Treść opublikowana przez lamer
-
E82 123D WBAUR51000VF14081
lamer odpowiedział(a) na motrebski temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażJeżeli ktoś chciał zrobić porządnie to taki zakres prac jest ok. Ale od samego (zerwania?) rozrządu wał i panewki nie powinny być zużyte przy przebiegu 123kkm. Rozumiem nowe panewki na wszelki wypadek ale szlif wału?
-
E60 2004r WBANA71000B607267 Korekta
lamer odpowiedział(a) na spovn83 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażDziwna sprawa w bazie CEPIK... Raz, że jeździł bez przeglądu a dwa, że między listopadem 2015 a kwietniem 2017 nie przejechał ani jednego kilometra :shock:
-
wskaznik zasiegu na baku?
Ta kropka pojawia się jeżeli masz zaprogramowaną nawigację. Pokazuje ile paliwa zużyjesz dojeżdżając do celu.
-
BMW E61 530d. WBAPY71030CU11869
lamer odpowiedział(a) na Driver805 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażTo jest ogłoszenie gościa, który w innym poście został "przyłapany" na korekcie licznika. Wskazana więc bardzo duża ostrożność! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=44&t=337115
-
BMW F10 VIN WBA5B91060D029995 Gliwice
lamer odpowiedział(a) na PawMig temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażBo właścicielem był Francuz mieszkający na stałe na terenie Niemiec ale nie mówiący po niemiecku. Od razu widać po wersji językowej samochodu. Nie mógł się dogadać w ASO w RFN po francusku to jeździł do Luksemburga. Nie wpadłeś na tak oczywiste wytłumaczenie?
-
E91 330xd WBAVT91050KT86321 Gryfów Śląski
lamer odpowiedział(a) na kuklis temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażOgłoszenie zniknęło. Sprzedawca śledzi forum czy się sprzedało?
-
BMW F10 VIN WBA5C91060D463833 Rybnik
lamer odpowiedział(a) na PawMig temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażMam wrażenie, że odkleja się naklejka z nr rejestracyjnym z przedniej szyby co by wskazywało, że była wymieniana. Nie świadczy to o niczym złym - sam miałem wymienioną (w ASO) w półrocznym samochodzie z powodu spotkania z kamieniem :( Watro jednak na to zwrócić uwagę przy oględzinach i poprosić o dokumenty określające zakres naprawy! Rok produkcji "już standardowo" nie zgadza się ze stanem faktycznym :(
-
BMW F10 VIN WBA5B91060D029995 Gliwice
lamer odpowiedział(a) na PawMig temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażJak ktoś kłamie w tak łatwo sprawdzalnych rzeczach to czego spodziewać się po reszcie? Zerknąłem na inne BMW z ich oferty i sytuacja identyczna - podają rok produkcji 2015 a samochód z 2014 :mad2: Do tego podawana cena nie obejmuje opłat celnych.
-
BMW F10 VIN WBA5B91060D029995 Gliwice
lamer odpowiedział(a) na PawMig temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażRok produkcji 2015 a przegląd przy 25kkm miał zrobiony już 16.10.2014 :shock:
-
F11 VIN WBAXB91080DX47122
lamer odpowiedział(a) na mcdr temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażA gdzie ja napisałem że można za tyle zrobić???Bez urazy ....to była wersja autora a nie moja .I możesz mnie prosić o co chcesz ale akurat nie w tym temacie :):) Kolega nie zacytował twojego postu ale po prostu odpowiedział w temacie. Odnosił się na pewno do wypowiedzi autora wątku.
-
Jaki silinik w X5 (F15) -- 40d vs. 35i?
No właśnie. Nawet jak komuś zwisa i powiewa ile samochód pali to jak ma do przejechania długą trasę to może więcej czasu spędzić na tankowaniu niż za kierownicą. Ostatecznie okaże się, że lepiej jechać 130km/h bo szybciej się dojedzie do celu niż gnać pustą Autobahn'ą 250km/h ;)
-
F11 VIN WBAXB91080DX47122
lamer odpowiedział(a) na mcdr temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażTak na szybko: - zakup fabrycznie nowych nowych części, naprawa i lakier - obawiam się, że 50kzł to za mało (błotniki po 1600, maska 4500, reflektor 5800, golutki zderzak (nakładka) 2800, goła deska 14.000, do tego z "grubych" rzeczy szyba, chłodnice, pas przedni... Szkoda nawet próbować liczyć. Wersja "na używkach": Komplet "przodu samochodu" (może się uda po kolor) z reflektorami i radarem, chłodnicami - tak jak koledzy pisali min. 12-13kzł. Deska + poduszki 3-4kzł. Pewnie wystrzelone też napinacze? Oryginalna szyba pod kamerę + montaż, kalibracja, czujniki - 2000zł. A gdzie elementy instalacji elektrycznej, przeróżne spinki, kołki, pierdółki, naprawa nawet kosmetyczna podłużnic, lakierowanie i zabezpieczenie antykorozyjne "zakrytych" elementów nadwozia. Do tego kontrola zawieszenia, "naprawa" sterownika poduszek, itp. I to ma być zrobione za 10kzł?
