Treść opublikowana przez zyghom
-
cena remontu silnika TDS
goscie mi rzekli 400$ za kapitalny remont (za robote)
-
czy warto wymieniać tylko 1 Amortyzator?
albo jak auto do sprzedania ;-( nie czarujmy sie: ludzie cyjanopanem auto pokleja byle tylko nie wydawac
-
Mam problem ze skrzynia biegow - brak wstecznego
"male" to taki nowy eufemizm ? ;-(
-
za###ali (uradli) mi halogeny
te uzywki moga sie nawet okazac bardziej oryginalne niz myslisz, moze to beda TWOJE !!!!!
-
za###ali (uradli) mi halogeny
a jak mieli nauczyc ? czego mieli nauczyc ? sam na wlasne uszy slyszalem od ludzi rozmowy w stylu: -o, nowa prace masz, fajna ? -nie wazne czy fajna, wazne ze kilo gwozdzi co miesiac przyniose a i moze troche z baku spuszcze tym z bazy to jak mieli uczyc ? ale zgadzam sie z tym, ze to nie bieda jest powodem a w kazdym razie nie glownym mysle, ze jakby karano za kradziez jak w krajach arabskich (obcinamy najpierw palec potem reke a potem smierc) albo jak w krajach dalekiego wschodu za SAMO POSIADANIE narkotykow smiercia to by sie to skonczylo raz na zawsze tylko, ze nikomu na tym nie zalezy (no, moze poza tymi ktorych okradziono)
-
Wtryskiwacz sterujacy
dlatego TY tu RZADZISZ - robertbmw RULEZ ! ;-)
-
Co oznaczaja te kody ?
luty w Sosnowcu ? a co jak co ale wodki na Ukrainie (dobrej) nie brakuje (Niemirov) sie przywiezie ... ;-)
-
Wtryskiwacz sterujacy
problem w tym, ze gdzie pojade to mi albo podrobki wkladaja (patrz chinski filtr do skrzyni) albo wymieniaja jeden pasek klinowy (bo drugi jeszcze "sie nadaje" - dzis wymienilem ten drugi co "sie jeszcze nadawal" bo sparcial az milo) ja nie mowie mechanikowi: "tanio i dobrze" tylko "dobrze prosze i prosze podac cene bo jak sie okaze ze przekracza wartosc auta to bede musial to uzgodnic z moim "ministrem finansow" - choc ostatnio moj "minister" rzekl, ze nasz bumier to juz czlonek naszej rodziny i jak mu sie szpital nalezy to nalezy i tyle) uff ... u mnie problem jest z czasem - przewaznie bywam w kraju ok 24h ;-(
-
Co oznaczaja te kody ?
zapodalem dzis mojego bumiera na komp i wyszly mi dwa kody oczywiscie po niemiecku (Digital Diesel Electronics Version 2) no ale naszedlem je po angielsku na sieci - oto one: 20 - Speed Regulator 36 - Water in Fuel Sensor ja rozumiem, co oznaczaja te slowa w sensie angielskim ale juz ze zrozumieniem co autor (BMW) mial na mysli gorzej (20 - regulator predkosci ??) (30 - woda w czujniku paliwa ??) cos wymienic ? cos naprawic ? olac ? czy koledzy pomoga ? uzylem "szukaj" ale nie znalazlem takich opisow jak do innych DDE
-
Wtryskiwacz sterujacy
no to jak nie zacznie sie dziac cos strasznego to poczekam az bede w PL i wpadne (sie umowie wczesniej - moze jakis wiekszy przeglad ? Twojej "ulubionej" TDS w automacie - ale skrzyni juz nie dotykamy bo jezdzi lux) a jak nie to nie zostanie nic innego jak "emergency exchange" ;-)
-
Wtryskiwacz sterujacy
no jeszcze nie leci tak zeby sie lalo ale widac juz ze sie poci jesli z wtryskiem jak z tama na rzece to za 2 dni bedzie lal jak stary i wtedy to nawet do lutego nie wytrzymam ale qna ta cena to mnie troche ... hmm a ciekawym skad w PL wtrysk z robota za 700zl skoro nawet na realoem.com stoi za 280$ ? Robert, kawe to nawet moge przywiezc - Ty tylko wrzatku uzyczysz ;-)
-
Wtryskiwacz sterujacy
1000 +70 = 1070 km poczekac do lutego mozna az bede w kraju ?
