Skocz do zawartości

lamer

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez lamer

  1. Jeżeli ktoś chciał zrobić porządnie to taki zakres prac jest ok. Ale od samego (zerwania?) rozrządu wał i panewki nie powinny być zużyte przy przebiegu 123kkm. Rozumiem nowe panewki na wszelki wypadek ale szlif wału?
  2. Dziwna sprawa w bazie CEPIK... Raz, że jeździł bez przeglądu a dwa, że między listopadem 2015 a kwietniem 2017 nie przejechał ani jednego kilometra :shock:
  3. Ta kropka pojawia się jeżeli masz zaprogramowaną nawigację. Pokazuje ile paliwa zużyjesz dojeżdżając do celu.
  4. To jest ogłoszenie gościa, który w innym poście został "przyłapany" na korekcie licznika. Wskazana więc bardzo duża ostrożność! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=44&t=337115
  5. Bo właścicielem był Francuz mieszkający na stałe na terenie Niemiec ale nie mówiący po niemiecku. Od razu widać po wersji językowej samochodu. Nie mógł się dogadać w ASO w RFN po francusku to jeździł do Luksemburga. Nie wpadłeś na tak oczywiste wytłumaczenie?
  6. Ogłoszenie zniknęło. Sprzedawca śledzi forum czy się sprzedało?
  7. Mam wrażenie, że odkleja się naklejka z nr rejestracyjnym z przedniej szyby co by wskazywało, że była wymieniana. Nie świadczy to o niczym złym - sam miałem wymienioną (w ASO) w półrocznym samochodzie z powodu spotkania z kamieniem :( Watro jednak na to zwrócić uwagę przy oględzinach i poprosić o dokumenty określające zakres naprawy! Rok produkcji "już standardowo" nie zgadza się ze stanem faktycznym :(
  8. Jak ktoś kłamie w tak łatwo sprawdzalnych rzeczach to czego spodziewać się po reszcie? Zerknąłem na inne BMW z ich oferty i sytuacja identyczna - podają rok produkcji 2015 a samochód z 2014 :mad2: Do tego podawana cena nie obejmuje opłat celnych.
  9. Rok produkcji 2015 a przegląd przy 25kkm miał zrobiony już 16.10.2014 :shock:
  10. A gdzie ja napisałem że można za tyle zrobić???Bez urazy ....to była wersja autora a nie moja .I możesz mnie prosić o co chcesz ale akurat nie w tym temacie :):) Kolega nie zacytował twojego postu ale po prostu odpowiedział w temacie. Odnosił się na pewno do wypowiedzi autora wątku.
  11. No właśnie. Nawet jak komuś zwisa i powiewa ile samochód pali to jak ma do przejechania długą trasę to może więcej czasu spędzić na tankowaniu niż za kierownicą. Ostatecznie okaże się, że lepiej jechać 130km/h bo szybciej się dojedzie do celu niż gnać pustą Autobahn'ą 250km/h ;)
  12. Tak na szybko: - zakup fabrycznie nowych nowych części, naprawa i lakier - obawiam się, że 50kzł to za mało (błotniki po 1600, maska 4500, reflektor 5800, golutki zderzak (nakładka) 2800, goła deska 14.000, do tego z "grubych" rzeczy szyba, chłodnice, pas przedni... Szkoda nawet próbować liczyć. Wersja "na używkach": Komplet "przodu samochodu" (może się uda po kolor) z reflektorami i radarem, chłodnicami - tak jak koledzy pisali min. 12-13kzł. Deska + poduszki 3-4kzł. Pewnie wystrzelone też napinacze? Oryginalna szyba pod kamerę + montaż, kalibracja, czujniki - 2000zł. A gdzie elementy instalacji elektrycznej, przeróżne spinki, kołki, pierdółki, naprawa nawet kosmetyczna podłużnic, lakierowanie i zabezpieczenie antykorozyjne "zakrytych" elementów nadwozia. Do tego kontrola zawieszenia, "naprawa" sterownika poduszek, itp. I to ma być zrobione za 10kzł?
  13. Czyżby już ktoś "kłamczuszka" przycisnął o ten przebieg?
  14. lamer odpowiedział(a) na radski temat w X5 (F15, F85)
