Skocz do zawartości

transporter0

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez transporter0

  1. Oczywiście lift zrobił ktoś bo mu się bardziej podoba... "Wiele nie odstaje od m3"... :mad2:
  2. Sprawdź u DRAY-a. Będziesz wiedział czy jest sens jechać czy nie...
  3. Cena niska jak na 335d z prawdziwym przebiegiem poniżej 200kkm i po opłatach. Ciekawe jak z bezwypadkowością bo z F nic raczej w całości nie przyjeżdża...
  4. Cena atrakcyjna chociaż według KS to auto robiło regularnie 10kkm/mc więc teraz może mieć nawet ok 250kkm.
  5. Nie kumam... Chodzi o Magnatec? Czy ogólnie o każdego Castrola?
  6. Napisałem do gorik79. Mam nadieję że znajdzie chwilkę na odpisanie.
  7. Dzięki. Wiem że najlepiej kupować olej ze zgodną specyfikacją ale nawet dałem mechanikowi kartkę z dokładnie napisanym olejem rodzajem itd. Cstrol EDGE C3 i Motul X-Clean. Motula nie mieli chwilowo w Intercarsie więc wziął Castrola. Uzgadniał to jeszcze telefonicznie ze mną. Wczoraj robiąc porządki w bagażniku zauważyłem że na małej butelce zamiast C3 jest LL a w specyfikacji nie było BMW LL04. Zadzwoniłem do niego czy to tylko ta mała buteleczka było pomyłkowo zakupiona a duża prawidłowa C3 ale duża już niestety wyrzucona a on sam nie zwrócił na to uwagi :duh: więc się nie dowiem. Następnym razem wracam do starego zwyczaju kupowania części samemu. Teraz po prostu nawał pracy spowodował że nie miałem na to czasu. Zresztą co można spartolić przy tak podstawowej rzeczy jak wymiana oleju :mad2: Okazuje się jednak że duuużo...
  8. Jakieś dwa tygodnie temu zmieniałem olej w mojej e61. Wymiana mechanikowi szła ostro pod górkę (nalał za dużo oleju, trzeba było odsysać itd.). Mechanika znam kupę czasu. Zawsze u niego robiłem auta i wszystko było ok, więc nie wiem co się stało. Chyba poprzez rozwój warsztatu przestał to wszystko ogarniać. Ale do sedna. Podejrzewam że wlał do mojego silnika zły olej. O innej normie niż powinien. Sądzę tak po litrowej butelce w bagażniku którą miał mi kupić i zostawić na ewentualną dolewkę w przyszłości. Wcześniej w ogóle nie zwróciłem na to uwagi ale powinienem mieć olej Catrol EDGE 5W-30 C3 http://www.castrol.com/pl_pl/poland/products/cars/engine-oils/castrol-edge/product-range.html?gclid=Cj0KEQiAsZayBRCrioKRkYetvc0BEiQAI70-A1fAyvutmAVW0ttzYSUY-FthncpI6cXUKcaehjfXZooaAphH8P8HAQ który ma normę BMW LL04 a mam Castrol EDGE 5W-30 LL który spełnia normy dla VW i dla MB. Ciekawostką jest to że dla MB jeden i drugi olej spełnia tą samą normę. Niby oleje podobne ale ten który mam nie spełnia normy dla BMW. mógłby ktoś rzucić okiem i napisać co dalej robić? Czy zostawić ten olej czy wymienić na właściwy? Na razie od wymiany zrobiłem ok 200km więc nie tak dużo. Olej będę zmieniał pewnie za 7-8000km. Silnik pracuje normalnie, może minimalnie głośniej po odpaleniu ale to może być już moje urojenie bo moja złość sięga zenitu. Nie mam ochoty już się tam pojawiać bo chyba ta na miejscu eksploduję. Ile można się pier... z głupią wymianą oleju... Masakra, trzeba było zrobić to samemu :mad2: Proszę o radę koledzy.
