Skocz do zawartości

zyghom

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez zyghom

  1. zyghom odpowiedział(a) na Quaker temat w E34
    goscie mi rzekli 400$ za kapitalny remont (za robote)
  2. albo jak auto do sprzedania ;-( nie czarujmy sie: ludzie cyjanopanem auto pokleja byle tylko nie wydawac
  3. "male" to taki nowy eufemizm ? ;-(
  4. zyghom odpowiedział(a) na Marcin978 temat w E38
    te uzywki moga sie nawet okazac bardziej oryginalne niz myslisz, moze to beda TWOJE !!!!!
  5. zyghom odpowiedział(a) na Marcin978 temat w E38
    a jak mieli nauczyc ? czego mieli nauczyc ? sam na wlasne uszy slyszalem od ludzi rozmowy w stylu: -o, nowa prace masz, fajna ? -nie wazne czy fajna, wazne ze kilo gwozdzi co miesiac przyniose a i moze troche z baku spuszcze tym z bazy to jak mieli uczyc ? ale zgadzam sie z tym, ze to nie bieda jest powodem a w kazdym razie nie glownym mysle, ze jakby karano za kradziez jak w krajach arabskich (obcinamy najpierw palec potem reke a potem smierc) albo jak w krajach dalekiego wschodu za SAMO POSIADANIE narkotykow smiercia to by sie to skonczylo raz na zawsze tylko, ze nikomu na tym nie zalezy (no, moze poza tymi ktorych okradziono)
  6. zyghom odpowiedział(a) na zyghom temat w E34
    dlatego TY tu RZADZISZ - robertbmw RULEZ ! ;-)
  7. zyghom odpowiedział(a) na zyghom temat w E34
    luty w Sosnowcu ? a co jak co ale wodki na Ukrainie (dobrej) nie brakuje (Niemirov) sie przywiezie ... ;-)
  8. zyghom odpowiedział(a) na zyghom temat w E34
    problem w tym, ze gdzie pojade to mi albo podrobki wkladaja (patrz chinski filtr do skrzyni) albo wymieniaja jeden pasek klinowy (bo drugi jeszcze "sie nadaje" - dzis wymienilem ten drugi co "sie jeszcze nadawal" bo sparcial az milo) ja nie mowie mechanikowi: "tanio i dobrze" tylko "dobrze prosze i prosze podac cene bo jak sie okaze ze przekracza wartosc auta to bede musial to uzgodnic z moim "ministrem finansow" - choc ostatnio moj "minister" rzekl, ze nasz bumier to juz czlonek naszej rodziny i jak mu sie szpital nalezy to nalezy i tyle) uff ... u mnie problem jest z czasem - przewaznie bywam w kraju ok 24h ;-(
  9. zyghom opublikował(a) temat w E34
    zapodalem dzis mojego bumiera na komp i wyszly mi dwa kody oczywiscie po niemiecku (Digital Diesel Electronics Version 2) no ale naszedlem je po angielsku na sieci - oto one: 20 - Speed Regulator 36 - Water in Fuel Sensor ja rozumiem, co oznaczaja te slowa w sensie angielskim ale juz ze zrozumieniem co autor (BMW) mial na mysli gorzej (20 - regulator predkosci ??) (30 - woda w czujniku paliwa ??) cos wymienic ? cos naprawic ? olac ? czy koledzy pomoga ? uzylem "szukaj" ale nie znalazlem takich opisow jak do innych DDE
  10. zyghom odpowiedział(a) na zyghom temat w E34
    no to jak nie zacznie sie dziac cos strasznego to poczekam az bede w PL i wpadne (sie umowie wczesniej - moze jakis wiekszy przeglad ? Twojej "ulubionej" TDS w automacie - ale skrzyni juz nie dotykamy bo jezdzi lux) a jak nie to nie zostanie nic innego jak "emergency exchange" ;-)
  11. zyghom odpowiedział(a) na zyghom temat w E34
    no jeszcze nie leci tak zeby sie lalo ale widac juz ze sie poci jesli z wtryskiem jak z tama na rzece to za 2 dni bedzie lal jak stary i wtedy to nawet do lutego nie wytrzymam ale qna ta cena to mnie troche ... hmm a ciekawym skad w PL wtrysk z robota za 700zl skoro nawet na realoem.com stoi za 280$ ? Robert, kawe to nawet moge przywiezc - Ty tylko wrzatku uzyczysz ;-)
  12. zyghom odpowiedział(a) na zyghom temat w E34
    1000 +70 = 1070 km poczekac do lutego mozna az bede w kraju ?
  13. zyghom opublikował(a) temat w E34
    witam, dzis mi gosc mechanik pokazal, ze moj piekny wtrysk nr 4 czyli sterujacy jest nie dosc ze lejacy to jeszcze juz poklejony distalem przez poprzedniego wlasciciela - BRAWO FACHOWCY !!! teraz co: zmieniac na nowy (300$) czy jezdzic jakby sie nic nie stalo ? poki co zadnych objawow jego zepsucia nie ma poza tym ze leje troche... masakra
  14. mysle, ze 2,4 jest jednak duzo "inny" od 525 tds z moich obserwacji wynika, ze ten powod to 95% ogolu powodow ;-)
  15. to jest zupelnie normalnie jak sie wydziczam to nawet 18 umie a jak normalnie to 11 ponizej 11 nigdy nie zszedlem w miescie na trasie nawet 6,5 dodam, ze automat e34 tds to potezne auto, jak czolg ekonomizer pieknie pokazuje co sie dzieje podczas ruszania czy przyspieszania jakos nie wierze, ze w korkach to auto potrafiloby spalic 8
  16. to juz nie jes takie "kosmiczne" :-)
  17. i po 1 punkcie (WYMIEN TERMOSTAT) drugi juz nie bylby taki prosty: manual czy automat - buhahahahaa ;-)
  18. dawno nie widzialem takie progresji w autach: maluch a potem zaraz bmw gratuluje !
  19. po ilosci postow odnoscnie grzania silnika w ostatnich paru tygodniach stwierdzam, ze na glownej stronie forum powinien byc banner cos w stylu: "ZMIEN TERMOSTAT ZANIM ZACZNIESZ PISAC O ZA NISKIEJ TEMPERATURZE W SWOIM BUMIERZE" ;-)))
  20. zyghom odpowiedział(a) na td25 temat w E36
    poza SWR jest jeszcze CF: "country factor" inaczej mowiac: przykrecona antene ciezej ukrasc - mozna np odkrecac tylko gore a nie zwijac cala z magnesem do tego zalamanie kabla wychodzacego przez uszczelke itp wszystko ma swoje wady i zalety ale tez w tym dlugo siedzialem i powiem, ze wydajac troche wiecej kasy na lepsza antene mozna uzyskac to co na przykrecanej do dachu ale gorszej jakosci no i jeszcze jedno: jak potem sprzedac auto z dziura ? ;-)
  21. zyghom odpowiedział(a) na De BMW temat w E36
    u mnie to byl wahacz (mam na mysli jego mocowanie a nie samo zelazo) dawal tak, ze sie az przestraszylem ale juz ok
  22. po ile ?
  23. no i koniec, beemka jezdzi w sumie 2300$ olej gosc nalal Mobil ATF Syntetyk: http://www.mobil.com/USA-English/Lubes/PDS/GLXXENPVLMOMobil_1_Synthetic_ATF.asp i rzekl, ze wymiana co 70tys km (pomimo, ze ZF zaleca co 100tys km) kupe rzeczy w skrzyni wymienil, wszystke prosto z ZF - podoba mi sie taka rzeczowosc ! wymienil tez od razu olej w moscie (i uszczelnil) zalewajac olejem 80W90 (hmm, nie wiem jakiej marki) - tu nakazal wymiane co 30 tys km no coz, ciesze sie, ze mam mojego bumiera znow dla siebie ;-)
  24. to prawda tyle, ze do mojej staruszki to juz tylko dokladac sprzedac mi sie juz nie oplaca a tak to pojezdze nia troche zwlaszcza przy moim trybie, kiedy nigdy nie wiem gdzie wyladuje na kolejne pol roku, wole trzymac 12 letnia beemke w garazu, wiedzac, ze niewiele trace, niz bym kupil 3letnia, i po roku stania w garazu by stracila 20% i to bynajmniej nie od sumy 10 tys pln tylko raczej 100 ;-)
  25. ... i "tylko" 2k$ w plecy ale to dlatego, ze wszystko co bylo nie tak kazalem wlozyc nowe wiec sciagneli z ZF, dzis wszystko widzialem na stole tylko rzekli, ze konwertera sie nowego nie kupuje bo kosztuje 510 Euro a mozna go naprawic i bedzie "jak nowy" a naprawa tylko 150 Euro upieralem sie ale gosc mi postukal po glowie i rzekl, ze on daje teraz gwarancje na ta skrzynie na kolejnych 150 tys km he, rzeklem mu ze moze tu spedze jeszcze 2 lata w Kijowie i ze moge go sprawdzic (przy tak czestych wyjazdach do kraju to ja te 150 tys km moge zrobic w 2 lata) w ogole sie gosc nie przestraszyl cwaniak czy co ? a moze wie co robi ? wolalbym wierzyc w to drugie;-)

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.