Treść opublikowana przez Boggy e36
-
czy to prawda????reset komputera
Nie. Zgaśnie na moment, ale po odpaleniu, sterownik testuje różne układy i wykryje przerwę i zasygnalizuje kontrolką chwilę po odpaleniu. Dopóki nie będzie obwodu zamkniętego, kontrolka będzie się palić cały czas.
-
316i dziwne skrzypienie
Hehe. To w sumie dalej nie wiesz gdzie tkwi przyczyna ?! Psika się pojedynczo na element i sprawdza, wtedy można wyeliminować co konkretnie piszczało. :)
-
czy to prawda????reset komputera
Tak, prawda. Tylko to nie jest, reset błędów z pamięci głównej ROM (EPROM), a tylko reset pamięci podręcznej RAM ,służącej do przechowywania różnych informacji niezbędnych do pracy sterownika, ale gdy zostanie odłączone zasilanie sterownika, zawartość tej pamięci zostaje utracona. Jak RAM zresetujesz to i tak potrzebne do prawidłowej pracy ustawienia, sterownik pobierze z pamięci stałej -ROM. To co opisujesz, to jest reset pod adaptację sterownika do pracy z nowym urządzeniem, jak najbardziej zalecany po wymianie jakiegoś elementu elektrycznego w silniku.
-
320d stukanie z tyłu? okolice górnego mocowania amortyzatora
Teoretycznie wszystkie luzy w zawieszeniu mają większy lub mniejszy wpływ na zachowania nadwozia. Przy mocowaniu amora dodatkowo słyszał byś stukania. Jeśli to co opisujesz porównać można do przestawiania (uskoku) tyłu po wjechaniu na dziurę, to polecam ustawić zbieżność tylnej osi.
-
aktualnie 10w60 jaki wybrac nastepny?
Generalnie, stronię jak tylko mogę od Castrola a Totala nie używałem. Ja leję obecnie od 2 lat Mobil1 5W50 Syn Power i jestem bardzo zadowolony i silnik chyba też :D Wcześniej lałem przez 5 lat Valvolina syntetyka i też mogę z czystym sumieniem polecić. Na Castrolu Magnatecu mało nie zatarłem motoru, więc unikam. Po drugie, poleciłem Tobie wlanie pełnego syntetyku, pod warunkiem, że nie masz znacznych wycieków oleju w silniku i ogólnie jest w dobrej kondycji.
-
320i Lambda ?? Spalanie 17l/100
Czemu tak zawziecie czepiliście się niesprawnej lambdy ? Nie ma 100% diagnozy bo nawet nie był na komputerze,a tylko zasugerował niesprawność sondy. Dodatkowo objaw poranny(na zimnym, sonda nie działa a usterka jest) wskazuje, że to nie wina sondy a bardziej coś innego.
-
330ci 2001 falujace oboroty
Lewe powietrze. Pod warunkiem, że podczas czyszczenia nie uszkodziłeś przepływki, przepustnicy i krokowego. Z praktyki podpowiem że pewnie na odmie lub wężyk od regulatora ciśnienia z listwy wtrysków.
-
323i wymiana łożyska
Szum może powodować również opona. Jeśli jest wyząbkowana, bądź przytarta a także jeśli jest to Pirelli P6000.
-
320i Lambda ?? Spalanie 17l/100
Na zimnym silniku lambda nie pracuje, więc nie ma nic do rzeczy. Bardziej przepływomierz bym sprawdził i ciśnienia paliwa w układzie.
-
aktualnie 10w60 jaki wybrac nastepny?
Ja proponuje zalać syntetykiem typu 5W... choć nie będzie to tańsza opcja.
-
328i zapowietrzony układ?
Jeżeli podczas trasy wskazówka spada poniżej pionu, to wymień termostat.
-
316i dziwne skrzypienie
Nie wiem jakiego rodzaju jest ten dzwięk ( czy coś jak piszczący pasek???), jeśli tak to możliwe że łożysko na pompie wody, albo jakaś rolka od paska rozrządu się kończy.
