Treść opublikowana przez marko1166
-
Tarcze i klocki przód, 520d
To może ja opisze swoją przygodę z hamulcami z przodu Cztery lata temu postanowiłem wymienić klocki na ATE cereamik ponieważ ori. bardzo pyliły i mnie to denerwowało Wymieniłem klocki na krótko przed wyjazdem na urlop i jak jechałem przez Niemcy zaczęło się lekkie bicie przy hamowaniu a ze było kilka hamowania z 200 km/h pierwsza myśl pokrzywiło tarcze Po powrocie do domu zakupiłem nowe tarcze ale postanowiłem zaryzykować i kupiłem tarcze ATE ori wydawało mi się ze cena troszkę za duża Po wymianie tarcz próba i okazuje się ze bicie jak było tak jest o tyle dziwne to bicie było ze jak się tak lekko pierwsze nacisło pedał hamulca i później mocno bicie było znacznie mniejsze prawie w ogóle wiec stwierdziłem ze to może nie tarcze a wahacze dolne o których tu tez czytałem ze takie objawy powodują Kolejny zakup wahacze wymiana stare wyglądały jak nowe no ale jak już kupiłem to wymieniłem :D próba i bicie jak było tak było bez zmian myśle sobie nie jest to aż takie duże bicie będę z tym żył jakoś,w między czasie jeszcze robiłem pomiary bicia tarczy i wszystko było w normie Po jakimś czasie znowu wpadłem na pomysł ze jak wszystko się zaczęło od klocków to może wrócę do ori i kupiłem wymieniłem i znowu rozczarowanie bicie jak było tak było :D myśle sobie pewnie te tarcze ATE do d..y ale nie wymieniam tak będę jeździł Cały czas obserwuje tu temat może ktoś coś wymyśli innego i tak czytam gdzie się da i gdzieś ktoś pisał ze BMW. zaleca wymianę tej sprężyny co jest na zacisku ta taka blaszka sprężynowa myśle sobie tyle już wymienione to co spróbuje jeszcze tego i okazało się ze był to strzał w 10 :D tak jeszcze z 200 km biło ale coraz mniej aż się uspokoiło całkiem Okazuje się ze tarcze ATE dają radę już z 50tys na nich zrobione i nie biją
-
[F10] 520d wymiana filtra paliwa
Problem w tym ze odpalenie isty nie jest takie łatwe i pojemność samego programu tez nie jest mała ktoś kto niema dobrego internetu może pare dni ściągać a jeszcze jak się ściągnie jakaś lipna iste zaczynamy od nowa Także jak ktoś chce zaoszczędzić czas nerwy tylko po to żeby sobie wymienić klocki hamulcowe z tylu czy np filter paliwa wystarczy delphi
-
[F10] 520d wymiana filtra paliwa
Tam jest napewno a jak ktoś nie chce się męczyć z ista to można zainwestować w uniwersalny interfejs delphi z Chiny sto pare złotych kosztuje i tam jest opcja odpowietrzania układu po wymianie filtra paliwa robi także dużo innych funkcji typu ściąganie tylnych zacisków do wymiany klocków itp
-
Dolozenie glosnikow w trojkatach lusterek
Nagłośnienie porażka córka ma forda fiestę z 2007 r i tam lepiej gra audio jak w klasie premium BMW Płacimy teraz za znaczek a nie za jakość
-
Tarcze i klocki przód, 520d
Jaki z tego wniosek NIE WOLNO JEZDZUC F10 jak pada deszcz :D Ciężki żywot maja ci co na wyspach mieszkają musza mieć dwa samochody na ładna pogodę BMW a na deszcz inne auto
-
Błąd EGR 530d
Mi przy 200 tys tyle że 2l silnik Czyścić za dużo to tam nie było co, bo byl lekko okopcony sadzą. Dwa dni poleżał na deszczu i był czyściutki :D Ja wymieniłem na nowy firmy WAHLER i takiej samej firmy był oryginalny tyle że ten nie miał znaczka BMW i kosztował połowę ceny co w serwisie :P
-
f11 528ix n20 wymiana rozrządu
I tu jesteś w błędzie ja robiłem rozrząd przy 180tys i mechanik powiedział ze środkowy łańcuch był lekko naciągnięty ze spokojnie jeszcze z 100 tys było można zrobić także ty w tym czasie będziesz musiał jeszcze dwa razy wymienić łańcuch
-
F11 520d Ignition fault
Ale czyściłeś go bo auto wywalało błędy ze zacina się egr i po czyszczeniu przejechaleś 40 tys i jest wszystko ok,czy czyściłeś go tak profilaktycznie bo lubisz sobie pogrzebać przy aucie
-
F11 520d Ignition fault
