Treść opublikowana przez Maciek323
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
Ostatnio ktos z forum kupil ladna e46 318i kombi (z m-pakietem) za ponad 11 tys euro.... takie są ceny na zachodzie za 100% pewne auta.
-
318Ci 2.0B 143KM- czy konieczny remont silnika?
Z USA e90 to będą tylko 6-cylindrowe benzyny. Fakt, ze czesto sa bardzo bogate , w porównaniu do europejczyków. Inna sprawa ze z USA autko nie bite mocno czy nie topione to rzadkosc, igła w stogu siana.
-
3XX - kombi - na co uwazac przy zakupie
Aha, dzieki nie wiedziałem tego. A wiesz moze od jakiego miesiaca to poprawili? Moje pytanie stąd, ze auto mam z sierpnia '99 roku. Puki co (odpukac) ten problem nie wystąpil. Ale dobrze wiedziec czy moze cos takiego wyskoczyc.
-
3XX - kombi - na co uwazac przy zakupie
W mocnych e46 przed liftem (np. 328i, 330i) podobno lubi wyrywac sie tylny wózek. Warto to tez sprawdzic. W słabszych wersjach ponoc ten problem nie wystepuje.
-
318 1,8 gaz co o tym sądzicie?
Bardzo czeste zjawisko w wielu BMW, takze tych drozszych i mocniejszych wersjach silnikowych. Jeszcze chciałbym zauwazyc, ze: Jesli jest to silnik 1.8 116 koni, to to auto jest 316i a nie 318i jak napisal sprzedawca. Jesli zas auto jest na prawde 318i, to ma silnik 2.0 (1995ccm) o mocy 143 koni.
-
318Ci 2.0B 143KM- czy konieczny remont silnika?
To skoro jezdzisz 2 lata to po co ci sprzedawac go teraz taniej? Zmien olej na najtańszy, gęstszy, dolewaj i jezdzij. Czy go sprzedasz teraz czy za rok, to duzo kasy nie stracisz.
-
318Ci 2.0B 143KM- czy konieczny remont silnika?
Przy okazji mozesz zrobic SWAP na inny silnik, bo płacic ok.4 tys zł za taki to nie wiem czy jest sens. Tym bardziej ze wstawiasz i tak silnik uzywany, nie nowy. Ja jakbym mial wymieniac cały silnik to juz lepiej zmienic na 3.0i albo 3.0d. Oczywiscie wszystko to kwestia kosztów.
-
318Ci 2.0B 143KM- czy konieczny remont silnika?
5w50 zaszkodzic nie zaszkodzi, a pomóc moze
-
3XX Zakup pierwszego BMW ( e36)
323i jest mocniejszy w dolnych obrotach silnika, bardzo przyjemny silnik do zwykłej codziennej jazdy.
-
3XX Zakup pierwszego BMW ( e36)
Kupisz porządne e36, ale 316i lub 318i. Wazne zeby bylo bez powaznych wypadków w historii i bez korozji. Potem jak dozbierasz kasy, to wrzucisz sobie silnik 2.5 albo 2.8. Bo kupno 323i czy tym bardziej 328i w tych kwotach jest mało mozliwe. Chyba ze jakies strasznie zniszczone auto, ale po co sie pakowac w cos takiego?
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
to jeden z najbardziej trwałych i bezawaryjnych silników BMW, więc chyba twój znajomy po prostu kupił jakiegoś sztrucla. Bardzo dobry silnik, potwierdzam. Jak kupisz zaniedbane auto z przebiegiem 600 tys km (bo i takie sa na allegro przeciez) - to chocby był najbardziej udany model, to i tak bedzie sie sypał.
-
Kupiłem E60 , i problem w papierach!!!!!!
Maciek323 odpowiedział(a) na megapol temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjne20-25 tys zł
-
330Ci - Sprzedaż Kupno BMW - ile doinwestowaliście w auto
No tak ale to chyba nie jest nic dziwnego ze ceny usług w wielkiej aglomeracji miejskiej są sporo wyzsze niz na prowinicji?
