Treść opublikowana przez tom3k90
-
bmw e60 525d ciężko pali w mrozy...
Aha bo ja sie martwiłem tym ze u mnie przy temp ok -10", -15" silnik pali praktycznie od kopa ale przez ok 5s falują troszkę obroty jest to moj 1 diesel tak wiec nie wiem czy tak powinno byc ale z tego co znalazłem na YT: https://www.youtube.com/watch?v=wusaWA2xyYs to dokładnie tak samo wygląda to u mnie takie zachowanie jak na filmiku jest normalne? i nie ma powodów do zmartwien?
-
bmw e60 525d ciężko pali w mrozy...
A miałeś kolego tak ze silnik po starcie nierówno pracował przez ok 5s?
-
[E60/E61 3.0d] Wymiana modułu świec żarowych
Moim zdaniem warto zadzwonić i zapytać takie pierdoły nie sa zazwyczaj zbyt drogie ;) ja za kostkę tylnych świateł do e46 dałem chyba z 20zl :)
-
[E60/E61 3.0d] Wymiana modułu świec żarowych
To może zadzwoń do ASO i zapytaj ;)
-
[E60/E61 3.0d] Wymiana modułu świec żarowych
moze tak: http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=NC91&mospid=47755&btnr=12_1197&hg=12&fg=15
-
bmw e60 525d ciężko pali w mrozy...
A moze pompa paliwa daje za male ciśnienie?
-
520d Odpalanie przyciskiem w mrozy.
Ok bede sobie jakos juz radzil :) interesowalo mnie jedynie to odpalanie i to jak te swiece sie zachowuja :)
-
520d Odpalanie przyciskiem w mrozy.
Ok dzieki odpalac odpala tylko wlasnie przy wiekszych mrozach pracuje nierowno przez jakies 15-20s co mi sie zabardzo nie podoba...
-
520d Odpalanie przyciskiem w mrozy.
No -20 raczej tak ale zawsze dobrze wiedziec jak to dziala bo gdzies wyczytalem ze generalnie nie ma sie co przejmowac i ze mozna odrazu odpalac bo komputer i tak pozwoli na zaplon dopiero kiedy swiece sie nagrzeja odpowiednio ale jednak widze ze to bzdura ;) i tak jak napisalem dzisiaj zrobilem eksperyment Dlatego chcialem sie dowiedziec jak to powinno prawidlowo dzialac :)
-
520d Odpalanie przyciskiem w mrozy.
Hm no dobrze wiedziec ;) Tylko szkoda ze nigdzie nie moge sie doszukac odpowiedzi na pytanie czy jak jest np -20* to moge sobie dac noge na hamulec i wcisnac start a komputer sam sie wszystkim zjamie czy moze mam wlaczyc zaplon odczekac chwile i dopiero wtedy odpalac ;)?
-
520d Odpalanie przyciskiem w mrozy.
Czyli najlepiej wkladac kluczyc wlaczyc zaplon poczekac chwile i dopiero wtedy odpalac?
-
bmw e60 525d ciężko pali w mrozy...
Ten dodatek na pewna nie zaszkodzi.Jak również nie wyleczy błędu świec żarowych. Jeżeli komp wykazał błąd świeć żarowych to przyczyny mogą byś tylko dwie: - świece - sterownik Tak kolego wiem ze albo sterownik albo swiece ;) i dlatego miesiac temu wymienilem jedno i 2 myslalem ze jest ok ale jak widac blad powrocil :(
-
bmw e60 525d ciężko pali w mrozy...
a czasem do aut z DPF nie zaleca sie zadnych dodatkow?
-
bmw e60 525d ciężko pali w mrozy...
Jakość paliwa, wtryskiwacze . Świece grzeją nawet jak kontrolka zgaśnie i silnik zacznie pracować, stopniowo z coraz mniejszą mocą do momentu aż ciecz chłodząca osiągnie o ile dobrze pamiętam ( jeżeli pomyliłem wartość poprawcie) 25st. Nie trzeba odczekać,to komputer decyduje kiedy komora spalania jest wystarczająco nagrzana i na wcześniejsze odpalenie nie pozwoli,im niższa temperatura tym dłuższa zwłoka,tak przynajmniej jest u mnie. Ok dzieki za pomoc, jakosc paliwa hmm byc moze ale zawsze tankuje lepszego diesla najczęściej BP Olen lub Statoil, wtryski byly wymienione rok temu wiec raczej sa ok. Jednak teraz podpiolem kompa i zauważyłem ze dalej mam bledy swiec na wszystkich cylindrach :/ a wymieniłem moduł i świece wiec nie wiem co jest grane :| oddam auto teraz do mechanika i bedzie msuial to sprawdzic + wymienie filtr paliwa bo byl wymieniany jakos 40k temu
-
520d Odpalanie przyciskiem w mrozy.
