Treść opublikowana przez Mauro
-
Mycie auta zimą
Jak ktos ma zaplecze (ogrzewana wiata, myjka, itp) to wart bo sol drogowa nie najlepiej wplywa na karoserie. Od czasu do czasu warto splukac auto z tego calego syfu. Najlepiej na jakas myjnie gdzie dokladnie ci umyja od spodu przede wszystkim, wytra auto do sucha i mozna jechac. Najwazniejsze by nie jechac mokrym autem na mroz bo moga poprzymzac uszczelni i porwac sie przy otwieraniu drzwi.
-
320d. Wypalila kurtyna i poducha.
Heh, az trudno to sobie wyobrazic... :duh:
-
czujnik termometru
U mnie ma dlugi czas reakcji, po wjechaniu z podworka gdzie jest mroz do garazu zalapuje dodatnia temperature dopiero po kilku minutach. Mam wymieniony na nowy z ASO (ok 120 PLN)
-
Navi professional a Bussines DVD róznice pomocy
Mapa polski jest dostepna do wersji pro.
-
Jak uwidocznić speedcamery?
Wchodzisz w Informacje > Informacje o lokalizacji > Fotoradary (lub jak tam masz wgrane) i wyszukiwanie. Pokaze ci POI najblizej od ciebie, wychodzisz z tego menu do glownego, przechodzisz na mape i masz ikonki.
-
nie może się za chiny dogrzać nawet w trasie
Mike68, ja po zakupie u siebie mialem problem z przykrym zapachem z klimy. Nie bawilem sie w zadne psikanie odgrzybiaczem. Zrobilem ozonowanie. Moj brat sie tym zajmuje akurat. Wsadzil mi 2 koncowki weglowe do auta, 2 czerpiace świeżego pow. na zew. odpalilem auto z klima na sredni wiatrak i autko pochodzilo tak ok 20-30 min. Po zabiegu w aucie przyjemny zapach, uczucie czystosci i swiezosci. Zrobilem to 2 razy i do dzis mam spokoj z klima i wentylacja.
-
nie może się za chiny dogrzać nawet w trasie
Wyglada jak by mial normalnie wyjsc. Poz 4. Moze jest jakas dodatkowa blokada, zabezpieczenie, pierscien? http://www.realoem.com/bmw/diagrams/u/y/261.png
-
najczęstsze awarie 330D
Turbina, wtryski, pompa paliwa, elementy ukladu zasilania, czesci elektryczne, czujniki, przeplywka itp, przetwornice do xenona jak jest. Ja bym zostawil skrzynie i silnik, ale nie ma gdzie trzymac tego zlomu. Mysle ze mozna tez rozsprzedac na czesci. PS. Masz moze w niej czujnik sprzegla, ten przy pedalach? :)
-
TUDM: long story - DYNAVIN - sierpien
Ja filtr wymieniam przy przegladzie i ewentualnie w miare potrzeb (sprawdzam sporadycznie). Lepiej zainwestowac te pare PLN i wymienic niz potem zbierac kase na turbine, przeplywke itp. Jak pociagnie jakis syf na silnik to moze biedy narobic.
-
dymi na bialo
dolewam ten produkt: http://www.allegro.pl/item501035025_depresator_diesla_dodatek_do_paliwa_on_500_ml.html 0 problemow z dymieniem, odpalaniem, itp.
-
Audi A4 Avant czy BMW E46 Touring - artykuł na Interia.pl
Pol roku szukalem audi A4, i trafila sie fajna 320d :) Kupilem BMW i bym nie zamienil. Radosc z jazdy w pelnym tego slowa znaczeniu.
-
dymi na bialo
Moze byc tak ze przy dzisiejszych mrozach wytracaja sie krysztalki parafiny w paliwie, badz przy obecnosci wody w ON, lekko przymarza zbiornik. Mialem podobny objaw grdy w zbiorniku bylo mnij niz 15l paliwa. Gdy auto popracuje ok 10 min, paliwo juz ogrzane wraca przelewem i problem znika. Dolej takiego dodatku do kazdego tankowania do diesli, aby nie wytracala sie parafina. Dostaniesz to w Tesco lub na Orlenie i innych stacjach za ok 20 PLN za 0,5l. Starczy na 10 tankowan. U mnie pomoglo.
-
e--46 termostat
Oryginal w ASO Breczko Bialystok za 135 PLN - mowa o duzym do 320d 150 KM. Ma fakture.
-
nie może się za chiny dogrzać nawet w trasie
Mike, ty masz pewnie wiskoze, bo masz automat. Manual: http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AP71&mospid=47665&btnr=17_0142&hg=17&fg=05&hl=12 Automat: http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AP71&mospid=47665&btnr=11_2329&hg=11&fg=35
-
jak dostać sie do"dmuchawy ogrzewania"?????
U mnie swierszcze same przeszly :)
-
nie może się za chiny dogrzać nawet w trasie
Moze ktos opisac, pokazac na fotce jak zaluzja jest podlaczona do instalacji podcisnienia? Wiem ze musi tam byc jakis przekaznik, sygnal do sterowania i wezyki podcisnienia. Wydaje mi sie ze u mnie jest cos nie tak popodlaczane. Bede wdzieczny za pomoc.
-
nie może się za chiny dogrzać nawet w trasie
gorsza od zimnej e46 moze byc tylko zimna dziewczyna :)
-
e--46 termostat
Taka wskazowka. Przy wymienie termostatu sprawdzcie sobie na ile trzyma wasz plyn. U mnie na szczescie w pore sprawdzilem ze plyn byl na -5C !!! Poprzedni wlasciciel chyba jezdzil traktorem i zamiast plynu zalal wody. Az strach myslec co by to bylo jak przy mrozie na -10 -15 zamarznie silnik i strzeli blok. Teraz mam zalany koncentrat na -37 i uzupelnione delikatnie woda.
-
nie może się za chiny dogrzać nawet w trasie
Mike68, ja mam ten sam problem. Jak temp. zejdzie ponizej -5 to na trasie auto mam niedogrzane, wskasnik na ok 3/4 do pionu. Dopiero gdy dam mu ostro po garach to zalapie temperature. Wymienilem termostat glowny i troche pomoglo, bo wczesniej wogole sie nie nagrzewal. Zaluzje mam zamknieta. Ty w automacie pewnie bedziesz mial wiskoze. Jedynie co mi zostalo to wymiana termostatu EGR i sprawdzenie czujnika temperatury. Jak to nie pomoze to chyba owine silnik kozuchem :)
-
srebrne ramki do okoła liczników
Ja kupilem w tym sklepie w Lodzi: http://www.allegro.pl/item514854280_bmw_obwodki_ramki_alu_na_zegary_sklep.html Zamontowanie trwalo ok 15 min, nie ma w tym nic trudnego. Efekt rewelacja :)
-
[E46] Montaż relingów dachowych
Realoem mowi ze przy zakupie powinienes dostac w ASO instrukcje montazu :) http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AP71&mospid=47665&btnr=51_3964&hg=51&fg=95&hl=1
-
problem z xenonem
Sam niedawno wymienilem 2x zarnik i jedna przetwornice. Moge podac namiary na goscia w Wawie, ceny ma super (ok 140zl za zarowke, 300 za przetwornice nowke oryginal).
-
ISO: soft PL- lektor+napisy MK3 + MK4
poszedl update na wersje V31. Puki co menu po polsku, natomiast czy pani zacznie mowic po naszemu zobacze jutro w trasie :) Dzis juz nie mialem jak, bo bylem po rozmowie z 2 zubrami :) http://piweczko.org/files/img/beer/1232_mini.jpg Pierwsza proba nagrana na verbatimie skonczyla sie niepowodzniem. Drugi raz nagralem na esperanzie i smiga jak zloto, bez downgrade'u :) Wielkie dzieki OSD
-
e--46 termostat
ponowie pytanie: Niech ktos wrzuci opis jak odpalic wskazania temperatury na OBC w e46 :) Wielkie dzieki
-
e--46 termostat
Ja wymienialem w B-stoku, zakup w ASO Breczko