Treść opublikowana przez transporter0
-
E46 330xi WBAEP1090PF17057 Lublin
transporter0 odpowiedział(a) na vordhuine temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażKupiłem ośmioletnie (produkcja 2000r przed liftem) w 2008 od pierwszego właściciela. Sprzedałem w zeszłym roku. Kupił forumowicz z Białegostoku, nadal śmiga bezawaryjnie po założeniu LPG i nie dolewa nic oleju :mrgreen: A teraz na serio to auto było pancerne. Padały jakieś czujniczki, cewki, krzywiły się tarcze jak papier ale silnik i skrzynia ZF nie do zabicia. A nogi lekkiej nie mam gdy tylko wskazówka temperatury osiąga pion. Olej wymieniałem co maks 8-10kkm i nigdy nie robiłem dolewki (no dobra raz po czym zaraz odsysałem bo okazało się że padł czujnik poziomu oleju). Spalanie wysokie to fakt miasto 15-20L(zima krótkie odcinki), trasa nawet nie jakoś super wariacko 10-13L (No-Limit w DE 25/100) ale uczucie kickdowna nawet przy ponad setce bezcenne... Ale masz rację. Pisałem o pewnym, zadbanym egzemplarzu. Truposza 330i z AT, X i nieznanym przebiegiem to za darmo bym nie chciał... :cool2:
-
E46 330xi WBAEP1090PF17057 Lublin
transporter0 odpowiedział(a) na vordhuine temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażPo siedmiu latach użytkowania 330i z AT wytypowałbym tylko X. 330iA najlepsze auto jakie miałem, do dzisiaj żałuję że posłuchałem żony i je sprzedałem :duh:
-
E46 330xi WBAEP1090PF17057 Lublin
transporter0 odpowiedział(a) na vordhuine temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażSprzedawałem swoje 330i piętnastoletnie z identycznym ale oryginalnym przebiegiem i uwierz mi e46 z 200kkm tak nie wygląda w środku. Fotele nie miały żadnych oznak zużycia, kierownica ledwo co traciła strukturę skóry na godz.9 nie mówiąc o jakichkolwiek przetarciach, gałka automatu którą używasz rzadziej niż manuala była zupełnie matowa. A ja używałem auta na bardzo krótkich odcinkach więc zużycie w takim wypadku jest większe. Masakra te tarcze z przodu. Klocek bierze 1/3 powierzchni tarczy, chyba stoi już bardzo bardzo długo... Nie wiem czy tylko mi się wydaje że na zdjęciu felgi nadkole wewnętrzne przyprószone jest farbą nadwozia???
-
F30 vs IS250
Odświeżę trochę temat. Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie pomysł zmiany auta. Oczywiście nie teraz w tym momencie ale pod koniec roku lub początku przyszłego. Obecnie śmigam e61 520d i cały czas myślałem o F11 ale od pewnego czasu po głowie chodziło mi F30,31 gdyż córeczka ma już 4 lata i piątka Touring nie będzie nam już raczej potrzebna a e46 i e91 jeździło mi się wyśmienicie. Planowany budżet założyłem sobie 130-140kzł. Idzie w tych pieniądzach kupić dość fajne F30,31 z PS ale nie ukrywam że chciałbym pierwszy raz kupić sobie samochód nowy z salonu. Niestety w tych pieniądzach nawet u brokera BMW to powiedzmy bieda. W zeszłym tygodniu korzystając z dnia wolnego wybraliśmy się z żoną obadać konkurencję i tak trafiliśmy do salonu Lexusa obejrzeć IS-a który nam obojgu wyglądem bardzo przypadł do gustu. Oczywiście mieliśmy na myśli używanego IS250. Na jeździe próbnej dostaliśmy IS200t 245KM z 8-automatem ale po kolei. Wygląd zewnętrzny, kwestia gustu, mi się podoba. Wnętrze solidne, spasowanie elementów bardzo dobre. Jedyne skrzypiące pod naciskiem palca miejsce to srebrna listewka wokół nawiewów i zegarka. Pomijam. Troszkę zbyt dużo plastiku na konsoli centralnej ale tak jak wspomniałem w aucie z przebiegiem 14000km był ok. Miejsca jak dla mnie wystarczająco, porównywalnie do F30. Fotele wygodne z lepszym trzymaniem bocznym i głębsze niż standardowe w F30 ale z krótszym siedziskiem. Materiał łączony z chyba jakąś ekoskórą. Fajna pozycja za kierownicą jednak podsufitka chyba odrobinę niżej niż w F30. Jazda. Tutaj duże rozczarowanie. 245KM z A8 jedzie średnio. Nie jeździłem F30 328i o podobnej mocy tylko 320i i jak dla mnie wrażenia były podobne. Automat chyba wolniejszy niż w F30 i taki troszkę zagubiony. Tryb Eco, Normal i Sport działały podobnie jak w BMW. Zawieszenie ładnie tłumiło nierówności i było w sam raz ani za miękkie ani za twarde. Ogólnie jazda 200t szału nie robi ale jest pewien plus. W kwocie ok. 133kzł (do delikatnej negocjacji) zaproponowano nam ściągnięcie nowego IS200t w wersji Elite z pakietem Business z wyprzedaży rocznika 2015 w trzech kolorach do wyboru. Auto bardzo fajnie wyposażone skrzynia automat, Bi-Ksenony, LED-y, tapicerkę łączoną ze skóra + podgrzewanie, skórzaną kierownicę z łopatkami, 8 albo 10pp itd. mam gdzieś kartkę z całym wyposażeniem. Kurcze za te pieniądze nie jest źle i chyba nawet dałoby się żyć z tym że ma się 245KM które jedzie jak niecałe 200 w BMW. Fakt że produkcja to 2015 ale auto bez przebiegu a zakup takiego auta raczej założyłbym na minimum 5 lat. Nie wiem dokładnie ile wyszłoby podobnie skonfigurowane F30 320i ale myślę że więcej. Oczywiście puki co zostaję z moją e61 ale dało mi to trochę do myślenia jezeli w takim budżecie chciałbym auto fajnie wyposażone i bez przebiegu...
