Treść opublikowana przez oskwil
-
wymiana oleju w automatycznej skrzyni
Dziekuje. Cieplej, cieplej - podane sa znowu te same 2 oleje w zaleznosci czy plakieta na skrzyni jest czarna (Dexron) czy zielona (Esso). Mam nadzieje,ze u mnie jest plakietka...
-
wymiana oleju w automatycznej skrzyni
Czy ktoś mógłby mnie pokierować do jakiejś strony lub dokumentu który precyzyjnie i ponad wszelka wątpliwość wskaże mi jaki olej mam zastosować do E38 z 1994, 730 ze skrzynia A5S 310Z = 5HP18. Skąd wątpliwość? Na forum funkcjonowało zestawienie „TRANSMISSION AND OIL APPLICATION CHART” (np. tutaj: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=26003&highlight=a5s+310z ), no i po pierwsze nie widzę tam modelu E38 730, ale jest E34 z taka skrzynia do którego proponowany jest DEXTRON III oraz E36 z taka skrzynia do którego proponowany jest ESSO ATF LT 71141. No i bądź tu mądry. Do tej pory reprezentowałem stanowisko „jak lifetime to liftime” ale dałem się przekonać przez zaufanego mechanika. Jeszcze raz proszę TYLKO o link do dobrego źródła/dokumentu raczej niż opinie.
-
kontrolka poduszki-jak zgasic
To bardzo optymistyczne. Mysle, ze koszt ok. 500 zlotych trzeba jednak dodac do kosztow maty. To jednak jest bardzo pracochlonne zdejmowanie obicia/tapicerki fotela.
-
Nierówna praca silnika
Tylko dlaczego problem ustepuje bo "przegonieniu" auta?
-
Nierówna praca silnika
Problem to bardzo nierówna praca silnika, która się zdarza z reguly po nagrzaniu silnika a po dłuższej jezdzie (albo przygazowaniu) ustepuje. Cholernie irytujące. Podczas jazdy mniej wyczuwalne (choc slabiej sie zbiera) a silnikiem telepie na postoju z wcisnietym hamulcem (automat). Może przewody wysokiego napiecia zaczynaja padac (1994 rok). Być może jest to bez związku ale napisze – problem zaczal się dzien po tym jak umyłem silnik. Proszę nie jeździć po mnie – zrobiłem to tylko dlatego, ze nieszczelny przewod wspomagania (już wymieniony) zalal cala prawa strone. Czy przy umyciu silnika moglo się cos „popsuc”, przestawic? Bede wdzieczny za hipotezy.
-
spryskiwacze,mycie intensywne znikło ???
A co Panowie wlewacie do zbiornika mycia intensywnego? Ten oryginalny plyn BMW czy jakas firma robi cos podobnego?
-
pada baterja dlaczego
Prosze czytac ze zrozumieniem! Aby unikac duzej ilosci bledow, mozna dokonac uprzedniej edycji posta w edytorze tekstow. Kolega nie napisal, ze cierpi na dysortografie, dysleksja to trudnosci w czytaniu. Prosze zamknac tego posta.
-
pada baterja dlaczego
!!! Wreszcie Admin zwraca uwage na bledy ortograficzne!!! Od dawna planowalem jakos delikatnie zasugerowac administracji serwisu, ze czasem ilosc ortografow jest tak zatrwazajaca, ze az prosi sie o zwrocenie uwagi ... Prosze tak trzymac. :clap:
-
konstrukcja rur wydechu
To bardzo pomocna uwaga. Dziekuje. Czyli jednak Pan Spawacz ma racje. Trzeba bedzie pospawac uklad...
-
konstrukcja rur wydechu
Naprawde nikt nie wie? Czy to co napisalem jest tak absurdalne, ze szkoda odpisywac.
-
konstrukcja rur wydechu
Metaliczne dzwieki/brzeczenie pod samochodem "z ukladu wydechowego". Wymieniłem katalizatory ale brzeczenie nie ustąpiło. Prawdopodobna przyczyna wynika z konstrukcji wydechu – chciałbym to potwierdzić zanim znowu oddam do zespawania. Czy rury kolektora wydechowego (popularnie zwane portkami) składają się z 2 rur (tj. jedna w drugiej). Pewien Pan twierdzi, że rury wewnętrzne się już zupełnie porozpadały i hałasują. Można zrobić kilka otworów w zewnętrznej rurze, przyspawać wewnętrzną do zewnętrznej i zaspawać otwory. Brednie to :duh: czy może to być prawda?
-
Migacze z boku blotnika?
nie moge sie powstrzymac, bo to straszenie smieszny sie zrobil watek. w moim e34 z 1994 z Francji z bialymi kierunkowskazami ale bez haka - ... nie ma kierunkowskazow bocznych :P
-
[E38] wymiana seryjnego magnetofonu na odtwarzacz CD
Faktycznie, przeprowadzenie wiazki do bagaznika wymagac bedzie troche zachodu ale mozna jeszcze rozwazyc zamontowanie zmieniarki w schowku. prosciej i bedzie pozniej poreczniej (takze dla zlodzieja tfu!). no i jeszcze trzeba doliczyc koszt dorobienia kabla (troche tam tych pinow jest) co tez nie bedzie za darmo.
