Treść opublikowana przez galczych
-
Bagażnik rowerowy na hak
Też się zastanawiam nad tym ueblerem od Forda lub wersją i21Z z uchwytami do ram carbonowych. Czy ktoś z was porównywał tego ueblera do Thule epos. Thule wizualnie jest fajny bo cały czarny ;). Ale ważniejsza jest użyteczność, sztywność i łatwość montażu.
-
Zawieszenie M Sport vs Adaptacyjne (g20)
Nie jeżdzę na tor. Auto gnie się na łukach na zwykłych drogach. Mam zawieszenie adptacyjne i chciał bym na comfort jeździć bezpiecznie i nie wypadać z siedzenia. Standardowo jeżdzę na sport indywidual i zawieszenie mam comfort. Wpadam w zakręt dećko żwawiej i kaszana. Jak przełacze na sport to ciągnie biegi i pedał gazu jest bardziej czuły - co za imbecyl to wymyślił. Jak tu auto wyczuć jak inaczej reaguje na pedał gazu. Wystarczyło by abym mógł sobie skonfigurować każdy tryb, a tak to muszę kombinować ze sprężynami. W comforcie na 20calach jeżeli chodzi o nierównosci jest bardzo dobrze. Problem jest z przechyłami. Dlatego myślę że sprężyny by pomogły. Do tego dodatkowo z offroada zrobi się Mpakiet. I koło wypełniające nadkole bedzie cieszyć oko. Bo auto ładną ma budę.
-
Zawieszenie M Sport vs Adaptacyjne (g20)
Panowie a jakie sprężyny byście polecili do zawieszenia adaptacyjnego LCI2 aby obniżyć o 1.5-2cm. Auto ma ładną bryłę ale niestety zawieszenie wysokie jak by na off-road. Druga sprawa to ma problem że strasznie się auto przechyla przy większych prędkościach. Myślę że sprężyny może by coś pomogły. Na pewno do wyglądu.
-
"Klatkujący" wyświetlacz zegarów cyfrowych i powolne odświeżanie wskaźnika chwilowego spalania
U mnie znowu jest mega lag jak radio zmieniam. Przy pierwszej zmianie muszę czekać ze 2s. A spalanie na kompie to jakaś porażka. Pokazuje 1l mniej niż jest realnie. Nawet mój Passat z 1990r dobrze pokazywał.
-
Zawieszenie M Sport vs Adaptacyjne (g20)
Ja jeżdzę LCI M adaptacyjne na 20'' ROF i jest za miękko. Najbardziej przeszkadza mi że auto przechyla się bardzo na łukach. Tzn bardzo jest miękko na początku skrętu. Jest wrażenie jak by te sprężyny nie działały liniowo. Zrobiłem już 8tys km i nadal czuję się niepewnie. Tego nie miałem we wcześniejszych autach. Też wam się tak wydaje? Na sporcie jest lepiej, ale znowu przy dużych predkościach trochę trzęsie przy 20'' na słabszych drogach. Moim zdaniem przydał by się tryb średni. Czy może ktoś z was wymieniał sprężyny na bardziej liniowe? Dobrze by było także obniżyć to auto o jakiś 1-2cm aby lepiej wyglądało i lepiej jeździło. Bo wiem po żony f21 że 1-2 cm niżej i lekko twardziej to przepaść w prowadzeniu. W F21 na zwykłym zawieszeniu nie dało się jeździć.
-
G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania
1. Dzisiejsze diesle BMW grzeją sie bardzo szybko, tam są chyba jakieś grzałki. Przy około 0st Po 1.5-2 km już leci lekko ciepłe powietrze, tak wiec chyba to nie problem. Olej potrzebuje okolo 8km. 2.Tu sie nie wypowiem bo mam dopiero 8tys km, a w poprzednim nie miałem adblue. 3.Pewnie ma gorszą, ale akurat w G20 6cyl kultura pracy dla diesla jest bardzo wysoka. Mam jeszcze e90 M3 i tu kultura pracy B57 pomimo diesla jest wyższa. Fakt że akurat e90 wzgledem chociażby f30 bardzo przenosił wibracje. To znowu g20 względem F30 to znowu poziom wyżej. Nie wiem czy tak bedzie zawsze, bo teraz są nowe wtryski i reszta osprzętu, ale zobaczymy - jeżeli chodzi o kulturę pracy i brak wibracji jest rewelacja. 4. Tu się zgadzam, są nieprzewidywalni. Benzyna ma duże atuty w tym temacie. 5.Tu się także w 100% zgadzam, 340i ma pazur i myślę że ze względu na porządanie przez większość kierowców sporo lepiej utrzyma wartość. 340d to poprostu żwawe auto. Dodatkowo benzyna ponoć sporo lżejsza. Diesel ma ciężki przód i nie wiem kto wymyślił 225 na przód przy takiej wadze. Dodatkowo wysokie "chopperowe" zawieszenie pseudo M niestety nie pomaga. Założyłem koła 20 cali i nie pomogło, dalej nieprzyjemnie gnie się w łukach.