-
BMW e61 2005 WBANL51040CM95078
transporter0 odpowiedział(a) na marsze temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażA to przynajmniej się doedukowałem :mrgreen: Sugerowałem się LCI :oops: To gdzie w 5 pre-LCI jest wklejka z VIN?
-
E60 525lpg Kraków Wdana51010B027935.
transporter0 odpowiedział(a) na buma temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażPo cenach z allegro możesz jedynie stwierdzić ile w DE kosztują ulepy... Allegro ma mało wspólnego z zadbanymi autami.
-
BMW e61 2005 WBANL51040CM95078
transporter0 odpowiedział(a) na marsze temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażPo tych zdjęciach z drabiny zbyt wiele nie widać ale nie wiem czy we wnęce kierowcy nie brakuje naklejki z Vinem. Nie wiem czy w pre-lci tak jest ale w lci są trzy naklejki z vinem, ciśnieniem i jedna taka mała i są one naklejane zaraz pod ryglem. Niech sprawdzi ktoś u siebie w przedlifcie. Tak przynajmniej wygląda to u mnie w LCI: http://static.pokazywarka.pl/bigImages/5992767/15835313.jpg?1457339536
-
[E60 3.0d] Akumulator padł w trakcie jazdy. Alternator?
Moje e46 330i z rozsypanym regulatorem bez ładowania przejechało 50km autostradą. Wróciło do domu, odpaliło następnego dnia, dojechało 2km do elektryka i zdechło podczas wjeżdżania na podnośnik. Kochane autko. Przez 7 lat ani razu nie wróciło na lawecie :mrgreen:
-
BMW e61 2005 WBANL51040CM95078
transporter0 odpowiedział(a) na marsze temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażGałka wymieniona. Edward troszkę zjechany a jest on mega odporny. W moim e46 przy 203kkm nie było najmniejszego śladu. Sprawdź dobrze przebieg...
-
E60 525lpg Kraków Wdana51010B027935.
transporter0 odpowiedział(a) na buma temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażRok produkcji 2003. Ogólnie bieda straszna plus zielony kolor = kłopoty z odsprzedażą. :norty:
-
[E60 3.0d] Akumulator padł w trakcie jazdy. Alternator?
Będzie ok. Powinien być wtedy naładowany w ok 80% :cool2:
-
[E60 3.0d] Akumulator padł w trakcie jazdy. Alternator?
Jeżeli chodzi o ładowanie zwykłym prostownikiem to teoretycznie możesz ładować maksymalnie prądem 1/10 pojemności aku. Ja osobiście zawsze w e46 ładowałem dłużej mniejszym prądem aż amperaż spadł do 1.5-2A, jakieś 20h.
-
Odpalanie BMW 530d
Uszkodzenie wybieraka lub zapadki w skrzyni biegów. Na początek podmień wybierak. Masz joystick czy zwykły przedliftowy wybierak?
- Czujnik poziomu oleju M54
-
[E60 3.0d] Akumulator padł w trakcie jazdy. Alternator?
Jeżeli masz AGM to przypadkiem nie ładuj zwykłym prostownikiem tylko ładowarką do AGM-ów. Kolega ostatnio tak załatwił sobie AGM...
-
Bmw e 61 535 WBANJ91050CR69598
transporter0 odpowiedział(a) na elvis83 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażJa kupowałem w 2013 e91 po przeliczeniu euro na pln 57kzł faktura. Wartość auta według eurotax 55kzł. Akcyzę płaciłem od 44kzł i tak mi wytłumaczyli w biurze które rejestrowało mi auto że pomniejszają wartość o vat i akcyzę i ta kwota jest podstawą do naliczenia akcyzy. Może ze Szwajcarii jest inaczej i mówię sam tego nie załatwiałem.
