Treść opublikowana przez skovroon
-
Ustawienie spryskiwaczy
Spróbuj delikatnie wyregulować dyszę wkładając w nią igłę i podnieść trochę do góry. Ja jakiś czazstemu właśnie w ten sposób sobie regulowałem bo prawa mi też za nisko sikała..
-
Sterownik dla swiec zarowych...
ROGER masz na myśli wtyczkę która wchodzi w to zaznaczone gniazdo? http://imageshack.us/a/img401/289/3csn.jpg
-
Sterownik dla swiec zarowych...
Panowie takie pytanie: W zeszłym roku wywaliło mi błąd 6 świec, pierwsze co, zamówiłem nowy sterownik BERU i dla świętego spokoju 6 nowych świec także BERU. Od czasu wymiany tego wszystkiego nie podpinałem dość długo INPY mechanik zapewniał mnie że błędy usunął a że była już wiosna więc auto paliło normalnie. Po jakimś czasie chciałem usunąć błąd poduszki pow. a tu ciach - jak było tak jest dalej. Te same błędy. Czy możliwe żeby mój ogarnięty mechanik źle podłączył sterownik albo w ogóle go nie podłączył :duh: ? Czy może to gdzieś w instalacji jest jakiś newralgiczny punkt w którym coś nie łączy itp ? Spotkał się ktoś z takim przypadkiem ?
-
BMW e60 530d Individual ALPINA
Wypasik konkretny :cool2: Ale nie zdecydowałbym się za cholerę na takie szmigle z kolorami.. Jednemu zaprzeczyć nie można - INDYWIDUALNE to to auto jest na 100% :mrgreen: Niech się dobrze sprawuje !
-
kolor felg
Moim zdaniem jeśli czarna felga ma wyglądać przy tym kolorze auta to tylko w rozmiarze 19"bBo jak pomalujesz 18" to optycznie zrobi się automatycznie 17". Niestety czarne koło ma to do siebie że optycznie wydaje się mniejsze.
-
Jak sciągnąc literki z tylnej klapy,żeby nie uszkodzic lakie
To ja może podam mniej inwazyjny sposób. Dobrze nagrzewasz element do którego są przyklejone emblematy np.suszarką, następnie jakąś żyłką czy nitką podwadzasz każdą literkę i powolutku ciągniesz do siebie. Wszystko schodzi razem z klejem i taśmą. Mi już w dwóch autach udało się w ten sposób usunąć emblematy :wink: Po zdjęciu mogą pozostać ślady na lakierze po starych znaczkach więc możesz potraktować je jakąś pastą polerską.
-
[E60] Włączanie webasto "po latach"
Widzisz, tu się nie zgodzę z Twoim pierwszym zdaniem. Skoro podajesz kilka przykładów, to oznacza, że jednak moje pytanie było trafne-bo istnieje na nie odpowiedz. I w tym momencie wiem, że jeżeli się nie włączy to jedną z możliwości może być pompa wody. Modlitwa może tutaj nie pomóc, jednak liczyłem na spostrzeżenia typu: "sprawdź..." itp. Forum jest po to, aby pytać-gdybym się na tym znał, to nie zadawałbym takich pytań. Ale tu bez załączenia niczego nie sprawdzisz. Panikujesz niepotrzebnie. Będziesz szukał problemu jeśli nie "zahula" ... to jakbyśmy mieli wróżyć z fusów " co jeśli... " Odpalaj i ciesz się ciepłem w zimne poranki :wink:
-
[e60] kolor nadwozia
Gdybym ja stanął przed wyborem kupna e60 w tym kolorze to z pewnością z chęcią bym wybrał ten niebieski niż ten który mam w awatarze - wg mnie mysticblau gniecie system! :shock: Jeśli jeszcze auto jest w m-paku i ma dobrze utrzymany lakier to już w ogóle poezja. Pierwszym argumentem "za" jest to, że aut w tym kolorze jeździ bardzo mało, co za tym idzie jesteś w pewien sposób unikatowy na tle tych wszystkich carbonschwarz, titansilber albo jak u mnie silbergrau. Wg mnie absolutnie nie miałbyś problemu z ewentualną sprzedażą. Wybór należy do Ciebie, bo jak powszechnie wiadomo o gustach się nie dyskutuje - ja brałbym w ciemno - oczywiście pod warunkiem że z samym autem wszystko ok.
-
Lusterko wsteczne - opcje
M-Pakiet na pewno nie ma nic związanego z lusterkiem wstecznym. Lustra z asystentem + pilotem występowały, ale baaardzo rzadko. Thegiq jesteś po prostu szczęściarzem :wink: ja takiego lusterka szukam już od dawna i znaleźć nie mogę niczego sensownego... Aaa i nie było czegoś takiego jak M-pakiet wewnętrzny.
-
Montaz innego silnika
Z tym e36 to dowaliłeś konkret :mrgreen: Należałoby zacząć od tego jaki silnik był wcześniej? diesel czy benzyna? Wtedy mógłbyś się bardziej ukierunkować. Ja na Twoim miejscu (jeśli myślisz o ekonomii czyli o LPG) celowałbym w silnik benzynowy konkretnie z e60. Na pewno czekać Cię będzie wtedy mniej rzeźby z tą całą zawiłą elektorniką itd.. niż gdybyś chciał wsadzić coś z innego modelu - bo jak wiadomo e60 to jeden wielki komputer. Ale może niech fachowcy się szerzej wypowiedzą.
-
Amortyzatory pokrywy silnika e60
Robisz sobie jaja? :mrgreen: nówka sztuka kosztuje (strzelam) ok 50zł.. jest sens dziadować?
