Treść opublikowana przez JohnnyBravo
-
BMW E46 320Ci WBABM11070JK02102
JohnnyBravo odpowiedział(a) na kamil90 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażNa moje oko warto jechać i oglądać. Auto świeże, w bodaj najlepszym kolorze, wygląda na zadbane, potwierdzony przebieg (+według mnie zdjęcia go potwierdzają również), 2 komplety opon, zarejestrowane, w rozsądnej cenie. Czego chcieć więcej? :wink:
-
E32 735 WBAGB31090DB17285 Sochaczew
JohnnyBravo odpowiedział(a) na ARUS1 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażW takim razie zdaj relację jak już będziesz po oględzinach. Z uszkodzeniem deski powinien sobie bez problemu poradzić ogarnięty car detailer. Auto ma 23 lata, jest (według mnie) w atrakcyjnej cenie. Pewnie idealne nie jest ale jak już pisałeś potrzebujesz auta do codziennej jazdy, więc wydaje mi się że to może być ciekawa opcja. Czy tam jest co podłączać pod kompa?? Takim jak ten granatowy strach byłby wyjechać na ulicę :norty: bliżej mu do muzeum :wink:
-
E32 735 WBAGB31090DB17285 Sochaczew
JohnnyBravo odpowiedział(a) na ARUS1 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażMyślę że tak czy siak coś ciekawego się znajdzie :cool2: a co z tą zieloną?? przyznam że przeglądałem jeszcze raz jej zdjęcia i coraz bardziej mi się podoba. Trzeba jej jedynie kół z epoki na lato, obszycia kierownicy i żółtych kierunków :cool2: Najbardziej podoba mi się ta granatowa z Białegostoku jednak jest 80% droższa. Czerwone e34 jest piękne i bardzo fajnie wyposażone, jednak z tym silniczkiem pewnie trudno będzie o nabywce
-
e90 M3 USA - WBSVA93518E215330
JohnnyBravo odpowiedział(a) na kacpercio temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażObstawiam trupa z nieba. Być może samobójca, martwa prostytutka albo ofiara gangsterów. Nie oglądacie filmów? Przecież w USA to normalka
-
e90 M3 USA - WBSVA93518E215330
JohnnyBravo odpowiedział(a) na kacpercio temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażDla mnie to już lekka paranoja z tą opcją "bezwypadkowy" w portalach ogłoszeniowych. Większość handlarzy co by nie miała na sprzedaż i tak ją zaznaczy, a zwykły Kowalski mając auto po malowaniu jednego elementu będzie chciał być uczciwy i w nagrodę miesiącami nie będzie mógł sprzedać auta, bo nawet nikt nie zajrzy na jego ogłoszenie :roll: Pewnie podobne odczucia ma sprzedający m3. Auto to nie prom kosmiczny, można je sobie zobaczyć i zdecydować podoba się czy nie. W XXI wieku nie ma też problemów ze zweryfikowaniem jego mechanicznego stanu. Dziwi mnie że dla wiekszości osób ważniejsza jest "historia" niż to co mają przed nosem
-
Co sie stanie gdy przełoze dyfer o innym przełozeniu
Moim zdaniem to jednak jest problem jak mamy inne przełożenie dyfra na przedniej i tylnej osi :cool2: Przednia będzie chciała jechać 220km/h, a tylna 227km/h. Przednia będzie chciała przyspieszyć w 7s do 100km/h, a tylna w 7,2s...... :cool2:
-
Co sie stanie gdy przełoze dyfer o innym przełozeniu
Według mnie przy napędzie na wszystkie koła będzie inna prędkość obrotowa na przedniej i tylnej osi.......