-
316i Gaśnie po rozgrzaniu
A ruszałeś czujnik wału, taki okrągły pierścień nałożony na przewód WN na 4 cylindrze ???
-
316i M43TU stukanie na 2 biegu
Podpora wału ?! Zdejmowałeś może wał i rozkręcałeś na łączeniu ?
-
316i odpalanie silnika/pobór prądu
A poza tym, jak tak odpali cięzko i jedziesz, to nie czujesz mulenia podczas przyspieszania ? Jeśli nie , to raczej szczotki na rozruszniku albo coś innego dają duży opór. Akumulator, jak by był niesprawny, czyli miał zwarcie cel, to przy temp. 0 st co kilka odpaleń by umierał, oraz podczas przekręcania kluczyka na sekundę gasły by kontrolki i inne oświetlenie.
-
328i odcina przy 5200 obr/min
A może odcina normalnie, tylko obrotomierz pokazuje inaczej i zaniża ???!!! Sprawdzałeś jakie są faktyczne obroty, na kompie serwisowym ?
-
BMW3 E36 316 stuki silnika prosze o pomoc!!!
Może i wydaje ci się zadbane, ale handlarz wiedział co chce ukryć i pewnie wlał kilka puszek "moto doktora" albo i smoły :) żeby przy sprzedaży nie odstraszyć kupujących na wstępie. Podejrzewam że silnik umiera i to co zrobiłeś z płukaniem go , tylko przyspieszyło jego zgon. W twoim silniku czyli M40 , problemem są "szklanki" i to że dzwonią. Na początek dzieje się to chwile po odpaleniu zimnego, ale jak ktoś zaniedba sprawę to dzwonią cały czas.
- Rozruch
-
[e39] burning fail, sonda probe i problem z abs
Na pierwszy rzut oka masz za małe ładowanie akumulatora (11,53V). Jak sterownik ma niedobór napięcia to odłącza mniej istotne , do prawidłowej pracy silnika, urządzenia, pobierające dużo energii. Przeważnie jest to system kontroli trakcji i nie tylko w BMW w innych markach jest podobnie. Również możliwe, że czujnik przy kole od systemu jest uszkodzony (często się czyta o tym w e39) a on daje odczyty prędkości obrotowej koła, jak dobrze pamiętam. Na temat dalszych błędów nie wypowiem się fachowo, ale na mój gust, coś z czujnikiem położenia wałka WYDECHOWEGO (outlet). To może powodować następne błędy sond i cylindrów.
-
320d e46 nie graja prawe drzwi
To zależy jakie masz radio i czy ktoś coś kombinował z nagłośnieniem wcześniej. Możliwe że nie masz głośnika, ale bardziej stawiam na brak zasilania, czyli odpięty lub naderwany kabel od głośnika. :D
-
320d e46 nie graja prawe drzwi
Generalnie to drzwi nie grają. Przeważnie się otwierają i zamykają ale o graniu to nie słyszałem :P Chodzi zapewne o głośnik !? A w jakich okolicznościach przestał grać ? Rozkręcałeś coś ?
-
330 ci 2002 niska temperatura
Termostat do wymiany na 100%.
-
320d Zapach palonego oleju
Łączenie kolektora z rurą wydechową masz nieszczelne. Czuć jakby olejem, ale to spaliny. W bardziej zaawansowanych sytuacjach po zatrzymaniu widać jakby dym spod maski. Częsta przypadłość w dieslach e46
-
problem z Sonda Lambda e46 323i
Napiecie powinno cały czas zmieniać wartość. Czym płynniej to robi, tym lepiej działa sonda.
-
330d turing trzaski z tyłu auta lewa strona
Niestety fotek nie zrobię raz że nie mam kanału a dwa że dokładnego miejsca ich łączenia nie widziałem, tylko z tego co mi tłumaczył mechanik.