Treść opublikowana przez pawex79
-
E53 30d 218hp temperatura-termostaty
Kolego mam bardzo podobne odczyty temperaturowe, w bardzo podobnych warunkach atmosferycznych i drogowych..... Tak samo temperatura ma się na mieście i tak samo podchodzi po ponad 90 na trasie, (myślałem że mam układ zapowietrzony ale wychodzi na to, że jest wszystko ok) Nadmieniam że właśnie wymieniłem termostat główny, wychodzi na to że Twój jest dobry.....
-
E53 30d 218hp temperatura-termostaty
Na twoim miejscu raczej bym się nie nastawiał na to, że masz sprawne webasto. To ustrojstwo prze te parę lat już się napracowało i ma swoje usterki. Zacząłbym od sprawdzenia--naprawy sterownika, później to się okażę czy coś jeszcze trzeba wymienić (często dmuchawy fiksują)
-
E53 30d 218hp temperatura-termostaty
Myślę że w ogóle nie musisz, zobacz na poniższy filmik, to ten sam silnik
-
Zmieniarka plyt CD
Spróbuj może takiego patentu.....
-
E53 30d 218hp temperatura-termostaty
Jeśli po 5 km masz taką temperaturę z niezałączającym się Webastem, to myślę że Twój termostat główny jest dobry. Ja teraz przy mrozach gdy zrobię z 5 km po mieście i webasto pracuje (chociaż też mi szwankuje ) to nie mogę osiągnąć pionu, dopiero gdy trochę przycisne. Raczej Mój termostat jest do wymiany, który mam już zakupiony, no i wymieniam też świece oraz wiatrak w Webaście na nowe by mieć spokój.
-
błędy silnika i nie tylko
Co do lekkiego dymienia zalecam wymianę odmy, jeśli nie wiadomo kiedy była wymieniana.
-
Woda dostająca się przez tylne drzwi.
Musisz zdjąć boczki drzwi bo prawdopodobnie masz odklejone maty wygłuszające, chyba innej możliwości nie ma (pomijam oczywiście niedomknięte szyby)
-
Bluetooth BMW X5 2005
Z TCU wychodziły 2 wtyczki z okrągłym pinem, podłączyłeś właściwą ? Bo ULF ma tylko jedno wejście. Może to ma jakiś związek..... Poza tym Ja mam DSP i działa bez problemu, więc to na pewno nie to. Jedno co mi przychodzi do głowy to to, że mam wersję telefonu S638 Professional, ale nie wiem czy to ma jakieś znaczenie. Ja u Siebie podpiąłem moduł i nie musiałem nić kodować, wystarczyło sparować i lata.
-
świeca webasto
Też bym się podpisał w tym temacie, już ubiegłej zimy wywalało mi błąd świecy ( przewód na niej jest trochę przykopcony i często nie kończy cyklu dogrzewania ) więc pewnie powoli się kończy. Nie wiecie przypadkiem Panowie jaka konkretnie świeca musi być ? piecyk to Thermo Top Z.....
-
Bluetooth BMW X5 2005
Podepniesz bez problemu, wszystko jest plug & play, robiłem ten sam zabieg u siebie. Co prawda wyszukałem ULF-a 6 albo 7 generacji ( bo wiadomo im młodszy tym lepiej działa ) i z moim iPhone-em 8 działa :cool2:
-
3.0d 2004r 218km automat pytanie odnośnie temp. silnika
No właśnie, Ja także nie mam przekonania co do temperatury otwarcia. W E36 2.0 150 KM miałem termostat na 88 stopni i według informacji jakie znalazłem to ta wartość występuje, gdy auto jest przeznaczone na ciepłe kraje. Wymieniłem na 92 stopnie i zimą lepiej i szybciej się nagrzewa - dlatego teraz mam wątpliwości. Może panowie jeszcze jakieś sugestie ? Byłbym bardzo wdzięczny :mrgreen:
-
3.0d 2004r 218km automat pytanie odnośnie temp. silnika
Panowie, a w ogóle to potrzebuje informacji jaką temperaturę otwarcia ma termostat w 3.0d (polift, automat jeśli to ma jakieś znaczenie) bo zauważyłem u siebie od zeszłego roku, że zaczyna mieć trochę problemy z nagrzaniem się w chłodniejsze dni, w jeździe po mieście i musiałbym wymienić, najlepiej oba.