-
BMW 530i WBADT51060CE73209
JohnnyBravo odpowiedział(a) na s1siwy temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażMoim zdaniem nie powiedzą i nie powinni podawać takich informacji innym osobom jak właściciel auta. Samochód ma 12 lat i jak na ten wiek moim zdaniem wygląda znakomicie, jest świetnie wyposażony i zamiast marudzić przy klawiaturze sugerowałbym przy niedzieli wybrać się na wycieczkę i go zobaczyć :cool2:
-
e46 320d 2004 WBAAP710X0PP34351Warszawa
JohnnyBravo odpowiedział(a) na dacula temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażSprzedawca ustala cenę i tu nie ma co wnikać, ja bym swojego tak tanio nie wystawił :wink: a kto inny puknie się w głowę bo przecież można i za 18000zł takiego kupić :wink: Auto wyglada normalnie, po załączonych fotografiach nie można nic mu zarzucić. Umowa pewnie "na Niemca". Fajnie że ma dwa komplety dywaników. Natomiast w kwestii wyposażenia to ma xenony, multifunkcję, grzane stołki, samościemniające lusterka i... i tyle. Z zewnątrz nielakierowane klamki, podstawowe alufelgi. Wewnątrz podstawowa tapicerka, najtańsze plastikowe listwy, kaseciak. Auto właściwie z końca produkcji. Jeżeli faktycznie jest bezwypadkowe, świeże, zadbane i z autentycznym przebiegiem to czemu by go nie zobaczyć :wink:
-
E32 735 WBAGB31090DB17285 Sochaczew
JohnnyBravo odpowiedział(a) na ARUS1 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażWspominając o dostępności części miałem na myśli elementy eksploatacyjne typu nowe wachacze, tuleje, amory, filtry, tarcze, klocki itp. Z tego co widzę z tym nie ma problemu, a ceny wydają mi się niższe od tych do e46. Niestety mając pecha i jak padnie jakiś element który można kupić tylko nowy i tylko w ASO to niestety trzeba odpowiednio zapłacić i swoje odczekać. Skrzynie manualne zasadniczo powinny być niezniszczalne, automaty to już różnie bywa Ze starymi autami mam doświadczenie z mb 124 coupe, gdzie przed zakupem też sprawdzałem dostępość części i nie było z tym problemu. Jak na ironię przez 4,5 roku jazdy nie zepsuło się nic z tych zwykłych części, padł natomiast jeż klimy za którego musiałem zabulić ponad 1500zł w ASO bo innej opcji nie było :wink: Pewnie masz daleko, ale możesz zerknąć na fb użytkownik bimmer classics według mnie sprowadza ciekawe egzemplarze, ma tam galerie z dotychczasowymi autami
-
E320 WBAAP71020PN44429 ale
JohnnyBravo odpowiedział(a) na Delongi temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażOceniając po kierownicy i tapicerce przebieg bardziej "trasowy" co jest oczywiście na duży plus. Auto wygląda na zadbane. Biorąc pod uwagę jego cenę to jest całkiem fajny. Osobiście jednak wolałbym zapłacić 3-4tys zł więcej za w pełni sprawne auto. W tej edycji nerki powinny być w chromie. Jeżeli zainteresowany jest w stanie zweryfikować usterkę to czemu nie
-
E32 735 WBAGB31090DB17285 Sochaczew
JohnnyBravo odpowiedział(a) na ARUS1 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażPowodzenia w poszukiwniach bo to zacny model, który zawsze mi się podobał :cool2: Przed momentem przeglądałem katalog z 1989 roku i już wówczas dostępne były takie bajery jak EDC, ASC, servotronic, elektryczne fotele z pamięciami, samościemniające lusterka czy spryskiwacze reflektorów. Wydaje mi się, że za ok 10000zł (łącznie z opłatami i wymianą płynów) uda się znaleść ciekawy, zdrowy egzemlarz do codziennej jazdy. Taki aby o niego dbać i cieszyć się komfortową jazdą. Zrobiłem szybki rekonesans dostępności części do e32 na allegro i jest tego mnóstwo, a elementy eksploatacyjne wydają mi się tańsze niż do e46. Aut jest coraz mniej a części pewnie zalegają w magazynach. Ciekawe jest to że (przynajmniej oceniając po zdjęciach) łatwiej jest znaleść zadbane e32 niż e38, to samo dotyczy e34 i e39 a jeszcze ciekawsze jest to, że e32 w znakomitym stanie (np takie jak ten z linku który podrzuciłem) są 3-4 razy tańsze od MB w126 w porównywalnym stanie
