Treść opublikowana przez JohnnyBravo
-
E46 330 i WBABN51020JT66961
JohnnyBravo odpowiedział(a) na martur temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażTylko i wyłącznie gdybanie. Trzynastoletnie auto z przebiegiem 80000km ma to do siebie, że zwykle jeździło po mieście na krótkich odcinkach. Dla mnie nie jest niczym nadzwyczajnym, że samochód z prawdziwym przebiegiem 300000km po trasie będzie miał wnętrze w stanie porównywalnym z tym który zrobił 100000km po mieście. Przykład 1: wsiadam do auta i robię 100km (jedno odpalenie, jedno wejście/wyjście itp.) Przykład 2: wsiadam do auta i robię te same 100km po mieście przez tydzień (kilkanaście startów zimnego silnika, kilkanaście wejść/wyjść, znacznie większa ilość zmian biegów, użycia hamulców, kręcenia tyłkiem itp.) Mi wystarczyło ok 34000km i niecałe 4 lata aby wyślizgać przycisk przewijania w radiu, więc jestem pełen podziwu dla tych którzy przez kilkanaście lat i setki tysięcy km utrzymują wnętrze w stanie salonowym :cool2:
-
E46 323 sedan WBAAM31050FM81026
JohnnyBravo odpowiedział(a) na trash temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażUwielbiam takie bezpodstawne dogadywanie typowe dla forum bmw :roll: Według mnie jak na piętnastoletnie auto klasy popularnej (bo premium to ono było na końcu XX wieku) omawiany egzemplarz jest w wyjątkowo dobrym stanie wizualnym (bo tylko to można ocenić po zdjęciach). Ma ciekawy kolor, zadbane wnętrze i ogólnie jest ładny. Jak komuś wydaje się że za jakieś 7-8% ceny początkowej kupi egzemplarz muzealny niech zejdzie na ziemię :cool2:
-
E46 330xi touring WBAEP51040PF16754
JohnnyBravo odpowiedział(a) na freelock temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażSpoko nie miałem nic strasznego na myśli ;) każdy ma swoje wymagania. Przy takiej cenie można powybrzydzać. Według mnie przy zakupie ponad 10cio letniego auta można trafić na egzemplarz: zajechany, zaniedbany, wielokrotnie stłuczkowy itp. Najgorsza byłaby kumulacja :roll: Omawiany egzemplarz na moje oko wygląda na zadbany i poszanowany. Sprawdziłbym natomiast zawieszenie bo przód wygląda zdecydowanie za wysoko. Będąc czepialskim mogę jeszcze dodać że według mojej wiedzy chromowane nerki trafiły do edycji sport dopiero w 2003 roku. Niestety e46 często już fabrycznie było kiepsko spasowane o czym może świadczyć poniższy skan z broszury:
-
E46 330xi touring WBAEP51040PF16754
JohnnyBravo odpowiedział(a) na freelock temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażCena jak na polskie warunki dość wysoka, jak na zachodnie przeciętna. Obserwując ogłoszenia oraz ulice z przykrością stwierdzam, że większość egzemplarzy e46, nawet poliftowych jest w stanie co najwyżej średnim, a często agonalnym. Jeżeli ten egzemplarz okaże się na żywo taki jak przedstawia to właściciel to jak najbardziej można się nim zainteresować. Jest to sztuka dla entuzjasty modelu e46. Niestety model jest już stary, na ulicach pełno "młodzieżowych" egzemplarzy przez co prestiż modelu spada :roll: Stan kierownicy, foteli wskazuje że auto było w większości użytkowane na trasach co jest dużym plusem. Kolorek ciekawy, wyposażenie również. Jedynym minusem dla mnie byłby brak podgrzewanych foteli bo w polskim klimacie te kilka miesięcy jesienno-zimowych może być niezbyt przyjemne. Czepianie się stłuczki w 12 letnim aucie również uważam za przesadę. Koszty utrzymania wysokie - ale z tego chyba zainteresowany zdaje sobie sprawę. Zawieszenie przód wydaje mi się że stoi zbyt wysoko względem tyłu (lub odwrotnie). Długim okresem wystawiania na sprzedaż też bym się nie przejmował ponieważ 99% poszukujących e46 z 2002 dysponuje budżetem 12-18tys. zł. Sprzedanie takiego egzemplarza graniczy z cudem
-
Domykanie drzwi
Poziom dyskusji idealnie pasuje do powszechnych opinii na temat kierowców bmw... :cool2: :roll: Niezależnie od przyczyny radziłbym sprawdzenie zamka, zawiasów, uszczelek :cool2:
-
BMW 530D F10 2010r, Lębork VIN WBAMX51040C312570
JohnnyBravo odpowiedział(a) na PawełD temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażWedług mnie takie "kombinacje alpejskie" może i są opłacalne dla kogoś kto zajmuje się tym na co dzień. Dla normalnego "Kowalskiego" najprawdopodobniej skończą się źle. Nurtuje mnie tylko taka myśl, że skoro obecny właściciel posiada niemieckie obywatelstwo to dlaczego nie wstawi auta do zwykłego zachodniego komisu gdzie oferowane są auta dla Niemca?
