Treść opublikowana przez yoshimura01
-
330d Filtr powietrza
No OK, ale czym czyścicie te filtry??
-
320d 150KM Ciepły silnik słabo odpala ?
Ja też obstawiam camshaft sensor.
-
330d Filtr powietrza
dudimen a czym czyścisz ten filtr??
-
330xd Spore dymienie i brak mocy... HELP ME ??
Objawy wskazują na niewydolny układ paliwowy. Jaki stan filtra i jaki producent?? Sprawdzałeś INPĄ jakie logi w live data?? ciśnienie CR i korekcje wtryskiwaczy?? pozdr
-
320d Spaliny z pod maski
Jakby ciekły przelewy to byś nie odpalił silnika, albo byłby MEGA problem z rozruchem... wiadomo nieszczelność=powietrze=fochy układu paliwowego :wink: Bardziej mi to wygląda na nieszczelne podkładki wtryskiwaczy.
-
320d kopcenie, dymienie, przy gazowaniu
no to zapraszam w magiczny świat naprawy BMW :twisted: Tutaj masz wszystko opisane co, jak i gdzie: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=25&t=18764 ...przede wszystkim chodzi o eliminację "zapiekanki w AGR" no i u Ciebie przydało by się jeszcze wywalić klapy gaszące w kolektorze ssącym. Pozdr
-
320d kopcenie, dymienie, przy gazowaniu
generalnie "zdrowy" silnik nie powinien dymić, ale podczas nagłego obciążenia normą jest tzw "odkurz". Jaki stan zaworu AGR??
-
320d Kilka problemów
EGR nie odłączamy ze względów na redukcję toksycznych NOXów + schładzanie komory spalania. Falowanie obrotów na zimnym + lekkie dymienie to najprawdopodobniej źle mierzącą przepływka, dziura w dolocie, lub zawieszający się zawór EGR. Heble j/w. Skóry --> tylko produkty firmy GLIPTON
-
320d wyciek wody i brak mocy
Spokojnie! dopiero I-wsza regeneracja [czyszczenie]... pozostał elektrozawór turbo, węże podciśnienia i czujnik ciśnienia doładowania... jak na razie :wink:
-
320d Świecą kontrolki spalonych żarówek z tyłu
Miałem to samo! Przeczyść wtyczkę i gniazdko i będzie git!
-
320d wyciek wody i brak mocy
Zależy o czym mówisz... ten zaworek ["gwoździk"] na wąskiej rurce powinien z duży oporem się podnosić lub dać się zasysać. Natomiast ten taki kominkowy wspornik się nie rusza.
-
320d wyciek wody i brak mocy
leć po wężyku który jest podpięty do zaworu AGR i tak dojdziesz do tego elektrozaworu.
-
320d Spaliny z pod maski
Od góry można nachylając się między WEBASTO a pokrywą filtra powietrza i po prostu na węch to wyczuć... tak najszybciej.
-
320d wyciek wody i brak mocy
AGR i EGR to to samo tyle że pierwszy z j. niemieckiego, a drugi z j.angielskiego. Dobrze mówisz, że zawór i należałoby też zdemontować ELEKTROZAWÓR sterujący ZAWOREM AGR/EGR w celu przeczyszczenia membrany filtrującej.
-
320d Spaliny z pod maski
Tak jak napisał Kolega anjinsan i poźniej ja: łącznik elastyczny wydechu [kata wstępnego] lub pęknięty/rozszczelniony kolektor wydechowy. Później wąż ODMY i recyrkulacja.
-
320d Spaliny z pod maski
No oczywiście! dziura w dolocie = tryb awaryjny [zakłócenie pomiaru przepływki]. Tutaj jest to trochę dziwne moim zdaniem rozwiązanie, ponieważ ten wąż jest tylko NASUNIĘTY na króciec i niczym nie zabezpieczony przed zsunięciem... ja dałem u siebie opaskę i wszystko gra! Co do zapchanej chłodniczki to spaliny będą wypalały orurowanie recyrkulacji, albo uszkodzą chłodniczkę [1800zł ASO].