-
G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania
Dziś 340i i 340d to ta sama cena. Ja wybrałem 340d nie ze względu na oszczędności tylko ze względu na zasięg oraz moment obrotowy, czyli przyjemność z jazdy bez kręcenia wysokich obrotów. Ciągle mi się gdzieś śpieszy i z tego powodu nie lubię tankować. Jak jadę np na narty wszystkie stacje są zapchane tak wiec 1 tankowanie mniej to dla mnie duży atut. Osiągi diesel ma może i gorsze ale dla mnie przyjemniej się nim jeździ. Fakt że nowe benzyny i mało palą i idą bardziej z dołu niż kiedyś, ale to nie to co mocny 6cyl diesel. Odnośnie spalania to przy toczeniu jest faktycznie 1.5 - 2l różnicy, ale przy ostrej jeździe po trasie różnica zwiększa się nawet do 5l. I jestem ciekaw Grzegorz czy sprawdzałeś swoje spalanie przy dystrybutorze. Bo moje na kompie wygląda sporo lepiej niż w realu. Różnice są nawet ponad 10%.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Dokładnie mam ten sam problem. Wydaje mi się że przeniesienie tej środkowej kratki niżej także wpłynęło na gorszą wentylację. Już tak mam dosyć tych tabletów że się zastanawiam czy to nie jest jakaś zemsta hitlera na nas. Przez to że nic nie działa jak należy trzeba tam ciągle grzebać zamiast patrzeć na drogę.
-
Pakiet M Technology
Jak chcecie lepsze hamowanie to kupcie klocki raceingowe. Nie będzie puchło po trasie, ale często jest tak że najlepsza wydajność jest na ciepłych tarczach.
-
G20 LCI2 2025
Czy ty masz elektryczne? Bo gdzieś słyszałem że jak nie ma elektryki to się niżej siedzi - ale to niesprawdzone info.
-
G20 LCI2 2025
Weź mnie nie załamuj, bo nie wziołem ich bo ktoś pisał że zatwarde są 🥲. Ciekawe czy je można wymienić.
-
G20 LCI2 2025
Nieźle doposażony Macan z pneumatyką (fakt że z silnikiem 2.0 od golfa) z konfiguratora wychodził bardzo podobnie jak doposażona 340ka. Nawet biorąc pod uwagę to że rabat mniejszy w Porsche kwota o dziwo była podobna. Odnośnie nowej Alpiny to cenowo była inna liga. Nawet szukałem używanej z małym przebiegiem, bez tabletów, to z obszytymi boczkami była chyba 1szt i to z dużym przebiegiem. Jak mały przebieg to za 2022r trzeba było zapłacic tyle co za nową 340. A ta o której piszę też nie miała obszytych boczków. Tak wiec wybrałem jak wybrałem 😉 .
-
G20 LCI2 2025
Może w stosunku do Gulii dalej jest słabo, już nie pamiętam bo raz jeździłem z 6 lat temu. Ja porównuję do F30 i tu widzę dużą poprawę w G21. Dla mnie beznadziejna maglownica i głośność to największe wady z F31. W G21 je poprawili, ale popsuli za to kilka innych rzeczy 😉 . Co do audio mam wrażenie że się trochę "wygrzało", dla przeciętnego użytkownika powinno wystarczyć. Porównując z F31 jest podobnie, ale niektóre aspekty lepiej słychać w jednym inne w drugim. Szału nie ma, jest poprawnie jak to w BMW z HK.
-
G20 LCI2 2025
Mam 185cm i odnoszę się tylko i wyłącznie do poprzednich moich 3ek. Rozumiem też że ktoś lubi wysoko siedzieć, ale w dynamicznych samochodach zawsze siedziało się nisko i ja tak lubię. Masz rację że konkurencja też idzie w dół z jakością, co nie tłumaczy BMW odnośnie tandety. Ja bym rozumiał jak by bidne wersje były słabe, ale mógł bym wybrać coś co świadczy o premium. Bardzo mnie irytuje że z modelu na model kilka aspektów poprawią, kilka popsują. Wydając niemałe pieniądze ciągle jesteś z czegoś niezadowolony. Niestety nie jest to tylko pozycja za kierownicą do której można trochę przywyknąć. Nie odbierajcie tego że to auto do niczego się nie nadaje bo tak nie jest. Dla niektórych najważniejszy jest kolor, dla innych moc, dla jeszcze innych bagażnik czy multimedia, a jeszcze inni lubią wygodną pozycję za kierownicą, naturalną skórę w dotyku i możliwie dobre prowadzenie. Możliwe że dla niektórych sama nazwa "BMW" jest premium i wtedy są zadowoleni z premium 😉 .
-
G20 LCI2 2025
Nie po to kupowałem 3kę aby siedzieć wysoko. Dla mnie jest to ważne. Nie wiem czy to jest 2 cm czy 3(oszacowane), ale za kierownicą siedzi sie bardzo wysoko względem deski rozdzielczej, maski i blisko do podsufitki jest. Siedzi sie bardzo wysoko względem poprzednich modeli 3 którymi jeździlem ostatnie 20lat. Auto przez to traci trochę sportowej żyłki. Dla mnie to jest dyskomfort. A wyglądanie aby sprawdzić czy jeszcze czerwone czy zielone światło jest tragedią. I wtedy te 2 czy 3 cm odgrywa bardzo dużą różnicę. SUVami jeżdzę od czasu do czasu i wiem że to nie jest dla mnie. Choć te nowsze z pneumatyką są sporo lepsze do dynamicznej jazdy niż to co było kiedyś.
-
G20 LCI2 2025
Ja porównuję wysoką wersję do wysokiej. Posiadam i F31 i G21 i jest przepaść. Uważam także że e90 było słabiej wykonane niż F30 - e90 bardziej plastikowe. Tu widać że wersja F-ki z filmiku jest dość biedna. Ciekawe jak by ci panowie dostali 3kę g20 LCI2 co by powiedzieli. Dobrze że tablety ci się podobają to jednego minusa bedziesz miał mniej. Ja do tego co za kierownicą nie mogę się przyzwyczaić.
-
G20 LCI2 2025
No ja kupiłem 3kę ze względu na 3 litrowego diesla. Druga sprawa to nie lubię SUVów, pomimo tego że dziś potrafią się prowadzić. Rozważałem mocno Macana, ale jednak poszedłem w 3er. Myślę że musimy pisać aby osoby chcące kupić dane auto wiedziały co kupują. Ja np nie spodziewałem się że w nowej trójce siedzi się o jakies 2cm wyżej niż w serii F i bardzo mi to przeszkadza. Teraz zastanawiam sie czy na tych fotelach bardziej sportowych nie było by niżej. Przy tak wysokiej pozycji nie widzę sygnalizacji świetlnej jak stoję pierwszy na światłach. Druga sprawa to jednak BMW coś słucha i coś poprawia. Niestety także coś psuje i o tym musimy pisać. Np e90 miało super maglownice i było czuć drogę. Jazda po zakrętach była przyjemnością. W wersji F wykastrowali maglownicę i kierowca nie dostawal wystarczających informacji z drogi. Znowu w serii G widać że coś poprawili, czuć lepiej auto na zakretach. Czasami w okolicach wysepek mam wrażenie że auto chce mnie zabić, skręca kierownicą - koryguje nieudolnie o czym nikt nie pisał. Patrząc na wykończenie serii F LCI było w wysokim standardzie, znowu w G LCI jest tragedia. Dodatkowo te tablety i liczniki ala gwiezdne wojny z grafiką commodore amigi też są dla mnie tragedią. Dobrze że mam headup to czesto tam nie patrze. To już moja czwarta 3ka tak wiec z serii na serię coś poprawią - coś popsują. Zresztą pewnie jak już dobiję do 10tys km w g21 to napiszę co jest lepsze w serii g a co gorsze względem poprzednich. Narazie przyzwyczajam się i daję mu szansę zabłysnąć.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
-
G20 LCI2 2025
No tak, ale 3kę ogolili z luxusu całkowicie. Kia jest lepsza w środku. Ale jak ktoś woli ekologię od premium to szacun. W trójce tak na szybko: plastiki bida, nie da się zamówić skórzanego podszybia w bocznych drzwiach, skóra zarówno na kierownicy jak i na siedzeniach plastikowa w dotyku, pozycja za kierownicą wysoka jak w SUVie. Nawet głupi klakson plastikowy jak w e90. Boczne kieszenie w drzwiach nie mają zamszu, po 5tys km mam pogiętą tylną roletkę i porysowane plastiki wkoło niej itd, itd, itd. Poprostu pachnie bidą w garażu. Do tego ten chiński tablet w którym aby zmniejszyć grzanie na nogi mało się człowiek nie rozbije. Dobrze że coś poprawili poza ekologią. Np zwiększyli bak względem F30, ale porównując do e90 czy e46 dalej jest mniejszy o 4 litry 🤣. Miałem e46, mam e93 i f31, wszystkie LCI i takiego golenia opcji nigdy nie było.