    Skoro czujnik nie jest mechaniczny (pływak + włącznik) to odczyt elektryczny wiąże się z pomiarem oporu elektrycznego płynu lub przepływającego przez płyn napięcia. Niekoniecznie komputer kontroluje dokładnie odczyt na zasadzie "jest 10kOhm" ale musi zostać przekroczony jakiś próg by uznać, że płyn jest. Czyli np. jak do 5l wody destylowanej wsypiesz "szczyptę stoli" to nie zareaguje ale jak łyżeczkę to już tak.
  15. Ludzie mają różne podejście do pojęcia "naprawa". Przywrócenie tego samochodu do stanu fabrycznego wg mnie przekroczy te 20kzł i to stosując części używane. No ale można szpachlować, prostować, kleić plastiki, itp. Tak jak to robią handlarze.
  16. lamer odpowiedział(a) na Pat90 temat w X5 (F15, F85)
    Fabrycznie "zestrojony" silnik musi spełniać (przynajmniej w teorii jak to pokazały niedawne afery) rygorystyczne normy emisji spalin. I najprawdopodobniej tu kryje się pole do popisu dla tunerów.
  17. lamer odpowiedział(a) na radski temat w X5 (F15, F85)
    Choćby po to by wmówić klientom, że muszą kupować oryginalny płyn BMW w ASO za chore pieniądze? Przedwczoraj znowu skończył mi się płyn. Miałem kupiony polecany przez "Auto Świat" płyn Aura Nano. Zalałem do pełna i du..a :( Komputer sygnalizował brak płynu co skutkowało także nie działaniem tylnego spryskiwacza i wycieraczki. Dolewka 1L płynu zimowego Shell i wszystko działa ja trzeba! A wy jakie płyny używacie?
  18. Spytaj sprzedawcę kiedy miał tę kolizję skoro mu się tak spieszy, że nie ma czasu naprawiać. Na zdjęciach tarcze hamulcowe są tak zardzewiałe jakby stał przynajmniej kilka tygodni :( Jeszcze jedno: "Auto szykowałem dla siebie" - handlarz?
  19. Może... Jak w tym dowcipie "a może nie ku*wa, może telegram nie doszedł" ;)
  20. Czyli co - "przeszczep"? Felgi też niezgodne ze specyfikacją ale to nic nie oznacza.
  21. lamer odpowiedział(a) na radski temat w X5 (F15, F85)
    A tak przy okazji to co to są za naprawy z tej listy "15"? Bo ja owszem - miałem sporo usterek do tej pory (teraz przebieg 60kkm) ale tak na prawdę to były mniej lub bardziej upierdliwe drobiazgi, które ani razu nie unieruchomiły samochodu. Chociaż jazda z "walniętym" EGR po autostradzie była wqwiająca. Ciągłe zatrzymywanie się celem "resetu" EGRa...
  22. Z ciekawości zerknąłem na inne ogłoszenia tego sprzedawcy. I tak Skoda Superb ma podają datę pierwszej rejestracji 1 stycznia 2017 (co w normalnym kraju jest mało możliwe bo to dzień wolny), przebieg 168tys. (to jest możliwe) i najlepszy tekst na końcu: "Rok produkcji 2017 Model 2018". Czesi to pracowity naród! Pierwszego stycznia wyprodukowali samochód, dostarczyli do Francji, przekonali urzędnika do zarejestrowanie w dniu wolnym a do tego wszystkiego wyprodukowali już wtedy model na rok 2018! Widać, że to uczciwy, prawdomówny, godny zaufania sprzedawca ;) "Manewr" z "model na przyszły rok" jest chyba przy każdym ich samochodzie!
  23. Ktoś wierzy w bezwypadkowość takiego samochodu? Ktoś (jakiś niespełna rozumu Francuz) sprzedał 2 letni samochód z niskim przebiegiem wyjątkowo tanio bo chciał sprawić przyjemność handlarzowi z Polski? No bez jaj...
  24. lamer odpowiedział(a) na radski temat w X5 (F15, F85)
    I tu się zdziwisz... Nie wiem jak w USA ale w PL w książce gwarancyjnej widnieje pieczątka dealera sprzedającego samochód a pod nią "zwany dalej Gwarantem". I owszem - o wszystkim tak na prawdę decyduje BMW Polska ale to taka znana skądinąd sytuacja, że kto inny decyduje a kto inny to ogłasza i się pod tym podpisuje ;)

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.