Treść opublikowana przez Lucass_81
-
Jaki tankować LPG do bmw 318?
Nic dodać i nic ująć. :D Chyba jedyna skuteczna metoda.
-
ściąganie w lewo albo w prawo na nierównościach drogi
Jakoś tak zauważyłem, ;) mało tego, nawet na forum dużo ludzi tak pisało, ale to dawno temu (ze 2- 3 lata). Darekroszkiewicz1979 ale tylko pod warunkiem, że nic innego nie "świruje". ;) :D
-
xenony - kilka pytan... :)
Zgadzam się, obydwa produkty są :cool2: :cool2: Jednakże wg mnie osram nightbreaker lepiej świeci. Preston na twoich opakowaniach tak było napisane: OSRAM NIGHTBREAKER - H7 55Watt + 90%? Ja mam prawie to samo - H1 55 Watt ale bez +90%.
-
cyferki na tylnej klapie
W identycznym poście sprzed 2-3 tygodni, :search: się kłania :norty: :norty: :twisted: :twisted: był dokładniejszy opis. Zresztą sam/-i zerknijecie: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=76228 Fakt, że chodzi o naklejki ale klej, to klej. ;)
-
Przewody zapłonowe
Hmm, jeszcze nigdy mi nic się nie stopiło, ale różnie może być. ;) Fakt z fajkami na świecach trzeba uważać, ja gdy zdejmowałem je to naprawdę uważnie. Trzeba delikatnie podważyć aby zassało powietrze i jakoś zejdzie. :D
-
Przewody zapłonowe
Było - generalnie jedni zachwalali, inni przeciwnie. Ja używam Janmora i może być. Obydwa produkty na pewno nie będą jak NGK lub Bosch ale jakoś tam podziałają. ;)
-
cyferki na tylnej klapie
Poszukaj było!! Najlepiej podgrzej czymś - suszarka, tudzież inna źródło ciepła, i delikatnie np. żyłką spróbuj to "podciąć".
-
NIERÓWNA PRACA SILNIKA NA POSTOJU
Krokówka, przepływka, nieszczelny układ dolotowy, szukajka :search: , przewody wysokiego napięcia, niskie napięcie ładowania, zużyty palec rozdzielacza, podtarta kopułka, może cewka (nie wiem jaki masz silnik), itd. ;) A przypadkiem nie jest tak, że LPG nie lubi świec dwuelektrodowych? Wiem, że w większości jeździsz na Pb ale tak jakoś mi się to od razu nasuwa. :D EDIT: Już wiem o silniku, spojrzałem w opis pod avatarem.
-
ściąganie w lewo albo w prawo na nierównościach drogi
As1970 jeśli jest tak tylko na tych letnich, to już wiesz, co jest przyczyną. Continental chyba mają coś takiego, że na nich nosi, czy co? :think: Ja gdy je miałem 205x15 i kumpel 225x15 także narzekaliśmy na pływanie po drodze. Jeśli chcesz wiedzieć coś więcej, to poszukaj. Ten problem był nie raz i nie dwa poruszany. :search: :mrgreen:
-
Zimny nawiew na kabinę, reszta ciepłe
Potwierdzam, ja także tak mam. Gdy ustawisz sobie pokrętło w położeniu szyba <--> kabina z tym, że musi być bliżej szyby, to będzie ciepłe powietrze wiało i z nawiewu na kabinę. Nie będzie to jakaś rewelacja, a najlepiej to się sprawdza na trasie, gdy już jest nagrzane a chcesz podtrzymać ciepło i nie chcesz aby szyby parowały. Z nawiewem na nogi jest identycznie. :mrgreen:
-
Zmieniłem olej mineralny na półsyntetyk
Myślę, że jak najbardziej każdy się z tym zgodzi. :D :mrgreen: I ja do tego właśnie dążę. Trzeba sobie zdawać sprawę z korzyści ale i z minusów przejść w którą kolwiek stronę - minerał <--> pełny syntetyk. Ze skrajności w skrajność. ;) Jak ze wszystkim trzeba uważać, tak i stan silnika także trzeba pilnować.