-
Wtryskiwacz sterujacy
witam, dzis mi gosc mechanik pokazal, ze moj piekny wtrysk nr 4 czyli sterujacy jest nie dosc ze lejacy to jeszcze juz poklejony distalem przez poprzedniego wlasciciela - BRAWO FACHOWCY !!! teraz co: zmieniac na nowy (300$) czy jezdzic jakby sie nic nie stalo ? poki co zadnych objawow jego zepsucia nie ma poza tym ze leje troche... masakra
-
TDS - spalanie 12 litrów to normalne?
mysle, ze 2,4 jest jednak duzo "inny" od 525 tds z moich obserwacji wynika, ze ten powod to 95% ogolu powodow ;-)
-
TDS - spalanie 12 litrów to normalne?
to jest zupelnie normalnie jak sie wydziczam to nawet 18 umie a jak normalnie to 11 ponizej 11 nigdy nie zszedlem w miescie na trasie nawet 6,5 dodam, ze automat e34 tds to potezne auto, jak czolg ekonomizer pieknie pokazuje co sie dzieje podczas ruszania czy przyspieszania jakos nie wierze, ze w korkach to auto potrafiloby spalic 8
-
pali mi 20 litrów
to juz nie jes takie "kosmiczne" :-)
-
zmniejszenie spalania zimą
i po 1 punkcie (WYMIEN TERMOSTAT) drugi juz nie bylby taki prosty: manual czy automat - buhahahahaa ;-)
-
pali mi 20 litrów
dawno nie widzialem takie progresji w autach: maluch a potem zaraz bmw gratuluje !
-
zmniejszenie spalania zimą
po ilosci postow odnoscnie grzania silnika w ostatnich paru tygodniach stwierdzam, ze na glownej stronie forum powinien byc banner cos w stylu: "ZMIEN TERMOSTAT ZANIM ZACZNIESZ PISAC O ZA NISKIEJ TEMPERATURZE W SWOIM BUMIERZE" ;-)))
-
jak sciągnąc podsufitkę~??????
poza SWR jest jeszcze CF: "country factor" inaczej mowiac: przykrecona antene ciezej ukrasc - mozna np odkrecac tylko gore a nie zwijac cala z magnesem do tego zalamanie kabla wychodzacego przez uszczelke itp wszystko ma swoje wady i zalety ale tez w tym dlugo siedzialem i powiem, ze wydajac troche wiecej kasy na lepsza antene mozna uzyskac to co na przykrecanej do dachu ale gorszej jakosci no i jeszcze jedno: jak potem sprzedac auto z dziura ? ;-)
-
Stuki w tylnym zawieszeniu
u mnie to byl wahacz (mam na mysli jego mocowanie a nie samo zelazo) dawal tak, ze sie az przestraszylem ale juz ok
-
PRĄD (natężenie) PODRZEWANYCH LUSTEREK
po ile ?
-
Historia pewnej skrzyni automatycznej - FINAL
no i koniec, beemka jezdzi w sumie 2300$ olej gosc nalal Mobil ATF Syntetyk: http://www.mobil.com/USA-English/Lubes/PDS/GLXXENPVLMOMobil_1_Synthetic_ATF.asp i rzekl, ze wymiana co 70tys km (pomimo, ze ZF zaleca co 100tys km) kupe rzeczy w skrzyni wymienil, wszystke prosto z ZF - podoba mi sie taka rzeczowosc ! wymienil tez od razu olej w moscie (i uszczelnil) zalewajac olejem 80W90 (hmm, nie wiem jakiej marki) - tu nakazal wymiane co 30 tys km no coz, ciesze sie, ze mam mojego bumiera znow dla siebie ;-)
-
Historia pewnej skrzyni automatycznej - FINAL
to prawda tyle, ze do mojej staruszki to juz tylko dokladac sprzedac mi sie juz nie oplaca a tak to pojezdze nia troche zwlaszcza przy moim trybie, kiedy nigdy nie wiem gdzie wyladuje na kolejne pol roku, wole trzymac 12 letnia beemke w garazu, wiedzac, ze niewiele trace, niz bym kupil 3letnia, i po roku stania w garazu by stracila 20% i to bynajmniej nie od sumy 10 tys pln tylko raczej 100 ;-)
-
Historia pewnej skrzyni automatycznej - FINAL
... i "tylko" 2k$ w plecy ale to dlatego, ze wszystko co bylo nie tak kazalem wlozyc nowe wiec sciagneli z ZF, dzis wszystko widzialem na stole tylko rzekli, ze konwertera sie nowego nie kupuje bo kosztuje 510 Euro a mozna go naprawic i bedzie "jak nowy" a naprawa tylko 150 Euro upieralem sie ale gosc mi postukal po glowie i rzekl, ze on daje teraz gwarancje na ta skrzynie na kolejnych 150 tys km he, rzeklem mu ze moze tu spedze jeszcze 2 lata w Kijowie i ze moge go sprawdzic (przy tak czestych wyjazdach do kraju to ja te 150 tys km moge zrobic w 2 lata) w ogole sie gosc nie przestraszyl cwaniak czy co ? a moze wie co robi ? wolalbym wierzyc w to drugie;-)