-
E32 735 WBAGB31090DB17285 Sochaczew
JohnnyBravo odpowiedział(a) na ARUS1 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażPrzede wszystkim takie auto trzeba oceniać w kontekście jego ceny. Według mnie ten egzemplarz za tę cenę wygląda ciekawie i jest wart oględzin. Wymieniłbym przednie kierunki na pomarańczowe, dokupiłbym oryginalne koła z epoki na lato, a obecne zostawił na zimę. Oddałbym kierownicę do obszycia i cieszyłbym się jazdą fajnym zadbanym bmw. Oczywiście jak ktoś wymaga "stanu kolekcjonerskiego" zbliżonego do salonowego to pozostaje mu wycieczka do zachodznich sąsiadów i poszukiwanie egzemplarza kilka-kilkanaście razy droższego. W tym nie widzę nic strasznego co zniechęciłoby mnie do oględzin "co za roznica 211 czy 300 i tak w to nie wierze, ktos kupuje auto za kilkaset tys po to, zeby 15 tys rocznie jezdzic? Jasne, snij dalej" uwielbiam takie opinie :cool2: każdy niech jeździ tyle ile mu sie podoba :cool2: ten 26cio latek to ma pewnie z 2mln km tylko odpicowany :8) http://allegro.pl/bmw-e32-735i-108-tys-km-oryginal-klasyk-i3723286183.html
-
skóra bmw e 46
Może znajdzie się ktoś kto ma skórę w aucie z tej firmy i podzieliłby się wrażeniami i zdjęciami :cool2:
-
E46 320d M47N by migcool
Z tego co się orientuję to nie jest to takie hop siup. Też jakoś nie daje wiary że taką folię uda się "zdemontować" bez uszczerbku na drewnie. Kolor czarny metalik wydaje mi się że lepiej wygląda w katalogu niż w rzeczywistości. W praktyce będzie widać na nim najmniejszy kurz czy rysy. Jeżeli w Twoim e46 listwy nie były nigdy demontowane to też nie jest taka prosta sprawa. Miałem kiedyś kaprys z wymianą radia na alpine 9812r i trzeba było zdemontować listwy. Niezwykle trudno było zdjąć tę z przed pasażera, a do dziś dnia raz na jakiś czas na nierównościach odzywa się ta listwa i przypomina mi że lepiej nic nie grzebać przy aucie :norty: jak nie ma takiej potrzeby P.S. Trzebaby jeszcze zainwestować w nową skórzaną gałkę aby miało to ręce i nogi :cool2:
-
skóra bmw e 46
Ceny dla różnych bmw są na stronce w cenniku. Według mnie rozsądne
-
skóra bmw e 46
lepiej od zadbanej ori może nie, ale z pewnością lepiej niż te wysiedziane skóry z anglików, albo takie co latami leżakują w wilgotnej stodole na stercie części :wink:
-
skóra bmw e 46
Na żywo nie widziałem ale oceniając po zdjęciach zawsze podobały mi się prace tej firmy z Giżycka: http://www.skanleder.boo.pl/index.php?option=com_phocagallery&view=category&id=11:bmw-e46&Itemid=91
-
320d a male przebiegi
W e46 również są żaluzje przed silnikiem, a mimo to zgodnie z realoem można dokupić taki oto patent zimowy :wink: W warunkach miejskich auto rozgrzewa się powiedzmy 12-15% szybciej co uważam za bardzo dobry wynik. No chyba że w e90 te żaluzje są przed chłodnicą to co innego :wink:
-
320d a male przebiegi
4km na dzień daje nam 20km na tydzień i 80km na miesiąc. Jeżeli do tego dodamy okazjonalne wycieczki, czy zakupy to wyjdzie nam powiedzmy ok 2000-3000km na rok. Osobiście robię 320d po 9000km od ostatnich trzech lat i działa całkiem normalnie. Trzeba jedynie pamiętać o podstawowych sprawach typu spokojna jazda na zimnym silniku, dobry olej. Warto co tydzień dwa przejechać się z 20km po okolicy. Jest to szczególnie ważne w okresie zimowym, aby dobrze rozgrzać silnik i podładować akumulator. Jeżeli auto przez kolejne powiedzmy 3-4 lata będzie jeździło po te 2000-3000km na rok to nic mu się nie powinno stać złego, co najwyżej padnie akumulator. Jeżeli auto jest ok to nie zmieniałbym na siłę na benzynę. Diesle od bmw tak czy siak rozgrzewają się znacznie szybciej niż tdi z grupy vw. Nie wiem czy można dokupić do e90 dodatkowoe osłony na zimę montowane za nerkami, w e46 sprawują się bardzo dobrze.
