Skocz do zawartości

Majkii

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Majkii

  1. Co może być przyczyną tego obciążenia silnika na wolnych obrotach? Resztę posprawdzam i napiszę, jak to wygląda. Dzięki wielkie.
  2. Czyli jak u mnie zmieniają się dość mocno pierwsze 3 wartości (1,5 i 3 cylinder), to na tych cylindrach jest coś nie tak? Kolejne 3 stoją w miejscu. Jest jakaś różnica czy na gazie czy benzynie?
  3. Odgrzebię temat, na postoju powinny wszystkie wartości 'być ruchome'?
  4. Majkii odpowiedział(a) na szokol temat w E39
    bol3k, jak masz '96, jak w podpisie to na bank masz tylko zimne na tył i nie masz z tyłu pokrętła ciepło/zimno...
  5. W silniku 2 wartości wykraczają poza normę (wg INPY), reszta jest okej: http://img526.imageshack.us/img526/2347/engineanalog1.jpg Sprawdziłem jeszcze 'Engine roughness', do czego te wartości się odnoszą? Pierwsze trzy linijki cały czas się zmieniały, trzy kolejne stały w miejscu: http://img142.imageshack.us/img142/2679/engineroughness.jpg W ASC natomiast pojawił się błąd, nic nie znalazłem na jego temat: http://img248.imageshack.us/img248/4599/ascu.jpg Co do tego LCM, to teraz w ogóle nie mogłem do niego wejść. Próbowałem kilka razy i nic. 'no response from controlunit'
  6. Majkii odpowiedział(a) na MajorRz temat w E39
    Najlepiej rozkodować VIN i będzie wiadomo, czy jest pilot do centralnego, bo ja mam: S305A REMOTE CONTROL FOR CENTRAL LOCKING Pilot do zamka centralnego zatem można wnioskować, że były wersje bez. Poza tym myślę, że nie myślicie o tym samym: http://www.realoem.com/bmw/diagrams/h/n/81.png Drugi i trzeci od lewej.
  7. Majkii odpowiedział(a) na szokol temat w E39
    Spróbuj lepiej temperaturę na maxa ustawić, nadmuch na maxa i ustaw tylko na kratki to się przekonasz, czy leci ciepłe, czy nie.
  8. Majkii odpowiedział(a) na MajorRz temat w E39
    Też mi się nie chcę wierzyć, że w e39 fabrycznie nie było pilota, ja mam 10/96 i normalny przedliftowy pilot.
  9. Może akurat trafiłeś, bo masz dokładność do 100km, więc praktycznie między 3 000 a 3 001 masz prawie tysiąc km.
  10. Majkii odpowiedział(a) na szokol temat w E39
    Chyba do tyłu leci ciepło tylko wtedy, gdy z przodu masz ciepło nastawione.
  11. Majkii odpowiedział(a) na Jakub.S temat w E39
    Jeśli nie ma prądu to gdzieś z kablami chyba coś się stało?
  12. Majkii odpowiedział(a) na MajorRz temat w E39
    To były e39 bez pilota? :shock: Co do centralki to nie musisz jej zmieniać, możesz dołożyć sam pilot, czyli wpiąć się gdzieś w kable siłownika.
  13. Majkii odpowiedział(a) na MajorRz temat w E39
    Nie masz kluczyka z pilotem? Jeśli zginął, to w serwisie koszt ok. 600zł, ale będziesz miał oryginał.
  14. Błędy się pojawiają, bo już je kasowałem kiedyś. Sprawdzę live data. Co może być z Vanosem? Co do LCM, spróbuję, jak piszesz. ASC nie ma błędów, dodam, że bezpieczniki też okej. Popatrzę, co w tym module jest, choć niewiele widziałem. Np. prędkości poszczególnych kół, co mi za dużo nie daje, no i trudno jechać z fejsem podpiętym pod maską.
  15. Majkii odpowiedział(a) na Wielebny temat w E39
    Gdzieś czytałem, że w ASO, zadzwoń, zapytaj.
  16. Witam, mam kilka błędów w silniku: http://img526.imageshack.us/img526/8222/enginei.th.jpg Dodatkowo, jak wybiorę 'read shadow memory' pokazuje jeszcze błąd nr 16: http://img297.imageshack.us/img297/1687/engineshadow.th.jpg Przy próbie 'read status' w LCM jest jakiś błąd połączenia: http://img5.imageshack.us/img5/1796/lcm.th.jpg Poza tym pali mi się kontrolka od ASC (ABS się nie pali), tak jakby ASC było wyłączone (na przycisk nie reaguje), w module nie ma żadnego błędu. Możecie mi pomóc w diagnozie/rozwiązaniu ww. problemów? ;) BMW E39 10/96
  17. Majkii odpowiedział(a) na rudesmen temat w E39
    Na pas od góry. Jak kupisz nową to będziesz miał takie 2 kołeczki do wbicia (rozporowe), sekunda roboty ;)
  18. Majkii odpowiedział(a) na rudesmen temat w E39
    Na zasadzie nr 24 ;) http://www.realoem.com/bmw/diagrams/n/p/27.png Coś około 6zł w ASO.
  19. Jeśli się nie mylę to po lifcie (09/1999) nie było okrągłego złącza, bo zostało zastąpione OBDII. Na temat CarSoft'a są różne opinie, ale raczej do dobrych programów nie należy.
  20. Listwy chyba ze zwykłej wersji, ale po czym widzicie, że maska zmieniana?
  21. Też ciekawe tłumaczenie znalazł :D Zamiast zmienić kierę i poduchę z tyłu (ze zdjęć wynika, że walnęła lewa), dziwne, że wszystkie nie wystrzeliły :P Tymbardziej, że nie taka stara, no i cena też nie z niskiej półki jeszcze.
  22. W sedanie właśnie też by trzeba było się postarać :lol:
  23. Znalazłem ciekawe ogłoszenie, niby śmieszne tłumaczenie, ale zacząłem się zastanawiać czy to możliwe, czy nie? :D http://otomoto.pl/bmw-530-pelen-m-pakiet-mpakiet-C10318983.html
  24. I co hunter, udało się? Co do tych świateł, przygaszonych długich, to chyba klubau pisał ze 2 strony wstecz, że będą się żarzyć kierunkowskazy - bynajmniej u mnie tego nie ma :) Aha i chyba nie trzeba zmieniać ece na us, bo jak zmieniłem us spowrotem na ece to światła dalej były (jedynie wert_02 zostawiłem w odpowiednim parametrze, no i oczywiście TAGFAHRLICHT aktiv).
  25. To znaczy to samo na pilocie, co z klucza? Zamykasz samochód, a szyby się otwierają?

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.