Treść opublikowana przez Bono
-
Jaki przebieg jest wstanie wytrzymać nowa opona
kazda opona ma okreslony wspolczynnik scieralnosci (chyba to jest T cos tam), dowiedzialem sie o tym przypadkowo, gdy wulkanizator sie zdziwil, ze moje P7 maja wysoki wspolczynnik (tzn. wolniej sie scieraja)
-
Przekonajcie mnie żebym nie kupował 530D touring
wg. mnie koszty utrzymania e39 530d nie sa takie male, nie mowie tu o takich awariach jak skrzynia biegow (przezylem), wymiana klockow + tarcz, opon i roznych rzeczy eksploatacyjnych nie naleza do malych z drugie strony jezdzisz samochodem, ktory charakteryzuje sie swietnymi wlasciwosciami jezdnymi, przyspieszenie i elastycznosc jest rewelacyjna, spalanie zaskakujaco niskie + prestiz (rowniez w wersji touring :) ) nie wiem jakiego masz civika, ale koszty utrzymania przecietnych (sorry, bez obrazy, ale civik jest dla mnie przecietny) japoncow sa przewaznie duzo nizsze
-
Zmiana Oleju w automacie, i późniejsze spostrzeżenia
jesli weszlo 5 litrow to raczej nie dynamicznie statyczna wymiana nie powinna trwac wiecej niz 1-2h
-
Przekonajcie mnie żebym nie kupował 530D touring
+ oryginalna ksiazke serwisowa :)
-
Elektryczny wentylator klimy
sprzedac chce, bo po co mi to urzadzonko, ale nie wiem czy mozna przerobic 3 piny na 4...
-
Elektryczny wentylator klimy
w razie czego mam do sprzedania "wiatrak" na 3 piny, ale bez smigla - smiglo przelozylem do swojego
-
Elektryczny wentylator klimy
to akurat nie jest zasada, zawsze nalezy sprawdzic ile pinow jest w konkretnym modelu, w moim po lifcie (2001/10, model 2002) sa 4 piny
-
Akumulator e39
w touringu klapy nie otworzysz
-
Grzeje się - dziwne.
szefuncio, z tym spamem to przesadziles :nienie:
-
Ile wam pali 530d (2004 rok) ?! Bieg jałowy ile ma obrotów ?
tak sobie glosno mysle... moze webasto ci caly czas grzeje? nie wiem czy jest to mozliwe... w kazdym razie w zimne dni, gdy zalacza sie websto na dogrzanie silnika, widze spore spalanie - nie w pozycji spalanie, tylko w pozycji zasieg (drastycznie spada), po kilku minutach sie zwieksza
-
Żarówki D2S Xenon... Które wybrać??
kwestia tylko taka, czy zalezy ci na lansie czy na dobrym widzeniu, 4300K jest najbardziej zblizony do barwy swiatla dziennego, wszystko powyzej swieci bardziej na niebiesko kosztem jakosci oswietlenia mowimy tu oczywiscie o nowych zarowkach, te 4300K kiedy troche poswieca, tez zaczynaja swiecic na niebieskawo, to znak, ze xenon sie zuzyl
-
Żarówki D2S Xenon... Które wybrać??
bo wlasnie tak ma zdrowy xenon 4300K swiecic
-
Kosmetyki - porady i wymiana doświadczeń
ja mam tego meguiarsa... nie mam porownania, generalnie pozytywnie, nie wiem tylko co dalej po zastosowaniu tego preparatu (wosku), rozumiem, ze samochodu sie nie myje tradycyjnie, bo wosk zejdzie, bylem ze 2 razy na myjce kaercher, splukalem ciepla woda i jest ok, ale jak dlugo efekt sie utrzyma?
