Skocz do zawartości

fomicz

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez fomicz

  1. fomicz odpowiedział(a) na wert temat w E39
    :mad2: A ja szukalem 530D ale kupilem 528i, i caly czas twierdze, ze wolalbym diesla.
  2. Jezeli nie ma czujnika (zerwany, przerwa w obwodzie) to pokazuje -40, jezeli jest gdzies pelne zwarcie w obwodzie +50. U Ciebie albo roi sie gdzies zwarcie (sprawdz kable) albo padl czujnik.
  3. Generalnie Nokiany maja bdb opinie, jezeli sa z pewego zrodla to nie zastanawiaj sie i bierz. Jzeli zrodlo nie jest pewne to lepiej doloz i Kup Dunlopy po 508 w tym rozmiarze!
  4. fomicz odpowiedział(a) na DRAY temat w E39
    Dzis wyslalem sterownik o naprawy do Zamoscia. Do konca tygodnia powinien wrocic - zobaczymy jakie beda efekty!!!
  5. fomicz odpowiedział(a) na nagi temat w E39
    Ja wlasnie dzis zalozylem 205/65/15 - 225 moim zdaniem jest za szeroka na zime! Auto wyglada ok. Moze dlatego, ze mam je na alufelgach.
  6. fomicz odpowiedział(a) na nagi temat w E39
    Dlaczego 55? Zalecane jest 65!
  7. Jezeli sa te same konektory polaczeniowe to chyba sie da, ale i tak bedziesz musial zaprogramowac swoje wyposazenie auta. VINu chyba (?) nie da sie zmienic, wiec zapali sie manipulation point. Najlepiej sprawdzic :).
  8. Sprobuj na Ojcowskiej http://www.bmwserwis.pl/kontakt.php Maja GTOne, pewnie bedzie taniej niz w ASO
  9. fomicz odpowiedział(a) na molu temat w E39
    Nie zniknie. Jedyna zmiana jaka mozesz wykonac to wprogramowanie wyposazenia auta. Chyba, ze uda sie zmienic VIN w zegarach. Mi wpisali wszystko co dotyczy 'konfiguracji' auta, ale podobno w GT1 nie da sie tego zrobic. edynym wyjsciem jest rozebranie starych i nowych zegarow i przeprogramowanie epromow- operacja dlugotrwala ale wykonalna. Mial mi to jeden gosc zrobic, ale sie z nim poklucilem o auto stalo 1,5 dnia i nie zrobil nic :(
  10. Bardzo dobry wybor, chociaz ja zastanowilbym sie czy uzywki to dobry pomysl. Ja upilem Uniroyale z testu ponizej, z ktorego wynika, ze od Dunlopow roznia sie tylko odpornoscia na zuzycie i 'oszczednoscia' paliwa. Przez chwile przymierzalem sie do Dulopow, ale po dokladnym obejrzeniu wynikow testu, stwierdzilem, ze nie warto! Zobacz test ADAC: %5B640%3A480%5Dhttp%3A//kosmetyczki.net/tomek/zimowe.jpg
  11. fomicz odpowiedział(a) na fomicz temat w E39
    Zakupilem z Allegro. Po podlaczeniu wskazywal kilka stopni za duzo :( zareklamowalem go i odeslalem- jeszcze czekam. W miedzyczasie postanowilem 'zabawic' sie z termistorem. Na forum wyczytalem, ze powinien to byc teristor 6,1 KOhma +/- 2, ale dostalem tylko 6,8. wlutowalem go i... niestety teraz pokazuje za malo :( jest to o jakies 2-3 stopnie ale sie nie zgadza. Czy ktos wie jaka powinna byc dokladnie opornosc takiego termistora w okreslonej temperaturze?
  12. fomicz odpowiedział(a) na molu temat w E39
    Na razie ;) Ekonomizer i predkosciomierz nie dzialaja gdy jest wymontowany sterownik ABS, ale wtedy oczywiscie beda palilys ie kontrolki od ABSu. Ja rowniez zmienialem i nie dzialalo wyswietlanie od skrzyni biegow oraz swiatlo wstecznego. Pozostale rzeczy dzialaly. Po zaprogramowaniu wyposazenia wszystko dziala poza roznica w VIN a co za tym idzie niezgodnym przebiegiem z licznika i z LCM. Mysle, ze moze byc tak, ze Twoj licznik zostal niewlasciwie naprawiony! Bo to zapamietywane jest w licznikach podobnie jak stopnie (F/C) czy inspekcje.
  13. Dokladnie, wzrokowo do 1996-2001 to podobne auta a rozbieznosc cenowa <20 do >30 tys. Niedlugo wzrosnie zapewne kradziez tego modelu, gdyz grosikarze beda szukali wszelkich czesci uzywanych!!!
  14. Szkoda, ze nikt nie potrafi mi pomoc. Wczoraj (troche bylo zimno) zauwazylem, ze na 32 st. caly czas dmucha cieple ;), wiec radze sobie ustawiajac z prawej strony 32 st a z lewej 25 ;). Niestety nie jest to rozwiaznie. Czy moze byc to objaw uszkodzonego sterowania? Jak to zdiagnozowac na 100%, nie sztuka wymieniac wszystko po kolei!
  15. W DE podwazaja gdy masz opony w innym rozmiarze i indeksie niz w briefie. U nas nie slyszalem o czyms takim. Chyba jednak zdecyduje sie na 'T', roznica 40 na 1 oponie :( Chyba, ze w najblizszych dniach pojawi sie jakas promocja ;). Zdecydowalem sie na Uniroyal MS PLUS 66 205/65/R15 94 T no hyba, zektos i odradzi ;)
  16. Index predkosci to nie tylko predkosc ale i wytrzymalosc na przeciazenia przenoszone na opony. WIem, ze jezeli chodzi o predkosc to 'T' wystarczy (nawet latem ;)) ale czy BMW rzeczywiscie dopuszcza ten index?
  17. fomicz odpowiedział(a) na DRAY temat w E39
    Po naprawie na pewno nie trzeba programowac. Ten Twoj z Allegro ma troche malo opinii i zadna z nich nie dotyczy naprawy pompy :( Ta osoba rowniez miala aukcje naprawy za 500 PLN z 6cio miesieczna gwarancja. http://moto.allegro.pl/show_user.php?uid=324195
  18. BTW: a co myslicie o indeksie predkosci. Mimo, ze BMW dopuszcza indeksy Q/T/H myslalem nad indexem H ale moze w zupelnosci wystarczy T?
  19. Czy zawory odpowiadajace za ogrzewanie sa po prawej stronie, pod maska: http://kosmetyczki.net/tomek/zawory_e39a.jpg Zauwazylem jeszcze kolejny dziwny objaw. Ustawiam 24 st. leci cieple powietrze przez jakis czas, za chwile leci juz lekko zimne, zwiekszam do 28 st. podobnie, zwiekszam do 30 to samo, jakis czas podgrzewa a pozniej juz zine, dodam, ze przy 30 st. na klimatroniku w aucie po jakims czasie zaczyna byc chlodno ;(. Podczas gdy klima 'grzeje' lewy przewod ze zdjecia jest cieply, natomiast gdy przestaje grzac, ten przewod robi sie zimny. %5B640%3A480%5Dhttp%3A//kosmetyczki.net/tomek/zawory_e39.jpg
  20. fomicz odpowiedział(a) na DRAY temat w E39
    A wszyscy twierdza, ze gdy jest w Carsofcie blad 'czujnika ABS lewego, przedniego kola'. Ja taki blad mialem i po wymianie czujnika nic sie nie zmienilo. Przez jakis czas po nocy kontrolki nie palily sie, zapalaly sie po chwili, aktualnie kontrolki swieca sie caly czas. Ponizej jeszcze fotka pompy ABS: %5B640%3A480%5Dhttp%3A//kosmetyczki.net/tomek/abs_e39b.jpg
  21. Ja mam Caroline zamontowana na stale. Na moje potrzeby wystarcza: %5B640%3A480%5Dhttp%3A//kosmetyczki.net/tomek/carolina.jpg
  22. fomicz odpowiedział(a) na DRAY temat w E39
    Odkrecilem moj sterownik i okazalo sie, ze to jest 0 265 900 001: %5B640%3A480%5Dhttp%3A//kosmetyczki.net/tomek/abs_e39a.jpg Koszt takiego jest tez chyba cos kolo 2000 zl. W jaki sposob na 100% otwierdzic awarie tego ukladu?
  23. Test jest na 16ki, ale ja akurat szukam 205/65/R15H.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.