Treść opublikowana przez rockybor
-
520d Terkotanie na zimnym silniku przy dodawaniu gazu
Mialem to samo i przeszlo terkotanie po kuracji 950 km przy pelnym baku Shell V-power Diesel + 1x LM Spulung + 1x BMW. Teraz zalalem zwykla rope z tymi samymi dodatkami.
-
520d Terkotanie na zimnym silniku przy dodawaniu gazu
Ja bym zalal w Twoim przypadku 1-2 szt. a potem zatankowal pelny zbiornik.
-
F10/F11 Xenon nie dziala sporadycznie - rozwiazany
Jak wysiada zarnik xenon to pojawia sie tylko blad swiatla mijania? Mi co jakis czas na chwile pojawiaja sie 2 bledy: swiatlo mijania lewe i doswietlanie zakretow. Po kilku sekundach xenon zaczyna swiecic ponownie i bledy znikaja. Nie wiem czy to problem zarnika czy jakiegos modulu.
-
520d Terkotanie na zimnym silniku przy dodawaniu gazu
83192296922 https://czescidobmw.pl/partscatalogue/83192296922-oryginal-bmw,11-83192296922-FOEBMW-0-0-83192296922.aspx U mnie w ASO byl po tej samej cenie na miejscu.
-
520d Terkotanie na zimnym silniku przy dodawaniu gazu
Dostalem zdjecie tych tanich wtryskow z allegro. Troszke mnie niepokoi fakt nieoryginalnego pudelka.
-
520d Terkotanie na zimnym silniku przy dodawaniu gazu
Kierowalem sie podpowiedzia Kruka. Z tym, ze wolalem wlac po 1 szt. BMW i 1 szt. LM. Preparatu LM jest duzo wiecej i wyglada bardziej fachowo :), jako czysciciel wtryskow. Jako, ze robilem dluga trase wolalem miec tego wiecej w baku. Teraz przez 2 tygodnie robie max. 16 km dziennie, wiec bym nie byl w stanie dobrze sprawdzic tych preparatow. P.S. Tez bym na razie nie wyciagal grubych wnioskow z tego testu. Zobaczymy czy nie odezwie sie wtrysk przez najblizsze tygodnie.
-
BMW ROAD MAP EUROPE PREMIUM 2017-1
Tak z innej beczki. Czy mozna jakos zmienic kolor bialy trasy nawigowanej na mapce? Miesza sie z innymi bialymi liniami. Troche to dla mnie nieprzejrzyste. Wg mnie powinien byc jakis kolor niebieski aby sie wyroznial.
-
520d Terkotanie na zimnym silniku przy dodawaniu gazu
Tak, oba na raz (1x BMW+ 1x LM Spulung).
-
520d Terkotanie na zimnym silniku przy dodawaniu gazu
Jestem pod wrazeniem. Mam nadzieje, ze na dlugo. Zalalem wczoraj 1x dodatek BMW i 1x LM Spulung. Zrobilem 950 km. Dzisiaj rano nie bylo trekotania. Dzisiaj zatankuje zbiornik i powtorze 1x BMW i 1x LM.
-
520d Terkotanie na zimnym silniku przy dodawaniu gazu
Jutro zakupie w ASO ten magiczny dodatek i zobaczymy czy bedzie roznica po trasie 1000 km. P.S. czy jest mozliwosc aby cena za nowy wtrysk byly ok. 800 zl? Wtrysk o nr OE 13537810702. Pytalem znajomego z Inter-Team to po wszystkic znizkach moze zalatwic za min 1100 zl. http://allegro.pl/wtryskiwacz-e-wtryski-bmw-2-0-d-0445110616-i6662141400.html#thumb/2
-
520d Terkotanie na zimnym silniku przy dodawaniu gazu
195 tys i rośnie. Robię 4 tys miesięcznie. Wlalem STP dzisiaj. W poniedziałek robię 900 km i zobaczymy na drugi dzień. Może kupię ten dodatek z ASO. Jak nie pomoże to zrobię regeneracje wtryskiwaczy w Bosch.
-
520d Terkotanie na zimnym silniku przy dodawaniu gazu
Moje auto było przez noc w serwisie. Rano się fachowcy się przejechali i padło na wtryskiwacz. Nie są w stanie powiedzieć który. Nastraszyli mnie, że to może być wina sypiacej się pompy, który zapycha opilkami wtryski (mieli 2 przypadki na 5). Proponuja pozostawienie auta, sprawdza czy w baku się nie mieni od opilkow. Jak nie to wymiana wtryskow na używane z małym przebiegiem lub nowe/regenerowane.
