Skocz do zawartości

rkorbut

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez rkorbut

  1. Na jednym zdjęciu światła są ze spryskiwaczami a na innym już ich nie ma :duh:.
  2. Witam, należy przytrzymać dłużej któryś z klawiszy - co najmniej 5 sekund, aż zacznie migać wyświetlacz i wtedy ustawiaj :wink:
  3. Popieram, miałem podobny problem w trasie non-stop musiałem walczyć z kierownicą - bo autko na koleinach jeździło jak chciało :duh: - powodem były niestandardowe felgi i oponki 205 (rozmiar zalecany), wystarczyło zmienić oponki na 195 i jest :cool2:, w przyszłości planuje powrót do 205 jak tylko zmienie felgi na orginalne :!:
  4. rkorbut odpowiedział(a) na wspak temat w E34
    Jeżdże na zamienniku i jest :cool2: :cool2: :cool2: , niestety nazwy producenta dokładnie nie pamiętam, załatwiałem w Mag-Pol'u i jestem bardzo zadowolony - z wymianą zapłaciłem 1/3 ceny orginalnej, na którą musiałbym czekać dodatkowo 2 tygodnie. Dobre chłodzenie to podstawa :!: .
  5. rkorbut odpowiedział(a) na Bernas temat w E39
    Spróbuj tutaj : http://www.turbo-tec.pl/index.htm nowe i regenerowane - dają 12 miesięcy gwarancji :roll: Czy możesz opisać jakie miałeś objawy padającej turbinki :idea:
  6. rkorbut odpowiedział(a) na Jagielsky temat w E34
    Dokładnie - wszystko na odwrót :duh:
  7. rkorbut odpowiedział(a) na Prezesso temat w E36
    Napisz o wynikach całej operacji.
  8. rkorbut odpowiedział(a) na Prezesso temat w E36
    Hej skoro świeci się kontrolka wtrysków, to w nich musi tkwić przyczyna :roll:, u mnie jak w zime wszystkie świece poszły to mogłem kręcić ile chciałem - i nigdy kontrolka wtrysków się nie zaświeciła. A akumulator powinien być 12 V, 85 AH ( E36 325 TD/TDS ) - w instrukcji nie podają prądu rozruchu, ale z własnego doświadczenia wiem że 720 to za mało, ja mam 95 Ah z prądem rozruchu w granicach 900 (Centra) :duh: , ale 760 spokojnie wystarcza :cool2:.
  9. rkorbut odpowiedział(a) na Jagielsky temat w E34
    Dość dobre porównanie obu konstrukcji można znaleść pod adresem : :wink: http://www.bmwworld.com/engines/m51.htm Pozdrawiam
  10. rkorbut odpowiedział(a) na marcinjuve temat w E36
    Prawdopodobnie pasek napędzający alternator jest już na wykończeniu (ślizga się przy większych obrotach) :!:.
  11. rkorbut odpowiedział(a) na don temat w E32
    Trochę danych, wraz ze zdjęciami można znaleźć na stronce http://www.bmwworld.com/repairs/codes/engines.htm Pozdrawiam
  12. rkorbut odpowiedział(a) na SMS temat w E34
    A ja myślałem że na rozgrzanych klockach i tarczach hamuje się lepiej :?: Może to kwesia płynu hamulcowego, który przy wyższych temperaturach traci swoje właściwości :!:.
  13. Witam, jeżdżę w trójkącie bermundzkim Waraszawa - Siedlce - Biała Podlaska - Lublin srebrnym E36 325 TDS z 1995 roku :cool2: PS. niestety cały czas coś autku dolega i muszę nonstop posiłkowac się wiedzą z forum :duh:
  14. rkorbut odpowiedział(a) na Prezesso temat w E36
    grzechotnik - podwójne grzanie świec = rychła śmierć dla świec (więc może nie pozbywaj się tak szybko drugiego kompletu) :idea: , a jak z paleniem na ciepłym silniku. Gdyby to była wina wtrysków - to powinien nieźle kopcić z tyłu. Moze akumulator za słaby i już nie ma powera, aby zakręcić mocno rozrusznikiem.
  15. Witam, może do układu paliwowego dostaje się powietrze, spowodowane nieszczelnościami w układzie i trochę to trwa zanim je przegoni, sprawdź czy nie ma gdzieś wycieków paliwka.
  16. Trochę o tym ostatnio było : http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=27046 PS. chyba się nie myle, ale kiedyś ceny tego urządzonka były w okolicach 25 zł - robi karierę :duh:, ciekawe kiedy cena tego zrówna się z ceną nowej pompy :roll:
  17. Ja bym zwrócił uwagę na wycieki - niech trochę autko pochodzi, rozgrzeje się, następnie przygazuj i sprawdź pod maską oraz pod samochodem czy nie ma nigdzie wycieków i czy nie czuć zapachu paliwka, oraz czy nie zostawia chmury dymu z tyłu :nienie: . Sprawdź czy spod elementu nr. 4 nie kapie olej - jeżeli tak to prawdopodobnie turbina do regeneracji. http://www.realoem.com/bmw/diagrams/c/k/9.png Jeżeli słychać delikatny świst turbiny to wszystko jest ok :cool2:, natomiast jeżeli gwiżdże jak pociąg to znaczy że będą dodatkowe wydatki. Sprawdź jak samochód pali na zimnym i ciepłym silniku, jeżeli podczas zapalania na ciepłym silniku właściciel grzeje świece ( takie wynalazki na allegro sprzedają ) to znak że prawdopodobnie pompa wtryskowa siada i właściciel coś przekombinował. Poza tym sprawdź czy właściciel nie dodaje gazu przy kręceniu rozrusznikiem, wtedy coś jest nie tak z kompresją i możliwie że to pompa. Kiedyś słyszałem, żeby na rozgrzanym, pracującym silniku wyjąć miarkę pomiaru poziomu oleju i sprawdzić czy nie tryska olej przez otwór - jeżeli tryska - nie warto brać. ps. jak coś sobie więcej przypomnę to dopisze
  18. Witam, .. może to kwestia oleju, bądź filtrów. Ja zawsze po wymianie tych elementów, jestem bardzo zadowolony z klekotu autka, a poza tym do klekotu już przywykłem. PS. Niestety ciągle zazdoszcze posiadaczom benzynki tego pięknego pomruku silnika, to jest dopiero muzyka :cool2:.
  19. rkorbut odpowiedział(a) na Prezesso temat w E36
    niestety prawdziwa naprawa polega na wymianie wszystkich bebechów ze środka pompy ( tzw. sekcji ) a to jest koszt co najmniej 2 000 zł ( może przesadziłem ) , problem z tym że jest wielu magików którzy naprawiają pompy za jakieś śmieszne pieniądze, za które co najwyżej można uszczelki wymienić - a ludzie na to idą :duh:. ... ciekawe czy urządzenie to pomoże gdy zaczną falować obroty i silnik zacznie gasnąć przy wyższych obrotach :8).
  20. Wielkie dzięki :D , poszukam i spróbuje wymienić.
  21. Witam, Boggy e36, Czy możesz powiedzieć gdzie i za ile wymieniłeś czujniki wewnątrz autka, mam ten sam problem - zwłaszcza gdy autko stoi na słońcu :duh: .
  22. rkorbut odpowiedział(a) na Prezesso temat w E36
    Prezesso - ja chcialem poradzić tobie tylko, abyś sprawdził przyczynę na 100 %, szkoda kupować nowy akumulator i miało by to nie pomóc. Spróbuj zawitać do jednego z warsztatów polecanych w dziale "zaufane" i spytać ich o diagnozę, zanim co kolwiek zaczniesz wymieniać, a w szczególności pompę wtryskową. :idea: Zaufany mechanik to w dzisiejszych czasach prawdziwy skarb :cool2: i nie chcę podważać jego opinii.
  23. rkorbut odpowiedział(a) na Prezesso temat w E36
    Ja raczej bym uważał na takie wynalazki :nienie:, moim zdaniem nie warto - trzeba znaleźć prawdziwą przyczynę i ją naprawić :8) Prezesso, najpierw sprawdź dokładnie co jest tego przyczyną. Nie ma co gdybać i wymieniać bez sensu, wszystkiego co znajomi powiedzieli :mad2:, strata pieniędzy.
  24. rkorbut odpowiedział(a) na Prezesso temat w E36
    Witam, twoje objawy to typowy objaw padającej "pompy wtryskowej", ale tak naprawde nie ma co się przerażać, może być tysiące innych powodów, bez dobrej diagnostyki się nie obejdzie - jeżeli to pompa to polecam serwisy Boscha :cool2:. Poszukaj na forum - to kopalnia wiedzy o TDS'ach :cool2: :cool2: :cool2:. A jaki jest przebieg autka ?
  25. rkorbut odpowiedział(a) na Arton temat w E36
    A czy można prośić o więcej szczegółów.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.