Treść opublikowana przez guzior2
-
Akumulator w F10
Aby pomiar był prawidłowy to nalży odczekać 24h od odłączenia ładowarki i dopiero sprawdzać poziom naładowania.
-
Akumulator w F10
Jeśli chcesz go naładować do pełna to musiał byś pominąć IBS (odłączyć klemę minusową) bo inaczej ładowarka zakończy ładowanie przy ok 75-80% aby pozostałe 20% zostawić na odzysk energii z hamownia. Jeśli tak rzadko korzystasz z samochodu to podłącz ładowarkę na cały okres postoju, będzie utrzymywać pojemność aku na prawidłowym poziomie. Moja była F10 z końca 2014 jeździ do dziś na fabrycznym akumulatorze.
-
Konfiguracja telefonu pod bimmercode na złącze enet
Telefon obsługuje OTG ?
-
N47d20o1 drobne problemy po zakupie..
Autor aplikacji bimmer-tool (B-tool) pisał że w modelach serii F masa powietrzna jest pokazywana błędnie dlatego radzę nie sugerować się tym pomiarem i wartością oczekiwaną.
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
To żeby nie mieszać to kup ten sam.
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
W naszym klimacie 5w30 jest wystarczający ale wybierz ten który leje ASO. Ps: Olej i oryginalny filtr możesz zamówić tu w lepszych cenach: https://czescidobmw.pl/katalogi/oleje/0001034373/oleje-silnikowe-oryginalne-bmw
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Jeśli chcesz robić wymiany na własną rękę pomiędzy wymianami w ASO to lepiej pozostać przy takim jaki leją aby nie potrzebnie nie mieszać, twinpower turbo to dobre oleje na bazie GTL.
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Jak pewnie zauważyłeś z wcześniejszej dyskusji jedni dodają inni nie, ja osobiście nigdy nic nie dodawałem jeżdżąc głównie na olejach opartych o bazy grupy III (hc) i nie miałem nigdy żadnych problemów z silnikiem, turbiną z resztą sami producenci olejów nie zalecają takich dodatków i eksperci również (nie mylić z pasjonatami), najważniejsze to skrócić interwał olejowy do 10kkm i będzie dobrze, wybór należy do Ciebie.
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Texaco na papierze wygląda lepiej od Motula i nie jest tak podrabiany.
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Zgadzam się dlatego sam je przeglądam na naszym oil-clubie, ruskim jak i niemieckim, czasem dorzucam się do analiz ale ostrożnie podchodzę do interpretacji, wiem że nawet ci najbardziej obeznani mają czasem z tym problem, szczególnie jeśli chodzi o widmo FTIR.
-
Akumulator w F10
Jeśli jest w technologii AGM to tak.
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Możesz pozostać przy 5w30, z droższych masz Ravenol VMP 5w30 USVO potem np. Shell Helix Ultra Professional AM-L 5W-30, Texaco Havoline ProDS V 5w30
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Dobrze że chociaż koledzy z oil-club.pl nie są ignorantami i szanują człowieka który posiada większą wiedzę od nich, tak samo wiedzą że nie wszystko da się wyczytać z analiz olejowych a to co widać na papierze to tylko cyferki które coś pokażą ale często nawet ciężko jest określić ile jest bazy syntetycznej, ile hc i czy jest obecna GTL.
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Nie zgadam się z tym, oleje na bazie hc mają tak samo opracowywane formulacje w laboratoriach jak i te na bazie syntetycznej, cena wynika głównie z zastosowanej bazy ponieważ syntetyczna jest droższa w produkcji. W tym aby nie dodawać dodatków do olejów silnikowych utwierdził mnie Thomas Schaefer, przeszedł na emeryturę po 38 latach pracy w Hatco Corporation, producencie i światowym liderze w produkcji estrów syntetycznych i smarów syntetycznych. Zosatł On zaproszony na forum oil-club.pl i tam odpowiadał na pytania forumowiczów i właśnie miedzy innymi na temat dodatków do olejów, jesli kogoś to interesuje to pożna poczytać: https://www.oilclub.pl/index.php?threads/informacje-na-temat-estrow-oraz-ogolna-wiedza-na-pytania-odpowie-thomas-schaefer-tomnj.1786/
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Jeśli lubisz dynamiczną jazdę to lepiej wybrać 0w40 np. Ravenol VST 0w40 USVO
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
nie odpowiedni temat na takie pytania, zrobi się śmietnik.
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Shell też bywa podrabiany dlatego lepiej kupić u oficjalnego dystrybutora.
-
Akumulator w F10
Racja, jak moduły się uśpią to napięcie będzie większe.
-
Akumulator w F10
Na darmo go ładujesz bo komputer i tak będzie obniżał jego pojemność. Moja poprzednia f10 też miała ok. 12,2V i teraz G30 ma podobnie.
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Też nie polecam żadnych dodatków do olejów, koncerny olejowe nie po to mają nowoczesne laboratoria i specjalistów którzy non stop pracują nad najlepszymi formulacjami olejów aby potem ktoś dodawał sobie jakiś dodatek ze sklepu i niby miał jeszcze bardziej poprawić to co zostało osiągnięte dzięki dużej wiedzy i nakładem sporych środków finansowych.
-
Akumulator w F10
Nic się nie stanie jak uruchomisz funkcję Recond ale pytanie jest czy otrzymałeś jakiś komunikat o słabym aku lub resetuje ci się data, zegarek, przebieg dzienny ? Bo jeśli nic z tych rzeczy to twoja bateria nie potrzebuje ładowania ponieważ takie napięcie jest normalne kiedy masz odzysk energii z hamowania, ECU utrzymuje akumulator w okolicy 80% naładowania bo 20% jest zarezerwowane na energię z systemu efficient dynamic i nawet jak podłączysz ładowarkę to i tak nie osiągniesz 100% naładowania.
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Jeśli na etykiecie jest oznaczenie "PurePlus" to baza jest GTL.
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Jeśli jeździsz więcej na krótkich dystansach (miasto) to ten 5w30 który wymieniłeś jest dobry.
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Motul i valvo są na bazie hc jak większość olejów i są ok ale niczym szczególnym się nie wyróżniają, są też często podrabiane, baza gtl pochodzi z gazu ziemnego i jest czystsza od hc.
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Na bazie gtl masz dobry Shell Helix Ultra 5W40.