Skocz do zawartości

mmcv

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez mmcv

  1. MMCV obstawiasz amorki no ja tez tak myślę tylko te badania na dwóch stacjach diagnostycznych trochę mnie pogubiły Ja mam wylany prawy a niedawno wylal lewy , pojechalem na stacje i ...78% i 72%. Maszyna na stacji pompuje amora bo robi male skoki wiec nawet jak on nie jest pelny to sie szybko dompopuje i zaczyna tlumic bezdzwiecznie. W ruchu drogowym sytuacja raczej maloprawdopodobna dlatego moga pukac. Sprobuj oprzec sie o zamochod i go docikac czy slychac puk czy nie?. Ja amory bede wymienial niebawem , tylko sie waham na ktore :wink:
  2. mmcv odpowiedział(a) na Czapa123 temat w E90, E91, E92, E93
    Albo turbo bylo wymieniane i jest zle ustawione dlatego wstaje pozniej(nie polecam samemu ustawiac bo mozna doprowadzic do overboosta podczas np wyprzedzania i wtedy ... zdrowas trzeba zmowic) i nie osiaga swojego poziomu doladowania(mozna sprawdzic w INPA ) albo przytkany DPF, albo problemy z dolotem (moze byc zasyfialy) , pasowaloby przeczyscic EGR, przepustnice, kolektor, AGR , i sprobowac wtedy . Jak nie pomoze szukac dalej . Pozatym jezdziles golfem ktory rozwijal duzo mniejsza moc , mial mniejsze turbo ktore szybciej sie napelnialo , stad tez takie odczucia. Tak naprawde auto jedzie od 1800-1900, tu juz zaczyna byc cos czuc ,natomiast ja mam max moment przesuniety troche dalej . p.s. Co to wogoel za pomysl porownywania silnika 3.0d z 2.0d ... silnik 3.0 z racji 6 garow wiekszej pojemnosci bedzie sie zupelnie inaczej zachowywal. Fajnie ze 3.0 dobrze ciagnie :norty: , dobrze wiedziec ale chyba nie o tym jest temat . :mrgreen: .Co do diesli VW tu sie nie dokonca zgodze... z uwagi na PD i mniejsze turbiny 1.9 ma szybsza reakcje na gaz i wstaje deczko wczesniej . 2.0TDI tez jest na PD wiec moze jezdziles wersja 170km gdzie ten motor miewa problemy z prawidlowym doladowaniem i turbo dziura.
  3. Alvaro daj koniecznie znac co bylo przyczyna - jak dojdziesz. Ja bym obstawial amory ktore mogly juz kiedys wylac - w bmw dosc czesto wylewaja amory .
  4. Moglbys rozwinac ??? Co jest rzezba i drutowaniem ??? :duh: :duh: To sie nazywa welcome lights i to nie jest zadne drutowanie :mad2: tylko kodowanie :!: :!: . Ale widze ze masz rocznik 2005 wiec FRM modul w ktorym WL nie koniecznie chca sie wlaczac :wink:
  5. :cool2:
  6. http://i143.photobucket.com/albums/r158/olaf2046/DSCN9941.jpg
  7. Masz standardowe naglosnienie czy jakis wyzszy model ?
  8. mmcv odpowiedział(a) na Bliss temat w E90, E91, E92, E93
    Witam , Panowie jako ze zmagalem sie jakis czas z trzeszczaca podsufitka (bynajmniej tak mi sie wydawalo ) chce poinformowac ze problemem z brzydkimi (czasem nawet na zakretach ) trzaskami w moim przypadku z okolic dachu byl ... DACH PANORAMICZNY ( AO :clap: ). Konkretnie problem polega na tym ze bawarczycy wpadli na pomysl by podkladki pod dach , byly z dosc twardego plasitku ktory pod wplywem zmian temperatur (problem zaczol sie gdy temp spadla ponizej 10 stopni ) poprostu sie jeszcze bardziej utwardzil i skurczyl odrobine . Efekt ...pracujacy dach nawet na przechylach i co najlepsze zaczely puszczac sruby mocujace i z kazdym przejechanym km szczegolnie po wybojach bylo coraz gorzej . Dach byl nie ruszany , fabryczny , podsufitka nie byla wczesniej rozbierana - wszystko w ORI . Gosc powiedzial mi ze po 5-6 latach te dachy wlasnie cierpia czasem na takie dolegliwosci (nie wszystkie w zaleznosci od montazu / serii itp). Cena jaka zaplacilem za usluge wydaje sie byc odpowiednia- koszt z fvat 280zl . Czas, jakies 4-5h. W samochodzie posprzatane , podsufitka w paru miejscach tylko delikatnie ubrudzona :cool2:
  9. Przeciez pisalem juz o tym ... Swiatlo ledowe jest w dzien sloneczny slabiej widoczne ze wzgledu na barwe wlasnie. Musi byc mocny led (Audi ma chyba 15w) zeby bylo go widac na 6w to sobie mozesz w nocy efekt zrobic i to wszystko !.
  10. Natek narzeka od poczatku watku :D . Nie wiem na co tu narzekac ? Serio ... 14kkm jezdze na dziennych , uwag brak . Nikt mi z przeciwka nie mruga , nikt mnie nie wyklina i nikt mi nie macha ze cos nie halo. Zreszta... plusy i "ewentualne" minusy kazdy musi ocenic sobie sam . ja napewno nie bede wylaczal bo jest :cool2: p.s. Ledy jak jada za mna tez mnie raza :norty: :norty:
  11. Gartuluje WYBORU :cool2: :cool2: jestem zaskoczony :shock: ale fajnie ze takie cos zawitalo u Ciebie, Wklejaj linka a najlepiej wrzuc tu jakies fotki !. P.s. Rozumiem ze na forum dalej bedziesz bywal ? :D
  12. Wydaje mi sie ze sa gorsze niz te na 2011. :think:
  13. Mnie zatrzymali 2 razy juz i do swiatel sie nikt nie doczepial . Na drodze jeszcze nie mialem takiej sytuacji . hmm dziwne. Ale na tyle jezdzenia po 1szej sytuacji bym sie jakos nie przejmowal zbytnio.
  14. no nie wlasnie... :duh: Masz normalne swiatla dlugie (oprocz BIXENONA - gdzie przeslona zmienia swoje polozenie) , ale XENONY przy dziennych sie nie zapalaja . Po to wlasnie aktywuje sie dzienne zeby Xenon sie nie palil. Oszczedzasz zarniki (to akurat pier_dola) ale oszczedzasz tez odblysnik ktory w sloneczny i cieply dzien przy zapalonych xenonach szybciej sie wypala. Efekt jest potem taki ze nawet po wymienie zarnikow lampa juz tak mocno nie swieci . Niestety lampy w E9x sa nierozbieralne,tzn nie da sie znich wyjac odblysnika :( . Na swoim przykladzie moge powiedziec ze po regeneracji odblysnikow w A4B6 bixenony zaczely mi tak swiecic ze w nocy przestalem uzywac dlugich bo nie bylo potrzeby . Palily jak nowe ! (bo w zasadzie po wymianie odblysnika masz jak nowe). Roznica byla kolosalna... wiec IMO warto ten odblysnik oszczedzac , tymbardziej jak ktos ma nalatane ponad 150kkm na swiatlach :D
  15. Masz sliczna ta alpine :twisted: :twisted:
  16. a skad Ci to przyszlo do glowy ... Swiatla dzienne to sa swiatla drogowe swiecace z mniejsza moca . Xenony zapala sie automatycznie jak masz opcje auto i sie sciemni. Idrive nie ma tu nic do rzeczy . Ringi mozna aktywowac na dziennych przy FRM2, chociaz nie wiem jak mocne zarowki tam siedza , bo jesli te same to wyglada to srednio :|
  17. hmmm ja wyciek zauwazylem jakies 5k temu jak wymienialem tarcze , ale wtedy bylo normlanie , natomiast od jakis 2k cos puka wlasnie na tym kole gdzie amor. Diagnostyka pokazala taka sprawnosc jak u Ciebie tyle ze tam nie ma naglych uskokow , i jesil amor wyleje to dluzej sie pompuje i moze to powoduje stuki . Chyba ze jest jakas inna opcja o ktorej nie wiem ?
  18. mmcv odpowiedział(a) na paypal temat w E90, E91, E92, E93
    Co sie dziwisz... pompe wymienia sie z rozrzadem a rozrzad w BMW jest na lancuchu , wiec powyzej 90kkm nalezy sprawdzac jak wyglada pompa i czy nie leje :D p.s. ja za swoja placilem cos kolo 300 , jak dobrze pamietam to hepa ale moge sie mylc. Cena orginalu ... :mad2: :mad2: , nie zaplacilbym za pompe tyle kasy ! , to nie jest jakas kosmiczna technologia zeby kosztowala tyle co rozrzad z pompa do 1.9TDI :norty: :norty:
  19. Natek a oprocz tego ze nie wracal , slyszales pukanie ? U mnie slychac pukanie (amor wylal jakis czas temu) , jak przejezdzam przez nierownosci . bylem dzis zeby to sprawdzic - sprawnosc wyszla IDENTYCZNIE JAK u Ciebie... ale maszyna od sprawdzania pompuje amor malymi skokami ... wiec on sie moze zdazyc napompowac a przy przejzdzie przez dziure nie zdazy i nie odbije...
  20. masz FRM z tego co pamietam ...ale moge sie mylic :think: Czyli jak bym miał FRM II to raczej rzuciłoby Ci się to w oczy? :) Musze przejrzec czy mam twoje kodowanie jeszcze na kompie. Nie robilem FRM2 do tej pory , Artek ma koncowke 2006 mod2007 i mial FRM .
  21. mmcv odpowiedział(a) na paypal temat w E90, E91, E92, E93
    Zdarza sie, znajomy mial taka sytuacje w B8 Mi plyn schodzil z pompy wody , pompa jest nizej.
  22. mmcv odpowiedział(a) na Chris_G temat w E90, E91, E92, E93
    dziwny powod zmian sobie wybrales :D ... MOTULA na Castrola ? tak to bym nie zmienil :wink: . Robili kiedys testy olejow , prosty test ala szlifierka i kawalek metalu polewany roznymi olejami . Najlepiej bylo na RoyalPurple, Motulu i Liqui Moly , na reszcie "komercyjnych" olei bylo wystarczajaco na mineralnych ... szlifiera szla jak i bez :mrgreen: Zamiast zmieniac olej , dokup 1l i trzymaj w samochodzie JUST IN CASE :cool2:
  23. wlaczylem to u siebie , jak xenony sa wylaczone (ja nie mam auto) to nie puszcza blinka bixenonem (zrozumiale ) jak sa wlaczone to leci z bixenona - przynajmniej tak mi pokazuje sciana :D
  24. masz FRM z tego co pamietam ...ale moge sie mylic :think:
  25. Artek nie ma problemu , ustalic termin i mozna jechac z tematem .

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.