Treść opublikowana przez rkorbut
-
Pomocy! Wymiana klocków hamulcowych
Witam, polecam dodatkowo lekturę ze strony : http://bmwe32.masscom.net/sean750/rear_brake_pads/ReplacingRearBrakePads.htm niby o e32 ale w e34 jest identycznie :8)
- Łożysko ?
-
Łożysko ?
... to ja mam pytanie do kolegi PabloLubin gdzie można dostać samo łożysko do E39 :?: idziesz do sklepu i dobierasz wielkością :?: ... po prostu polak potrafi, jak producent przewidział wymianę całej piasty to w polsce stwierdzili że po co przepłacać, wystarczy wymienić samo łożysko :duh: :duh: a co do ceny to na rynku można dostać całą piastę do E39 już od 250 zł firmy MAYLE
- Łożysko ?
-
Pukanie w prawym przednim kole,prosze o pomoc????
dajan - dobrze mówisz, ale z drugiej strony nie ma co popadać w skrajność i gdy zacznie coś pukać wymieniać całe zawieszenie np. gdy siadają łączniki stabilizatora :8)
-
Pukanie w prawym przednim kole,prosze o pomoc????
Witam u mnie właśnie zanim piasta zaczeła huczeć słyszałem właśnie takie pukanie na nierównościach, po wymianie piasty pukanie ustało :D , ale nie wiem czy wina leżała po stronie piasty czy jak składali wszystko do kupy to mocniej podokręcali :8)
-
Dziwny brak mocy
Witam, zacznij od podłączenia do komputera :8)
-
samoistne zwiększenie obrotów
Witam, wersja angielska: http://rapidshare.com/files/33462360/BMW_E32_manual.pdf
-
sprzęgło homokinetyczne - jak wymienić POMOCY!!
... bez odkręcania podpory raczej się nie obejdzie, spróbuj nie rozkręcając wydechu, odkręć go tylko od autka niech sobie wisi (można podeprzeć) , będzie trochę miejsca na odkręcenie podpory :idea:
-
sprzęgło homokinetyczne - jak wymienić POMOCY!!
Witam, jak masz za mało miejsca na wyjęcie przegubu to odkręć jeszcze podporę [nr 6 na rysunku] będziesz miał więcej miejsca, gdyż wał się wtedy zegnie, żadnych sworzni tam nie ma jest jedynie tuleja centrująca [nr 1 na rysunku] Powodzenia
-
zlodzieje
... nie rozumiem, człowiek pisze że ma problem a ty go jeszcze dobijasz :duh: :duh: :duh: :duh: ... dobry trop to szukaj felg na allegro i w okolicy - prawdopodobnie pierwsze schodzą jak autko idzie na części. Najgorsza sprawa to wschodnia granica, duża część kradzionych autek przekracza ją zanim właściciel się połapie że autka już nie ma :?. Nieraz kręcę się w okolicach granicy to widzę po 2 - 4 egzemplarze pięknych E39 na tablicach przewozowych (niemieckich) udających się w kierunku przejść granicznych, ciekawostka że prawie wszystkie nie mają numerka z wersją autka, ale po świście turbiny można rozpoznać że większości to 530d :? Zawsze się zastanawiałem jak widziałem autka jadące za wschodnią granicę - same piękne egzemplarze, po prostu nie ma do czego się przyczepić, a do polski jak coś sprowadzą to tylko się załamać :mad2:
-
jak sprawdzić, czy wisko działa
Witam, Na rozgrzanym silniku wentylator powinien stawiać opór podczas kręcenia, natomiast na zimnym powinien chodzić swobodnie :8)
-
Uszczelnienie chłodnicy...samemu?
Witam, jak sam walczysz z tym wyciekiem to poczytaj wątek : http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?p=178493 może coś ciebie natchnie :cool2:
-
Nierówne obroty na biegu jałowym
Witam, silniczek krokowy do e34 520 z 1993 roku numer [6] na schemacie : http://www.realoem.com/bmw/diagrams/h/e/6.png link do schematu : http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=HB51&mospid=47370&btnr=13_0381&hg=13&fg=15 ... jak masz więcej czasu to można na noc wrzucić go do pojemnika z benzyną lecz w większości wypadków WD 40 wystarcza :8)
-
wisko w 2.5td- nr. części. PILNIE!!