-
przejście z półsyntetyka na fullsyntetyk?dobry czy zły krok?
Wykonalem takie przejscie w E34 z 1994 przy przebiegu pewnie grubo ponad 200 tys. i przez 3 lata (ok. 15 tys. rocznie) nie pojawily sie zadne wycieki. Valvoline i Mobil.
-
[E38] wymiana seryjnego magnetofonu na odtwarzacz CD
Chcialbym sie jeszcze upewnic. Czy kazde E38 ma w magnetofonie (na tylnej scianie) sterowanie zmieniarka CD. Ku temu rozwiazaniu sie sklaniam (koszt od 400 do 700).
-
Może proste pytanie o automat ale? Jak przełączać na P ?
A5S 310Z = 5HP18 rzeczywiscie sa takie fatalne? nie najlepsze rozwiazania czy materialy? powiedzcie cos. przeszukam tez forum po tym symbolu.
-
Problem z nawiewem E-34 ! HELP
I ja dorzuce swoje 3 gorsze. W E34 mialem fatalny nawiew, kilmatyzacja lub ogrzewanie dzialaly bardo slabo mimo skontrolowanego napelnienia i wymienionego filtra. W napadzie wscieklosci oddalem samochod do mechanika i zamowilem rozbieranie do golego calego ukladu. I wlasnie w tym ukladzie znalazlem KOLEJNE potwierdzenie, ze moj samochod nie byl bezwypadkowy a wrecz przeciwnie - polamane plastiki, niedomykajace sie klapy. Co sie dalo wymienilismy na uzywane, czesc zostala sklejona. Efekt? Ogrzewanie i klimatyzacja w E34 (1994) jest MEGA wydajne, w zimie goraco jak w piecu nawet na 1-2 biegu wentylatora a w lecie przy klimatyzacji 2-3 bieg w zupelnosci wystarczal. Filtr naprawde musi byc calkowicie zapchany aby nie dzialal nawiew, tak wiec obawiam sie, ze w wilu przypadkach przyczyna moze byc podobna do mojej... Czego oczywiscie nie zycze!
-
Może proste pytanie o automat ale? Jak przełączać na P ?
"skrzynie zf sa dobre - ale nie wszystkie - np zf 5hp18 / 30 to najgorszy syf jaki jest !" o matko huto! to jaka ja mam skrzynie? E38, 1994. VIN podaje: A5S 310Z czy to jest inny symbol w/w?
-
Jak się dobrać do skrzynki bezpieczników i modułów.
Nie bedzie to high-tech ale ja obkleilem srubokret tasma dwustronna (tylko taka dobra) i "gmeralem" pod skrzynka az sie przykleil. I o dziwo mi sie udalo.
-
Katalizator
Spiesze z odpowiedzia bo akurat kwestie przerabiam. Przypuszczam, ze masz taki sam silnik jak ja, stad zakladam, ze masz 2 rury i 2 katalizatory o pojemnosci 1,5. W Warszawie, 2 ceramiczny zamiennik plus wyciecie i wspawanie to koszt tysiaca zlotych. Zamiennik metalowy (bardziej trwaly choc podobno lubi sobie rezonansowac) jeszcze drozszy. Moim zdaniem 200-300 km od Warszawy mozesz urwac 200-300 zlotych.
-
opony, rozmiar nie przewidywany przez producenta
Rozumiem, ze skoro roznica w srednicy jest 1,4% a wartosc do 2% jest "zalecana" to moge spokojnie takie opony zakladac, prawda?
-
opony, rozmiar nie przewidywany przez producenta
Do E38'94 producent przewidzial opony 215/65 lub 235 o nizszym profilu. Zdurnialem. Czy mozna zalozyc 225/60? Jesli nie to czy jest jakies rozsadne wytlumaczenie?
-
Duży koszt zalożenia klimatyzacji!! Podpowiedzcie cos!!
Przymierzalem sie kiedys do zalozenia klimatyzacji do Laguny (alez to byly wygodne fotele :D ) i w oparciu o uzywane czesci, koszt calkowity mial byc 4 tys zlotych.
-
[E38] wymiana seryjnego magnetofonu na odtwarzacz CD
Jak podejsc do tematu? Jak zamienic seryjny magnetofon na dowolny odtwarzacz CD? Czy kazdy mial wyjscie na sterowanie zmieniarka? Jaka tam jest kostka? Bede wdzieczny za sugestie.
-
waz do wspomagania
U mnie sie weze spocily. Wymienialem je w zeszlym tygodniu. Dwa nowe weze kosztuja (jeden krotki i jeden dluzszy) lacznie 250 zlotych.