Treść opublikowana przez ambience
-
E39 2.0l czy 2.3l z LPG
Kolego to bierz 523i z gazem i będziesz zadowolony :) Zobacz tylko aby zadbany był :)
-
BMW E 39 2.8 1999r Problem z ogrzewaniem przy 100km/h
Koledzy ja miałem podobnie jak kończyła mi się pompa wody... Tylko, że u mnie wypinało gaz, bo reduktor był zimny. A jak silnik wrzuciłem na 2500 obrotów to od razu grzanie wróciło i przepinało na gaz. A układ na pewno macie odpowietrzony poprawnie ? Chodzi tu o benzynę bo na dieslach się kompletnie nie znam :roll: No i pompa wytrzymała mi 80tyś. Nie wiem ile masz przejechane na niej.
-
BMW E 39 2.8 1999r Problem z ogrzewaniem przy 100km/h
do usunięcia zdublowało mi post...
-
E39 2.0l czy 2.3l z LPG
Moje zdanie jest takie ja swoją bunią zrobiłem już 120tyś na gazie. I co do awaryjności gazu mam KME Diego (taki już był w aucie) i odkąd mam auto to padło po 100tyś reduktor od gazu koszt 250zł no i mapsensor koszt około 200zł. Auto moje pali od 10 do 14stu gazu. 10 to jazda jak emeryt 100max 14to jak się gdzieś śpieszę. Jak jechałem na Niemcy do rodziny to przy 140 na tempomacie spalanie gazu wyszło 11,6. W mieście średnia spalania to 13-15max Wszystko liczone od tankowania do tankowania. Nigdy przez te 120tyś auto mi nie stanęło w trasie. Tym bardziej z winy tego, że mam gaz. Gdyż jakby gaz się popsuł przepinasz na benzynę i ogień :) Mam swoje auto już z 6 lat i chyba będę nim jeździł aż się nie rozleci. Autorowi postu polce aby znalazł jakieś 523i albo 528 w gazie. A po za tym jeśli chodzi o benzyna, a diesel zdecydowanie wolę benzynę. Według mnie odgłos wkręcającej się na obroty r6 powala :lol: A klekoczący diesel mnie irytuje :P Ale wiadomo każdy ma swoje zdanie :P
-
jak wyciągnąć palnik xenona
i uważaj przy zakładaniu nowego abyś nie dotknął szkła palcem. Jak dotkniesz to wyczyść jakaś szmatą.
-
kontrolka poduszki powietrznej
250zł za diagnostykę na kompie do rozbój w biały dzień :!: U mnie biorą od 20 do 50zł... Pojedz do jakiegoś elektryka co ma inpę czy coś innego i zobaczy Ci co jest przyczyną.
-
E39 523i M52B25. Kontrolka ładowania akumulatora. Alternator
u mnie się spaliło uzwojenie to nie świeciła się kontrolka ładowania. A ładowania nie było. Podstawa to sprawdzić ładowanie. Jak nie masz to wystarczy odkręcić filtr powietrza( ja wykręciłem aż do przepustnicy) potem w dłoń nasadowa 16stka z mała przedłużka. Alternator jest na dwóch śrubach. Ściągasz pasek. Następnie 13stka aby wykręci kabel plusowy od alternatora. No i wiadomo pierw musisz odłączyć akumulator. Jak chcesz to dam Ci nr tel i pomogę w wymontowaniu. Znam to na pamięć bo robiłem to kilka razy. :roll: Nawet rozbierałem i miałem zamiar go naprawić ale uzwojenia nie dostałem. Wiec kupiłem używkę i zrobiłem z dwóch jeden.
-
E39 523i M52B25. Kontrolka ładowania akumulatora. Alternator
miernik i zmierzyć jakie ma ładowanie powinno być 13,8V 14 V parę dni temu przerabiałem temat z alternatorem :D
-
LM Ceratec czy dodatek z MoS2
Może i ja dodam swoje parę groszy. Zmieniałem silnik no i że ,,Nowy" silnik tez nie ma jakiejś rewelacyjnej kondycji to zalałem mu olej pół syntetyczny. A że chciałem jakiś lepszy to na próbę zalałem LM MoS2. Poprzednie auto miało dzwona przebieg około 270tyś. W tamtej bmw silnik na zimnym gorzej chodził jak na tym oleju z MoS2 wsadzonym u mnie, i w sumie to tylko to zauważyłem. hydro-szklanki dalej dzwonią jak i dzwoniły. Moc według mnie bez zmian. Spalanie bez zmian. Jedyny plus to, że przy minusowej temperaturze jest lepszy start. Zrobiłem na tym już około 2tyś km
-
kontrolka poduszki powietrznej
Hehe ale tak jest bardzo często. :) Nie zgodzę się z tobą. Jak ktoś nie ma dostępu do komputera. I musi płacić za taką usługę, to prościej łatwiej i szybciej jest przeczytać na forum jaka to dioda wsiąść lutownice cynę 5 minut i po sprawie. Potem kogoś kto ma jakikolwiek program do bmw i usunąć błąd airbag.
