Treść opublikowana przez Bono
-
Ringi z jednej stronu slabiej swieca
zamien zarowki miejscami, moze to wina zarowek
-
Po regeneracji turbiny
jakie warsztaty dysponuja taka aparatura? warsztaty BOSCH? sam bym chetnie sprawdzil wydajnosc turbiny, nie mam zastrzezen do jej pracy, ale chcialbym sie dowiedziec jaki jest jej stan jedna z mozliwosci sprawdzenia jest oczywiscie jej wyjecie i oddanie do warsztatu, tego bym chcial uniknac, bo mechanicy jeszcze cos spartola przy montazu
-
wycena po stłuczce
Bono odpowiedział(a) na jacekkarasowski temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjneteoretycznie nalezy sie tez wynajem samochodu zastepczego, rowniez, gdy samochod nie jest na firme - ale to jest trudne do wyegzekwowania (raczej sprawa do sadu)
-
530d - głośno świszczy przy większych obrotach
no wlasnie tak myslalem, moja bunia kopcila, a ubytkow oleju nie zanotowalem do wymiany po 18 tys. km, rozumiem, ze jesli turbina spala olej to jednak po takim przebiegu ubytek pownien byc zauwazalny BTW, odnosnie kopcenia, ostatnio tankuje ON ultimate na BP, po pierwsze kopcenie chyba zniknelo (nie zauwazam, w kazdym razie), samochod lepiej jedzie/przyspiesza tego drugiego jestem w 100% pewien, wczesniej przez caly okres uzytkowania samochodu tankowalem w 95% na neste, juz tam raczej nie wroce
-
530d - głośno świszczy przy większych obrotach
a dlaczego pojawia sie ten czarny dym, gdy turbina sie konczy? czy jest to spalony olej?
-
e38 czy e39 3.0 d
to moze napisz dlaczego odradzano Ci 530d, dlaczego 525d mialby byc lepszy niz 530d? w szczegolnosci interesuja mnie argumenty przeciwko 530d e60... po e39 530d wlasnie ten samochod przewiduje jako nastepny wehikul, no chyba, ze uslysze racjonalne anty argumenty
-
Jaki przebieg jest wstanie wytrzymać nowa opona
tez mi sie wydaje, ze wzrot indexu predkosci idzie w parze ze wspolczynnikiem scieralnosci - ja mam index do 240km/h i wysoka scieralnosc...
-
[E60] 520i LPG ciekawostka?
pewnie samochod przyjechal z wloch lub holandii, bardzo czesto handlarze sprowadzajac samochody z tych krajow pisza, ze zainstalowana jest oryginalna instalacja gazowa... a to oczywiscie g... prawda
-
zimowki 225/55/16
czesc, bede kupowal nowe opony zimowe, rozmiar jak w temacie, jakich producentow polecacie? jakich sie wystrzegac? cena za sztuke 500-700 zl ostatnia zime przejezdzilem na conti, w sumie nie mam wiekszych zastrzezen, tylko, ze na te opony przyszla juz pora jakie adresy internetowe, gdy moge kupic cos w dobrych cenach? opony.com znam... jakies konkurencyjne? dzieki pozdr
-
Tarcze przód
... i to w usa (jak rozumiem), gdy zadko trzeba hamowac z 200km/h...
-
Auto zniszczone przez spadający piach z wywrotki...Help!
