Skocz do zawartości

guzior2

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez guzior2

  1. guzior2 odpowiedział(a) na antalya temat w F10, F11
    Aby pomiar był prawidłowy to nalży odczekać 24h od odłączenia ładowarki i dopiero sprawdzać poziom naładowania.
  2. guzior2 odpowiedział(a) na antalya temat w F10, F11
    Jeśli chcesz go naładować do pełna to musiał byś pominąć IBS (odłączyć klemę minusową) bo inaczej ładowarka zakończy ładowanie przy ok 75-80% aby pozostałe 20% zostawić na odzysk energii z hamownia. Jeśli tak rzadko korzystasz z samochodu to podłącz ładowarkę na cały okres postoju, będzie utrzymywać pojemność aku na prawidłowym poziomie. Moja była F10 z końca 2014 jeździ do dziś na fabrycznym akumulatorze.
  3. Telefon obsługuje OTG ?
  4. Autor aplikacji bimmer-tool (B-tool) pisał że w modelach serii F masa powietrzna jest pokazywana błędnie dlatego radzę nie sugerować się tym pomiarem i wartością oczekiwaną.
  5. To żeby nie mieszać to kup ten sam.
  6. W naszym klimacie 5w30 jest wystarczający ale wybierz ten który leje ASO. Ps: Olej i oryginalny filtr możesz zamówić tu w lepszych cenach: https://czescidobmw.pl/katalogi/oleje/0001034373/oleje-silnikowe-oryginalne-bmw
  7. Jeśli chcesz robić wymiany na własną rękę pomiędzy wymianami w ASO to lepiej pozostać przy takim jaki leją aby nie potrzebnie nie mieszać, twinpower turbo to dobre oleje na bazie GTL.
  8. Jak pewnie zauważyłeś z wcześniejszej dyskusji jedni dodają inni nie, ja osobiście nigdy nic nie dodawałem jeżdżąc głównie na olejach opartych o bazy grupy III (hc) i nie miałem nigdy żadnych problemów z silnikiem, turbiną z resztą sami producenci olejów nie zalecają takich dodatków i eksperci również (nie mylić z pasjonatami), najważniejsze to skrócić interwał olejowy do 10kkm i będzie dobrze, wybór należy do Ciebie.
  9. Texaco na papierze wygląda lepiej od Motula i nie jest tak podrabiany.
  10. Zgadzam się dlatego sam je przeglądam na naszym oil-clubie, ruskim jak i niemieckim, czasem dorzucam się do analiz ale ostrożnie podchodzę do interpretacji, wiem że nawet ci najbardziej obeznani mają czasem z tym problem, szczególnie jeśli chodzi o widmo FTIR.
  11. guzior2 odpowiedział(a) na antalya temat w F10, F11
    Jeśli jest w technologii AGM to tak.
  12. Możesz pozostać przy 5w30, z droższych masz Ravenol VMP 5w30 USVO potem np. Shell Helix Ultra Professional AM-L 5W-30, Texaco Havoline ProDS V 5w30
  13. Dobrze że chociaż koledzy z oil-club.pl nie są ignorantami i szanują człowieka który posiada większą wiedzę od nich, tak samo wiedzą że nie wszystko da się wyczytać z analiz olejowych a to co widać na papierze to tylko cyferki które coś pokażą ale często nawet ciężko jest określić ile jest bazy syntetycznej, ile hc i czy jest obecna GTL.
  14. Nie zgadam się z tym, oleje na bazie hc mają tak samo opracowywane formulacje w laboratoriach jak i te na bazie syntetycznej, cena wynika głównie z zastosowanej bazy ponieważ syntetyczna jest droższa w produkcji. W tym aby nie dodawać dodatków do olejów silnikowych utwierdził mnie Thomas Schaefer, przeszedł na emeryturę po 38 latach pracy w Hatco Corporation, producencie i światowym liderze w produkcji estrów syntetycznych i smarów syntetycznych. Zosatł On zaproszony na forum oil-club.pl i tam odpowiadał na pytania forumowiczów i właśnie miedzy innymi na temat dodatków do olejów, jesli kogoś to interesuje to pożna poczytać: https://www.oilclub.pl/index.php?threads/informacje-na-temat-estrow-oraz-ogolna-wiedza-na-pytania-odpowie-thomas-schaefer-tomnj.1786/
  15. Jeśli lubisz dynamiczną jazdę to lepiej wybrać 0w40 np. Ravenol VST 0w40 USVO
  16. nie odpowiedni temat na takie pytania, zrobi się śmietnik.
  17. Shell też bywa podrabiany dlatego lepiej kupić u oficjalnego dystrybutora.
  18. guzior2 odpowiedział(a) na antalya temat w F10, F11
    Racja, jak moduły się uśpią to napięcie będzie większe.
  19. guzior2 odpowiedział(a) na antalya temat w F10, F11
    Na darmo go ładujesz bo komputer i tak będzie obniżał jego pojemność. Moja poprzednia f10 też miała ok. 12,2V i teraz G30 ma podobnie.
  20. Też nie polecam żadnych dodatków do olejów, koncerny olejowe nie po to mają nowoczesne laboratoria i specjalistów którzy non stop pracują nad najlepszymi formulacjami olejów aby potem ktoś dodawał sobie jakiś dodatek ze sklepu i niby miał jeszcze bardziej poprawić to co zostało osiągnięte dzięki dużej wiedzy i nakładem sporych środków finansowych.
  21. guzior2 odpowiedział(a) na antalya temat w F10, F11
    Nic się nie stanie jak uruchomisz funkcję Recond ale pytanie jest czy otrzymałeś jakiś komunikat o słabym aku lub resetuje ci się data, zegarek, przebieg dzienny ? Bo jeśli nic z tych rzeczy to twoja bateria nie potrzebuje ładowania ponieważ takie napięcie jest normalne kiedy masz odzysk energii z hamowania, ECU utrzymuje akumulator w okolicy 80% naładowania bo 20% jest zarezerwowane na energię z systemu efficient dynamic i nawet jak podłączysz ładowarkę to i tak nie osiągniesz 100% naładowania.
  22. Jeśli na etykiecie jest oznaczenie "PurePlus" to baza jest GTL.
  23. Jeśli jeździsz więcej na krótkich dystansach (miasto) to ten 5w30 który wymieniłeś jest dobry.
  24. Motul i valvo są na bazie hc jak większość olejów i są ok ale niczym szczególnym się nie wyróżniają, są też często podrabiane, baza gtl pochodzi z gazu ziemnego i jest czystsza od hc.
  25. Na bazie gtl masz dobry Shell Helix Ultra 5W40.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.