-
[E46 320d 136km] Problem z odpalaniem po postoju
Koledzy tu nie jest winny AQ tylko temperatura silnika i otoczenia. Twój silnik wykonuje cztery obroty zatem są wypracowane dwa cykle pracy silnika czterosuwowego. Z rana za pierwszym razem nie odpali od przysłowiowego "dotyku" - jeden cykl, ponieważ niska temperatura cylindrów, tłoków i komór spalania naturalnie ochładzana sprężone przez tłok powietrze, a tym samym mieszanka ma trudności z zapłonem samoczynnym. W zimę będzie to oczywiste, że najpierw silnik musi przygotować komorę spalania i cylinder podgrzewając je świecą, ale także dłuższą pracą tłoków. Nie ma się czym przejmować! :cool2:
-
320d Spaliny z pod maski
Może być też nieszczelny wąż doprowadzania odmy do rury przepływki. Można też podejrzewać nieszczelność recyrkulacji spalin [zapchana chłodniczka]... ale najbardziej prawdopodobne to łącznik elastyczny i pęknięty kolektor wydechowy.
-
320d - Wywalilem klapki:) nie dmucha turbo;(
Nikt się z Ciebie nie śmieje! Wiadomo, że zawsze musi być ten pierwszy raz... no a u Ciebie było trochę grzebania i możliwe, że coś przeoczyłeś. Do rzeczy: - elektrozawór EGR: 2 wężyki [vacum i OUT]. OUT do zaworu EGR. - elektrozawór TURBO: 2 wężyki [vacum i OUT]. OUT do gruszki turbiny. Jak zauważyłeś wężyk podpisany na elektrozaworach OUT jest podłączany do siłownika wykonawczego tj. zawór EGR, grucha turbo. Takie podpięcie jest prawidłowe! Jeśli popierniczyły Ci się OUT z VACUM to wiadomo, że będzie tryb awaryjny. Wężyki muszą być średnicy 3,5mm [OEM] lub 4mm. Ważne żeby były docięte z ori wymiarów. Nie muszą być oryginalne! Wystarczy zwykły wężyk paliwowy. Do wolnego wężyka siłownika klap wkręć jakiś blachowkręt, albo wciśnij kulkę z łożyska.
-
320d - Wywalilem klapki:) nie dmucha turbo;(
No wygląda na to, że jednak coś się spitoliło... na pewno dobrze podpiąłeś podciśnienie??
-
320d - Wywalilem klapki:) nie dmucha turbo;(
Kolego rozwaliłeś [rozszczelniłeś] sobie zaworek! filterki są pod prostopadłościennymi platikowymi nakładkami...
-
328i Syczy przy dodaniu gazu i gaszeniu auta
Dziurawy wąż podcisnienia
-
320d Szarpie całym autem i gaśnie...
Silnik wchodzi w tryb awaryjny [2000tys obr/min]. Szarpanie w wysokoprężnych spowodowane jest nieprawidłowym dawkowaniem paliwa [zapchany filtr paliwa, nieszczelny/zapowietrzony układ, awaria pompy wysokiego ciśnienia, szyna CR/zawór/czujnik, zanieczyszczone/lejące/uszkodzone wtryskiwacze] i tutaj szukałbym przyczyny! Sugeruję na sam początek sprawdzić silnik pod obciążeniem INPĄ, DISEM lub Carsoftem. Sprawdzamy pod obciążeniem 3bieg i kickdown! Obserwujemy czy wartości: przepływki, ciśnienia CR i ciśnienia doładowania są zgodne z zadanymi. Daj znać co i jak. pozdr
-
318d jak usunac luzy na drazku biegow?
W dieslu niestety tego nie zrobimy ponieważ wodzik i wybierak skrzyni są znitowane, a nie na zatrzask jak to jest np w E46 323ci. Można jeszcze się ratować wymianą bolców atakujących i sprężyn wstecznego i 5tki, ale trzeba ściągać skrzynkę... a wybierak skrzynki nie jest plastikowy tylko metalowy.
-
320d od czego ta wtyczka
nie pamiętam dokładnie gdzie to czytałem, ale czy ten czujnik [pasażera] nie jest odpowiedzialny za podgrzewanie dysz spryskiwaczy??