Treść opublikowana przez Centrino
-
Olej w skrzyni automatycznej.
Nie wiem jak jest w twoim modelu ale bagnet od skrzyni znajduje sie pod maska. Jednak z tego co wiem nie wszystkie skrzynie taki bagnet maja. Jezeli masz bagnet to pamietaj ze olej sprawdza sie na cieplej skrzyni przy odpalonym silniku
-
Dziwny czujnik w kształcie glosnika wisi kolo silnika co to?
Najfajniej byloby wstawic zdjecie jakies. PS Nie jest to czasem syrenka od jakiegos alarmu??
-
silniki m-42 w e36 psuje sie cos
Najprostszy sposos bo wlanie do jakiegos spryskiwacza (np po plynie do mycia okien) troszke benzyny i pryskanie po odpalonym silniku (uszczelki). W momencie jak autko delikatnie podniesie obroty to w tym miejscu nalezy szukac nieszczelnosci. I nie bojcie sie nic sie nie zapali ani nie wybuchnie
-
Ciśnienie sprężania w TDS
To zle zrozumialem, bo myslalem ze na pierwszym masz 16 a na drugim 20. To uszczelka raczej odpada
-
VISCO 100 raz
Skoro temperatura stoi w pionie to po co szukac problemu?? Poza tym moze byc np za zimno aby sie visco w ogole wlaczylo
-
325i | Nie miała baba kłopotu.... - dławi się...
Aaaaaaaaa faktycznie przeoczylem szczegol wystepowania gazu :duh:
-
325i | Nie miała baba kłopotu.... - dławi się...
Nie wiem dlaczego ale w takich sytuacjach stawiam na filtr paliwa.
-
Polerowanie kanałów kolektora ssącego w 2.0/2.5 12V E30/E43
Nie da to zbyt wielkiego efektu, nie wiem czy w ogole odczuwalny bedzie. A spotkalem sie rowniez z opinia ze kolektora nie nalezy polerowac tylko wrecz odwrotnie zrobic tak aby byl chropowaty. Wytlumaczenie tego ma byc takie, ze powietrze przechodzac przez kolektor jest wowczas bardziej schladzane. Ale ja sie nie znam
-
Problem z układem chłodzenia...
Maz w ukladzie chlodzenia jak i w oleju to niestety uszkodzona uszczelka albo glowica. Mozesz odpowietrzac uklad miliony razy a i tak bedzie sie dzialo ciagle to samo. Uwazaj bo do oleju dostaje sie woda i mozesz zatrzec silnik.
-
Ciśnienie sprężania w TDS
Spadek kompresji na dwoch sasiednich cylindrach wskazuje na uszkodzenie uszczelki pod glowica (pomiedzy cylindrami). Sprawdz moze to jest tylko blad w pomiarze.
-
Pecherzyki powietrza w przewodzie paliwowym
Pecherzyki powietrza to nie jest ani wina pompy ani zaworek tego nie zalatwi jest to nieszczelnosc ukladu. Najpierw pozbadz sie powietrza a pozniej bierz sie za reszte. Autko nie bedzie ani dobrze palic ani dobrze jechac jak bedzie mialo powietrze.
-
odpala jak stary ursus z demobilu :)
Sorki Sarna1 ma racje. Nie wiem czemu ale myslalem ze chodzi o M40
-
przebieg 200000 ..ile kosztuje zrobienie rozrzadu..
To jak ci rozrzad stuka to sie nie zastanawiaj tylko rob. W M40 najbezpieczniej jest go wymienic co 50 - 60tys
-
przebieg 200000 ..ile kosztuje zrobienie rozrzadu..
Wydaje mi sie ze lancuch sie urwal w nastepstwie pekniecia walka a nie odwrotnie. Jak sam bedziesz robil to sie zmiescisz. Pasek, napinacz i o ile pamietam rolka to koszt kolo 200zl + robocizna.
-
Diagnostyka BMW
O ile wiem do carsoftu potrzebny jest komputer z 2 portami COM. Czy spelniles to wymaganie??
-
wymiana silnika z 12v na 24v
Gaz bedzie chodzil oczywiscie... ...do pierwszego strzalu - a pozniej kolektor do wymiany.
-
Felgi po spotkaniu z dziurą w drodze
Otoz to. Najlepiej postawic znak i sie nie przejmowac.
-
pekla glowica w tds pomocy.
No niestety tak bywa. Dlatego jak kupujesz glowice to z gwarancja na rozruch. Mozesz ja wtedy zawiezc na szczelnosc i planowanie. Jak jest uczciwy sprzedajacy to zgodzi sie bez problemu.
-
wymiana silnika z 12v na 24v
Za duzo roboty. Wymiana silnika, kabli, komputera, tam jest plastikowy kolektor wiec z gazem tez ostroznie. Nie wiem jak skrzynia i most. Moim zdaniem robota bez sensu.
-
pilot do zamka centralnego
wystarczy centralka do centralnego zamka z pilotem. Koszt okolo 60zl + chwilka roboty
-
nie do końca powraca do jazdy na wprost
Jak kiedys byl likwidowany luz na przekladni i zostalo za mocno skrecone to tez taki efekt wywola
-
Pecherzyki powietrza w przewodzie paliwowym
Pompa moze tez ma jakis wplyw ale na 90% masz nieszczelnosc w ukladzie paliwowym. Nie napisales czy pecherzyki leca ci caly czas czy tylko jak poziom paliwa zejdzie do okreslonej ilosci (okolice 20litrow) Jezeli caly czas to musisz szukac od zbiornika do silnika natomiast w drugim przypadku w zbiorniku.
- Czy to silniczek krokowy
-
Felgi po spotkaniu z dziurą w drodze
Nie ma zadnego problemu z odszkodowaniem (zwlaszcza teraz w zimie bo wiadomo jak drogi wygladaja), jednak procedura jest dosc dluga. Ja jak uszkodzilem felge i opone to wziolem pieniazki z AC i ubezpieczyciel sobie sciagal od drogowcow. Po trzech miesiacach przyszlo ze odzyskali pieniazki. Takze jest to do zalatwienia
-
pekla glowica w tds pomocy.
Przykra sprawa (pewne ze pekla??) Jezeli chodzi o odpowietrzanie to rozumiem ze chodzi o uklad chlodzenia??