-
wymiana tulei wahliwych - geometria
i po zabawie... okazalo sie, ze nie tuleje wahliwe powodowaly bujanie tylu tylko jeden wywalony lacznik stabilizatora... wymienilem 2 + na wszelki wypadek teleje wahliwe + tarcze + klocki... jestem lzejszy o sporo kasy, no ale nikt nie mowil, ze freude am fahren nie kosztuje pozdr na weekend
-
V - Power Racing
pisalem o v-power diesel, o zadnym innym
-
V - Power Racing
Wszystkie paliwa sa produkowane w Polsce oprócz tych z kontyngentów które starczaja na max 1 miesiąc. Ty chyba mylisz v-power z v-power racing. To pierwsze to normalne paliwo (v-power to jest nazwa handlowa), jedyna różnica to jest liczba oktanowa 95 a 98.V-power racing to ma być paliwo wzbogacone z gwarantowana liczba oktanową 99.Różni się składem (dodawane są specjalne związki eteryczne, zawierające duże ilości tlenu) od paliw v-power i zapewnia trochę większą moc. uszczegolowilem pozniej, ze chodzi o v-power diesel z nikim nie bede sie sprzeczal, gdzie jest to paliwo produkowane, bo mi na tym nie zalezy, wiem tyle, ze przyjezdza z niemiec (chyba schwed) to, ze normalnie sie dodaje jakies zwiazki, aby zrobic paliwo "turbo" to wiem, kiedys tam pracowalem w orlenie (nie na stacji paliw :) )
-
wymiana tulei wahliwych - geometria
mistrzu, co to za miejsce? ile skasowali za wymiane tulei? ode mnie biora 80 zl/szt
-
wymiana tulei wahliwych - geometria
stolyca, wszystko jest drozesze, warsztat, w ktorym to bede robil zawsze byl drozszy od sredniej, cokolwiek sie znaja, minimalizuje ryzko, ze cos spartola...
-
wymiana tulei wahliwych - geometria
buja tylem, zachowuje sie niestabilnie w kolejnach - szczerze mowiac ja wymieniam to troche na czuja, objawy mam jw., amory wykluczam, wahacze sa ok poczytalem troche w necie, wychodzi, ze takiej objawy sa wlasnie przy tulejach wahliwych
-
wymiana tulei wahliwych - geometria
wczesniej bylo raczej ok, nie zauwazylem problemow mi powiedzieli 150 zl za "pelna" geometrie - a pelna jak rozumiem, to rowniez przednia os, w tym przypadku niepotrzebna
-
wymiana tulei wahliwych - geometria
czesc, czy przy wymianie tulei wahliwych robi sie geometrie? pozdr
-
Mocne dymienie 530d
problem ze swiecami bedzie widoczny na kompie
-
pytanie o turbine .co lepiej zrobić
a dowiadywales sie ile kosztuje nowa? do e39 530d kosztuje ok. 3,3-3,5k zl brutto, do tds moze kosztuje mniej, a masz pewnosc, ze pochodzi regenerowane nie zawsze dobrze sie sprawuja
-
BMW - NAVTEQ DIGITAL ROAD EASTERN EUROPE 2007-2
a moim najlepszy, widocznie rzecz gustu... na takim ustawieniu jezdze zarowno na tomtomie jaki i na daytona (navi bmw) - o ile opcja "najkrotsza" na takich mazurach ma jeszcze maly sens (ze wzgledu na stosunkowo malo pokrycie terenu i malo aletrnatyw w postaci dziwnych sicezek), to wawie pojechalem kiedys przez osiedla i kilka piaskownic :)
-
Odpalanie bmw na kablach
zobaczym jaki bedziesz chetny do kupowania nowego aku za kazdym razem, kiedy jez zacznie wariowac :) poza tym sa rozne sytuacje, zdarza sie, ze aku zostanie wyladowany przez przypadek w miejscu, gdzie jest bardzo utrudniony dostep do prostownika zakladajac ten temat pytalem raczej o negatywne doswiadczenia z opalaniem samochodu przez kable, opinie, ze nic sie nie stalo, bo "przeciez ja odpalalem i fura jest zdrowa" za duzo nie wnosza do tematu, kiedy jez mi wariowal, tez odpalalem smaochod na kable, nie bylem wtedy swiadom zagrozenia zwiazanego z tym