Treść opublikowana przez Aguire
-
Jaki olej do skrzyni biegów manual
Do skrzyni idzie 75W80 jak jest MTF-2 a do mostu bez szpery 75W90. Ja zmieniałem u siebie na Total pełny syntetyk o takich lepkościach i chodzi bez zarzutu wszystko tak jak przed wymianą.
-
Vanos ciągły problem
Na tym filmie jest pokazany pojedynczy Vanos.U ciebie jest co innego.Jak wyciągaliście tylko sterowanie hydrauliczne to nie powinno się nic poprzestawiać.Możliwe,że ktoś wcześniej coś przy tym grzebał i poprzestawiał.Vanos Vanosem a ustawienie rozrządu to odrębna sprawa.
-
Vanos ciągły problem
Na tym filmie jest pokazany pojedyńczy Vanos.U ciebie jest co innego.Żeby ustawić od podstaw podwójnego Vanosa potrzebne są specjalne blokady.Ale jeśli wymienialiście tylko uszczelnienie na tłokach to nic nie powinno się poprzestawiać.Te luzy napewno zrobiliście jak należy?
-
320i czujnik temperatury cieczy
Podejrzewam,że będzie to kwestai licznika.Poszukaj sobie od wersji 6 cylindrowej.
-
Jak uaktywnić kierunkowskazy on/off
W Inpa raczej nie ma.Da się to zrobić NCS-em albo Dis-em z tego co mi wiadomo.
-
e36 316i m43b16 temperatura zewnetrzna -37
Brakuje ci kolego tunelu plastikowego do wlotu na hamulce.Ten czujnik jest w nim właśnie montowany.http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=CA71&mospid=47435&btnr=51_4132&hg=51&fg=75 Numer 5 na tym rysunku.
-
JAK ROZSADNIE OBNIZYC AUTO.
Kolego takie gumy są stosowane fabrycznie w E36 w różnych grubościach.Nie chodzi tu o zakładanie gumy między zwoje sprężyny tylko pod albo nad sprężyne.Nie ma to wpływu na jej pracę a jedynie na wysokość auta.
-
[e36] Partacze, Pytanie, HELP
.To że starą pompę się nieraz oddaje to jest fakt.Powinieneś jednak dostać dowód zakupu tej którą tobie założyli. Czy pompa jest wymieniona czy nie to nie problem stwierdzić.Jeśli jest wymieniona to możliwe,że wymienili twoją dobrą pompę na dobrą nową bezpotrzebnie.Zrób im zadyme to zmiękną i się sprawa wyjaśni :)
-
528i ufff po zgaszeniu silnka
Wszystkie silniki 2.8 z dwoma Vanosami jakie widziałem robiły to uff przy gaszeniu więc to raczej norma :D .
-
Bmw e36 2.5 vanos jakie swiece?
Te świece z Allegro to lekka przesada z ceną.Kupiłem właśnie ich odpowiednik Beru w sklepie ale po 40 złotych za sztukę.
-
318i Moduł komfortu e36 pytanie
Jeśli masz radiowe sterowanie z kluczyka to odbiornik jest w lusterku wstecznym w środku.Może wystarczy zakodować kluczyk do auta.Można to zrobić samemu. Poszukaj na forum.Ktoś to opisywał.
-
Bmw e36 2.5 vanos jakie swiece?
Ja mam założone świeżo Beru Ultra 4-ro elektrodowe i jestem zadowolony.Wcześniej były 2 elektrodowe NGK. Różnicy w pracy nie wyczuwam.
-
323i szmery ssania
To syczenie to normalka w tych silnikach.To słychać jak zawór w separatorze od odmy puszcza powietrze.
-
Luz na tłoku Vanosa
Ten luz trzeba wykasować.Nie ma on raczej wpływu na osiągi bezpośrednio tylko na cichobieźność silnika. Z takim luzem będzie grzechotać na wysokich obrotach i na luzie także. Normalna sprawa że Vanos lekko nie wychodzi z wałka ssącego.Trzeba poluzować śruby na wałku wydechowym i dopiero obracając kolami wyjąć Vanos.Ten dekielek na śrubę 18 jest bardzo ciężko odkręcić.Pod nim są łożyska na których jest luz.Żeby je rozebrać trzeba odkręcić śrubę torx która ma lewy gwint!!!!!!Aby wykasować luz wystarczy zeszlifować ten zewnętrzny pierścień. No i potem dobrze ustawić wszystko i heja :D .
-
Znikający olej...Pomocy !!
W takim razie wymienić uszczelniacze bez zdejmowania głowicy :D .
-
323i Wymiana chłodnicy
No Behr jest w orginale montowany.U mnie teraz taka siedzi..Ale do mojego auta kosztuje prawie 600 złotych. Zamówiłem w końcu jakiś tani zamiennik za 250.Dzisiaj ma przyjść to założę i zobaczę co to warte :) .
-
328-nierowna praca silnika
Ogólnie stawidło obrotowe powinno luźno chodzić w całym zakresie.Jak jest wyjęty to z tego co pamiętam jest mała szczelina.Ale to nie ma większego znaczenia.
-
328-nierowna praca silnika
Tutaj masz wszystko opisane. http://www.beisansystems.com/procedures/vanos_procedure.htm
-
323i Wymiana chłodnicy
Witam.Po ostatnich mrozach okazało się,że roszczelniła się chłodnica.Płynu nie ubywa wiele ale tak nie może być. Trzeba wymienić.Mam jednak dylemat co kupić.Orginał jest osiągalny w cenie 600-700 złotych. Jest to spora suma jak dla mnie.Może ktoś poleci jakiś zamiennik który się sprawdza? Ceny chłodnic zaczynają się od 200 złotych tylko nie wiadomo jak z trwałością.
-
328-nierowna praca silnika
Obstawiam na Vanosy.Robiłem w ubiegłym tygodniu takie e46 2,8.Wymieniłem oringi na obydwu Vanosach i wykasowałem luzy na łożyskach i chodzi elegancko.Przed naprawą też falował na obrotach dopóki się nie rozgrzał. Diagnoza prosta.Jak silnik zimny to zdejmij wtyczkę od zaworu dopływu oleju na vanosie wałka ssącego i uruchom silnik. Jeśli to wina vanosa to po tej operacji silnik nie powinien falować.
-
320i M52TU Stuka na ciepłym silniku Zestaw naprawczy VANOS !
Trzeba było wykasować luz na łożyskach tłoków vanosa.Ja wczoraj robiłem w 2.8 TU i silnik ucichł.
-
BMW E46 2.8 - STAG 300+ gaśnie
Na tych mapach które tam są to ustawienie jest masakra. Moim zdaniem twój problem to odpowiednia regulacja instalacji. Tydzień temu moje auto też zaczęło przygasać nieraz na skrzyżowaniach. Laptop i 10 minut roboty i po sprawie.Przełączanie na gaz mam w Stagu ustawione na 600 obrotów i jak przechodzi na gaz to nawet nie czuć.Znajdź kogoś ogarniętego w temacie w okolicy i ci to poprawi.
-
M52 Co to za zawór ???
Jak puka to znaczy że pracuje i wszystko jest OK :cool2: .
-
BMW E46 2.8 - STAG 300+ gaśnie
KOlego wrzuć screeny z ustawieniami i mapą to można będzie coś powiedzieć bo tak to można sobie gbybać bez końca.
-
e39 problem z kontrola trakcji
Sprawdź czy nie pękła linka od przepustnicy powietrza ASC.