-
Bmw e 61 535 WBANJ91050CR69598
transporter0 odpowiedział(a) na elvis83 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażNie wiem czy coś się zmieniło ale przecież do opłacenia akcyzy pomniejszasz tą wartość o vat i akcyzę i od tej kwoty płacisz akcyzę. Przynajmniej mi tak biuro liczyło w 2013 roku. Kurcze nie jestem pewien na 100% ale tak chyba było.
-
BMW 530d LF M-PAKIET Swarzędz WBAPX51070CU04236
transporter0 odpowiedział(a) na krzysparco temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażM-pak każdy by chciał. Co do zakupu auta w de to do 11keuro gdzie z opłatami mieścimy się w 50kzł nie jest tak źle. Niestety większość to tak jak u nas Schalgetriebe i blokuje nas jeszcze czas którego w tygodniu nie mamy a w weekend i tak nic nie załatwimy w urzędzie. W PL również bez problemu kupilibyśmy ładnego pewnego manuala ale koledze się nie spieszy i nie chce narazie kupować na siłę. Co do 20d to ilość usterek jest większa bo tych silników jest najwięcej od serii 1 do 5. Sam mam drugi 20d. Pierwszy śmiga bezproblemowo i znam jeszcze kilku właścicieli aut z tymi silnikami. Zresztą każdy silnik ma jakieś słabe strony a patrząc na inne marki 20d i tak nie wypada źle.
-
BMW 530d LF M-PAKIET Swarzędz WBAPX51070CU04236
transporter0 odpowiedział(a) na krzysparco temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażKajus naucz się kolego czytać ze zrozumieniem. Szukamy 20d bez M-Paku dla kolegi do ok 50kzł więc nie wiem czy jest to aż tak mała kwota za e61 7/8 rok. Auto musi być w automacie i właśnie taka idealna sztuka uciekła nam w środę u dealera BMW. Problem jest taki że tych aut jest stosunkowo mało a znaczenie ma też konfiguracja wnętrza i wyposażenie . Co do awaryjności 20d proponuję mieć najpierw jedną lub dwie niecofane idealne sztuki i dopiero wtedy wypowiadać się na temat awaryjności. :wink:
-
E91 318d WBAVW11020A277877 Szydłowiec
transporter0 odpowiedział(a) na oopaweloo temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażTu to jest lux. Paliwa na 27km. Jak pojechaliśmy ostatnio z kolegą oglądać e61 520d do Milanówka to wachy było na 7km... :norty:
-
Odpalanie BMW 530d
A nie masz wtedy komunikatu o wysokim poziomie rozładowania akumulatora?
-
Odpalanie BMW 530d
Osobiście włączam zapłon. Jeżeli widzę między zegarami komunikat podgrzewania świec czekam aż zgaśnie i odpalam. Jeżeli po włączeniu zapłonu nie mam komunikatu podgrzewania świec odpalam od razu. Gdy jest ciepło nawet nie włączam zapłonu tylko kluczyk, pedał na hamulcu i Start. Po ostrej jeździe autostradą odczekaj z pół minuty. Po jakiejś krótkiej przejażdżce, osobiście staram się na zimnym nie przekraczać 2000obr nie chłodzę turbiny bo tak naprawdę ona przy tych prędkościach obrotowych ledwo co pompuje.
-
BMW e61 520d WBAPX31020C078401 - Korekta
transporter0 odpowiedział(a) na transporter0 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażMoże źle to ująłem. Po prostu nie ściemnia że auto jest serwisowane i ma pewny przebieg. Po rozmowie telefonicznej ze sprzedającym od razu zapala się czerwona lampka na temat przebiegu... :cool2:
-
BMW e61 520d WBAPX31020C078401 - Korekta
transporter0 odpowiedział(a) na transporter0 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażDzięki Dray. Niech zostanie dla potomnych. :cool2: Czyli ma zdjęte +/- 100kkm...
-
BMW e61 520d WBAPX31020C078401 - Korekta
transporter0 opublikował(a) temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażKolega nadal szuka e61. Poprosił o zerknięcie na to auto. http://allegro.pl/bmw-520-panorama-komforty-serwis-wart-uwagi-i6018195818.html#thumb/8 Holenderka sprowadzona w 2014 roku z przebiegiem niby 190kkm podczas gdy 24.05.2012 było już 216316 km. Może Dray jak będzie miał chwilę potwierdzi. Na mały plus właściciel informuje że przebiegu nie sprawdzał bo liczył się dla niego tylko stan techniczny, nie wpisał też w ogłoszeniu "Serwisowany w ASO". Sprowadzał auto ktoś inny i to pewnie on dokonał korekty.