Skocz do zawartości

tomaszf

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez tomaszf

  1. tomaszf odpowiedział(a) na 3wmb temat w E46
    Poszukaj jak pisze Hunter tematow o kole pasowym ... gdzies byl nawet link do filmiku z youtuba :)
  2. no to kup strzykawki i jak nie bedzie palil sciagaj powroty i sprawdzisz jakie sa przelewy ... cos nie cos o wtryskach sie dowiesz wtedy :) PS. Moj kumpel jezdzil na M47N z 3 spalonymi swiecami i w zimie bez problemu zapalal tylko na zimnym silnik czasem nie rowno pracowal.
  3. no dobra teraz ja mam pytanie :) ... DDE5.0 - jak ja mam odczytac dane typu godziny pracy itepe pod inpa jak u mnie widnieje tylko jedno okno analog 1 a danych w nim tyle co kot naplakal ?
  4. tomaszf odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w E46
    wymien pozostale poduszki choc ja bym sugerowal najpierw zaczac od drugiej silnika (najlepiej je wymieniac parami) pozniej skrzynie gdzie jest latwiejszy dostep.
  5. U mnie raz dziala z 3m raz z 20 i zauwazylem ze zalezy to od miejsca ... jak jestem w terenie nie ma zadnych problemow z centralem, w miescie dzieja sie cuda - czasem trzeba podejsc pod sam samochod.
  6. pomierz tarcze np. mikrometrem i bedziesz wiedzial czy robic hamulce czy nie
  7. tomaszf odpowiedział(a) na tomaszf temat w E46
    tyle ze ja mam orginalny lacznik ... zastanawiam sie czy przypadkiem problem nie lezy po stronie poduszek silnika ... jesli sa padniete silnik bedzie mial wiecej ruchu i inne momenty beda sie przenosic na wydech.
  8. tomaszf odpowiedział(a) na tomaszf temat w E46
    ok ... rozumiem ale myslalem z lacznik elastyczny troche zmniejsza moment skrecajacy ... jak temu zaradzic w takim razie ?
  9. Moje zdanie jest takie ... przestancie sie sugerowac tymi zakresami maksymalnymi ktora sa w inpie ... niektore z nich jak np. te godziny maja sie ni pi.... ni w oko do realnych wartosci jakie mozna uzyskac ... np. jechalem autem po autobahnie z kompem na kolanach ... chcialem zobaczyc jakie sa wartosci doladowania, przeplyw itepe ... przeplywomierz wartosc realna caly czas oscylowala w okolicach wartosci oczekiwanej - poza skala (!) ... jazda 130 kmh.
  10. tomaszf opublikował(a) temat w E46
    Witam ... moze ktos ma jakies doswiadczenie w tym temacie i cos mi podpowie. Wczoraj znowu zaczal mi dzwonic wydech - brzeczy na niskich obrotach. Wlazlem pod auto i zaczalem szukac co tak dzwoni i ... po raz kolejny peka mi wydech, nie jest to korozja tylko pekniecie. Niecaly rok temu mialem podobna sytuacje pekl spiralnie odcinek za katalizatorem na tej splaszczonej czesci. Teraz peka rowniez na splaszczonej ale bardziej w strone tlumika koncowego. Z 3 tyg. temu wymienialem tuleje wachaczy i ogladalem lacznik elastyczny ... nie dmuchal nie ma okopcen wiec skad tak mocne drgania ze peka gowno ?
  11. tomaszf odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w E46
    ja mam rocznik 2003 ale u mnie jest wlasnie cos podobnego tyle ze orginal ... od zderzaka plastikowa z otworem, pozniej aluminiowa i dalej kolejna plastikowa pod skrzynia.
  12. 2000 masz tam obd czy zlacze pod maska bo mam taka dzume ze nie kojarze ... ja bede odwozil syna w poniedzialek do szczecina tyle ze mam na razie tylko wtyk obd ... w szczecinie bywam co kilka tygodni (2-3) wiec jak ktos ma potrzebe moge pomoc
  13. tomaszf odpowiedział(a) na SergeXXX temat w E46
    DIS
  14. tomaszf odpowiedział(a) na sojer temat w Oleje
    CR to nie komora wirowa ale tak tylko jako ciekawostke mam znajomego z mercedesem co od ponad 300 tys nie zmienial oleju .. auto pali od pierwszego i jezdzi jak za dawnych lat.
  15. tomaszf odpowiedział(a) na krism84 temat w E46
    nazywa sie to wykretak ... czasem sie uda czasem mozna i wykretak urwac
  16. tomaszf odpowiedział(a) na oli222 temat w E46
    starsze 150k maja trubawke sterowana podcisnieniem od bodajze 2004 jest jesli sie nie myle steper to podstawowa roznica ... zapewne wydatki tez sa inne
  17. uwalony alternator dokladnie regulator napiecia ... tak sie mi rzeklo ... sprawdz na poczatek klemy.
  18. tomaszf odpowiedział(a) na qrak1 temat w E39
    masz miernik ? podlacz pod aku powinno byc ok. 12V, odpal silnik ok. 14V bez wiekszych zmian przy dodaniu gazu ... jesli nie trzyma napiecia sprawdz alternator zaczynajac od szczotek.
  19. Sorry ale jak wyje Ci tak jak na filmie to chyba zbyt dobrze nie jest ... mi zjada 1-ltr na 10 tys mniej wiecej ale jazda juz nie taka jak kiedys ... w tym miesiacu sciagam i wyslam do sprawdzenia.
  20. tomaszf odpowiedział(a) na Majes86 temat w E46
    Jak masz pieniadze wymien wszystko i bedzie spokoj ... zwlaszcza ze i tak trzeba posciagac oslony z dolu ... nie wiem czy orginalnie jest febi ale ich cena nie jest jakos znaczaco nizsza od tego co jest w ASO.
  21. tomaszf odpowiedział(a) na Majes86 temat w E46
    Dwie pod silnik, dwie pod skrzynie ... cena pod silnik to ok. 150/szt. skrzynia bodajze ok.50/szt. ... wymien obie od razu
  22. tomaszf odpowiedział(a) na olo320i temat w E46
    ma choc nie wiem czy kompletny brak czujnika bedzie tak samo interpretowany jak niska temp. powietrza na zewnatrz.
  23. teraz juz wiesz Nerwus czemu zdarza sie ze wymieniaja Ci pol auta i problem jest jak byl ... komputer zamiast edukacji a jak nic nie pokaze to znaczy ze nie ma problemu ... z tymi okularami to juz mozna w ogole czlowieka z ulicy wziasc byle tylko narzedzia umial trzymac
  24. ale widocznie nowszy SSS wie ze to tego furexa OPS jest najlepszy :)
  25. tomaszf odpowiedział(a) na syjam23 temat w E46
    Filtr zostal zastapiony plastikowym separatorem. Co 50 tys trzeba to wyczyscic co 100 wymienic.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.