Treść opublikowana przez Maciek323
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
Bardzo dobry wybór. Ja również zastanawiam się czy nie kupić sobie takiej BMK-i Tylko ile taki silnik pali np w porównaniu do 2.0 150km z sedana ? Chodzi o 2.0 R6 M52TUb20 ??? Montowanego od 1998 do czerwca 2000 ? Pali w zasadzie tyle samo. Jesli są jakies róznice to kosmetyczne zupełnie.
-
320d Regeneracja pompy VP44 gdzie?
To nie jest duzo, jesli ktos wie i umie zrobic to poprawnie. Szczególnie porównując z tym, że 95% firm dostępnych na rynku robi to samo za 2-3 tys zł, naprawia badz wymienia sterownik a usługę dumnie nazywa "pełną regeneracją pompy"
-
BMW e46 320 d nie odpala
Nie wiem jak w e46, ale w Vectrze B z tą samą pompą VP44 sterownik pada często przez to, że kable które do niego idą mają rozwaloną izolację ze starości, robią się spięcia i tranzystor sie przepala. Ostatnio kolega naprawiał taki sterownik i wymieniał te kable w Vectrze. Nie wiem jak to jest rozwiązane w e46, ale jesli idą do sterownika jakies kable, to też koniecznie je wymień na nowe. Daj znac jak walki ze sterownikiem, ciekaw jestem. Niektóre sterowniki są bardzo trudne do naprawy.
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
Bardzo dobry wybór.
-
E39 Lift WBADT110X0GY46217 Lubin
Maciek323 odpowiedział(a) na kamilSwt temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedaż9 tys zł za polifta, jak za tyle trudno dobrego przedlifta e39 znalezc.... ludzie to jednak wierzą w cuda.
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
Istnialy 3 silniki M54: 2,2 2,5 i 3,0 benzyna. Ja bym sie nie bał 318i. To nie jest awaryjny silnik jesli ma rozsądny przebieg.
-
BMW E46 320i VBAAM11010JM33637
Maciek323 odpowiedział(a) na Marcinek321 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażKompletny brak korozji, totalna bezwypadkowosc... ciekawe słowa padają. Cena nie wysoka, ale to tylko 320i, czyli najslabsza 6-cylindrówka. Ile to moze kosztowac dzisiaj? Do auta kolekcjonerskiego na pewno mu daleko, ale swojej ceny może byc wart.
-
e46 WBAEV11030KK49616
Maciek323 odpowiedział(a) na bartoszk temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażWg mnie auto wygląda bdb jak na cene i rynek e46 w Polsce. Radio niezgodne z VIN w nastoletnim aucie, toż to tragedia. Paskudny sprzedawca!!
-
E46 320d WBAAP710X0PP30462
Maciek323 odpowiedział(a) na Przemo251685044236 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażAlbo stała po blacharzach i lakiernikach.
-
PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE
Komforty to rzadkosc w e39. Nie wiem skąd pomysł ze to popularna opcja. 85% aut ma zwykłe stołki, 10% ma sportowe, 5% komfortowe...
-
PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE
Co M54 ma gorsze od M52? Pierscienie olejowe?
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
Była standardem tylko w wersjach z silnikami R6 od początku. W wersjach z silnikami R4 była opcją za dopłatą. Dość często spotyka sie e46 bez klimy, szczególnie ze Skandynawii.
-
PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE
Na forum kolega Jankos1 sprzedaje zdrową sztukę e39 w dośc niskiej cenie. Ja bym sie nią zainteresował, gdybym szukał e39 do 10 tys zł. Ten kombiak z jasnymi skórami ma strasznie styrane wnętrze, może tam byc duzo duzo wiecej niz deklarowane 300 tys km.
-
E39 530i WBADS61050GV42938 Walldurn
Maciek323 odpowiedział(a) na bandzo temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażWg mnie cena normalna i auto godne zakupu. Będzie kosztowac tyle ile kosztują zdrowe e39 530i. Ktoś mówi o e61? E61 z tym silnikiem, nie dość że to rzadkosc to w dobrym stanie kosztuja 45 tys zł i wiecej. Wiadomo diesel e60/e61 z przebiegiem pół mln km bedzie kosztowac tyle co te sliczne e39 z Niemiec. Tylko ze tym e39 bedziesz jezdził przez lata bez problemów i inwestycji, a e60/e61 w tej cenie bedzie trupem, który ciągle bedzie sie sypał i generował wielkie koszty. Albo chcesz miec dobre auto, albo trupa rok czy dwa nowszego, za to nowy model na pokaz. Wg mnie e60, w dodatku z początku produkcji i zuzyty, niczym nie jet lepszy od e39. A takie sprawy jak jakosc podzespolow, bezusterkowosc, wyykonanie wnetrza, to e39 ma duzo duzo lepsze niż przedlift e60. E60 to dobry samochód, ale po lifcie i jak ma 100-150 tys km. Tylko że on kosztuje 60 tys zł i wiecej, a nie 30 czy 34 tys.
-
BMW e39 WBADD11080BN16389
Maciek323 odpowiedział(a) na kamilSwt temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażStandard dla e39 z tych lat w cenach ponizej 15 tys zł. W innym wątku pisałem o poszukiwaniach e39 dla kolegi.... bardzo ciezko o cos z org. przebiegiem i ponizej 15 tys zł ciezko dorwac taką sztukę.