-
E46 320d Touring Lifestyle Edition
Ja zawsze powtarzam, że przebieg (nawet ten realny) jest tylko jednym z kilku czynników określających aktualny stan danego pojazdu. Należę do osób które wolą mieć czyste sumienie przy sprzedaży. Zwykle wygląda to tak, że kupujący (najczęściej pierwsza osoba oglądająca na żywo) znajduje się po 3-4 miesiącach emisji ogłoszenia, wówczas gdy cena stopnieje do przeciętnej. Niestety tak to wygląda :roll: mały przebieg wcale nie pomaga, a wręcz prowokuje bezpodstawne oskarżenia :roll: Jeżeli chodzi o auto z ogłoszenia to sugerowałbym wykonanie lepszych zdjęć przy dobrym oświetleniu, pamiętając o pozbyciu się wszelkich gadżetów z wnętrza tak by auto wyglądało jak z salonu :wink:
-
E46 320i , VIN: KK53934 / Lubin
JohnnyBravo odpowiedział(a) na MisiaU temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażAtrapa jest taka jak być powinna dla edycji sport Według mnie każde auto trzeba oceniać w kontekście jego ceny. Można kupić takiego jak w ogłoszeniu mając świadomość jego wad, albo jechać do DE i kupić od właściciela prosto z dywanu za 2x większą kwotę (bo te ciut tańsze wcale idealne nie są). Nie bronię handlarzy, jednak pamiętajmy, że sprowadzają taki towar na jaki jest popyt. Nie ma się co zbytnio rajcować idealnymi e46, bo one nawet w prospektach mają źle spasowane zderzaki, listwy czy błotniki
-
e61 Gdańsk WBAPX31050c083172
JohnnyBravo odpowiedział(a) na calcaris temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażWszystko można sprawdzić. Osobiście bardzo mnie irytują takie podśmiewanki na temat przebiegu. To że Wy nie macie aut z takim przebiegiem nie znaczy że takie nie istnieją http://www.mobile.de/pl/kategoria/samochod/vhc:car,pgn:1,pgs:10,srt:mileage,sro:asc,mke:bmw,mdl:520,frn:2009-01,frx:2009-12,ful:diesel,mlx:70000,vcg:limousine!estatecar
-
E46 sedan połamane lusterko
Dzięki za kolejne sugestie :wink: Ja gdybym dorwał tego imbecyla nogi bym mu z tyłka powyrywał :cool2: W moich okolicznych rozbieralniach aut niestety nie znalazłem lusterka od e46, a pewnie nawet jakbym znalazł byłoby w opłakanym stanie. Udało mi się natomiast zamówić poliftowe lusterko z wersji europejskiej w całkiem przyzwoitym stanie (było jeszcze na drzwiach...). Mam nadzieję że dziś dotrze i wszystko będzie elegancko pasowało :cool2: Byłem wczoraj w "moim" serwisie i dowiedziałem się że nie powinno być problemów z przełożeniem bebechów lusterka, najważniejsze by było z europejskiej wersji i nie składane elektrycznie. Tak więc mam nadzieję że uda się wszystko elegancko poskładać z moją obudową i wkładem :cool2:
-
E46 sedan połamane lusterko
No widzisz mi właśnie chodzi o to by powrócić do stanu pierwotnego ;) ok 700zł to cena w ASO za nowe lusterko. Pogrzebałem trochę w realoem i wyszło na to że najlepiej będzie jak zakupię "stelarz" lusterka z europejskiego egzemplarza, a całą resztę przełożę z mojego. Jak się trafi jakieś angielskie lusterko w dobrym stanie i moim kolorze to może się skuszę aby wymienić samą obudowę -sprawdzałem numery i zarówno od anglików jak i compactów czy przedliftów są te same :cool2: Tak czy siak sporo nerwów, trochę załatwiania, czekania, złotówek.... a to wszystko przez jakiegoś cymbała :duh: nie wiem jeszcze jak wygląda sprawa z kablami, jednak sądzę że te od zwykłego podgrzewanego (bez składania) lusterka będą pasowały, a już najlepiej przełożyłbym moje
-
E46 sedan połamane lusterko