-
520d Terkotanie na zimnym silniku przy dodawaniu gazu
Tak, jest mocniejszy. Cichnie po ok 1 km. Kiedyś wlewalem jakieś środki STP to i w tds i w e90 po tych zabiegach ciekły mi wtryskiwacze. Więc jestem sceptycznie nastawiony. Nie tyle, że nie pomogą co zaszkodza.
-
520d Terkotanie na zimnym silniku przy dodawaniu gazu
Odgrzeje troche kotleta. Mam rowniez terkotanie na zimnym silniku. Akcja na filmie 1:35-1:38. Korekcje na zimnym bardzo niskie ok. 0.3 i jeden mial tylko 0.5. Po przegazowaniu wszystkie praktycznie sie wyrownaly do 0.2; 0.3. Na biegu jalowym nie slychac terkotania. Tylko jak jade pod obciazeniem przez jakies 500 metrow. Po krotkiej chwili przestaje terkotac. Dzieki za odpowiedz.
-
[F10] 535d Problem z bijącymi tarczami
Ja mialem dzisiaj wymienione wahacze poniewaz warsztat twiedzil, ze to ich wina. Niestety nie pomoglo :(. Tak wiec wiec oryg wahacze BMW spokojnie wytrzymaly 195 tys i pojezdzilyby jeszcze wiecej.
-
[F10/F11] 2.0D Odma
Masz na mysli rurke a nie odme?
-
[F10/F11] 2.0D Odma
Na podstawie spoconej rurki. Dlatego pytam tutaj bo nie do konca im wierze.
-
[F10/F11] 2.0D Odma
Witam, prawdopodobnie mam problem z odma, tak stwierdzil warsztat zajmujacy sie BMW. Mam przecieki (pocenie sie) na rurce idacej z korka oleju do lacznika przed turbo. Podobno trzeba zdjac cala pokrywe gorna aby wymienic odme. Zapewne nie wystarczy wymienic samej rurki. Macie jakies doswiadczenie z tym?
-
[F10] 535d Problem z bijącymi tarczami
Dzisiaj podjechalem do warsztatu specj. sie w BMW i twierdza, ze na 100% to tuleje wahacza. Jednak diagnosta na stacji kontroli nie widzi luzow i twierdzi, ze to tarcze :). Hmm...., nie wiem czy umawiac sie na wymiane wahaczy czy na przetoczenie tarcz.
-
Realne spalanie 2.0d 2. 3.0d 3.5d 2.0i 2.3i 2.8i 3.01 3.5i
Czy zawyzanie masy powietrza przez przeplywomierz moze wplynac na wieksze spalanie? Tak Wam zazdroscilem spalania, ze az zaczalem szukac przyczyn :). Jak kogos interesuje temat z filmikiem. viewtopic.php?f=103&t=311119
-
[F10] 535d Problem z bijącymi tarczami
Tez mam problem z biciem przy hamowaniu z duzych predkosci >120 km/h. Zaczelo sie to odkad jezdze dlugie trasy autostradowe i paru Niemcow mi piekno zajechalo droge. Tylko nie wiem dlaczego przy mniejszych predkosciach tych wibracji/drgan nie ma. Moze faktycznie to nie tarcze a luzy na sworzniach wahaczy?
-
Parowanie Lamp
Masz na mysli ten dekielek w nadkolu przed kolem, przez ktory wymienia sie zarowki?
-
Realne spalanie 2.0d 2. 3.0d 3.5d 2.0i 2.3i 2.8i 3.01 3.5i
Tak, mam automata. Troche to glupio moze zabrzmiec ale zauwazylem wieksze spalanie na zimowkach RSC, do tego halas :(. Auto wazy niecale 1800 kg i zawsze jade zapakowany ludzmi i torbami. Ale mozliwe, ze pali za duzo. Nie jezdze grzecznie wiec czasami po zwolnieniu w jakims zatorze drogowym gaz w podloge az do 180 i tempomat. Nie wiem czy powinna byc jakas roznica miedzy F10 a F11. Aby miec wynik 5,5L musialbym jechac max. 100 km/h.
-
Realne spalanie 2.0d 2. 3.0d 3.5d 2.0i 2.3i 2.8i 3.01 3.5i
F11 2.0D 184KM Poza obszarem zabudowanym do max. 120 - ok. 7 L. Autostrada predkosc przelotowa 160-180 km/h, bagaze i 4 osoby - ok. 10 L.
-
BMW Software
Prosze o wersje eng na priv. Dzieki Temsky