Witam, 11 52 2 245 498 według : http://bmwfans.info/original/E34/Lim/525td-M51/ECE/L/M/1994/08/mg-11/ill-11_1458/ trochę za mało podałeś danych o autku, najlepiej szukać po ostatnich 7 cyferkach z VIN'a: http://bmwfans.info http://realoem.com/bmw/select.do
-
światła do jazdy dziennej
... ale palną :duh:, tylko czemu jeździ dieslem jak ma tyle hajsu :? Światła do jazdy dziennej, to nie jest zły pomysł pobieranie prądu na poziomie 20W ( dla porównania mijania pobierają około 60W ) to oszczędność nie tyle żarówek co całej instalacji elektrycznej :idea: ... dla kogoś kto głownie jeździ po mieście (korki :? ) rewelacja, po co ma ksenonami komuś po zderzakach świecić. ... polecam poczytać stronę z ofertą firmy Hella http://www.tagfahrlicht.de/PL/
-
Wtrysk sterujący
Witam jedyne co mi przychodzi do głowy to : allegro.pl ... używka niewiadomo jak długo pochodzi :? ... najlepiej kupić nowy, bądź zregenerować stary w serwisach Boscha mają program gdzie oddaje się zużyte urządzenie a odbiera zregenerowane :cool2: popytaj na stacjach Boscha np: http://www.pezal.com.pl
-
Problem ze wskaźnikiem paliwa 540i
Witam, możliwe że pływak gdzieś się zaczepił, podczas następnego tankowania powinien się odblokować, sytuacja z reguły występuje podczas tankowania do pełna, w moim poprzednim autku była to norma :8) (czasami odblokowywał się po 3 tankowaniu) w obecnym odpukać :roll: ... z drugiej strony całkiem możliwe że dystrybutor leciał, a paliwko z niego już nie :mrgreen:
-
Jakie ciśnienia w 525TDS??
Witam, E34 M51 - ciśnienie na cylindrach powinno być > 20 barów (źródło TIS)
-
Mata pasażera-Zdjęcia-piszcie co wiecie.
... częstym powodem zapalania się kontrolki poduszki jest przerwa w obwodzie elektrycznym instalacji fotela, polecam posprawdzać wszystkie kabelki i kostki (po dociskać) pod fotelami. Od czasu do czasu sam z tym walczę i na razie pomaga.
-
Niepokojący wzrost obrotów w 530d 2002r!!! Pomocy!!!
Witam .. zbytnio różnicy nie ma. Często w opakowaniu LUK'a jest SACHS, a w SACHS'a -> LUK :doh: , więc można przyjąć że to jedno i to samo (choć w sklepach LUK jest zawsze taniej) :8)
-
porada
Witam ... jedyne co mogę poradzić - to odpuszczenie sobie tego autka :8) . Czerwona lampka oznacza że autko domaga się pełnego przeglądu, a po twoim opisie problemów z zamkami i oknami, jedyne co mogę zasugerować : - wszystkie drzwi pochodzą z innego autka :duh:
-
[e39] Jaki olej do 540?
Witam twój przebieg to żaden przebieg - polecam jakiś dobry pełny syntetyk ps. w ASO polecają i wlewają : Castrol Edge (Sport) 0W-40
-
[e34] Dziwna sprawa z wew przegubem
Witam, może spróbuj dodatkowo użyć jakiegoś kleju np: Loctite
-
Co teraz??????
... w nowoczesnych silnikach żaden olej mineralny, ani półsyntetyczny nie zapewni silnikowi takiej ochrony jak syntetyk :idea: , wiadomo że syntetyk posiada konsystencję wody dlatego łatwiej o wyciek z silnika. Zgadzam się z użytkownikiem adikiem, że nie ma co rozpaczać, lepiej powymieniać dziurawe uszczelki, niż przechodzić na gęstszy olej ...