Treść opublikowana przez ambience
-
E39 520 M52 TU 150km katalizator
mi w poprzedniej e39 rozsypał sie katalizator. Podzielił się na dwie części i jedna zatkała drugą w efekcie auto nie miało mocy. Wyciąłem go dałem strumienice ale w wydechu był bardziej metaliczny dźwięk. Tyle, że były w nim dwie sondy które są przed katalizatorem. Nie wiedziałęm że m52b25Tu ma 4 sondy
-
E39 520 M52 TU 150km katalizator
A wycięcie kata wpłynie coś na sondy ? :D
-
E39 520 M52 TU 150km katalizator
A nie ma 2 sond przed katalizatorem w m52 ? w poprzednim bmw było wszystko przed katem (97 rok m52b25)
-
e39 523i touring Zmiana nagłośnienia
ja szukam dzwonię pytam i każdy sprzedawca co innego gada :roll: i bądź tutaj mądry.
-
Nagłośnienie w e39
Karlosss podobno firma audio system ma gotowe głośniki z dystansami które wchodzą i jest 16cm sam szukam nagłośnienia do auta. Radio din2 głośniki 16stki jakiś wzmacniacz itp. Dla mnie też to czarna magia była, ale czytam sobie fora dzwonie po sklepach. I coś więcej wiem.
-
e39 523i wymiana uszczelki pod głowica czy to na pewno ona?
wymienimy węże przepłuczemy układ środkiem i zobaczymy
-
Kontrola trakcji E39 2,3i+gaz
523i to nie jest silnik 2,3 tylko m52b25 ewentualnie m52b25TU Czyli dokładnie 2494cm3 :lol:
-
e39 523i Touring raz działa PDC raz nie
u mnie była lekko zaśniedziała wtyczka od czujnika po wyczyszczeniu działa jak trzeba ;)
-
Kontrola trakcji E39 2,3i+gaz
często pada linka która jest na przepustnicy zobacz czy masz ją całą :)
-
e39 523i wymiana uszczelki pod głowica czy to na pewno ona?
Dodawany był kiedyś proszek do uszczelniana układu ale to dawno dawno temu. Takowej pompki nie mam ;) Pompę porównywaliśmy z nową i tak samo się kręci wygląda itp, ale kolega po wypłacie wymieni pompę też. Teraz auto już śmiga. Udało się odpowietrzyć układ chłodzenia. Zapowietrzała się przez nieszczelne oringi na reduktorze. Po kilku dniach udało nam się ją porządnie odpowietrzyć. Na razie śmiga. W planach jest wymiana węzę od chłodzenia, bo niektóre wyglądają w środku jakby się rozpuściły :roll: A najbardziej węże od podgrzewania przepustnicy. Mogły się one jakoś porozpuszczać i pozatykać ?
-
e39 523i Touring Xeony ile kelwinów
Naczytałem się w necie, że Philipsów jest wiele podróbek. Dlatego osram ;)
-
e39 523i touring Zmiana nagłośnienia
a możesz polecić jakiś model ? :)
-
e39 523i Touring Xeony ile kelwinów
Ja kupiłem Osram-y zwykłe :) 4300
-
e39 523i Touring Xeony ile kelwinów
Ok nic nie kombinuje biorę ori 4300 i tyle dzięki koledzy :)
-
e39 523i wymiana uszczelki pod głowica czy to na pewno ona?
Opisze jeszcze raz dokładnie co się stało i co zrobiliśmy auto kolegi. Po przejechaniu 300km zgasiłem samochód minęła chwila i rozsadziło wzdłuż góry wąż od chłodnicy (ten po prawej stronie stojąc przodem do pojazdu). Stawiałem na termostat. Więc kupiłem termostat i wąż wymieniłem. Teraz chce odpowietrzyć i za chiny nie było przelewu. Stwierdziłem, że sprawdzę pompę wody. Wyjąłem pompę wody wszystko ok. Zero luzów wirniki całe. Ale chłodnica wody była zatkana. Po długiej zabawie z płukaniem wody dmuchaniem itp udało mi się ją odetkać. Stwierdziłem, że to wina chłodnicy. Zalałem wodę. Woda w układzie zrobiła się mocno brązowa (wcześniej płyn też taki był) Przelewu dalej nie ma, a po nagrzaniu się auta do pionu wywala płyn przez korek od chłodnicy. Nie idzie jej odpowietrzyć. Przez odpowietrznik na obudowie termostatu w ogóle nie idzie ani woda ani para. A przez odpowietrznik na chłodnicy wylatuje para (jakby czajnik się gotował) Podjechałem na komputer i pokazał nieprawidłowości na jednej z sąd lambda (ale może to być wina LPG) no i czujnik położenia wału. Co uważam, że przez to Ciężko pali i nie równo pracuje. I wydaje mi się że kopci bardziej na biało. Auto to bmw e39 523i m52b25 z 96roku Mam nadzieje że opisałem wszystko czytelnie
-
e39 523i Touring raz działa PDC raz nie
Na dniach to ogarnę teraz i tak auta nie mam bo oddałem do lakiernika bo pordzewiała była ramka w klapie
-
e39 523i Touring Xeony ile kelwinów
Witam kolegów. Spalił mi się jeden Xeon. Wiem, że trzeba kupić dwa. Wszystko było by fajnie proste, ale nie wiem ile mam dobrać kelwinów. Wiem że w oryginale było 4300 ale też i jest 6000/8000/12000. Które według was będą najlepiej oświetlać drogę w nocy? Chciałem kupić oryginał, ale Osram wyprowadził jakąś linię ,,Cool Blu" i wiem, że to jest 6000K. Więc może większa ilość kelwinów będą lepiej oświetlać drogę ?
-
e39 523i Touring raz działa PDC raz nie
Inpą sprawdzę ? Z tym mrowieniem zobaczę dzięki za rady :)
-
e39 523i Touring raz działa PDC raz nie
Witam ostatnio u mnie w aucie raz działa PDC raz nie. Co to może być sprawdziłem instalacje wszystko wygląda ok. Jak nie działa to mam ciągły jednostajny odgłos piszczenia tak jakbym już był bardzo blisko czegoś
-
E39 523 1997 - Problem z przyśpieszaniem na niskich obrotach
Pamiętajcie koledzy, że jak czujnik wałka to tylko oryginał :wink:
-
e39 530d opony 225/45/r17 na przód i tył ?
ja mam przód i tył takie same opony 225/45/17 poczytaj trochę pełno tematów to tym
-
e39 523i wymiana uszczelki pod głowica czy to na pewno ona?
olej jest w płynie chłodniczym i ciężko odpala jak odpali to nie równo chodzi. Takie ma objawy. Wcześniej rozsadziło górny waż co wchodzi do chłodnicy. Dyzio jak myślisz raczej to uszczelka głowicy (głowica)
-
e39 523i wymiana uszczelki pod głowica czy to na pewno ona?
m52 523i
-
e39 523i wymiana uszczelki pod głowica czy to na pewno ona?
Witam koledzy pomóżcie padła koledze uszczelka pod głowica. Jakie są koszta części i co trzeba wymienić ? I Czy dużo z tym roboty?
-
bmw e39 kontrolka z wykrzyknikiem w kółku i nawiasie
a dużo czasu minęło od wymiany klocków ? rozumiem, że miałeś do wymiany klocki dałeś nowy czujnik i kontrolka świeci dalej tak ? u mnie przeważnie sama gasła po kilku dniach :)