Treść opublikowana przez Bono
-
ukradna wszystko co tylko sie da... sprysk xenona [kupie]
czesc, dzis wystarczylo kilkanascie minut, aby ktos sie zainteresowal moim spryskiem xenona... byl i ni ma... pastoj ok. 30 min na Mokotowie... jesli ktos ma na zbyciu, to chetnie kupie to i tak mala strata w porownaniu do historii z urwanymi lusterkami, ale i tak wkurza! pozdr
-
Kupno 528i lub 530d ?
podobnie wyglada rynek niemiecki (tzn. znacznie wiecej diesli niz benzyn - po lifcie) sam szukalem e39 530i, ale tak jak pisze powyzej - mniejsza podaz, ceny bardzo, bardzo podobne do diesli, przebiegi podobne do diesli (chyba emeryt, prawnik, lekarz - czyli poprzedni wlasciciele samochodow w DE przywolywani przez polskich handlarzy - nie kupuja 3.0i zeby jezdzic do LIDL'a :) )koszty paliwa sporo wieksze, wiekszy problem z odsprzedaza...
-
Skrzynia automatyczna
tylko, ze dla TEXACO ETL 7045E (BMW 83 22 0 026 922) tabliczka jest zielona :) skomplikowana kwestia z tymi olejami :)
-
Skrzynia automatyczna
TEXACO ETL 7045E - jest na 100% czerwony
-
Skrzynia automatyczna
wydaje mi sie, ze ty masz skrzynie ZF i do nich byl lany olej esso (raczej zolty) czerwony jest do skrzyn GM, przynajmniej w e39 530dA
-
webasto a odciecie paliwa
nie majac pilota webasto mozna wlaczac rowniez gdy dysponujemy MIDem... i oczywiscie, gdy jest to wersja do ogrzewania wnetrza na postoju a nie tylko dogrzewania silnika
-
[ E39 ] 530d czujnik temp. zew.
ja jakis czas temu kupowalem czujnik na allegro za kilka zlotych (8 zl chyba) i sprawuje sie znakomicie...
-
Jaki olej do mojej skrzyni AUTOMATYCZNEJ? [tu pytać]
pewnie skrzeglo hydrokinetyczne=konwerter
-
[E39] Chipowanie 530d zalety i wady
remont w ASO? za 17k zl? tyle ci krzykneli? oczywiscie oni i tak by nie naprawiali, tylko by komus zlecili 14k zl kosztuje nowa skrzynia
-
webasto a odciecie paliwa
czesc, mam webasto w opcji z dogrzewaniem wnetrza na postoju, mam rowniez odciecie zasilania pompy paliwa... czy webasto, kiedy zaczyna pracowac na postoju uruchamia ktorakolwiek z pomp paliwa? moze ktos zna sie na budowie webasto w bmw lub moze to wyczytac ze jakiegos schematu pozdr
-
Pytanie o 530d
ludzie, litosci, 530d 124k km przebiegu w "oryginale" za 40k zl - to najwieksza okazja o jakiej slyszalem
-
Skrzynia automatyczna
zbigniewst, tresci Twojego maila moge sie tylko domyslac, piszesz dosc dziwnym jezykiem :doh:
-
Skrzynia automatyczna
chetnie bym zrozumial o co chodzi w tym poscie...
-
[E39] Chipowanie 530d zalety i wady
nie za bardzo chyba rozumiem, e39 2,5tds touring seryjny v max 235km/h (i to jeszcze predkosc z gps)???
-
skrzynia - dziala ale wyje ....???
niestety mam powazne zastrzezenia przynajmniej do obslugi klienta w tym miejscu, p. Olczak mam niewatpliwie duza wiedze nt. skrzyn automatycznych, ale na pewnej kwestii sie poslizna... mimo wszystko, to chyba najlepszy z dostepnych w okolicy warsztatow
-
Skrzynia automatyczna
dokladnie, po co sondaz? mysle, ze dla rozumnego czlowieka powinna wystarczyc garsc racjonalnych argumentow, ktora jest serwowana w wiekszosci duzych watkow o automatach na tym forum - nie spotkalem sie z zadnym racjonalnym argumentem, ktory przemawialby za brakiem konieczonsci wymiany oleju (stanowisko aso? dla mnie to akurat zadna wyrocznia) i tak kazdy zrobi jak mu sie podoba
-
Skrzynia automatyczna
kazdy kto ma choc troche pojecia o tym jak dziala automat nie napisalby takich rzeczy to mnie uswiadom...bo nie wiem.. :duh: co ma olej ...do trybu awaryjnego../wymiana/ :?: czy jak nie wymienie oleju to sie wlaczy tryb awaryjny :?: czy jak wleje zly olej :?: nie wymienisz oleju, olej stanie sie breja, w ktorej plywaja rozne czastki powstajace na skutek scierania sie elementow wewnetrznych skrzyni, czastki te zapychaja filtr, wtedy nie ma swobodnego przeplywu "olej", skrzynia stawia sie w tryb awaryjny, w celu uchronienia przed uszkodzeniem
-
Skrzynia automatyczna
kazdy kto ma choc troche pojecia o tym jak dziala automat nie napisalby takich rzeczy
-
Skrzynia automatyczna
dziwne... w watku http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=56261&postdays=0&postorder=asc&highlight=7045e&start=0 jest kilka print screenow z TIS, wynika z nich, ze olej, o ktory piszesz byl w automatach (m.in. w e46), ale z silnikami benzynowymi
-
zimowki Nokian - ma ktos doswiadczenie w BMW?
takie opony to nie tylko vany, ja mam 225/55/16 i podobno ten rozmiar wystepuje tylko w wersji XL
-
Skrzynia automatyczna
nie slyszalem do tej pory, aby aso de wymienialo olej w skrzyni e39 530dA... i to jeszcze przy 100k km, pewnie malo slyszalem :D moja bunia to rocznik 10/2001, wiec model 2002
-
Skrzynia automatyczna
to chyba masz jedna z niewielu e39 gdzie wymieniono olej w skrzyni w aso w de :) numer oleju na misce 83220026922
-
Skrzynia automatyczna
a masz jakis dokument z ktorego to wynika? tzn. ze producent zaleca wymiane i jaki jest olej w skrzyni? W skrzyni A5S390R np. w e39 530dA jest fabrycznie lany rowniez ETL 7045E, ETL 8072B podawany jest jako olej, ale dla benzyniakow - nie wiem dlaczego tak jest, ale tak jest
-
Skrzynia automatyczna
kruk, interesuje mnie co to za dokument (?) "GM Hydramatic"? jesli masz w wersji elektronicznej, to bardzo bylbym wdzieczny za podeslanie
-
BMW E39 530D 2001R. POMOCY
chip tunning? jechales tym samochodem? czy mi sie wydaje, czy reflektory sa w dolnej czesci zaparowane?