało już kiedyś polisę ac to jest szansa, natomiast w przypadku pojazdów "świerzo" sprowadzonych nie jest to możliwe.(przerabiałem ten temat i przynajmniej u nas nie ma takiej możliwości)
-
320i Jakaz maź na korku do wlewu oleju
ja na mobilu miałem to sam0, tyle tylko że był(podobno)zalany 5W/50.zmieniłem na castrol RS 10W/60 i jest ok.
-
Wtyczka przy chłodnicy - od czego?
czujniki te były montowane w autach z klimatyzacją i jest to czujnik temperatury do układu klimy, jeśli jej nie masz to ktoś kiedyś zmieniał chłodnicę
-
Naprawa czujnika obrotow kola ABS
sama wymiana jest strasznie prosta.należy otworzyć piwko :D , zdjąć koło, następnie odkręcić dwie śróbki (klucz imbusowy nr.6), otworzyc czarne pudełko przytwierdzone do wewnetrznej części nadkola, odpiąć wtyczkę i w odwrotnej kolejności zamontować nowy sensor.po skończonej pracy otworzyc drugie piwko :D i się zrelaksować ps.kolor końcówki jest zależny od roku produkcji pojazdu
-
Po nowe BMW na Litwę!? Oszczedzasz 30kPLN?
gwarancję daje producent więc serwisować można gdziekolwiek.
-
tankowanie gazu za zachodnią granicą (przejściówki??)
oj jeżdżą, jeżdżą a przejściówki kupisz np. na allegro
-
Jazda bez korka oleju
nie panikuj.nie mogło nic sie stać
-
Wstępne ustawienie przepustnicy.
przepustnica ma być zmknięta , ale nie oparta o obudowę- musisz wyczuć.należy również wyregulować tps-a.robi się to odkręcając mocujące śrubki i należy tak ustawić żeby po uchyleniu przepustnicy było słychać "klik".a tak wogóle to :search: ps.analizator przyda się kiedy indziej :)
-
E30 Cabrio
Na samym szczycie tego dzialu "Ogłoszenie: Zdjęcia w profilu"nie chce robic, nie rozumiem dlaczego
-
E30 Cabrio
hmm.wiem że to hardcore ale ja kiedyś przytargałem do domu daihatsu ferozę na lawecie ciągniętej przez moje e30 cabrio(nie miałem wyjścia).tylko niemieccy celnicy mieli dziwne miny :shock: -naszych chyba nie jest w stanie nic zdziwić :lol: na szczęście to było tylko około 150km.ale jak to wyglądało! e30 cabrio, duża gleba , 16" i podpięta laweta btw. może mi ktoś powiedzieć jak wkleić awatar?jakoś nie moge dac sobie z tym rady
-
E30 Cabrio
a co?hak nie pasuje?
-
530i V8, jaki gaz?
nie straszcie chłopaka.do pracy kupuje się zazwyczaj diesla nie benzynę i w dodatku V8 :duh: to że ma hak nie znaczy że ktoś woził cegły na budowę domu!przyczyn wymiany silnika też mogło być wiele.nawet jeśli buda ma przejechane 500 tyś.km to co z z tego?najważniejszy jest stan techniczny i jeśli jest ok. to nie ma powodów do obaw.takie jest moje zdanie.
-
Sonda Lambda urwany kabelek :((
tak.można.białe są od podgrzewania.
-
Oryginalne zabezpieczenie BMW
niemcy piszą w instrukcji żeby włączać klimę powyżej +5 stopni
-
niemiecki ebay
zaarejestruj się na polskim i będziesz miał możliwość zakupu w witrynach na całym świecie.
-
Inspekcja - problem.
hmm.ja mam przyrząd do kasowania inspekcji i są dwa tryby pracy- jeden kasowanie lampek od oleju, drugi inspekcja.więc chyba można? robiłem to w e30, e34 i e36. w e39 musiałem kasować zwierając pina do masy.kasownik nie zadziałał
-
Inspekcja - problem.
przyszedł czas na inspekcję.skasuj ją i po kłopocie
-
jaka turbina do 2.8?
No proszę akurat coś takiego znalazłem: http://www.koperformance.com/BMW/turbo_superchargers/ko_performance/ko_performance_e36_m3_stage_2_boost_kit.htm tak, ale to jest zestaw podnoszący wydajność już zamontowanego kompresora bez niego samego więc do tej kwoty należy doliczyć cenę kompresora i montaż. btw kolega chce turbo, nie kompresor
-
M3 - ktoś wie o co chodzi ??
może OT, ale nie ma sensu kłucić się o spalanie.moja "mała" e30 potrafi spalić w mieście przy b.dynamicznej jeździe nawet 24l/100(sprawdzone nie raz) i nie jest nic popsute.normalnie pali około 12.w e39 udało mi się zużyć najwięcej niecałe 19l(nie katowałem ).moim zdaniem auto pali tyle na ile pozwoli mu kierowca, ale jeśli zużycie paliwa jest drastycznie wysokie może to wskazywać na uszkodzenie sondy lambda.