Skocz do zawartości

guzior2

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez guzior2

  1. guzior2 odpowiedział(a) na antalya temat w F10, F11
    No to już znasz przyczynę :wink:
  2. guzior2 odpowiedział(a) na antalya temat w F10, F11
    Ani w poprzednim F10 ani teraz w g30 nie było nigdy z tym problemu, nawet u żony w mini cooper zakodowałem i zawsze pamięta wybór. EDIT: Jedynie jeśli przełączył bym tryb jazdy na ECO to włącza automatycznie system Start/Stop i przy powrocie do trybu normalnego trzeba znowu nacisnąć przycisk.
  3. guzior2 odpowiedział(a) na antalya temat w F10, F11
    Też nie korzystam z tego ale zakodowałem sobie system start/stop tak aby pamiętał mój wybór cały czas a nie żebym za każdym razem musiał wciskać przycisk.
  4. guzior2 odpowiedział(a) na antalya temat w F10, F11
    Nie musi być 90Ah może być AGM 92ah np. Banner albo i nawet 95ah ale gdybyś chciał jeszcze większy np. 110ah to w tedy trzeba zakodować większą pojemność a na ampery to już w ogóle nie musisz zwracać uwagi bo to tylko prąd rozruchowy.
  5. Zależy ile chcesz wydać, z droższych to masz bardzo dobry Ravenol VMP 5w30 USVO z tańszych Texaco Havoline Prods V 5w30.
  6. guzior2 odpowiedział(a) na Kkaam temat w E90, E91, E92, E93
    Wiele ludzi ma problem z blokującym się EGR, doraźnie można ściągnąć z niego plastikową osłonkę i na tą metalową prowadnicę dać smar towot. Na filmie masz dokładnie pokazane w czym tkwi problem:
  7. guzior2 odpowiedział(a) na Galeks temat w F10, F11
    Sprawdzałeś błędy ?
  8. guzior2 odpowiedział(a) na antalya temat w F10, F11
    Po rozkodowaniu vin jest informacja że fabryka włożyła AGM 90Ah. Jeśli dalej jest zakodowany agm to alternator ładuje ten zwykły aku za dużym napięciem przez co będzie tracił swoją żywotność dodatkowo niszczy go także system odzysku energii z hamowania.
  9. guzior2 odpowiedział(a) na antalya temat w F10, F11
    Na pewno fabrycznie był AGM, teraz jak przekodowałeś na zwykły to prawdopodobnie nie działa odzysk energii z hamowania.
  10. Płukanka oilem release tech power flush i olej Ravenol VMP 5w30 USVO.
  11. guzior2 odpowiedział(a) na max323f temat w E60, E61
    Kiedy miałem e60 z fabrycznym webasto to przy temperaturze zewnętrznej ok. +5 webasto stratowało automatycznie wraz z silnikiem i pracowało przez jakiś czas aby silnik szybciej osiągnął temperaturę roboczą, natomiast kiedy uruchamiałem webasto pilotem z domu 15 min przed wyjściem to czułem że silnik uruchamia się lżej niż jak bym nie uruchomił wcześniej webasto.
  12. guzior2 odpowiedział(a) na max323f temat w E60, E61
    Czyli dogrzewa ci również silnik.
  13. Tak, musisz kupić dokładnie tą część: https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/produkt/7204367-sprezyna-odciag-pokr-bagazn-prawa Numer OEM: 51247204367
  14. guzior2 odpowiedział(a) na max323f temat w E60, E61
    Sprawdziłeś po vin jakie webasto posiadasz ?
  15. Jeśli chcecie zrezygnować z Run Flat to polecam kupić opony zwykłe ale wzmacniane XL aby wyeliminować efekt pływania w zakrętach na zbyt miękkiej konstrukcyjnie oponie.
  16. guzior2 odpowiedział(a) na max323f temat w E60, E61
    Jeśli po rozkodowaniu vin masz 0536 Auxiliary heating to podgrzany płyn chłodniczy jest też puszczany w obieg silnika, może nie rozgrzeje to tak silnika żebyś to czuł dotykając ręką ale ułatwia rozruch zimnego silnika i też szybciej osiąga optymalną temperaturę.
  17. Z droższych na bazie syntetycznej możesz zalać Ravenol VMP 5w30 USVO a z tańszych hc Texaco Havoline ProDS V 5W30
  18. guzior2 odpowiedział(a) na yangcy temat w F10, F11
    Ja ostatnio też sprawdzałem podczas drogi do pracy różnicę temperatur oleju i płynu w g30 B47 w ukrytym menu i po 2 km płyn miał wyższą temp. o 10 stopni a po następnych 3 km różnica była już 20 stopni i tak się utrzymywała do czasu osiągnięcia przez płyn 90 stopni.
  19. Chyba musisz nie lubić autka skoro zalałeś mu gorszą oliwę :) , polecam płukankę i przejść na 5w40 z specyfikacją LL01.
  20. Też pisali tu na forum o podaniu napięcia na styki od oświetlenia tablicy rejestracyjnej.
  21. Zależy jak po tym torze jeździsz, jeśli silnik dostaje po tyłku to 5w40 mile widziany, natomiast do miasta na krótkie odcinki to 5w30 lepszy. Ravenol VMP 5w30 USVO masz na bazie syntetycznej która ma zwiększoną stabilność termiczną no i oleje o mniejszej lepkości też lepiej odbierają ciepło z rozgrzanych elementów silnika.
  22. W tych silnikach często dpf się zapycha przez zepsute termostaty (główny i egr), temperatura płynu chłodniczego spada podczas jazdy poniżej 75 stopni i blokuje proces wypalania. Znajomy miał dokładnie ten sam silnik co ty 525d 197KM i uszkodzone termostaty doprowadziły do zapchania dpf-a. Dlatego za nim pojedziesz do mechanika sprawdź w ukrytym menu temperaturę cieczy chłodzącej podczas jazdy, najlepiej stałą, równą prędkością, powinna być cały czas w okolicach 90 stopni, na filmie masz pokazane jak uruchomić ukryte menu, jak już będziesz widział temperaturę na wyświetlaczu to uruchamiasz silnik i w drogę na test. ------ lub ------- Ps: Co to znaczy że zaczął się świecić dpf ? Może wrzuć tu fotkę na forum bo ten symbol nie koniecznie musi oznaczać problem z filtrem.
  23. guzior2 odpowiedział(a) na yangcy temat w F10, F11
    W sumie jak miałem f10 b47 to nie narzekałem na ten wskaźnik bo pokazywał podobnie jak btool.
  24. guzior2 odpowiedział(a) na yangcy temat w F10, F11
    Zgadza się, chodziło mi tylko o uświadomienie kolegów że to co widzą to nie jest temp. płynu chłodzącego bo dziwili się że wolno się nagrzewa.
  25. guzior2 odpowiedział(a) na yangcy temat w F10, F11
    Tylko to co widzicie na zegarach to temperatura oleju która potrzebuje więcej czasu na rozgrzanie, ciecz chłodząca szybciej osiąga optymalną temperaturę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.