Treść opublikowana przez Bono
-
BMW E39 530D 2001R. POMOCY
tytul wskazuje, ze potrzebujesz jakiejs pomocy... kupiles samochod, wiec co chcesz uslyszec? jakies negatywne opinie? :) mi sie akurat podoba ta sztuka, bardzo podobna do mojego, tylko, ze nie kombi
-
skrzynia - dziala ale wyje ....???
na razie znalazlem prawnika i sprawa na 99% trafi do sadu, przed wyklarowaniem sytuacji nie bede wystepowal w telewizji :)
-
skrzynia - dziala ale wyje ....???
odnosnie magika/oszusta - moge odradzic: Auto Jozefow - poszukaj moj post w NIE POLECAM, na wszelki wypadek, abys tam nie trafil i nie tracil pozniej nerwow
-
E-39 kombi
moje spostrzezenia odnosnie e39 kombi z nivo i bez: z nivo zawiecha jest twardsza, zauwazylem to przed kupnem swojego bolida w innych samochodach, wiec sie ciesze, ze mam bez nivo (choc jesli bym mial i tak by bylo dobrze), nivo jest fajna, jesli sie jezdzi np. w 4 osoby na narty, czyli zaladowanym... to wszystko niestety kosztem komfortu nie rozumiem za bardzo z czego ma wynikac wielka roznica w komforcie sedan/kombi? to co da sie odczuc, to to, ze w sedanie jest z tylu troche ciszej jak bardzo (o ile) rozni sie zawiecha kombi i sedan? pytam z ciekawosci
-
E-39 kombi
ja w swoim touringu nie mam takiego wrazenia (nie mam nivo)
- E-39 kombi
-
jaki alarm do 530d
z tego co wiem w e39 alarm nie musi byc podpiety do CANa
-
Dymienie po wymianie turbiny??? E39 2,5D
...i nie ruszyles juz z tej stacji? jakie bylo zachowanie silnika po odpaleniu po postoju? mi tez bunia potrafi przed chwile zadymic kiedy mocniej przycisne gaz... zauwazylem na drogach, ze dymi nie tylko moj, ale nie wiem czy tak ma byc ostatnia wymiana oleju u mnie po 18 tys. km i nie zauwazylem ubytku na bagnecie, wiec oleju pewnie nie spala pewnie przydaloby sie zbadac wtryski... zamelduj jesli zbadasz temat i cos sie dowiesz pozdr
-
Skrzynia automatyczna
ETL 7045E jest na 100% czerwony co z tego, ze u kogos ze skrzyni wylecial zolty? a skad pewnosc, ze wlali ten co trzeba? wrog w aso nie ma innej informacji niz aso w pl, bo aso w pl korzysta z programu wroga
-
Skrzynia automatyczna
taka gadke mozna najczesciej uslyszec w pseudo-warsztacie od skrzyn automatycznych, sprawdz po vin w aso jaki masz olej, to bedziesz wiedzial, wszystko jest w TIS, nie ma co gdybac, co zrobilby producent, gdyby cos tam... to co zrobil jest zapisane w TIS
-
Skrzynia automatyczna
taaa, olej zielony... oni sami sa zieloni
-
Skrzynia automatyczna
nie zamierzam sie z nikim klocic/nikogo przekonywac odnosnie wymiany oleju, ani ile skrzynia wytrzyma (BTW, skrzynie w e39 530dA nie naleza do najtrwalszych - wada fabryczna konwertera), kazdy odpowiada za swoje postepowanie... naprawa automatu niestety nie nalezy do przyjemnych rzeczy: koszty oraz brak ludzi, ktorzy sie na tym znaja
-
Skrzynia automatyczna
tryb awaryjny pojawil sie przy 227k km
-
Skrzynia automatyczna
dla tych ktorzy maja jakiekolwiek watpliwosci czy wymieniac olej, z wlasnego doswiadczenia powiem - olej w skrzyni nalezy wymieniac bezwzglednie! po pewnym czasie zaczyna w skrzyni krazyc z olejem troche syfu, ktory zapycha filtr i sprawia, ze skrzynia nie pracuje w takich warunkach jak trzeba, np. przelacza sie w tryb awaryjny, bo nie ma wlasciwego przeplywu oleju
-
Jaki akumulator do E39 530d
z tego co wiem, to futura jest wykonywana w innej technologii niz zwykla centra, niewazne... nie ma aku niezawodnych bosche i tym podobne rowniez padaja jak muchy...
-
Jaki akumulator do E39 530d
zapomnialem dodac, ze moja future zalatwil raczej niesprawny jez, ktory wyladowywal aku doszczetnie... przez tego jeza nieszczesnego, elektryk w ogole polecil mi niepotrzebnie wymiane aku z ta wymiana nie bylo tak prosto - musialem pokrzyczec przez telefon, ale wszystko zostalo zalatwione w ciagu 4 godzin...
-
Skrzynia automatyczna
mi sie wydaje, ze przeczytalem juz wszystko na temat wlasciwego oleju do skrzyni, o ktorej piszesz, duuuuzzzzo godzin w internecie wedlug mojej najlepszej wiedzy jest to TEXACO ETL 7045E - tak podaja w ASO, czesto w warsztatach chca lac esso, bo taki olej byl lany do chyba popularniejszych skrzyn ZF
-
Jaki akumulator do E39 530d
ja mam centre future 95 Ah, zespula sie, to fakt, ale to moje zaniedbanie, bo akumulator bardzo czesto byl niedoladowany (rzadko jezdze), a w pewnym momencie poszedl na miesiac na kolki (padla skrzynia)... kiedy aku padl, zadzwonilem na info linie, przyjechal serwis i wymienil za free, generalnie mysle, ze to dobry aku
-
Ski Bag - montaz czy to mozliwe?
a ile par nart miesci sie do takiego ski baga? fomicz, daj znac jaki Ci poszlo montoawnie rekawa, ja bylbym bardzo nim zainteresowany
-
cuda z lampami w ogłoszeniach e39 po lifcie
ja mam czarna bunie i biale kierunki... biale kierunki to dodatkowa pozycja w wyposazeniu dodatkowym
-
BMW-E39 _530_d_oferty_sprzedazy
dopiero teraz odpowiadam, gdyz nie mialem dostepu do netu dziekuje za pochwalem buni :) jestem faktycznie z wawy, ale ja po miescie praktycznie nie jezdze, tylko trasa... nie za wiele sie wypowiem, mysle, ze realne zuzycie 10-12 litrow, ale pewnie z korkami jakie ostatnio byly do doswiadczenia pewnie i z 18 l moze spalic :)
-
zimowki Nokian - ma ktos doswiadczenie w BMW?
za opony zaplacilem ok. 1,8k zl z montazem niewiele moge powiedziec, bo po ich zalozeniu wyjechalem na ulrop i wlasnie wlocilem :) mysle, ze dopiero w grudniu wyprobuje je w gorach...
-
Jakie cisnienie w oponach w BMW 530d Touring?
a nie masz na slupku przy kierowcy tabliczki z zalecanym cisnieniem w oponach?
-
Problem z ringiem
pewnie przepalila ci sie zarowka, niedawno byl o tym temat, sama zarowka ok. 10 zl, cala zarowka z oprawka 60-70 zl
-
525D common rail
Zodiac, ja nic nikomu nie zamierzam udowadniac - na temat wyzszosci 2,5d nad 3,0d ani vice versa nie bede dyskutowal... zainteresowal mnie twoj tekst, ze 3,0d jest bardziej wyzylowany niz 2,5d - tylko tyle, chcialem sie dowiedziec na podstawie czego tak twierdzisz... nie dowiedzialem sie i wlasciwie na to nie liczylem