-
e60 530d chiptuning by Capaz
Wszyscy zadowoleni bo auto po kazdym chipie jedzie lepiej.. ciekawe co się pierwsze wysra kiedy zrobia kilkadziesiat tys. kilometrow... wtedy będzie lament. Bo zdalnie turbo juz im nie wymienisz. Zresztą swoją byłą e60 218PS też grubo dokoksowałeś.. 290PS :duh: Jak powszechnie wiadomo że z tego silnika zrobić bezpieczne 270-275PS to świat i ludzie.
-
[E60]Wiekszy Intercooler do 530D - jaki?
A nie prościej by było wpakować od 535d? Ja tez planowalem zblizyc sie do 300PS i osoby ktore sie w tego typu modyfikacjach doskonale odnajduja polecali mi glownie ic od 535d...
-
[E60] Wymiana podsufitki, kierownicy i listew
Ad.1 nie pomogę. Ad.2 Odpinasz klemę z aku, bierzesz coś długiego wąskiego np. śrubokręt z długim grotem i od spodu kierownicy jest mały otworek - jak wsuniesz tam śrubokręt trochę takim energicznym ruchem to powinna Ci się odblokować z uchwytu poduszka pow. Odpinasz ją na spokojnie, następnie ukaże Ci się mocowanie kierownicy - odkręcasz nasadką (nie pamiętam już jaką, ale sporą) i wyjmujesz starą kierę. Z nową kierą postępujesz z odwrotną kolejnością. Ad.3 Listwy na kokpicie są na wcisk, ta przy biegach i przy panelu sterowania fotelami pdc itd też. Mała ramka z nawiewem po lewo od kiery jest przykręcona, więc najpierw musisz wyciągnąć przełącznik od świateł z ramką (też na wcisk jest) potem odkręcić chyba dwie śrubki i wyłazi. Listwy z boczków drzwi nie zdemontujesz bez zdjęcia boczka bo od wewnątrz są zabezpieczone takimi aluminiowymi zaciskami.
-
Bmw E60 535 3.0D 2006r.
o ja pierd.le ale wynik :shock: coś jeszcze było robione prócz wywalenia DPFa ?
-
Wymiana lamp przednich
Proponuję poćwiczyć czytanie ze zrozumieniem. Napisałem- "Masz bixenon ktory byl w kazdej e60 z osw. xenonowym." ...e60 z oświetleniem xenonowym!, bo tak nazywała się ta opcja wyposażenia tegoż pojazdu (522 XENON LIGHT) - mam nadzieje, że już zrozumiałeś. ..ale jeszcze raz :D W przedlifcie mądrusiu również jest bixenon na soczewce z przegrodą - jak to napisałeś wyżej + h7 W polifcie jest bixenon tylko i wyłącznie na soczewce ...z przegrodą oczywiście :mrgreen: a tym zdaniem to już przytwierdziłeś swoją niewiedzę w tym temacie w 100% :
-
Wymiana lamp przednich
Skoro kolega napisał ze ma xenon (pojedynczy) to oznacza ze ma wersje przed liftem czyli ze xenon swieci swoim swiatlem, a dlugie załączaja sie zwykłą żarówka H7 :duh: Radzę się trochę dokształcić. ..W przedlifcie był bixenon na soczewce + h7 a w polifcie jest bixenon tylko na soczewce.
-
Wymiana lamp przednich
Nie masz xenonu "pojedynczego" . Masz bixenon ktory byl w kazdej e60 z osw. xenonowym.
-
Czas na podstawowe wymiany w 530d-pytania.
Wystarczy aceton. Lepiej doczysci I szybciej Też o nim pomyślałem, ale pod ręką miałem akurat ON. Aceton będzie dobrym odszczurzaczem :wink:
-
Asystent świateł drogowych- doposażenie.
Nie podłączałem- to jedyny minus. Choć mi to nie przeszkadza bo zazwyczaj kiedy cofam (do garażu itp) lusterko i tak jest jasne.
-
Asystent świateł drogowych- doposażenie.
Ja jakiś czas temu zmieniałem u siebie ze zwykłego lustra na takie z fotochromem + pilot do bramy i żeby pilot i fotochrom zahulał wystarczyło tylko podciągnąć zasilanie np z oświetlenia z podsufitki i wsio śmiga.. ale jak widzę podłączenie asystenta jest równie proste więc chyba zaczynam poszukiwanie lustra fotochrom+pilot+asystent :D
-
Czas na podstawowe wymiany w 530d-pytania.
Tak, wyjąłem go zupełnie. Nie będzie żadnych błędów. Jak chcesz to zrobić jak Bóg przykazał to musisz wyjąć.
-
Czas na podstawowe wymiany w 530d-pytania.
Ja EGR czyściłem szczoteczką do zębów wcześniej mocząc kilka h zawór w ropie.
-
[EXX] Mata pasazera-eliminacja przez wlutowanie diody-foto
Przekopałem z grubsza wątek ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie związane z błędem który mi wyskoczył: System ochrony pasażera fotela przedniego niesprawny!! po rozwinięciu błędu w i'drive ukazała się następująca treść: "Napinacz pasa lub ogranicznik napięcia niesprawny" Błąd widnieje też między zegarami żółtą kontrolką poduszki powietrznej. Czasem jest też tak, że pomimo fizycznej zajętości fotela pasażera + zapięte pasy widnieje kontrolka o niezapiętych pasach - ale to rzadkość - głównie kontrolka od pasów nie widnieje. Podpinałem się inpą - skasowałem błąd, ale on po kilku dniach powrócił.... W moim przypadku też winowajcą jest mata? wystarczy wlutować diodę bądź ten emulator z allegro? Czy to może coś z napinaczem jak wskazuje objaśnienie błędu ?
-
Kolektor wydechowy E60, 525d, 2004
Fryzjer masz moze na mysli ten ktory jest w wyzej podanym przeze mnie linku?