-
E46 320d M47N by migcool
Mi najbardziej podoba się kolor zielony i wnętrze z drewienkiem i HK :cool2: Według mnie dystans 20mm na przedniej osi to max dla fabrycznych felg, czasami widuję e46 z felgami od e39 z et20 i już nie wygląda to zbyt dobrze. Ciekaw jestem jak taka dość znaczna ingerencja wpływa na zachowanie auta (prowadzenie w zakrętach, koleiny). Teoretycznie powinno się poprawić, jednak na zimę nie byłbym tak na 100% przekonany. Nigdzie nie wspomniałeś jaki auto ma przebieg w chwili obecnej (chyba że gdzieś mi umknęło :wink: ). Czyściutki silnik to fajna sprawa, mojego kupiłem z wymytym i od tamtej pory wystarczy co miesiąc-dwa odkurzyć go z wierzchu. Wstyd przyznać ale samego silnika na oczy nie widziałem.... :|
-
E46 320D Lifestyle Edition
Niestety nie pamiętam firmy, bezskutecznie szukałem takich wycieraczek w Polsce :roll: Po zimie prawdopodobnie zdecyduję się na wycieraczki boscha
-
[e46] vin: WBAAP71020PP22484
JohnnyBravo odpowiedział(a) na Kamik47 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażNatomiast znajomego mojej siostry wysadzono z jego wozu w centrum miasta podczas jazdy próbnej... nie wiem czy odnaleziono auto :roll: Wracając do omawianego e46 to na moje oko akurat moje wymagania spełnia jako zadbany, całkiem przyzwoicie wyposażony egzemplarz. Po tym co widzę na zdjeciach nie miałbym oporów aby pojechać go zobaczyć na żywo.
-
[e46] vin: WBAAP71020PP22484
JohnnyBravo odpowiedział(a) na Kamik47 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażZwykle wygląda to tak że szukają takiego bezwypadkowego i serwisowanego tylko w ASO aby samemu nie ruszyć przy aucie palcem. Smutne ale prawdziwe. Mogę to nawet stwierdzić po autach (a właściwie ich stanie) jakimi pojawiają się zainteresowani. Mało kto kupuje 10cio letnie auto aby o nie dbać. Kilka lat temu po długich poszukiwaniach zakupiliśmy dla rodziców 5-cio letniego MB w203 z przebiegiem 44000km, auto było jak nowe, bezwypadkowe. W ciągu pierwszych kilku miesięcy jazdy auto miało trzy incydenty. Na szczęście skończyło się na mało widocznych rysach na srebrnym lakierze (zderzak przód i tył) jednak wystarczyłoby, że prędkość byłaby większa o kilka km/h, a trzebaby malować i wówczas mielibyśmy już tylko "ulepa".... :wink: Punkt widzenia zawsze zależy od punktu siedzenia. Jako kupiec nie jestem zbyt wymagający. Wystarczy że mam jasny dzień, możliwość dokładnego obejrzenia auta, posłuchania silnika itp. Nawet nigdy nie brałem auta na jazdę próbną. Jeszcze nigdy się nie zawiodłem, jednak staram się wybierać oferty od osób wiarygodnych, które potrafią coś więcej opowiedzieć o aucie niż "nic nie stuka, nic nie puka", a jeszcze lepiej jak mają teczkę z rachunkami za naprawy. Jako sprzedający nie widzę problemu aby zainteresowany sprawdził nr vin, czy auto w aso czy innym warsztacie. Nie pozwalam jednak na samodzielne podłączanie się do auta poprzez laptopa, czy inne nie znane mi interfejsy. Nie jestem także zwolennikiem jazd próbnych ze względu na duże problemy przy ewentualnym zdarzeniu.
-
E46 320D Lifestyle Edition
Bardzo eleganckie auto :wink: zazdroszczę sportowych foteli bo są o niebo wygodniejsze. Przy zakupie auta miałem nawet takie same wycieraczki :cool2: wytrzymały 2,5 roku... niestety kolejne wytrwały raptem 3-4 miesiące... Z zewnątrz niemal identyczne, jednak moje bystre oko wypatrzyło ringi w reflektorach i podwójne listwy (kratki) w zderzaku :wink: