Treść opublikowana przez andrzej29
-
BMW E39 elektryczne szyby tył
Czujniki masz w przednich drzwiach nad lusterkiem, w tylnych drzwiach na podobnej wysokości w przedniej części uszczelki drzwi.
-
Układ chłodzenia bmw e39 523i
Przecież pompa wody to śmieszny wydatek, wiec po co drutować ( spawać i zastanawiać się kiedy spawy puszczą ) jak można kupić nową dobrą pompe wody za śmieszne pieniądze. http://www.czescidobmw.pl/kategorie/do-08-1998r.,9537.html
-
e39 520i Wymiana Chłodnicy, demontaż visko,osłony chłodnicy
Możesz mieć z tym problem. Dawniej próbowałem robić podobnie i pourywałem śruby od koła pasowego a visca nie odkręciłem. Wyciągasz 2 spinki zabezpieczające osłonę z prawej i lewej strony, następnie osłonę podnosisz do góry żeby wyszła z zaczepów. Tak, chłodnica trzyma się od góry na dwóch srubkach ale na dole również trzyma się na dwóch ślizgach. Po prostu po odkręceniu trzeba ją lekko szarpnąć ku górze żeby wyszła z gum mocujących lub wraz z gumami ze ślizgów . Temat przerabiałem nie dawno więc jakby co to służę pomocą.
-
BMW E39 WBADT61060CJ50331
andrzej29 odpowiedział(a) na marekkacper E46 330xi temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażCo do listew to prawda że zostały zmienione. :nienie: Tu się mylisz S481A SPORTSITZE FUER FAHRER/BEIFAHRER Fotel sportowy I takie też są w aucie.
-
520d nadkole przedlift a polift
Różnią się rozstawem otworów na wkręty. Szczerze nie polecam mieszania. Jeśli masz przedlift to zamów przedlift, jeśli polift to polift.
-
Stuki w zawieszeniu przednim e39 sedan
Jeśli nie mają luzu to nie łączniki. Bardziej skoncentruj się nad tym lewym wahaczem na którym masz luz. Stuki lubią się przenosić, w moim przypadku było tak że podczas jazdy słyszałem pukanie tylko z lewej strony, natomiast gdy siedziałem jako pasazer stuki słyszałem tylko z prawej strony. A winowajcą okazał się dolny wahacz z lewej strony. Dodam że słyszałem to tylko ja a reszta ,,głuchych'' nie. Niektórzy nawet twierdzili że jestem przewrażliwiony i na siłę próbuję znależć coś do wymiany lub że szukam dziury w całym. Trafna diagnostyka wyeliminowała problem.
-
E39 528
andrzej29 odpowiedział(a) na 123kazik temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażNiby na podstawie czego mamy udzielić Ci takich informacji ? na podstawie opisu ogłoszenia ,,STAN BARDZO DOBRY.DOKUMENTACJA SERWISOWA.'' Po fotkach stan oceniam na 2+ , przednie lampy i felgi to kaszana. Dokumentacji serwisowej nie widzę. Znając zycie to nawet zapewne nie chciało ci się zadzwonić do sprzedającego z prośbą o podanie VIN . Niestety w mojej kryształowej kuli spaliła się świeca żarowa więc bez VIN nie pomogę.
-
Stuki w zawieszeniu przednim e39 sedan
Jak ten twój znajomy sprawdza ci zawieszenie ? Tylko pod obciążeniem na szarpakach czy również bez obciążenia z kołami w górze za pomocą tzw. brechy ? Pytam ponieważ druga, bardziej prymitywna w dzisiejszych czasach metoda jest bardziej skuteczna, szczególnie na zawieszenie wielowahaczowe .
-
Stuki w zawieszeniu przednim e39 sedan
Znajdż rozgarniętego diagnostę lub mechanika to na pewno znajdzie luz w zawieszeniu. Małego luzu nie sprawdzi się na szarpakach ( chyba że jest już tak duży że strach jest jechać tym autem do warsztatu ). Jeśli wykazują ślady zużycia.
-
e39 520i uszkodzona podstawa filtra oleju?
Może ten temat ci pomoże http://www.bimmerfest.com/forums/showthread.php?p=4666285
- 528 ciezko stawic bokiem
-
528 ciezko stawic bokiem
Zdemontuj sobie zawór CDV . Na pewno poczujesz różnicę .
-
bmw e60 2.2 170km WBANA31070B026244
andrzej29 odpowiedział(a) na filip22 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażSilnik M54 6-cylindrowy.
-
BMW E61 3.0d LUBIN WBANS71060CP21619
andrzej29 odpowiedział(a) na KaceR temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażTapicerkę ma zmienioną.
-
Podłączenie e39 do laptopa przez usb !!
Ja mam zainstalowaną na 7-ce w trybie zgodności z XP. W menadżerze ustawiony port com 1
-
Zmiana softu
masz tu jeszcze to http://bmw5er.pl/viewtopic.php?t=9266&postdays=0&postorder=asc&start=0 Musisz się zalogować.
-
E60 520D 2007r. Tarnobrzeg WBANX31050CW72889
andrzej29 odpowiedział(a) na Maxell temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażKoledze raczej chodziło o pdc tak myślę.
-
BMW 750i e38 WBAGG21070DG23340
andrzej29 odpowiedział(a) na kubbos temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażMoja kula mówi że jest zajefajny :mad2:
-
E39 530i Touring GV42179 Szydłowiec
andrzej29 odpowiedział(a) na brz123 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażTo czarne to jest nakładka przykręcona na 3 wkręty i kosztuje na allegro max. 50 zł szt.
-
e39 wyciek oleju z obudowy filtra oleju
To ładnie chcą cię skasować za wymianę uszczelki podstawy filtra oleju. Ja ci ją wymienię za symboliczną 100 :norty: A ile twój mechanik kasuje w takim razie za wymianę sprzęgła ?
-
teflonowe wycieraczki
Ja mam od tego gościa http://allegro.pl/wycieraczki-plaskie-aero-flat-bmw-e39-serie-5-i2965719427.html i są :cool2:
-
przednie wycieraczki - sprężyny, docisk
Z tego co widzę w tym temacie zostaliśmy tylko my dwaj. Założyciel założył temat i tyle go widzieli, do następnego razu. :D
-
przednie wycieraczki - sprężyny, docisk
Nikt tu nie robi żadnej tajemnicy, po prostu temat jest ogólnie znany i poruszany więc wystarczy odnależć stary i podkleić się a nie zakładać nowe tematy i drążyć w nich ciągle to samo. http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=DD11&mospid=47537&btnr=61_0944&hg=61&fg=45 nr.10 na rysunku Jaka by nie była, to zawsze jest. Na pewno po regulacji wycieraczki będą zbierały o wiele lepiej niż przed.
-
przednie wycieraczki - sprężyny, docisk
Regulujesz podkładką pod ramieniem wycieraczki. Jak znajdę w OEM to wkleję.
-
przednie wycieraczki - sprężyny, docisk
Oczywiście że jest. Sam swoje regulowałem po wymianie tradycyjnych wycieraczek na good rain aero.