napisales "Jeśli sam wynajmiesz rzeczoznawcę to jego prace łatwo zanegować, szkoda pieniędzy." - ja napisalem, ze wlasnie samemu nalezy takiego rzeczoznawce zatrudnic, rzeczoznawca to nie jakis przypadkowy koles z warsztatu, tylko koles z odpowiednimi papierami zgoda drugiej osoby na zatrudnienie rzeczoznawcy nie jest potrzebna, jesli trzeba zatrudniac go, to znaczy najczesciej, ze strony nie moga dojsc do porozumienia i sprawa dojdzie pewnie do sadu
-
Przekonajcie mnie żebym nie kupował 530D touring
zalezy do czego samochod ma sluzyc, ja jestem dosc mlodym czlowiekiem (przynajmniej mi sie tak wydaje :) ), a mimo wszystko szukalem tylko kombi, gdyz: - do srodka wrzucam 2 rowery na weekendowe wypady i nie martwie sie, ze za szybko jade - do srodka bez problemu wchodzi mi caly sprzet windsurfingowy (oczywiscie oprocz 2 desek, ktore ide na gore) - jadac w 4 osoby na narty nie trzeba sie ograniczac - bylo mnostwo innych sytuacji, gdy dodatkowa przestrzen sie przydala (lodowek, kuchenek, swiniakow, workow z ziemniakami w buni nie woze :) ) poza tym, czarne bmw touring mniej sie kojarzy z dresami... ale to tak na marginesie :)
-
Auto zniszczone przez spadający piach z wywrotki...Help!
nie zgadzam sie z takim stwierdzeniem, najczesciej sady nie powoluja innych bieglych niz np. rzeczoznawcy pzmot, jesli ci byli wczesniej poproszeni o wydanie opinii dlatego radze pogadac z niezaleznym rzeczoznawca co on moze w takiej opinii zawrzec
-
Tarcze przód
trudno mi uwierzyc, aby tarcze w e39 wytrzymaly 210k km... oczywiscie wszystko zalezy od stylu jazdy i miejsca, gdzie sie jezdzi (autostrada, miasto), mimo wszystko 210k km to ogromny przebieg jak na tarcze w takim ciezkim samochodzie
-
Auto zniszczone przez spadający piach z wywrotki...Help!
skontaktuj sie z jakims rzeczoznawca i zapytaj jakie papiery moze ci dac, tzn. czy bedzie z nich wynikalo co bylo przyczyna uszkodzen dodatkowo masz potwierdzenie interwencji policji odnosnie konkretnego zdarzenia mysle, ze szanse na wygrana w procesie cywilnym nie sa takie male, wszystko zalezy od dokumentacji... pierwszy krok to opinia rzeczoznawcy, bez odpowiedniej opinii szkoda pary
-
Auto zniszczone przez spadający piach z wywrotki...Help!
major316, na twoim miejscu nie oczekiwalbym, ze policja cokolwiek zrobi w tej sprawie, pozostaje tylko sprawa cywilna powodzenia
-
-40 C
na logice troche wiecej sie znam niz na technice, w szczegolnosci na technicznej stronie klimatyzacji jedyne co chcialem przekazac, to to, ze u mnie nie byl potrzebny czujnik temp. zewnetrznej, aby dzialala klima i zadne dodatkowe zabiegi nie byly potrzebne nie sadze, zeby klimatroniki w e39 roznily sie znacznie
- -40 C
- -40 C
-
webasto i tempomat
zupelnie nie rozumiem, dlaczego mialby spalac wiecej na tempomacie, wg. mnie spala mniej, bo utrzymuje stala predkosc, gwaltownie nie przyspiesza... roznicy w spalaniu jednak nie zauwazam
-
zagadka - AC
Bono odpowiedział(a) na Bono temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjneodswierzam temat - znajomy dostal bezproblemowo odszkodowanie z AC mimo braku badan technicznych pozdr
-
E39 530d zgasł w czasie jazdy!!!!czy ktoś wie co to??
wspolczuje :cry: gdzie tankowales, na jakich stacjach? piszesz, ze jechales u wroga... zdarzylo sie to na paliwie niemieckim czy polskim?
-
Ankieta- Czy dal bys swoje BMW w rece swojej dziewczyny???:)
Czasem przewijało by się jeszcze jedno pytanie: "co to było?" :lol: ...dlatego wole nie byc swiadkiem takich zdarzen... moja druga polowa jezdzi czasem bunia, ale mnie przy tym nie ma :)
-
Kupię roletę czarna E39 tel: 504158065
czy to ten dzial? :mad2:
-
Tuning E39 530d automat
skrzynia gm w 530d ma 18% zapasu na moc