Zawory egr to się czyściło w pastach 1,9 TDI,teraz jak ci padnie egr to się go wyrzuca i wstawia nowy. Samo czyszczenie i tak nic nie daje bo albo jest mechanicznie zużyty i się zacina, albo elektronika w nich siada. Mój przy przebiegu 200tys klm miał lekki nalot sadzy, nawet nie wiem co by tam można czyścić Poza tym jak egr siada to auto wyświetla błąd o awarii napędu, a po podpięcia komputera pokazuje jak na dłoni ze jest problem z egr
-
Przyciemnione szyby a ściemnianie lusterek bocznych
Tyle to tez już wiemy a jak wiesz jak to zrobić to napisz
-
Przyciemnione szyby a ściemnianie lusterek bocznych
Mi też przestało działać przyciemnianie lusterka po przyciemnieniu szyby
-
Przyciemnione szyby a ściemnianie lusterek bocznych
Zepsute nic nie jest,przyciemnił tylna szybę i w tym monęcie czujnik w lusterku już nie działa tak jak powinien działać Ja zrozumiałem ze kolega pyta czy można jakoś zmienić w ustawieniach czułość tego czujnika
-
F10 520d zawór EGR
W ostatnim czasie pojawiał mi się komunikat o błędzie napędu czasami każdy dzień a czasem kilka tygodni był spokój i sie nie pojawił Po przeskanowaniu samochodu wychodzi na to że to problemy z zaworem ERG I tu mam pytanie dla osób które już walczyły z zaworem ERG Czy wyczyszczenie zaworu EGR może mu pomóc ?, czy raczej jak już się zawiesza to wskazuje na to jest uszkodzony i trzeba go wymienić na nowy A jak już wymienić na nowy to czy wskazany jest wymiana ori BMW czy spokojnie można zastosować zamiennik i czy może polecacie jakąś firmę znalazłem coś takiego na ebay http://www.ebay.ie/itm/WAHLER-EGR-VALVE-710327D-11717810871-for-BMW-E81-E82-E87-E88-116D-123D-F20/222460278026?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m1438.l2649
-
Opony zimowe Nokian czy Michelin
Ja mam letnie nokian kupiłem opony z tej firmy pierwszy raz i ostani Po miesiącu używania pojawiły się takie małe pęknięcia między bieżnikiem a jak pojechałem je wyważyć na wywazarce dynamicznej jedna opona praktycznie do wyrzucenia, na całym obwodzie świeciła na czerwono niemożliwe wyważenie Także dla mnie porównanie Michalina i nokiana to tak jak by zapytać kupić BMW czy Renaulta
-
F10 Wyświetlanie avataru dzwoniącego
Po parowaniu telefonu przy pierwszej synchronizacji pyta o import zdjęć do kontaktów. Ja nic nie robiłem poza aktualizacja IOSa i wyświetla
-
Siatka w bagażniku
Pół minuty szukania... https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/03_0266-siatka-podlogi-bagaznika/vD573569 Siatka z pozłacanymi hakami :lol:
-
Connected Drive - Anglia vs. Polska
Kod fsc na e bay 16€ a reszta za free
-
Odpowietrzenie ukladu chlodzenia 520d
Now wiem jak w bmw ale w Audi po wymianie płynu czytalemżeby zostawić auto zapalone ok 40 z otwartym korkiem od zbiorniczka i miał się sam odpowietrzyć
-
Dostosowanie auta do jazdy po UK
W Irlandi przechodzi sami diagności to doradzili :D
-
Dostosowanie auta do jazdy po UK
Kup sobie naklejki i po problemie
-
Akumulator rozładowany po przeprawie promem.
Na szczęście zawsze jeżdżę z psem i dezaktywuj alarm na promie bo pies w samochodzie siedzi
-
F11 525d - Tarcze Black Diamond
Ja kupiłem klocki orki są to textary
-
Przecierający się podłokietnik
Chyba nie jest normalne Ja mam 200 tys i jest jak nowe
-
Adapter Snap Media
A tak z ciekawosci zapytam, co zyskujemy podpinając telefon przez snap adapter czy bedzie coś więcej niż przez bluetooth ? wiadomo ładowanie telefony :D i co jeszcze
-
Opony - czy musza byc runflaty
Na 19/20 napewno jest twardo ale 17/18 ja założysz zwykle opony auto pływa A tak się zastanawim czy jak zmieni się opony z runflat na zwykłe to czy w razie wypadku ubezpieczalnia nie będzie miała powodu do tego żeby nie wypłacić odszkodowania ? ponieważ w specyfikacji pojazdu pisze ze maja być runflat