Treść opublikowana przez oskwil
-
Jaki olej do mojej skrzyni AUTOMATYCZNEJ? [tu pytać]
Pewnie masz inny numerek seryjny skrzyni lub wersje A. Ja do mojej zgodnie z "papierami" zalalem dexrona 3. Jest tez ok ;D Biernus, zaniepokoiles mnie. Czy ty sugerujesz ze do moje skrzyni nie mozna wlac Esso? Zle zrobilem?
-
Zapchany katalizator co wstawić (strumienica)
Wróć! AWG nie AWS. http://www.polonez-kat.com.pl/ Zadzwon do nich to Ci powiedza kto w Lublinie zaklad ich produkt.
-
Zapchany katalizator co wstawić (strumienica)
Nim zabierzesz sie za wycinanie i wstawianie "puszek". Poszukaj zamiennika katalizatora. Np. do E38 podwojny katalizaotr ceramiczny krajowej firmy AWS z montazem kosztowal mnie 700 zlotych. Wytniesz zupelnie - halas, wstawisz strumienice - szybciej padnie tlumik koncowy.
-
Guma harmonijkowa
Dodam tylko praktyczna porade abys przy montazu nowej "gumy" (jesli pojawi sie jakiś problem z wcisnieciem) nie używał przypadkowego smaru. Jest czasem taka pokusa jak "nie idzie wcisnac". Smar moze byc nieobojetny dla gumy i szybciej bedziesz musial kupic nastepna.
-
Silnik, koszmarna praca, jakies hipotezy?
Serdecznie dziekuje tym kolega z forum ktorzy pochylili sie nad moja sprawa. Dzieki waszmy sugestiom, ze przyczyna koszmarnej pracy lezy po stronie tej legendarnej membrany, spalem troche spokojniej. Oczywiscie okazalo sie, ze mieliscie racje. Membana wymieniona, wszystko wrocilo do normy, zadnej nierownej pracy. Zostal jeszcze problem oleju ktory przez uszkodzona membrane dostal sie do wydechu. Na pewno zaswinil katalizatory. Są nowe wiec mi ich bardzo szkoda. Jak najsprawniej pozbyc sie resztek oleju z uklady. Zataknowac Racing99 i przegonic do drodze do Czestochowy? :norty:
-
Mata pod siedzeniem pasazera i prosba
Wiesz, wydaje mi sie, ze jesli ktos poucinal i pewnie zamknal "obieg" to prawdopodobnie dlatego, ze mata jest uszkodzona i bedziesz mial caly czas wyswietlany blad. Uszkodzenia maty to dosc czesta awaria. Perfekcjonisci oczywiscie wymieniaja a reszta "zamyka obieg" i nie sadza na siedzeniu dzieci do 14 kg :)
-
odięcie przy 210km/h o co chodzi 318is automat
Wtrace jedynie, ze paliwa typu VPower, Verva, Ultimate czy Suprema mieszaja wlasnie na stacjach na ktorej tankujesz. Dodatki uszlachetniajace dodaje sie bezpośrednio do zbiorników na stacji. Mozna ten efekt uzyskac tankujac zwykla benzyne i wlewajac dodatek uszlachetniajacy "z półki". Dodatkowo powiem, ze Shell i BP odbieraja benzyne z Orlenu a Statoil z Lotos/RG. Wydaje mi sie, ze jedyna benzyna imporotwana jest Shell'owski Racing. Troche off-topic ale dla uporzadkowania dyskusji.
-
Jaki olej do mojej skrzyni AUTOMATYCZNEJ? [tu pytać]
Mozesz potraktowac to jako glos w ankiecie. Tez mam skrzynie 5hp18 (730'94) i profilaktycznie wymienilem olej. Zalalem Esso. Skrzynia do tej pory pracowala prawidlowo a po wymianie - nie ma roznicy. Tylko sen spokojniejszy.
-
Silnik, koszmarna praca, jakies hipotezy?
Przyznaje ze nie pamietam czy cos sie dzialo wczoraj ze wskazowka bo poziom stresu byl ogromny.
-
Silnik, koszmarna praca, jakies hipotezy?
o rany! Zeby to bylo to. Zawioze go z samego rana do mojego ukochanego warsztatu. Zloze szczegolowa relacje.
-
Silnik, koszmarna praca, jakies hipotezy?
Tak na 100%? Czytalem o tej membranie w M60 ale moj nie-inzynierski umysl nie moze sobie wyobrazic o co chodzi i jak to dziala. Czy wszystkie objawy wskazuja na membrane czy moze to byc membrana plus cos jeszcze? Czy moge prosic o pelniejsze wyjasnienie jak sie ma ta membrana do lamelskiego opisu mojej usterki.
-
Silnik, koszmarna praca, jakies hipotezy?
Po powypadkowym E34, które było skarbonka bez dna, leciwe ale solidne E38 (730’94) miałobyć jak odtrutka (z wyjątkiem dni kiedy trzeba było ja zatankowac). I stalo się! Największy koszmar, awaria w trasie z placzacym dzieckiem na pokladzie. Samochod jakos dojechal do Warszawy. Teraz lamelski opis tego co się dzialo: Samochod normalnie osiągał prędkość podrozna (90-100) i tak jadac wydaje się ze wszystko jest w miare w porządku, zaczęło się od tego, ze nie za bardzo chciał zrzucac na 3 czy 4 przy wyprzedzaniu ale kick-down działa normalnie (czyli cos z brakiem mocy). Na postoju silnik telepie się jak w malym fiacie, do tego cos nie za glosno, ale nieprzyjemnie piszczy. Przy zwiekszaniu obrotow, telepanie nie ma, ustaje tez pisk. Czasem (zdarzalo się to przy ruszaniu albo w okolicach 3go biegu) dostawal „drgawek”, cos obrzydliwie stukało (jakby zawory) i wówczas wydech wyrzuca ogromne ilości białego dymu. Kiedy się rozpędzi to normalnie jedzie. Dzis go rano zapaliłem, chodzil na czesc cylindrow, po wkręceniu na wiecej, nieprzyjemnie hałasował, wywalal śmierdzący bialy dym z wydechu. Oddam go oczywiście jutro/pojutrze do warsztatu ale chciałbym zebrac hipotezy wstępne i przygotowac się na najgorsze.