-
F07 vin Wbasn81030c350760 Korekta.
lamer odpowiedział(a) na mcdr temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażCzyżby już ktoś "kłamczuszka" przycisnął o ten przebieg?
-
Awaryjność F15
Skoro czujnik nie jest mechaniczny (pływak + włącznik) to odczyt elektryczny wiąże się z pomiarem oporu elektrycznego płynu lub przepływającego przez płyn napięcia. Niekoniecznie komputer kontroluje dokładnie odczyt na zasadzie "jest 10kOhm" ale musi zostać przekroczony jakiś próg by uznać, że płyn jest. Czyli np. jak do 5l wody destylowanej wsypiesz "szczyptę stoli" to nie zareaguje ale jak łyżeczkę to już tak.
-
F11 VIN WBAXB91080DX47122
lamer odpowiedział(a) na mcdr temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażLudzie mają różne podejście do pojęcia "naprawa". Przywrócenie tego samochodu do stanu fabrycznego wg mnie przekroczy te 20kzł i to stosując części używane. No ale można szpachlować, prostować, kleić plastiki, itp. Tak jak to robią handlarze.
-
Program 35i
Fabrycznie "zestrojony" silnik musi spełniać (przynajmniej w teorii jak to pokazały niedawne afery) rygorystyczne normy emisji spalin. I najprawdopodobniej tu kryje się pole do popisu dla tunerów.
-
Awaryjność F15
Choćby po to by wmówić klientom, że muszą kupować oryginalny płyn BMW w ASO za chore pieniądze? Przedwczoraj znowu skończył mi się płyn. Miałem kupiony polecany przez "Auto Świat" płyn Aura Nano. Zalałem do pełna i du..a :( Komputer sygnalizował brak płynu co skutkowało także nie działaniem tylnego spryskiwacza i wycieraczki. Dolewka 1L płynu zimowego Shell i wszystko działa ja trzeba! A wy jakie płyny używacie?
-
F07 vin Wbasn81030c350760 Korekta.
lamer odpowiedział(a) na mcdr temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażDo TVN Turbo z nim!
-
E91 330xd WBAVT91050KT86321 Gryfów Śląski
lamer odpowiedział(a) na kuklis temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażSpytaj sprzedawcę kiedy miał tę kolizję skoro mu się tak spieszy, że nie ma czasu naprawiać. Na zdjęciach tarcze hamulcowe są tak zardzewiałe jakby stał przynajmniej kilka tygodni :( Jeszcze jedno: "Auto szykowałem dla siebie" - handlarz?
-
BMW E87 123D WBAUH11070E047234
lamer odpowiedział(a) na marwsk temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażMoże... Jak w tym dowcipie "a może nie ku*wa, może telegram nie doszedł" ;)
-
BMW E87 123D WBAUH11070E047234
lamer odpowiedział(a) na marwsk temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażCzyli co - "przeszczep"? Felgi też niezgodne ze specyfikacją ale to nic nie oznacza.
-
co po F15
A tak przy okazji to co to są za naprawy z tej listy "15"? Bo ja owszem - miałem sporo usterek do tej pory (teraz przebieg 60kkm) ale tak na prawdę to były mniej lub bardziej upierdliwe drobiazgi, które ani razu nie unieruchomiły samochodu. Chociaż jazda z "walniętym" EGR po autostradzie była wqwiająca. Ciągłe zatrzymywanie się celem "resetu" EGRa...
-
F30 318D VIN:WBA3D11060F396791
lamer odpowiedział(a) na Grzenek temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażZ ciekawości zerknąłem na inne ogłoszenia tego sprzedawcy. I tak Skoda Superb ma podają datę pierwszej rejestracji 1 stycznia 2017 (co w normalnym kraju jest mało możliwe bo to dzień wolny), przebieg 168tys. (to jest możliwe) i najlepszy tekst na końcu: "Rok produkcji 2017 Model 2018". Czesi to pracowity naród! Pierwszego stycznia wyprodukowali samochód, dostarczyli do Francji, przekonali urzędnika do zarejestrowanie w dniu wolnym a do tego wszystkiego wyprodukowali już wtedy model na rok 2018! Widać, że to uczciwy, prawdomówny, godny zaufania sprzedawca ;) "Manewr" z "model na przyszły rok" jest chyba przy każdym ich samochodzie!
-
F30 318D VIN:WBA3D11060F396791
lamer odpowiedział(a) na Grzenek temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażKtoś wierzy w bezwypadkowość takiego samochodu? Ktoś (jakiś niespełna rozumu Francuz) sprzedał 2 letni samochód z niskim przebiegiem wyjątkowo tanio bo chciał sprawić przyjemność handlarzowi z Polski? No bez jaj...
-
co po F15
I tu się zdziwisz... Nie wiem jak w USA ale w PL w książce gwarancyjnej widnieje pieczątka dealera sprzedającego samochód a pod nią "zwany dalej Gwarantem". I owszem - o wszystkim tak na prawdę decyduje BMW Polska ale to taka znana skądinąd sytuacja, że kto inny decyduje a kto inny to ogłasza i się pod tym podpisuje ;)