-
Zwichrowane tarcze
Ja znowu w każdym BMW miałem problem z krzywiącymi się tarczami. O ile w e90 pomagała wymiana na oryginalne to w serii F nawet tarcze oryginalne musiałem przetaczać co 15 tys i zmieniać średnio co 30. Wydaje mi się że wynika to z dużej masy auta i hamowania z dużych predkosci powyżej 200 km/h.
-
G20 LCI2 2025
Serio, siódemka też ci się podoba? Ja większkość nowych modeli uważam za strzał w kolano. I jeszcze te tablety.
-
G20 LCI2 2025
Akurat jak wchodziła 3ka g20 to poza tylnimi światłami od lexusa prawie wszystkim się podobała, a ja ją uważam za najładniejsze z zewnątrz BMW. Zresztą wersje Pre Lci była ładna i przemyślana w środku ( to już tylko moje zdanie), a wszystko popsuli w Lci. Np nowe 5er mało komu się podoba z tą samurajską stylistyką, podobnie jest z 1ynką gdzie stylistyka jest bardziej koreańska. Do tego słabe wykończenie wnętrza i już po roku prasa coś przebąkuje o faceliftingu 5ki.
-
Seria 3 G20 330d vs seria 5 G60 540d
Wiesz ja nie lubie SUVów, ale po skonfigurowaniu trójki 340d w fajnej konfiguracji jak zobaczyłem cenę to skonfigurowałem także super wyposażonego Macana z pneumatyką. Wyszedł trochę taniej niż trójka. Fakt że Macan z silnikiem od golfa - 2.0. Wykończenie super, ale wnętrze trochę nieświeże, choć mnie akurat to pasowało. Przekonał mnie jednak 3.0 diesel bo lubie mocne diesle i jeżdzę nimi od 14lat. No i ten SUV. Lubie nisko i twardo, wtedy jest bezpiecznie ;). Ja jestem z tych co mają frajdę z jeżdzenia po zakrętach. Ostatecznie zaakceptowałem te plastiki, które porównuję do innych posiadanych aut. I takiej bidy jeszcze nie miałem. Nawet w e90 ten carbon jest taki ze strukturą a nie zalany plexi. BMW musi dostać po du.. aby powróciło na rynek premium.
-
Seria 3 G20 330d vs seria 5 G60 540d
Audi, Lexus, Porsche. Nie oceniam czy to dobry ruch, ale sam fakt się dla mnie liczy. Ktoś jeździł kilka lub kilkanaście lat BMW a tu po oglądnięciu wystraszył się tabletów, braku przycisków i kiepskiego plastiku. Zresztą sam kalkulowałem... To moja 4-ta 3er.
-
Jaki materiał na fotele?
Mam u siebie czarną skórę Vernasce. W dotyku jest jak sztuczna-ekologiczna. Jak przyjechałem do domu z salonu i żona zobaczyła to mnie od razu objebała że wziąłem plastik zamiast skóry. W F31 mam merino, więc tu wielki downgrade. W LCI 2 nie ma możliwości zakupu lepszej skóry. Fotel na dole jest jakby za wąski i po 1000km zaczynają boleć uda/biodra. Mam przejechane 5500km i mam nadzieje że to się trochę rozejdzie. Podpórkę lędźwi też jakoś ciężko mi wyregulować aby było odpowiednio, zmieniam co jakiś czas ale nie moge znaleźć odpowiedniego ustawienia. Co jakiś czas wsiadam do e90 czy f31 które także posiadam i tam jest jakoś wygodniej. To co najbardziej przeszkadza mi w tych fotelach to to że bardzo wysoko się siedzi. Nie wziąłem foteli M, ale zaczołem się zastanawiać czy tam nie da się czasem niżej ustawić. Nie po to kupiłem 3kę aby siedzieć jak w SUVie. Może ktoś z was porównywał pozycję za kierownicą na fotelach sportowych a sportowych M.