Ok dzięki za info dobrze wiedzieć ;) Bo do dopiero moj 1 diesel i nie wiem jak to powinno dzialac, bo z tego co wiem w innych dieslach jest tak ze przekreca sie kluczyk zapala sie kontrolka swiec czeka sie az kontrolka zgasnie i dopiero wtedy sie odpala ;) a tu w takim razie jest troszke inaczej.
-
520d Odpalanie przyciskiem w mrozy.
A na jaki okres wyświetla Wam sie kontrolka od swiec bo u mnie jest to zwykle 1-2s czy to -5* czy -15* czy tak ma być? te świece tak krotko grzeją? PS. dzisiaj mialem -5* i zrobilem tak ze wsadzilem kluczyk nacisnolem start bez hamulca pojawily sie kontrolki w tym ta od swiec nastepnie odczekalem ok 15s i potem juz start z hamulcem to pojawila sie kontrolka po raz 2 i tak jak poprzednio na 1-2s po czym auto odpalilo czy tak to ma dzialac? czy cos jest nie tak bo cos mi sie nie podoba to ze ta kontrolka jest tylko na 1-2s?
-
bmw e60 525d ciężko pali w mrozy...
Witam koledzy podczepię sie pod temat co prawda mam 535d wymienilem miesiac temu swiece i moduł wiec to mozna wykluczyc jako przyczyne. U mnie sytuacja wyglada tak jak bylo -15* to na 1s zapalila sie kontrolka od swiec potem zgasla poczekalem chwilke i odpalilem silnik co prawda odpalil jednak pracowal nierowno ok 15s po czym zgasł :( potem ponownie odpalilem przez chwilke pracowal nierowno ale potem juz bylo ok. Co moze byc przyczyna takiego zachowania? Przy temp -5* itp wszystko jest raczej ok ale tez na poczatku przez kilka sekund silnik pracuje nierowno... PS. jak dziala ta kontrolka od swiec? bo ona nigdy mi sie nie pojawila na wiecej niz 1-2s czy swiece grzeja tylko przez tak ktorki okres jak swieci sie kontrolka? czy porpostu jak kontrolka sie wyswitli i zgasnie to trzeba jeszcez odczekac bo swiece grzeja?
-
[E60] 535d Wolno sie nagrzewa...
Hej, mam pytanie co do 535d po jakim czasie auto przy temperaturze zewnętrznej ok -6* powinno sie zagrzać tak żeby na obrotomierzu zostały te 3 kreski? Bo miałem wcześniej e46 330Ci i po ok 4km auto miało już 90* a tu muszę zrobić przynajmniej raz więcej żeby sie zagrzało na max ;) Czy to jest normalne czy jest cos nie tak? (mowie o jeździe w mieście).
-
[E60] Przeróbka dyfuzora
tak tak widziałem tylko ze kosztuje ok 1000 wiec to chyba lekka przesada :) poza tym mam hak... który czasem się przyda :)
-
[E60] Zastapienie aktywnego tempomatu zwyklym?
poprawilem dzieki ;)
-
[E60] Przeróbka dyfuzora
ok zapytam jednak z tego co wiem to zwykle Ci co zajmują się wydechami nie chcą się bawić własnie w dyfuzory docinania włókna itp itd ;)
-
[E60] Zastapienie aktywnego tempomatu zwyklym?
Witam, mam aktualnie problem z aktywnym tempomatem nie wiem co konkretnie padło pewnie kamerka :( której aktualnie nie mam zamiaru wymieniać... Czy jest opcja przeprogramowania tempomatu tak aby dzialal jak zwykly normalny tempomat? a potem ewentualnie jak uporam się już z problemami kamerki przywrócenia aktywnego?
-
[E60] Przeróbka dyfuzora
Wydech to nie problem, chodzi o dyfuzor ktoś to musi równo wyciąć dorobić nakładkę itp.
-
[E60] Przeróbka dyfuzora
Witam, czy zna ktoś jakiegoś magika który potrafiłby przerobić tylny dyfuzor z mpakietu tak żeby z 2 strony można było również dorobić wydech? Chodzi mi o taki efekt jak tu: najlepiej z okolic krk ale w sumie w grę wchodzi cala polska ;)
-
Re: ciekaw funkcje e60
Aha ok dzięki wielkie :) ale to już się chyba tym nie będę bawił w takim razie. Pozostały mi jeszcze 2 pytania mianowicie: 1) Czy jest opcja zakodowania DLR w jakiś inny sposób? Bo z tego co sprawdziłem to mam tylko 2 opcje albo kierunkowskazy albo drogowe na 26% czy jest może jakaś inna opcja? bo chciałbym np do tych drogowych dorzucić ringi i obrysowki... Albo ewentualnie z halogenow zrobic dzienne ;)? 2) Czy jest opcja przeskalowania tego mHUD'a ? Bo ja mam diesla i tam gdzie na hudzie zaczyna sie czerwone pole to u mnie juz jest dawno odcinka ^^