-
kontrolka poduszki powietrznej
Mata zajętości fotela pasażera informuje komputer czy ktoś siedzi na fotelu pasażera. Gdzie w razie wypadku wie czy mają wybuchnąć poduszki powietrzne od strony pasażera. Można to naprawić w lutując diodę. Która będzie dawała sygnał że ktoś cały czas jest na miejscu pasażera. Najlepiej podłącz się pod komputer i zobacz czy to na pewno to. I zatytułuj regulaminowo temat, bo admin usunie nie śpi ;)
-
E39 520i ROZRUSZNIK CZASEM NIE KRĘCI
Na pewno będiks. Ja osobiście wymieniłem bendiks i żałuje, bo potem znów coś się popsuło w rozruszniku. Wkurzyłem się kupiłem regenerowany z roczną gwarancja. Chodzi już 2lata i mam spokój.
-
[523i] od czego ten waz w nadkolu?
ja mam swoje bmw z 6-7lat :D i dopiero jak popsuł mi się silniczek od spryskiwaczy na szybę okazało się że mam prawie cała instalacje do sprysków od Xeonów :) Dopiero parę dni temu wszystko złożyłem i psika jak trzeba :D P.S dzięki Shadow69 :)
-
[523i] od czego ten waz w nadkolu?
wygląda mi to na węzę spryskiwaczy do Xeonów
-
Brak Ogrzewania na niskich obrotach
Ja jak walczyłem z odpowietrzeniem, po wymianie pompy wody to lałem płyn przez odpowietrznik na termostacie. I dopiero wtedy udało mi się odpowietrzyć
-
e39 523i Padł alternator
Witam kolegów mam taki problem padł mi alternator. Zatarły się łożyska i spalił się zwój. Mój alternator to 90ah, mam do kupienia 80ah i chciałem przełożyć zwoje do mojej 90 gdyż już w swoim alternatorze zamontowałem nowe łożyska i nie wiem czy przypasuje. Chyba, że ktoś ma uszkodzony alternator to chętnie kupie gdy zwoje są całe :D
-
klosz do reflektora depo
lampy depo też mam cały komplet Xeon bo zmieniałem na oryginał jak komuś potrzebne mogę odsprzedać
-
Spryskiwacze reflektorów E39 jak podpiąć
to kupuje :D dzięki shadow69 :)
-
Spryskiwacze reflektorów E39 jak podpiąć
http://allegro.pl/bmw-e39-spryskiwaczy-lamp-xenon-przewody-rurki-waz-i3688886548.html to to ??
-
Spryskiwacze reflektorów E39 jak podpiąć
a jaki to zaworek ? i gdzie go kupię ?
-
Spryskiwacze reflektorów E39 jak podpiąć
Trochę odkopię temat :) Ostatnio padła mi pompa spryskiwaczy po rozebraniu okazało się, że mam też drugą pompkę od xeonów ale z przeciętym kablem. W aucie mam Xeony i do tego wystają spryski, ale kiedyś jak malowałem zderzak spryskiwacze nie były do niczego podłączone jakie konkretnie węże są potrzebne aby działało to ?
-
Wymiana spryskiwaczy
a z e 46 nie podejdą ? http://allegro.pl/spryskiwacze-na-maske-podgrzewane-bmw-e46-malopols-i3618745186.html i znalazłem jeszcze na yt z x5 ?
-
Kodowanie cyfrowej prędkosci
Haha ale to już nie mój problem bo ja takiej prędkości nie przekroczę http://www.karawanier.pl/images/smilies/horses-010243.gif mój nawet tyle nie pójdzie :D
-
E39 523i traci moc, wolno wkręca się na obroty
tak kup simens-owski oryginał bo na pewno cię nie zawiedzie nie oryginały zaraz padają albo od razu padnie oryginał dostaniesz za 230zł wiec lepiej dołożyć te 100zł i być pewnym BTW a poduszeczki dlaczego świecą ? :)
-
Pompka spryskiwaczy
Nie to ja na pewno mam 1 :D bo u mnie nie ma w tym miejscu nic. Mogło coś innego się popsuć jak pompka ?