-
3.0d 2004r 218km automat pytanie odnośnie temp. silnika
Kolego Gasman, jeśli ktoś kiedyś naprawiał zanikające piksele to musiał raczej zdemontować wskazówki i dlatego pewnie już tak idealnie ich nie skalibrował przy zakładaniu......
-
Grzana kanapa
Ja również nosze się z zamiarem zrobienia tylnej grzanej kanapy, częściowo już nawet zrobiłem. Absolutnie byle jakiej modyfikacji nie zrobisz, nawet nie próbuj, jednak zdemontuj przedni fotel od kierowcy, pod dywanikiem w tylnej części szukaj wtyczek, powinna się tam znajdować fabryczna instalacja do podgrzewania tylnej kanapy ( bo zakładam że kostki pod tylnym siedziskiem masz ? ) Następnie w bagażniku dołóż jeden bezpiecznik ( powinieneś mieć tylko jeden wolny ) oraz jeden brakujący zielony przekaźnik Do tego przyciski i powinno zadziałać. W razie jeszcze jakiś pytań pisz
-
E53 4.4i 286km naprawa skrzyni ZF5hp24
No właśnie chodzi o to że nie, kompletnie nic się nie dzieje. Raz na rok zapali się tylko kontrolka na żółto z wykrzyknikiem (nie ta z zębatką) z komunikatem Trans.Fals.Prog. ale wszystko działa i jedzie normalnie. Po ponownym odpaleniu wszystko gaśnie i jest git.
-
E53 4.4i 286km naprawa skrzyni ZF5hp24
Kolego Scarab, dałeś mi do myślenia..... U siebie w skrzyni mam czyściutki olej, zrobiona aktualizacja oprogramowania oraz adaptacja a i tak przeciąga mi biegi, nie muszę zmieniać trybu na Sport jak chce trochę przycisnąć. Nie mam też żadnych objawów złego działania DSC aczkolwiek ciągle mam powracający błąd związany z DSC, możesz mi pomóc go rozszyfrować ? https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/8bf3d3c5e9a09bdd
-
Regulacja tylnej kanapy E53
Na znanym portalu jest taki zestaw, tylko razem z kanapą, chyba jest tylko jedna taka aukcja : http://allegro.pl/bmw-e53-x5-skorzana-kanapa-elektryczna-rarytas-i6850283029.html#thumb/8
-
Dziwny przycisk za kierownicą E53
Mi to wygląda na jakieś zabezpieczenie (np antynapad), aczkolwiek może powinno być bardziej ukryte. Tylko to mi przychodzi do głowy.
-
E53 Dynamic Xenon nie działa :/
No właśnie mam tak samo, myślałem już że coś u mnie jest nie tak, ale widzę że chyba jest w porządku. W czasie jazdy jak się dobrze przyjrzeć to widać że w lewo się przemieszczają :cool2:
-
E53 Dynamic Xenon nie działa :/
To fajnie. A przy okazji powiedz mi czy na postoju w obie strony Ci się "skręcają" ??
-
E53 Dynamic Xenon nie działa :/
A masz włączone na auto ? Bo tylko w tej pozycji one działają
-
E53 3l. diesel - korekty wtrysków
Tak, nr 2 robiłem. Koszt to 600 zł + wysyłka
-
Co to kennzeichenl.prüfen ?
było w serii ale po lifcie, przed nie ;)
-
E53 3l. diesel - korekty wtrysków
No więc pomogłem sobie sam..... Oddałem jeden wadliwy wtryskiwacz do regeneracji. Jakie było moje zdziwienie gdy po założeniu i odpaleniu auta, silniczek pracuje miękko i aksamitnie, aż dziw bierze jak jeden wtrysk może tak popsuć całą harmonię i kulturę pracy. Już nie wspomnę że pozbyłem się dymka przy mocniejszym wciśnięciu prawego pedału. Poniżej jest zrzut ekranu jak wyglądają korekty po naprawie, to tak na przyszłość gdy ktoś będzie miał wątpliwości, robić - nie robić https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/86f0ae7c8b27b4ad
-
Jak sprawdzić wentylator nawiewów na krótko?
Tego nie pamiętam, ciemne przewody to zazwyczaj masy, np. brązowe lub czarne.