-
Kupno E39
Bierz to co bedzie w najlepszym stanie, nie wazne czy e46 czy e39. Oba to bardzo dobre auta. Jesli masz do wydania ponad 25 tys zł to mozesz spokojnie szukac 318i po lifcie (po 2002 roku). Swietny silnik - mocny, oszczędny. E46 po lifcie ma bardzo fajny wyglad, poprawiono w nim pewne rzeczy niedopracowane w poprzednim modelu. Co wazne - 318i znajdziesz bez problemu z prawdziwym niskim przebiegiem. Da sie znalezc takie z przebiegiem ok 130-170 tys km, co w wypadku jakiegokolwiek diesla, jak i e39 (w tej cenie) jest niemozliwe. Najlepiej tak jak radzili przedmówcy - przejedz sie kilkoma i sam wybierz co uznasz za stosowne, biorąc pod uwage koszty paliwa i ewentualnych napraw.
-
[e39] 540i 2000 Radom WBADN61080GG86302
Maciek323 odpowiedział(a) na Kalus temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażPeugeot 307, Peugeot 607 - w nich rdza nie ma podejscia. Za to zawieszenie czy elektronika gorsze niz w e46/e39
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
Nie jest taki zły ten silnik. Ja cala Europę przejechałem wzdłoz i wszerz autem większym i cięższym od e46 i mocy 90km. I nie był to zaden dyskomfort. Do sciagania ze swiateł sie nie nadaje, to fakt. Ale do normalnej jazdy jak najbardziej. Na trasie wyprzedzac tez da sie spokojnie taką 318i.
-
Uwaga!!! BMW 540iA 1997r. Zielona Góra
Maciek323 odpowiedział(a) na PadreMercante temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażBo ludzie sie lubią oszukiwac, ze za 15 tys kupią BMW 540 z przebiegiem ponizej 200 tys km. A za 15 tys to ciezko jakiekolwiek BMW kupic z przebiegiem mniejszym niz 200 tys km, czy to e39, czy e46. O dieslach czy e38 nie wspominajac....
-
Co wybrać?
Oczywiscie ze jezdzi i to całkiem fajnie. Nie wiem kto wymysla takie bzdury, ze 518i nie jedzie. Jesli jest zadbana, to pojezdzi dluzej niz wszystkie te zakatowane 535 czy 540. Tak jak piszesz - jeżdząc po miescie wiekszy silnik jest niepotrzebny, tylko zuzycie paliwa rosnie. Ja cala Europę przejechałem wzdłoz i wszerz autem o gabarytach e34 i mocy 90km. I nie był to zaden dyskomfort.
-
Co wybrać?
Dla mnie argumentem moze tez byc fakt, ze np. 518 latwo znalezc jest w idealnym stanie w sensownej cenie. Przeciętne 535 albo 540 są duzo bardziej skatowane, a dobre egzempalrze (jesli jeszcze takie sa) to kosztują po kilkanascie tysiecy łotych.
-
E39 530d vs. 525i
No jeszcze mozna dodac do tego, ze wiekszosc 530i sprzeaja prywatni wlasciciele. Najczesciej ludzie ktorzy dbaja o swoje samochody (swiadomi uzytkownicy). natomiast 80% 530d idzie przez komisy lub handlarzy
-
E39 530d vs. 525i
Jest drozsza, ale dlaczego? Bo przecietne 530i jest w duzo lepszym stanie niz przecietne 530d!! 530i maja duzo mniejsze przebiegi niz 530d, sa take zazwyczaj bardziej zadbane. Gdyby wziasc tak samo idealne auta 530i i 530d, z tego samego rocznika, oba z przebiegiem powiedzmy 150 tys km i identycznie zadbane i wyposazone - to 530d bedzie na pewno drozsza.
-
Co wybrać?
Można jezdzic wygodnie i w miare szybko - własnie dla takich ludzi jest 518i czy 520i. Nie każdemu zalezy na super osiagach. Jak jezdzi sie stale po miescie, to i tak ciezko wykorzystac gdzies te 211KM z 3,5 litrowego silnika. A przyjemnosc jazdy nawet 518i w porownaniu do tico czy innego punto - bezcenna :)
- Kupno E39
-
[e39] 540i 2000 Radom WBADN61080GG86302
Maciek323 odpowiedział(a) na Kalus temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedaż100% pewnosci to nie masz nawet w salonie jak kupujesz nowe auto. To jak może byc 100% pewnosc przy 10-letnim aucie za 10% ceny nowego?
-
Pytanie o ilość cylindrów
moze i SWAP, ale z 318is e36:)