Witam Koledzy. Podczas majowego weekendu jakiś imbecyl połamał mi lusterko od strony kierowcy.... Sprawa pozornie prosta: zamawiam w necie używane, wymieniam i po kłopocie.... jednak w miarę zagłębiana tematu okazuje się że wcale to nie takie proste. Większość oferowanych lusterek pochodzi z demontażu aut z Wielkiej Brytanii. Z innych wątków dowiedziałem się że owszem obudowa i wkład są takie jak w wersjach europejskich natomiast już sam "szkielet" lustra różni się odchyleniem od osi auta. W moim przypadku obudowa ma pęknięcie na jakieś 1,5cm, wkład jest cały, elektryka działa, natomiast połamany jest żeliwny element na którym trzyma się całe lusterko. Nie jestem zwolennikiem "druciarstwa" i chciałem wymienić kompletne lusterko. Niestety obawiam się że będe musiał zakupić lusterko od jakiegoś rozbitka europejskiego (o moim kolorze pewnie mogę pomarzyć). Rozumiem że z przełożeniem wkładu i obudowy nie powinno być problemu, a co z resztą? silniczki itp... da się to jakoś rozłożyć? Z moim szczęśćiem używane sprawne lusterko pewnie będzie niesprawne... Ori szkielet bez wkładu i obudowy to koszt ok 700zł... Rozumiem że również odpadają lusterka z kompakta oraz te składane elektrycznie ? coraz więcej pytań... czy "szkielet" oraz wtyczki przedliftowych i poliftowych są takie same? Pewnie kilka osób było w podobnej sytuacji. Będe wdzięczny za wszelkie sugestie co mogę w tej sytuacji zrobić bo szerze to ręce mi opadają :mad2:
-
fotele w Bielsku Białej
Odgrzeję temat ;) Mam pytanie do autora jakie są jego wrażenia po kilku miesiącach użytkowania auta z nową tapicerką? Jak wygląda stopień zużycia, ile zrobił km w tym czasie ;) Rozumiem że skóra faktycznie jest naturalna? Będe wdzięczny za wszelkie uwagi ;) co do jakości/wytrzymałości materiałów jak i robocizny
-
[e46] BMW 320 Świdnica WBAAM11010JM42726
JohnnyBravo odpowiedział(a) na Panzagadka temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażKLEPI :8) auto za dyszkę, nie ma sie co czepiać. Jeszcze nie tak dawno takie auta były w sferze moich marzeń (w sensie z felgami, na niskim zawiasie, sportowe fotele itp. nawet te lampy na przełomie wieków mi się podobały :roll: )
-
Nowa gałka e91! opinie
Według mnie cena nowej ori skórzanej gałki jest zaporowa, jednak z drugiej strony Twoj egzemplarz jest jeszcze sporo wart i wydanie tego ok 1% jego wartości nie powinno być tragedią. Podróbka najprawdopodobniej już po kilku miesiącach będzie wyglądała kiepsko.... Wydaje się że niby gałka to gałka, ale jednak są ogromne różnice w jakości. Kiedyś do golfa 3 zakupiłem skórzaną gałkę w miejsce plastikowej i po kilku tyś km była już w kiepskim stanie, a po kilkunastu nadawała się na śmietnik. Podsumowując: na Twoim miejscu kupiłbym oryginalną gałkę zgodną z nr vin. Wydasz troche grosza jednak będziesz miał produkt wysokiej jakości, satysfakcję z oryginalnego wnętrza, nie będziesz się martwił o jej jakość. Pocieszysz się nią Ty jak i kolejny właściciel, który pewnie nawet nie zwróci uwagi że była wymieniana. Jeżeli zakupisz podróbkę już po kilku miesiącach będziesz żałował, ori gałka z innego modelu może i fajna ale dla wtajemniczonych od razu do rozpoznania. Do tego dochodzą bezcenne podejrzenia przy sprzedaży auta :norty: powodzenia w wyborze ;) :cool2:
-
Auta tańsze niż można się tego spodziewać
JohnnyBravo odpowiedział(a) na Ciochu temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażPowodzenia kupuj ;) Tylko żebyś potem co trzy dni nie zakładał nowego wątku na forum typu: "zepsuło mi się to, to i tamto, jak mam to tanio naprawić??" :cool2: albo w stylu "nigdy więcej bmw"....... :roll:
-
komputer pokładowy mnie oszukuje - średnie spalanie
Według mnie jest to celowe/spiskowe działanie producenta :norty: mające na celu polepszanie samopoczucia u kierowcy. Chyba większość osób może potwierdzić, że auta realnie palą sporo więcej niż wskazują dane katalogowe, a mimo to (w przypadku mojego m47n dokładnie sprawdzone) spalanie wskzywane przez komputer przy normalnej jeździe jest niemal identyczne z tym katalogowym :cool2: Bo jakby faktycznie spalał średnio 5,7l na 100km to byłoby cudownie, tak samo jak nowa F10 520d spalałaby średnio katalogowe 4,5 l/100km :roll: czyli w trasie pewnie 3,5... a tyle to nawet w VW Lupo 3L byłoby problemem :wink:
