Treść opublikowana przez Majkii
-
błędy 16,212,217 m52, błąd połączenia lcm, błąd ASC
Co może być przyczyną tego obciążenia silnika na wolnych obrotach? Resztę posprawdzam i napiszę, jak to wygląda. Dzięki wielkie.
-
engine roughness
Czyli jak u mnie zmieniają się dość mocno pierwsze 3 wartości (1,5 i 3 cylinder), to na tych cylindrach jest coś nie tak? Kolejne 3 stoją w miejscu. Jest jakaś różnica czy na gazie czy benzynie?
-
engine roughness
Odgrzebię temat, na postoju powinny wszystkie wartości 'być ruchome'?
-
Brak ciepłego nadmuchy na tył
bol3k, jak masz '96, jak w podpisie to na bank masz tylko zimne na tył i nie masz z tyłu pokrętła ciepło/zimno...
-
błędy 16,212,217 m52, błąd połączenia lcm, błąd ASC
W silniku 2 wartości wykraczają poza normę (wg INPY), reszta jest okej: http://img526.imageshack.us/img526/2347/engineanalog1.jpg Sprawdziłem jeszcze 'Engine roughness', do czego te wartości się odnoszą? Pierwsze trzy linijki cały czas się zmieniały, trzy kolejne stały w miejscu: http://img142.imageshack.us/img142/2679/engineroughness.jpg W ASC natomiast pojawił się błąd, nic nie znalazłem na jego temat: http://img248.imageshack.us/img248/4599/ascu.jpg Co do tego LCM, to teraz w ogóle nie mogłem do niego wejść. Próbowałem kilka razy i nic. 'no response from controlunit'
-
Centralny zamek
Najlepiej rozkodować VIN i będzie wiadomo, czy jest pilot do centralnego, bo ja mam: S305A REMOTE CONTROL FOR CENTRAL LOCKING Pilot do zamka centralnego zatem można wnioskować, że były wersje bez. Poza tym myślę, że nie myślicie o tym samym: http://www.realoem.com/bmw/diagrams/h/n/81.png Drugi i trzeci od lewej.
-
Brak ciepłego nadmuchy na tył
Spróbuj lepiej temperaturę na maxa ustawić, nadmuch na maxa i ustaw tylko na kratki to się przekonasz, czy leci ciepłe, czy nie.
-
Centralny zamek
Też mi się nie chcę wierzyć, że w e39 fabrycznie nie było pilota, ja mam 10/96 i normalny przedliftowy pilot.
-
jak odczytać przebieg z modułu świateł mając dis/inpa
Może akurat trafiłeś, bo masz dokładność do 100km, więc praktycznie między 3 000 a 3 001 masz prawie tysiąc km.
-
Brak ciepłego nadmuchy na tył
Chyba do tyłu leci ciepło tylko wtedy, gdy z przodu masz ciepło nastawione.
-
[e39] Podgrzewane fotele
Jeśli nie ma prądu to gdzieś z kablami chyba coś się stało?
-
Centralny zamek
To były e39 bez pilota? :shock: Co do centralki to nie musisz jej zmieniać, możesz dołożyć sam pilot, czyli wpiąć się gdzieś w kable siłownika.
-
Centralny zamek
Nie masz kluczyka z pilotem? Jeśli zginął, to w serwisie koszt ok. 600zł, ale będziesz miał oryginał.
-
błędy 16,212,217 m52, błąd połączenia lcm, błąd ASC
Błędy się pojawiają, bo już je kasowałem kiedyś. Sprawdzę live data. Co może być z Vanosem? Co do LCM, spróbuję, jak piszesz. ASC nie ma błędów, dodam, że bezpieczniki też okej. Popatrzę, co w tym module jest, choć niewiele widziałem. Np. prędkości poszczególnych kół, co mi za dużo nie daje, no i trudno jechać z fejsem podpiętym pod maską.
-
Przyciski klimatronika
Gdzieś czytałem, że w ASO, zadzwoń, zapytaj.
-
błędy 16,212,217 m52, błąd połączenia lcm, błąd ASC
Witam, mam kilka błędów w silniku: http://img526.imageshack.us/img526/8222/enginei.th.jpg Dodatkowo, jak wybiorę 'read shadow memory' pokazuje jeszcze błąd nr 16: http://img297.imageshack.us/img297/1687/engineshadow.th.jpg Przy próbie 'read status' w LCM jest jakiś błąd połączenia: http://img5.imageshack.us/img5/1796/lcm.th.jpg Poza tym pali mi się kontrolka od ASC (ABS się nie pali), tak jakby ASC było wyłączone (na przycisk nie reaguje), w module nie ma żadnego błędu. Możecie mi pomóc w diagnozie/rozwiązaniu ww. problemów? ;) BMW E39 10/96
-
Dzwigienka 3 zamka maski
Na pas od góry. Jak kupisz nową to będziesz miał takie 2 kołeczki do wbicia (rozporowe), sekunda roboty ;)
-
Dzwigienka 3 zamka maski
Na zasadzie nr 24 ;) http://www.realoem.com/bmw/diagrams/n/p/27.png Coś około 6zł w ASO.
-
[e39] gdzie jest zlacze diagnostyczne 20pin/carsoft problem
Jeśli się nie mylę to po lifcie (09/1999) nie było okrągłego złącza, bo zostało zastąpione OBDII. Na temat CarSoft'a są różne opinie, ale raczej do dobrych programów nie należy.
-
wystrzał poduszek przez zwarcie - możliwe?
Listwy chyba ze zwykłej wersji, ale po czym widzicie, że maska zmieniana?
-
wystrzał poduszek przez zwarcie - możliwe?
Też ciekawe tłumaczenie znalazł :D Zamiast zmienić kierę i poduchę z tyłu (ze zdjęć wynika, że walnęła lewa), dziwne, że wszystkie nie wystrzeliły :P Tymbardziej, że nie taka stara, no i cena też nie z niskiej półki jeszcze.
-
wystrzał poduszek przez zwarcie - możliwe?
W sedanie właśnie też by trzeba było się postarać :lol:
-
wystrzał poduszek przez zwarcie - możliwe?
Znalazłem ciekawe ogłoszenie, niby śmieszne tłumaczenie, ale zacząłem się zastanawiać czy to możliwe, czy nie? :D http://otomoto.pl/bmw-530-pelen-m-pakiet-mpakiet-C10318983.html
-
Ustawianie Car&key NCS, DIS
I co hunter, udało się? Co do tych świateł, przygaszonych długich, to chyba klubau pisał ze 2 strony wstecz, że będą się żarzyć kierunkowskazy - bynajmniej u mnie tego nie ma :) Aha i chyba nie trzeba zmieniać ece na us, bo jak zmieniłem us spowrotem na ece to światła dalej były (jedynie wert_02 zostawiłem w odpowiednim parametrze, no i oczywiście TAGFAHRLICHT aktiv).
-
Problem z centralnym zamkiem E39 523i
To znaczy to samo na pilocie, co z klucza? Zamykasz samochód, a szyby się otwierają?