-
PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE
Z tego co wiem, to jest bardzo indywidualna sprawa w zaleznosci od podejscia lokalnego urzedu celnego. W jednym ponoc przechodzą e39 za 500 euro, a w drugim sie czepiaja jak 530i/530d kosztuje mniej niż 2000 euro...
-
PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE
A jakie to ma znaczenie ile takie auto kosztuje w eurotaxie? To nie ma zadnego związku z cenami rynkowymi, tym bardziej dobrych egzemplarzy. M5 z '99 roku wg wyceny ubezpieczalni kosztuje 25 tys zł. Gdzie ponizej 35 tys zł to są same angliki byle jak przełozone i z mega przebiegami i auta tak zniszczone, że zal na nie patrzec, a bdb sztuki do blizej 45 tys zł kosztuja.
-
Akcja serwisowa 2.0d N47 rozrząd !!
Kolega w F10 robił rozrząd, ma 520d automat z 2012 roku, robił rozrzad przy przebiegu 160 tys km. W autach z automatem jest oczywiscie mniejsze obciązenie silnika, ale przeciez konstrukcja rozrządu jest taka sama, cudów nie ma. Myślę że kluczowe znaczenie ma tu jakosc oleju i częstosc jego wymiany, a rodzaj skrzyni jest duzo mniej ważny.
-
e38 730d Kępno WBAGE61030DN49280
Maciek323 odpowiedział(a) na FranciszekDolas temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażPrzebieg moze i oryginał, kto to wie, ale nawet przy takim przebiegu to pakiet startowy dla połaczenia e38 + 3.0d jest bardzo bardzo pokaźny zazwyczaj. Tym bardziej ze auto od handlarza i za niską cene, bo ok. 4 tys euro juz po jego zarobku.... Z fotek wg mnie wygląda przecietnie, lepiej niż srednia e38 diesel w Polsce. Zreszta koledzy ogladali na zywo to wiedza wiecej.
-
E39 540i WBADJ51030BH20018
Maciek323 odpowiedział(a) na Yapco temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażTouring nie touring, w tym zestawieniu to same: skrzynia sprzegło plus silnik z osprzętem jesli maja tak malutki przebieg to są warte 10 tys zł. Tym bardziej ze to chyba stary silnik jeszcze, bez vanosów, bardzo poszukiwany na rynku przez wszystkich swapowiczów, drifterów itp. Wszystko jest mozliwe co do przebiegu, ale przy 65 tys km to fotel kierowcy powinen być jak nowy. A wygląda 5 razy gorzej niż mój, który ma 158 tys km. Rzuccie okiem na uszczelke drzwi. 5 tys km w 2009 roku. Jest to możliwe, choc mega mega mega mało prawodpodobne. Tyle ze to by znaczyło że przez kilkanascie lat auto stało ie jezdzone wogole. To też nie jest zupełnie zdrowe, dla wszystkich podzespołów... Ciekaw jestem tego auta, jakie jest na prawde? Ciekawy przypadek....
-
E38 730d Dobre Miasto WBAGE61000DN46465
Maciek323 odpowiedział(a) na FranciszekDolas temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażTak e38 w "stanie kolekcjonerskim" poniżej 4 tys euro.... niezły bajkopisarz. Może i te autko jest lepsze niż przecietne e38 w Polsce, które nadają sie do pieca hutniczego zazwyczaj, ale do "kolekcjonerskiego stanu" to mu daleko. Zresztą co za kolekcjoner chciałby diesla :)
-
E39 540iA WBADN61040GG91206
Maciek323 odpowiedział(a) na RadQ temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażi to przy tak okazyjnej cenie :) ciekawe co tam na zywo jest... bo zdrowe 540i nawet biednie wyposazone, to szybką sie sprzedają...
-
PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE
Jak ma byc 540i M-pak + manual to na prawde warto dopłacic i kupić sobie oryginalne M5. Zupełnie inne auta, inna moc, inna trakcja. Ceny bardzo zadbanych 540i M pak + manual od dawna już nie spadają i nawet w Niemczech trudno o zadbana sztuke w takim zestawieniu. 540i to taki półśrodek jak dla mnie. Jak ktos duzo jezdzi w trasy, to 540i + gaz może byc dobrą alternatywą dla 530d. Ale nie oszukujmy sie, dla wiekszosci zestawienie 540/manual/mpak to tylko tania alternatywa dla M5. Najwazniejsze jest odpowiedziec sobie na pytanie - do czego nam potrzebne auto i ile możemy wydac....
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
Przy tych przebiegach, to rozsadek wskazuje tylko benzyne
-
PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE
Skoro musisz szukac w Polsce, to szukaj w Polsce, ale latwo nie bedzie. Szykuj moim zdaniem 30 tys zł, lub troszke wiecej na polifta. Z tym ze sztuk z manualem jest duzo mniej niz z automatem i sa jeszcze drozsze. Chyba ze chcesz przedlifta, wiadomo bedzie tanszy, ale chyba jeszcze trudniej znalezc. Ja ponad rok szukalem w Polsce ladnego 540i manual. W miedzyczasie dozbieralem kasy i kupilem M5 :) A jak sie pojawialy jakies dobre i pewne 540i, to potrafily sie sprzedac w 1-2 dni, nawet nie mialem czasu pojechac ich zobaczyc. Mimo cen ponad 30 a nawet byla za37 tys zł, sprzedawaly sie momentalnie. Na ten model jest wieeelki popyt. Na pewno musisz obserwowac tez fora BMW, z doswiadczenia wiem ze tam trafiaja sie najlepsze sztuki.