  9. O ile się nie mylę to auto od użytkownika mmw. Pisz do niego bezpośrednio chyba że sam wpadnie do tego tematu.
  10. transporter0 odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w E60, E61
    Poduszki są wymienne. Są to chyba poduszki gumowo- hydrauliczne i wiem że ktoś je regeneruje ale czy jest sens jeżeli OE BMW kosztują ok 300zł/szt. http://czescidobmw.pl/kategorie/zawieszenie-silnika,20974.html
  11. Najpierw podłącz Inpę i sprawdź błędy. Nie zakładaj od razu najgorszego. Może poprostu któryś wtrysk dokonał żywota. Objawy bardzo podobne.
  12. Dzięki wielkie :cool2:
  13. BMW e61 520d 177KM Steptronic 2010r. U mnie pierwszy raz tryb zupełnie mieszany. 50/50, misto/poza miastem bez autostrad. Średnie po prawie 600km 8.4L/100km. Średnia prędkość 32km/h. Dużo krótkich odcinków po 1-3km. Odcinki poza miastem po 10-40km. Ogólnie bardzo ładnie :cool2:
  14. Często organizujecie takie spotkania? Jak tylko zacznie się Biały Sezon mam plan być co drugi weekend w waszych okolicach. :wink:
  15. Nerki są chyba od piątki z R4? Jeżeli się mylę niech mnie ktoś poprawi ale w R6 były chyba chromowane żeberka...
  16. Spójrz ile w De kosztuje 530d z 2007 roku jeszcze z przebiegiem 160kkm. Żeby opłacało się to auto przywieźć i sprzedać z zyskiem musiał kupić za ok 7keuro...
  17. Również ciężko było mi znaleźć na początku roku w podobnym budżecie trójkę w M-paku. Może teraz jest inaczej, nie wiem, nie sprawdzałem. Jednak tak czy tak trzeba sprawdzić czy auto ma opłacony Vat bo sprzedawane jest na Vat marżę...
  18. mikan, trochę demonizujesz. Może przesiadając się na chwilę z auta mocniejszego do 318d jest niedostatek mocy ale na dłuższą metę jest ona wystarczająca do sprawnego poruszania się. :cool2:
  19. Nie jest tak źle. Miałem 318d 143KM. Virus na 170KM i jest dobrze. Poza tym auto fajnie skonfigurowane. Wygląda ciekawie. Sprawdzaj przebieg w ASO lub u kolegi DRAY, jedź oglądaj i jak jest ok to kupuj bo jeżeli to dobra sztuka to długo nie postoi. :cool2:
  20. Fajnie byłoby wiedzieć jakie to auto :wink:
  21. A mam jeszcze jedno pytanie. W książce serwisowej od lci nie ma informacji jak poprawnie sprawdzać poziom oleju. Na zimnym silniku czy 5 minut po zgaszeniu rozgrzanego? Przeczytałem ten temat viewtopic.php?f=73&t=116584 i tam wszyscy radzą żeby sprawdzać na rozgrzanym. Do tej pory sprawdzałem na zimnym i jest w połowie między min a max a I-drive podczas jazdy pokazuje cały czas max. Czy jest tak jak pisze Natek (ostatni post na pierwszej stronie) że na zimnym stan będzie niższy niż po odczekaniu 5 minut na rozgrzanym. To by trochę tłumaczyło moje wskazania bagnetu (połowa między max a min) i I-Drive (max). Zawsze wydawało mi się że miarodajne jest sprawdzanie jak cały olej ścieknie do miski np. po całonocnym postoju? A podobno w BMW nie jest to miarodajne... Z góry dzięki za zaspokojenie mojej ciekawości :mrgreen:
  22. Sprawdź wiązkę w klapie. Miałem to samo e 46 Touring i e91. Niestety ale instalacja w tylnej klapie Touringów to masakra.
  23. No i nie zapominaj że auto jeździło na wstecznym :norty:

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.