-
320D świece żarowe, kiedy gotowe
Poczekaj na większe mrozy, jeżeli auto będzie zapalało normalnie to nie ma co szukać dziury w całym :cool2: Poszperaj po forum to znajdziesz więcej informacji jak to ma działać w polifcie
-
320D świece żarowe, kiedy gotowe
Wszystko zależy czy mowa o silniku 136km, czy już poliftowym 150km. Od bodaj września 2001 roku wraz z wprowadzeniem nowych silników zmieniono sterownik świec żarowych. W silniku m47n to normalne że kontrolki gasną po chwili od przekręcenia kluczyka, świece grzeją się natychmiastowo i nie potrzeba ich jakoś specjalnie dogrzewać. Sprawdzone, już 4 zima i jest tak samo, nie istotne czy jest -1 czy -20 stopni :cool2:
-
[e46] jak zdemontowac listwy w desce rozdz. i drzwiach?
Ja mam zupełnie inne doświadczenie. Listwy z drzwi zeszły bezproblemowo jednak te na desce trzymały jakby były przyklejone. Sam zrezygnowałem po jakichś 30 min nerwów. Facet z firmy caraudio też twierdził że nie będzie problemów bo już robił mnóstwo takich bmw, a męczył się z godzinę z jedną listwą, wołał kolegę, próbowali różnych sposobów. Oczywiście piszę o pierwszym demontażu bo już teraz to faktycznie wystarczy kawałek plastiku płaskiego i listwa zejdzie bez problemu
-
[e46] jak zdemontowac listwy w desce rozdz. i drzwiach?
Zasadniczo są montowane na kołki, na wcisk. Listwy drzwiowe powinny zejść dość bezproblemowo. Należy podważyć je od końca i powoli zdejmować. Listwy na desce rozdzielczej o ile nie były wcześniej demontowane to nie będą zbyt ochoczo schodziły. Sugeruję jakąś plastikową kartę do podważania i dużo cierpliwości aby nie porysować listew i deski. Możesz u mnie zerknąć w wątku jak prezentuje się wnętrze z listwami aluminium saulen (szczotkowane), nie wiem czy te gładkie to prawdziwe aluminium czy tylko lakierowany plastik. Powodzenia
-
E46 320D Lifestyle Edition
3er GT :norty:
-
e46 330xiT PF08641
JohnnyBravo odpowiedział(a) na Salwiusz temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażJeżeli zależy Ci na takim silniku i wyposażeniu to porównaj kilka egzemplarzy i sam oceń czy warto. Od razu mogę napisać że zadbany egzemplarz z DE będzie duuużo droższy, dlatego większość egzemplarzy będzie w podobnym stanie do omawianego
-
e46 330xiT PF08641
JohnnyBravo odpowiedział(a) na Salwiusz temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedaż"nie za drogo jak na auto od handlarza?" Może jak na auto od handlarza za drogo, jednak jak na niemal w pełni wyposażone 330xi to cena jest wręcz promocyjna. W opisie kilka bzdur jak np "klimatyzacja dwustrefowa", "system parktronic przód+tył" Fotel kierowcy nie wygląda zbyt świeżo, więc albo kilometry ma natłuczone po mieście albo ma 2x większy przebieg albo kierowca wyjątkowo kręcił tyłkiem :wink: Na moje oko jak na m pakiet bardzo wysoko stoi ale być może wersje x tak mają Emblemat do wymiany Nic strasznego nie widzę ale z pewnością nie jest to jakiś super zadbany egzemplarz. Cena adekwatna
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
Od razu nasuwa się pytanie czy podałeś dane wyliczone manualnie (od tankowania do tankowania) czy przytoczyłeś wskazania komputera? Zgodnie z instrukcja obsługi z 2003 roku 330d sedan z automatem w trasie spala 6,1, natomiast w mieście 10,6l/100km. Z moich doświadczeń z różnymi autami wynika że niestety nie palą one tyle ile wskazuje instrukcja, tym bardziej zejście 15% poniżej tych wartości traktowałbym jako złoty medal w wyścigu o kropelkę :wink: