Treść opublikowana przez tomaszf
-
Stukanie w silniku na jałowym.
Poszukaj jak pisze Hunter tematow o kole pasowym ... gdzies byl nawet link do filmiku z youtuba :)
-
Nietypowy problem z zapaleniem 320d 150KM
no to kup strzykawki i jak nie bedzie palil sciagaj powroty i sprawdzisz jakie sa przelewy ... cos nie cos o wtryskach sie dowiesz wtedy :) PS. Moj kumpel jezdzil na M47N z 3 spalonymi swiecami i w zimie bez problemu zapalal tylko na zimnym silnik czasem nie rowno pracowal.
-
INPA
no dobra teraz ja mam pytanie :) ... DDE5.0 - jak ja mam odczytac dane typu godziny pracy itepe pod inpa jak u mnie widnieje tylko jedno okno analog 1 a danych w nim tyle co kot naplakal ?
-
[320d] Drgania silnika i tumika, źle wchodzą biegi
wymien pozostale poduszki choc ja bym sugerowal najpierw zaczac od drugiej silnika (najlepiej je wymieniac parami) pozniej skrzynie gdzie jest latwiejszy dostep.
-
Zasięg pilota w bmw to jest porażka... Jak jest u Was?
U mnie raz dziala z 3m raz z 20 i zauwazylem ze zalezy to od miejsca ... jak jestem w terenie nie ma zadnych problemow z centralem, w miescie dzieja sie cuda - czasem trzeba podejsc pod sam samochod.
-
Przegląd w zasadzie 1 po zakupie , co sprawdzić co wymienić
pomierz tarcze np. mikrometrem i bedziesz wiedzial czy robic hamulce czy nie
-
320D M47N ... pekniety wydech
tyle ze ja mam orginalny lacznik ... zastanawiam sie czy przypadkiem problem nie lezy po stronie poduszek silnika ... jesli sa padniete silnik bedzie mial wiecej ruchu i inne momenty beda sie przenosic na wydech.
-
320D M47N ... pekniety wydech
ok ... rozumiem ale myslalem z lacznik elastyczny troche zmniejsza moment skrecajacy ... jak temu zaradzic w takim razie ?
-
INPA
Moje zdanie jest takie ... przestancie sie sugerowac tymi zakresami maksymalnymi ktora sa w inpie ... niektore z nich jak np. te godziny maja sie ni pi.... ni w oko do realnych wartosci jakie mozna uzyskac ... np. jechalem autem po autobahnie z kompem na kolanach ... chcialem zobaczyc jakie sa wartosci doladowania, przeplyw itepe ... przeplywomierz wartosc realna caly czas oscylowala w okolicach wartosci oczekiwanej - poza skala (!) ... jazda 130 kmh.
-
320D M47N ... pekniety wydech
Witam ... moze ktos ma jakies doswiadczenie w tym temacie i cos mi podpowie. Wczoraj znowu zaczal mi dzwonic wydech - brzeczy na niskich obrotach. Wlazlem pod auto i zaczalem szukac co tak dzwoni i ... po raz kolejny peka mi wydech, nie jest to korozja tylko pekniecie. Niecaly rok temu mialem podobna sytuacje pekl spiralnie odcinek za katalizatorem na tej splaszczonej czesci. Teraz peka rowniez na splaszczonej ale bardziej w strone tlumika koncowego. Z 3 tyg. temu wymienialem tuleje wachaczy i ogladalem lacznik elastyczny ... nie dmuchal nie ma okopcen wiec skad tak mocne drgania ze peka gowno ?
-
Problem z osłona silnika e46 320d
ja mam rocznik 2003 ale u mnie jest wlasnie cos podobnego tyle ze orginal ... od zderzaka plastikowa z otworem, pozniej aluminiowa i dalej kolejna plastikowa pod skrzynia.
-
Szukam kogoś z interfejsem - Police, Szczecin
2000 masz tam obd czy zlacze pod maska bo mam taka dzume ze nie kojarze ... ja bede odwozil syna w poniedzialek do szczecina tyle ze mam na razie tylko wtyk obd ... w szczecinie bywam co kilka tygodni (2-3) wiec jak ktos ma potrzebe moge pomoc
- 320D 2004r Wskazania komputera
-
Wymieniać olej po 6000 km?
CR to nie komora wirowa ale tak tylko jako ciekawostke mam znajomego z mercedesem co od ponad 300 tys nie zmienial oleju .. auto pali od pierwszego i jezdzi jak za dawnych lat.
-
POMOCY!!!! złamana swieca
nazywa sie to wykretak ... czasem sie uda czasem mozna i wykretak urwac
-
turbo z e90 do e46 320d
starsze 150k maja trubawke sterowana podcisnieniem od bodajze 2004 jest jesli sie nie myle steper to podstawowa roznica ... zapewne wydatki tez sa inne
-
lampka ładowania pali cały czas, gaśnie podczas przyspiesz..
uwalony alternator dokladnie regulator napiecia ... tak sie mi rzeklo ... sprawdz na poczatek klemy.
-
Szczotki czy regulator
masz miernik ? podlacz pod aku powinno byc ok. 12V, odpal silnik ok. 14V bez wiekszych zmian przy dodaniu gazu ... jesli nie trzyma napiecia sprawdz alternator zaczynajac od szczotek.
-
320d głośnna praca turbosprężarki
Sorry ale jak wyje Ci tak jak na filmie to chyba zbyt dobrze nie jest ... mi zjada 1-ltr na 10 tys mniej wiecej ale jazda juz nie taka jak kiedys ... w tym miesiacu sciagam i wyslam do sprawdzenia.
-
Poduszka silnika 320d.
Jak masz pieniadze wymien wszystko i bedzie spokoj ... zwlaszcza ze i tak trzeba posciagac oslony z dolu ... nie wiem czy orginalnie jest febi ale ich cena nie jest jakos znaczaco nizsza od tego co jest w ASO.
-
Poduszka silnika 320d.
Dwie pod silnik, dwie pod skrzynie ... cena pod silnik to ok. 150/szt. skrzynia bodajze ok.50/szt. ... wymien obie od razu
-
czujnik termometru
ma choc nie wiem czy kompletny brak czujnika bedzie tak samo interpretowany jak niska temp. powietrza na zewnatrz.
-
BMW INTERFEJS SOFT - CKM-EDIABAS-GT1-DIS-SSS i INNE
teraz juz wiesz Nerwus czemu zdarza sie ze wymieniaja Ci pol auta i problem jest jak byl ... komputer zamiast edukacji a jak nic nie pokaze to znaczy ze nie ma problemu ... z tymi okularami to juz mozna w ogole czlowieka z ulicy wziasc byle tylko narzedzia umial trzymac
-
BMW INTERFEJS SOFT - CKM-EDIABAS-GT1-DIS-SSS i INNE
ale widocznie nowszy SSS wie ze to tego furexa OPS jest najlepszy :)
-
Separator oleju M47n
Filtr zostal zastapiony plastikowym separatorem. Co 50 tys trzeba to wyczyscic co 100 wymienic.