Treść opublikowana przez ambience
-
e39 523i Grzeje się w korkach :( i świeci kontrolka oleju
tak wiem ale jak mam całe auto to już mogę wszystko zmienić. Wyczytałem na necie, że będę musiał przełożyć kompy i elektronikie z e46. Muszę się konkretnie dowiedzieć czy to podejdzie na 100% gdyż nie chce kupić i okaże się, że kupiłem sobie auto które nie wykorzystam, a moje dalej będzie stało :(
-
e39 523i Grzeje się w korkach :( i świeci kontrolka oleju
mylisz się kolego to jest silnik m52b28tu nie m54
-
e39 523i Grzeje się w korkach :( i świeci kontrolka oleju
Ale wał nie może być z mojego i dyfer ? Szczerze za bardzo się na tym nie znam
-
e39 523i Grzeje się w korkach :( i świeci kontrolka oleju
Właśnie to, że zszedł tyle z ceny to mnie bardzo zdziwiło i wydało się podejrzanie miałem jutro jechać, ale teraz się zastanawiam do tego auto nie jest na tych felgach co na zdjęciach. Opłat raczej żadnych nie będę miał bo nie da sie go zarejestrować jest na częsci :) krys32 to jest trochę za wawa jak jadę od siebie dokładnie to miejscowość Nasielsk do tego znalazłem ładnego anglika blisko mnie http://tablica.pl/oferta/bmw-328-anglik-igla-2000-CID5-ID3yO4X.html#c878bfcb10 tyle ze e46 i nie wiem czy przypasuje, bo to silnik m52b28tu na podwójnym vanosie, ale młodszy. Sam już nie wiem co robić
-
e39 523i swap z 328 e46
Witam przeczytałem forum ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. Posiadam bmw e39 523i automat i kończy mi się silnik. Więc postanowiłem go zmienić na większy. I znalazłem BMW e46 z silnikiem 2,8 Automat z 2000roku anglik za dobre pieniądze. Jak wiecie w e46 był silnik z oznaczeniem m52b28TU a w mojej 523i jest m52b25. Czy wejdzie taki silnik wraz z skrzynią do mojego auta?
-
e39 523i Grzeje się w korkach :( i świeci kontrolka oleju
a może ktoś jest od was z tamtych rejonów. I by mi sprawdził? A jak się jakoś zrehabilituje :) Jak kupie to auto to od razu wszystko sprzedam by najszybciej poszło :) Gość zszedł do 3600 przez telefon taka cenę ugadałem co wy na to ?
-
e39 523i Grzeje się w korkach :( i świeci kontrolka oleju
dobra decyzja padła kupuje anglika http://tablica.pl/oferta/bmw-528-2-8-523-2-5-anglik-1998-CID5-ID2R34r.html#1bc57225ce co wy na to ? W środę biorę lawetę i jadę
-
e39 523i Grzeje się w korkach :( i świeci kontrolka oleju
ale automat to duża wygoda. Awaryjne są tak te skrzynie czy jak ? Tak całe auto kupuje
-
e39 523i Grzeje się w korkach :( i świeci kontrolka oleju
koledzy znalazłem anglika z skrzynią steptronic w mojej bawarce jest zwykła skrzynia czy będzie to problem ?
-
e39 523i Grzeje się w korkach :( i świeci kontrolka oleju
S62 i widzę już minę pana od przeglądu po otwarciu maski :norty: Jakieś rady przy przekładce silnika wraz z skrzynią ? Na co zwrócić uwagę. Mam kolegę co wkłada silniki 4,4 3,5 ale do Driftowych e30 i e36 myślę, że da rade bo to Fanatyk marki bmw. Ale zawsze więcej informacji to lepiej :)
-
e39 523i Grzeje się w korkach :( i świeci kontrolka oleju
Dlatego ja uważam, że najlepiej kupić całego angola. Ja osobiście mam wielu kolegów jak i rodzinę w Anglii (sami wiecie jak jest wiele osób wyjeżdża tam ) więc zakup auta nie będzie problemem. Zamierzam przełożyć cały silnik wraz ze skrzynią. Zastanawia mnie jakim silnikiem kupić auto :roll: Wydaje mi się, że najlepszy będzie 2,8 gdyż to jest też m52, a jest trochę większy i lepiej spisuje się w tym pojeździe jak moje 523i (mi brakowało mocy) Proszę o rady i opinie na ten temat :) Jaki by tutaj zamontować silniczek ? :D
-
e39 523i Grzeje się w korkach :( i świeci kontrolka oleju
Panewki na allegro znalazłem za 200zl robotę chcą koło 800zł muszę jeszcze wymienić uszczelkę pod miską olejową. Ale ja wiem czy jest sens inwestować w ten silnik. Co do osiągów to moje 170koni to stanowczo za mało. Ostatnio chciałem wymienić olej w skrzyni, a tam było pełno opiłków wiec sądzę, że koniec skrzyni też już jest bliski. A Auto z Anglii wyjdzie mnie koło 5000zł. Bede miał silnik skrzynie i wszystko przełożę
-
e39 523i Grzeje się w korkach :( i świeci kontrolka oleju
Ciśnienie oleju za słabe rozebrali siedzą panewki. Według mnie to się nie opłaca tego naprawiać. Postanowiłem zmienić silnik. Jaki silnik wejdzie największy bez większych przeróbek ?
-
Problem z czarnym dymem
zatytułuj kolego poprawnie temat bo admin zapewne go zamknie
-
e39 523i Grzeje się w korkach :( i świeci kontrolka oleju
:cool2: :cool2: :cool2: :cool2: Bardzo ładnie dziękuję ;)
-
e39 523i Grzeje się w korkach :( i świeci kontrolka oleju
o Kamilku byłbym wdzięczny tak to dam auto to swojego kolegi i zrobi mi to raz dwa z taką instrukcją. Bo niestety mam tyle pracy, że po 12scie godzin muszę pracować :( i nie mam na nic czasu :(
-
e39 523i Grzeje się w korkach :( i świeci kontrolka oleju
no to padł wentylator klimy, bo raz się włącza raz nie :| Tylko czemu czasem chodzi, a czasem nie ?
-
e39 523i Grzeje się w korkach :( i świeci kontrolka oleju
Jak mógłby nie rosnąc :) A wracając do tematu :) Co zrobić z tym oto fantem ? Na razie auto śmiga jak należy ale pewnie w korkach znów będzie mu ciepło. BTW są i tego zalety bo pasażerki od razu się porozbierały w tym koreczku :D jak nawiew ciepły na maxa :D
-
e39 523i Grzeje się w korkach :( i świeci kontrolka oleju
olej to pól syntetyk. Działo się tak tylko przy pogrzaniu auta. Teraz już od tego czasu auto zrobiło koło 2tyś km i wszystko w porządku. Silnik może być już wyeksploatowany. Gdyż sam już tym autem zrobiłem ponad 100tyś i aktualny przebieg jego to 265tyś. Wydaje mi się, że nie działa wentylator od klimatyzacji
-
e39 523i Grzeje się w korkach :( i świeci kontrolka oleju
Witam ostatnio wracałem z naszego polskiego ukochanego morza no i stałem w korku. Autko zaczęło mi się grzać. No to nawiew ciepły na full i jakoś udało się to opanować. Zauważyłem, że wentylator się nie załącza. Do tego jeszcze gdy lekko wskazówka wskoczyła ponad pion na wolnych obrotach zaczęła mi mrugać czerwona lampka od oleju. Szukałem na forum ale chyba nie udolnie :mad2: , bo kiedyś widziałem temat z wentylatorem, a teraz nie mogę go znaleźć. I od czego może mrugać kontrolka od oliwy. Stan oleju jest w połowie między kreskami. Wymiana oleju będzie za 1tyś km bo zrobiłem na tym oleju 9tyś. Po wyjechaniu z korku wszystko wróciło do normy. Kontrolka od oleju w ogóle już nie świeci podczas jazdy
-
523i brak mocy
A jaki dałeś czujnik oryginalny ?
-
e39 523i muli i kręci się do 5tys
to na pewno kat u mnie dzwonił
-
e39 523i muli i kręci się do 5tys
Bardzo możliwe u mnie się rozsypała przednia cześć kata i zatkała całą resztę.
-
523i brak mocy
No takie same objawy jak na uszkodzonym. Może jakiś wadliwy był. Ale już nie chciałem montować podróby kupiłem oryginalny i jest spokój. Każdy na forum Ci powie aby nie kupować podrób. Odmów i poszukaj oryginalny
-
e39 523i muli i kręci się do 5tys
Ja miałem podobne objawy jak katalizator mi się posypał. Nie było dobrego przelotu spalin.