-
Zmieniłem olej mineralny na półsyntetyk
TSA55, napisałem także "m. in.", bo równie dobrze może wypłukać nagar z całego silnika i pozapychać parę rurek i kilka kanałów. Napisałem tak trochę porównawczo i obrazowo. Zauważyłem, że nie każdy zdaje sobie sprawę, z tego, że przejście z minerału na pełny syntetyk może w jakimś stopniu uszkodzić silnik. Na forum jest dużo bezawaryjnych i udanych przykładów przejścia z minerału na syntetyk i dobrze. :D Dlatego napisałem, że na dwoje babka wróży. Nie jestem wrogiem mineralnego oleju, ale w przypadku samochodów już ze sporym przebiegiem trzeba często przemyśleć sprawę i ocenić stan silnika.
- Emblemat
-
Jakiej firmy zamienniki do zawieszenia? (przód)
Przeglądając forum zobaczysz parę nazw firm, które warto kupować (z czasem je zapamiętasz), a gdy nie znasz jakiejś firmy przeglądając allegro lub jakiś sklep wpisz w forumową szukajkę daną markę części. Ja tak robię i jest dobrze. :D
-
WITAM!
Dokładnie. :roll2: Fajnie Tomku 320D Touring, że do nas dołączyłeś, ale przejrzyj regulamin chociaż "tak po łebkach". Miłego przeglądania, czytania i udzielania się w dyskusjach!!!!!!!!!!!!!! :cool2: :mrgreen:
-
Wielkie prośby
I prawidłowo. :cool2: :cool2: Paniom trzeba zawsze pomagać, szkoda tylko, że tak szybko uciekają z forum. Dowiedzą się co i jak i koniec pisania. :( Chociaż jest parę wyjątków. :dance:
-
Brewki czy okulary???
Gdy jest wietrznie to można założyć żagiel i będzie ekologicznie. ;)
-
wymiana wahaczy a probem z jazdą na wprost :/
Jeśli nie robiłeś tego sam, to zajrzyj pod auto i zobacz jakość usługi. :mrgreen: Może podjedź jeszcze na korektę zbieżności. :think:
-
Wielkie prośby
Witamy na forum!!!! :cool2: Ale każdy odpowiada szybko i fachowo. ;) :D 1. Trudno powiedzieć, jakieś foty, by trzeba. 2. Jeśli się nic złego nie dzieje z trakcją podczas jazdy i nie tnie opon, to spoko. 3. To zależy od prędkości turlania się. Niestety nie pamiętam jakiej prędkości, może ok. 10 - 20 km/h... ? :think: 4. Prawdopodobnie czujniki krańcowe wyrobiły się już. Ewentualnie wytarła się wiązka przy lewym zawiasie tylnej klapy.
-
Brewki czy okulary???
Kto co ma na samochodzie to już jego prywatna sprawa... byle by nie było przywiązane na drut albo sznurek. :norty: :) :D A dla chcących sprawdzić jak będzie wyglądał jego samochód po jakimś optycznym tuningu zaproponuję taki program: Tuning Car Studio. Może nie jest jakiś tam super, ale da się dobrać brewki, okulary, wloty, spoilery, etc. Wtedy każdy będzie mógł zobaczyć ewentualny wygląd swojego auta. Taki wirtualny tuning. ;)
-
Zmieniłem olej mineralny na półsyntetyk
To podobnie jak ja. :) A co do samej zmiany oleju, to na dwoje babka wróżyła. Będzie, albo rozszczelniony silnik (m.in.), albo będzie hulał. Tego ostatniogo każdemu serdecznie życzę. ;) :cool2:
-
amortyzatory
:cool2: :mrgreen: Paneq89 dał Ci dobry link...
-
Trzęsienie kierownicą
:cool2: :cool2: :D
-
Bicie kierownicy
I super!!! :cool2: A nie "mówiłem". :norty: ;) Miłej jazdy!!!!!!!!!!!!!!!!!! :mrgreen: :cool2:
-
brak prawych kierunkow
Odepnij radio, a dokładnie zasilanie jego i wtedy sprawdź. Wydaje mi się, że gość źle podłączył je. Było już coś takiego na forum. Nie jestem tego na 100% pewny, ale... ;)