-
No i nie mogę skasować inspekcji
sprawdz czy nie ma jakiegos nalotu na tym pinie. kiedys tez "nie chcialo sie skasowac". wystarczylo "podrapac" i od razu. drutem z bezpiecznikiem.
-
FILTR PALIWA
nie wiem czy kazdy filtr ma taki opis ale z pewnoscia jest strzalka pokazujaca kierunek przeplywu paliwa. nie wiem skad opinia o slabosci Filtron'a, ja mam dokladnie przeciwna.
-
Skradziono mi lusterka
Do licha. To samo mi sie przytrafilo 3 tygodnie temu! Byl wzgledny spokoj w Wawie, mam nadzieje ze to zbieg okolicznosci a nie jakas zorganizowana akcja. Szukaj na allegro, dzwon do tych co maja cale auta do rozbioru. Ja kupilem za 100/sztuka (podgrzewane/nie fotochrom). Nowe na Narbuta sa po 200. Polecam tez kwasem lub wypiaskowa numer VIN lub rejestr. na dole lusterka - oczywiscie nie samemu tylko w wyspecjalizowanej firmie (60PLN jak dobrze pamietam).
-
Nieprzyjemne drgania V8 na biegu jałowym.Przyczyna?
V8 3,0. U mnie tez silnik przestal pracowac idealnie. Ale mam mocno hipoteze - stalo sie to po tym jak go umylem (wiem glupota ale mialem wyciek ze wspomagania i wszysko z prawej strony oblepione ATFem). Tak wiec mimo plastikowej oslony zakladam, ze gdzies sie dostala wilgoc i teraz "ucieka iskra". Stad czasem sie bujnie a i mam wrazenie, ze zdarza mu sie "zastanowic" po wcisnieciu gazu. Czy jest sens kupic np nowa cewke i sukcesywnie podmieniac? az natarfie na ta ktora kuleje? O ile kuleje jedna. A moze to przewody wysokiego napiecia?
-
Pomocy-podłączenie wzmacniacza
Nikt Panu tutaj nie odpowie, bo nie zadal Pan sobie nawet trudu przeczytania regulaminu - nie ta grupa tematyczna - polecam "Audio, Alarmy, ..."
-
dołożenie ASC
Wydaje mi sie, ze przydatnosc ASC w zimie jest znikoma a juz w szczegolnosci do sytuacji kiedy sie Pan zakopie (watek z lopata). Jak juz utkniemy, to wlasnie jedyna szansa jest wylaczenie i proba rozbujania. Z ASC nie da sie rozbujac, bedzie sie caly czas wlaczal i "zdejmowal moc". Moim zdaniem, lepiej ten wysilek finansowy przeniesc na ... pare super opon zimowych.
-
POMOCY!!! pompa wspomagania e39 525 TDS automat '98
przed oddaniem do regenreacji sprawdz najpierw ile kosztuje uzywana pompa. uczciwy sprzedawca powinien dac chociaz honorowa gwarancje. wydaje mi sie, ze koszt uzywanej jest rzedu 250 zlotych. troche dziwne to wycie bo przy zapowietrzeniu powinno sie lekko pienic w zbiorniku a piszesz, ze nie. jesli pompa umiera to moze zmienic na inny "gestszy" plyn ale to juz trzeba dobrego speca do rozeznania.
-
Domykanie bagażnika czy można odłączyć ?
Np. po to żeby nią nie trzaskać. ;) zapewniam Pana ze mimo funkcji domykania, klapa da sie tak samo trzasnac. rozumiem domykanie z fukcja pelnego podnoszenie i zamykania. przyznaje zas, ze mialem takie samo rozwiazanie we fleetwood'zie. generalnie jednak, jest one zupelnie pozbawione sensu...
-
Lacznik stabilizatora z allegro..
Prosze Pana, a moze zamiast zgadywac co tam halasuje, pojechac na kanal/szarpak. Posluchac, pozmagac sie lyzka...
-
Czy ktos z was ma OBNIZONA 7ke-E38 ??
To nie odpowiedz na Twoje pytanie. Chcialbym tylko zwrocic Ci uwage, ze te nasze 7ki w standardzie juz siedza cholernie nisko. W lecie idzie wytrzymac ale w zimnie na drogach ostatniego odsniezania, parkingach itp. brzuszek nieustannie po czyms szoruje. :)
-
kradziez lusterka, jak naprawic
A ile moze kosztowac wypisakowanie numeru VIN lub rejestracyjnego lub napisu "Lusterko może byc kradzione!" na lusterku? Ktos sie orientuje.
-
kradziez lusterka, jak naprawic
Bardzo dziekuje za precyzyjne info. Nowy wklad na Narbutta kosztuje 220, znalazlem uzywany za polowe. Idzie wytrzymac. Mazne chyba nr rejestracyjny jakims permanentnym markerem do szkla.
-
kradziez lusterka, jak naprawic
Jeszcze jedno pytanie? Co to za kable? Jak je podlaczyc do wkladu? Wszystko jedno?